SEPETİM
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
KATEGORİLER
Filtrele

 
Fİyat

 
ProfSaracoglu

Prof. İbrahim Saraçoğlu

 

İbrahim Saraçoğlu

 

DOĞANIN ÇÖP ÜRETMEDİĞİNİ KANITLAYAN SARAÇOĞLU ÜRÜNLERİ SAYESİNDE SAĞLIĞINIZ ARTIK EMİN ELLERDE.
 

Değerli okuyucularımız;
 

Geçmişten günümüze kadar gelen ve  uzun yıllardır halk hekimliğinde  kullanımı oldukça yaygınlaşan  tıbbi bitkilerin tedavi edici etkileri  artık modern tıp tarafından da kabul edilen bir gerçek halini almıştır.Hatta bir çok üniversitemizde yapılan bilimsel araştırmalarla dahi bu etkiler doğrulanmış olup,verilen fitoterapi eğitimleri sayesinde bitkiler artık doktorlarımızın dahi önerdiği alternatif  tedavi haline gelmiştir.

İlaç sanayinde bile uzun yıllardan bu yana   aslında hepimizin yakından tanıdığı  tıbbi bitkilerin bünyelerindeki   etken maddelerden sağlık için yararlanılmıştır.(kekikten elde edilen karvakrol,naneden elde edilen mentol gibi)Bu yüzden  de onların da  ilaç özellikleri bulundurduklarını unutmamalı ve kullanırken de uygun dozajlara göre alınması gerektiğine dikkat etmemiz gerekmektedir.

Aslında bunun yanında belki de dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan  bir tanesi de doğru bitkiyi doğru tedavide kullanmamız gerektiğidir. Hatta eski bir atasözünde bile  " Her hastalığın bir bitkisi olduğu ve önemli olanın onu bulmak  gerektiğini anlatan ifade de  sözümüzü doğrular niteliktedir.Yani bu süreç o kadar da kolay değildir .

Öncelikle bitkilerin fitokimyasal yapılarını çok iyi tanıyıp sonra da onları hastalıkta kullanabilecek kadar üstad olmaktan geçecektir.Bitkilerin şifalı  dünyasına girip bir organa fayda sağlayacakken diğer organa zarar verebileceği ihtimalini de göz önünde bulunduran araştırmalarınız  bazen günlerinizi ,gecelerinizi ve hatta yıllarınızı alacak ve bu zorlu zahmetten sonra onların gizemli dünyasına doğru  uzanan bir o kadar da heyecan verici bir süreçten geçecekti.İşte bu yüzden de bir bilene sorup ,onların gizemli dünyasını en iyi bilen birisinden destek almamız,öğütlerine  kulak vermemiz gerekiyordu.

Çünkü mesele büyüktü!  
Amaç dönüşü olmayan bir sağlıktı!

Hiç beklemediğimiz bir yerden ansızın gelen hastalıkla kapıldığımız telaşeyle  kim ne dese inanır,alıp kullanır hale gelmiştik ki  artık bu ezbere söylemlere,kulaktan duyma bilgilere,uygunsuz koşullarda hazırlanıp satışa sunulan bitkilere artık  birinin de dur demesi gerekiyordu! 
 

Bu bilgileri en güvenilir  adresten almaya kim hayır diyebilirdi ki?

Hele de amaç sizden beklenen bir umutsa ...

Size emanet edilen bir sağlığı korumaksa...


İşte bu yüzden de bizim sağlığımızı bizden daha çok düşünüp bitkilerin gizemli dünyalarındaki şifreleri çözerek  belki  sesimi birine duyururum düşüncesiyle  paylaşan PROF.İBRAHİM SARAÇOĞLU hocamız bu bağlamda çalışmalarını yakinen takip ettiğimiz ve meslek yaşantımızda da bizlere öncülük eden değerli hocalarımızdan bir tanesidir.O mütevazi duruşu ve huzur verici ses tonu ile yapmış olduğu çalışmaları bizlerle hiç yorulmadan paylaşan  PROF. İBRAHİM SARAÇOĞLU bu yüzden de bizlerden en büyük saygıyı ve alkışı hak etmektedir.
 

PROF. İBRAHİM SARAÇOĞLU bitkiler konusunda uzun yıllar yapmış olduğu araştırma ve deneyimleri de arkasına alarak hazırlamış olduğu kür ve destekleyici bitkiler sayesinde bizlere bitkilerin şifalı dünyalarındaki kapıyı  aralamış ve tüm dünyada bile ses getiren bir çok araştırmaya da adını yazmıştır.Bizlere evimizdeki bir soğanla bile nasıl mucizeler yaratabileceğimizi anlatırken, bu mucize formülü sayesinde bile yıllardır çocuk sahibi olamayan bir çok kişinin mutluluğa ortak olmuş,doğanın çöp üretmediği sloganını kanıtlarmışçasına bir kiraz sapıyla bile vücutta oluşan ödem ve iltihabın nasıl altılabileceğini doğrulamış olup  daha sayamadığımız bir çok tedaviye de adını yazdırmıştır.Bu yüzden de vermiş olduğu formüllerdeki bitkileri en güvenilir halleriyle (mevsiminde toplanıp,kurutulup,muhafaza edilen) hazır kullanım kürler haline getirip,en doğal halleriyle ürünlerine halkın hizmetine sunmuştur. Ankara şubesi olarak mağazamızdan da alışveriş yapabilirsiniz. 
 

PROF. İBRAHİM SARAÇOĞLU ürünleri: Bal ,polen,propolis,üzüm şirası gibi yöresinden en doğal koşullarla üretilen  ürünlerinin yanı sıra sls ,paraben,petrokimyasal türevi gibi  katkı maddesi içermeyen cilt ve saç  bakım ürünleri sayesinde de dış görünüşünüzü de  düşünerek bitkilerin canlandırıcı etkisini cildinizle buluşturmuştur.Papatya,aynı sefa ve aleo verayı bir arada buluşturan Saraçoğlu bebek bakım ürünleri sayesinde de bebeklerinizin hassas cildi de artık  emin ellerdedir. 
 

Bizler de  bu bağlamda yıllardır hizmet kalitemizden ödün vermeyen anlayışımızla  kendisinin bu emeğine saygı duyuyor, BOTANİK ECZA ailesi olarak Prof. İbrahim Saraçoğlu çalışmalarını siz değerli okuyucularımız için en yakından takip ederek,kendisiyle çalışmaktan onur duyduğumuzu belirmek istiyoruz. Ankara Şubesi olarak mağazamızdan da alışveriş yapabilirsiniz.  İbrahim Saraçoğlu Ankara Şubesi.

 

Doktor , Eczacı, Fitoterapist ve Mühendislerden oluşan uzman kadromuzla doğanın sağlıkla buluştuğu bu  adreste sağlığınızı önemsiyor,sizleri emin ellere emanet ederek Prof. İbrahim Saraçoğlu ürünlerimizi de en doğal halleriyle sizlere sunmaya devam ediyoruz...
 

Sağlıklı ve huzur dolu günler dileriz..

Herbalist Özlem ALTINÖZ

Prof.İbrahim Saraçoğlu Melisalı Yeşil Çay (Melisa officinalis & Camellia sinensis)
18.00 TL
18.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Avokado Yaprağı (Parsea americana) 30\'lu süzen poşet
35.00 TL
35.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Defne Yaprağı (Laurus nobilis) 80 gr
20.00 TL
20.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Nar Kabuğu (Punica granatum) 160 gr
25.00 TL
25.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Meşe Palamudu 460 gr
50.00 TL
50.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Papatya (Anthemis cretica)30\'lu süzen poşet
25.00 TL
25.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Nane (Mentha longifolia)30\'lu süzen poşet
20.00 TL
20.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Hayıt Tohumu (Vitex agnus-castus) 90 gr
50.00 TL
50.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Kediotu (Valeriana officinalis)30\'lu süzen poşet
35.00 TL
35.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Kibrit Otu (Lycopodium clavatum) \'30 lu süzen poşet
35.00 TL
35.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı (Platanus orientalis) 30\'lu
35.00 TL
35.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu FitoMatik Çamaşır Yumuşatıcısı
24.00 TL
24.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Hindistan Cevizi Yağı 100 ml
30.00 TL
30.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu  Saç Bakım Yağı (Argan ve Jojoba Yağı) 75 ml
40.00 TL
40.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Soğuk Pres Dut Pekmezi 550 gr
35.00 TL
35.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Soğuk Pres Andız Pekmezi 550 gr
38.00 TL
38.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Siyah Üzüm Çekirdeği 360 gr
35.00 TL
35.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Çörek Otu Tohumu 425 gr
50.00 TL
50.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Rezene Vakumlu Paket 100 gr
15.00 TL
15.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Kuşburnu Vakumlu Paket 200 gr
15.00 TL
15.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Süpürge Otu (Erica manipuliflora) Vakumlu Paket 65 gr
35.00 TL
35.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Süpürge Tohumu (Calluna vulgaris) Vakumlu Paket 145 gr
35.00 TL
35.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Karanfil (Syzygium aromaticum) Vakumlu Paket 100 gr
35.00 TL
35.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Saç Bakım Kremi 250 ml
20.00 TL
20.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Siyah Yüz Temizleme Maskesi 250 ml
40.00 TL
40.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Bebek Şampuanı 400 ml
20.00 TL
20.00 TL
Prof.İbrahim Saraçoğlu Duş Sonrası Bakım Losyonu Kakao Yağlı 300 ml
15.00 TL
15.00 TL