WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Ağız ve Diş Bakımı

Ağız ve Diş Bakım Ürünleri

Ağız ve diş bakım ürünleri her geçen gün yeni bir ürün ile piyasada yerini almaktadır. Geliştirilen ürünler ise müşteri memnuniyeti göz önüne alınarak kullanıma sunulmaktadır.

Kişisel bakım farklı aşamalar ve uygulamalardan oluşmaktadır. Bedenin sağlıklı idamesi için ise ağız ve diş bakımı ayrı bir öneme sahiptir.

Değişken ürünler ve uygulamalar diş ve diş eti sağlığını desteklemektedir. Geliştirilen ürünler ise kişisel ihtiyaçlar göz önüne alınarak kullanıcıya sunulmaktadır. Farklı ağız, diş ve diş eti yapısı ise bu çeşitlilikte etkilidir.

Ağız ve diş bakımında öncül ürünlerden olan diş fırçası ve diş macunu olarak bilinmektedir. Ancak bu ürünler diğer bakımlar ile desteklenmediği sürece yetersiz olabilmektedir. Uygulanacak bakım rutinine ise bireysel gereksinimler yön vermektedir.

Düzenli uygulanan bakımlar ile mevcut diş hassasiyeti gibi sorunların asgari düzeye indirgenmesi amaçlanmaktadır. Aynı şekilde olası rahatsızlıkların önlenmesi bu bakımların amacıdır.

Sahip olunan diş yapısı farklı ağız ve diş bakım ürünleri kullanımına da gereksinim oluşturmaktadır. Aynı biçimde ilerletilen diş tedavileri de hastaları çeşitli ürün kullanımına yönlendirmektedir. Böylelikle sağlıklı diş yapısının korunması hedeflenmektedir.

Ağız ve Diş Bakımında Kullanılan Ürünlerin Fiyatları

Ağız ve diş bakım ürünleri kategorisi bireysel ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilen ürünlerden oluşmaktadır. Değişen ihtiyaç ve istekler ise bu kategoriyi genişletmektedir.

Ağız ve diş bakımı söz konusu olduğunda çeşitli ürünler öne çıkmaktadır. Bu ürünlerin tercihleri ise diş yapısına uygun olarak belirlenmektedir. Aynı şekilde sürdürülen diş tedavileri de ürün seçimlerinde etkilidir.

Kullanım için seçimi yapılacak ürünler amaç ve fiyat olarak birbirlerinden ayrılmaktadır. Ağız temizliğinin zorunlu malzemesi diş fırçası en sık yenilenen ürünlerden birisidir. Farklı markalar tarafından satışa sunulan bu ürün değişken fiyatlar ile piyasada yerini almaktadır.

Arayüz fırçaları diş teli kullananların ve protez diş tedavisi devam eden kişilerin aşina olduğu bir bakım malzemesidir. Dişlerin ve tellerin arasında rahatlıkla hareket eden fırça fiyat olarak diğer fırçalardan ayrılmaktadır.

Ağız ve diş temizliğinde tercih edilen macunlar da farklı içerikleri ve gramajları ile öne çıkmaktadır. Çeşitli markalar tarafından sunulan diş macunu çeşitleri hitap ettiği kitleye göre de değişim göstermektedir. Dolayısıyla bu macunların kullanıcıları, markaları ve içerikleri fiyatını etkilemektedir.

Ağız bakım suyu ve gargara alternatifleri son dönemlerde kullanımı yaygınlaşan ağız bakım ürünleri arasındadır. Ferah bir yapıya sahip olan ürünler etkin performansları ile de kullanılmaktadır. Bu ürünler farklı boylarda satışa sunulmaktadır.

Ağız ve Diş Bakım Ürünleri Kullananlar

Ağız ve diş bakım ürünleri bireysel ihtiyaçlar kadar hekim tavsiyesi ile kullanılan malzemelerden oluşmaktadır. Değişen gereksinimler ise bu ürünlerin çeşitlenmesinde etkilidir.

Ağız, diş ve diş eti yapısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Dolayısıyla ağız ve diş bakımı için gereksinim duyulan ürünler de değişim göstermektedir.

Diş bakımı çocuklardan yetişkinlere dek ulaşmayı hedefleyen ürünlerden oluşmaktadır. Bakım sırasında kullanılan her ürün ise kendisine özgü bir kullanıma sahiptir. Ürünlerin kullanım biçimleri kadar kullanım süreleri de değişim göstermektedir.

Dişlerin temizliğinde kullanılan misvak fırçalara nazaran farklı bir kullanıma sahiptir. Aynı biçimde arayüz fırçaları da kullanım süresi ve kullanım biçimi ile bu temizleyicilerden ayrılmaktadır. Bu nedenle de etkili bir bakım için tercih edilen ürünün kullanım biçimi bilinmelidir.

İlerleyen diş tedavileri de ürün tercihlerini etkilemektedir. Arayüz fırçası her kişinin kullanmaması gereken ürünlerden birisidir. Bu ürün diş teli ve protez diş kullanan kişilere tavsiye edilmektedir.

Ağız bakım suyu ve gargara seçenekleri ile ağız temizliği sonrası kullanıma uygundur. Belirli bir kitleden ziyade daha geniş bir kullanıcı topluluğu için üretilmektedir.

Ağız ve Diş Bakımında Kullanılan Ürünlerin Özellikleri

Ağız ve diş bakım ürünleri sahip oldukları özellikler ile ağız ve diş sağlığını desteklemektedir. Böylelikle mevcut sorunlar giderilirken olası rahatsızlıklara karşı önlem alınmaktadır.

Bireysel ihtiyaçların değişmesi ürünlerin içeriklerini ve niteliklerini de değiştirmektedir. Bu nedenle ürün kullanımı bireysel olmalıdır. Bu ürünler genel olarak;

 • Diş yapısını ve diş minesini koruyucu içeriğe sahiptir.
 • Özellikle diş macunu seçenekleri flor içermektedir.
 • Diş ipi gibi ürünler en ince detayları dahi temizlemeyi hedeflemektedir.
 • Ürünler ağıza sığabilecek yapıya sahiptir.
 • Temizlik ve bakım yapılırken zarar vermemek üzerine geliştirilmektelerdir.

Ağız ve Diş Ürünleri Yorumları

Bakım ürünleri bireysel kullanılsa da tercih sırasında ürünlerin yorumları öne çıkmaktadır. Bu yorumlar doğrultusunda ürün tercihleri belirlenmektedir.

Ağız ve diş bakım ürünleri farklı markalardan ve ürünlerden oluşmaktadır. Bu durum da ürün tercihini çeşitlendirirken bir o kadar da zorlaştırmaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar sıklıkla ürünler hakkındaki yorumları incelemektedir.

Yapılan yorumlar ile ürünlerin kullanım biçimleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. Böylece potansiyel müşterilere erişim de kolaylaşmaktadır.

Yapılan yorumlar kullanıcılara ulaşmanın yanı sıra ürünün etkinliği hakkında da bilgi vermektedir. Etkin performans veren ürünler olumlu yorumlara sahipken; işlevsiz ürünler alt sıralarda yer almaktadır.

Bunların yanı sıra ürünlerin sahip olduğu etiket fiyatları da yorumlar aracılığı ile öğrenilebilmektedir. Bu da kullanıcılara bütçelerine uygun alışveriş yapabilme ve ürün seçme şansı tanımaktadır.

Ağız ve Diş Bakımı İçin Seçilen Ürünler Nasıl Kullanılır?

Ağız ve diş bakım ürünleri geniş bir kategoride sergilenmektedir. Bu kategoride yer alan ürünler ise ayrı kulanım yöntemlerine sahiptir.

Diş fırçası, diş macunu ile bir araya getirilerek kullanılmaktadır. Macunun nohut tanesi kadar sıkılması tüm dişlerin temizlenmesinde yardımcıdır. Diş fırçalama süresi ise 3 ila 5 dakika arasında yapılmalıdır.

Dil macunu duymaya alışık olunmayan bakım ürünlerinden birisidir. Dil spatulası ya da fırçası ile bir arada kullanılan bu ürün dilin hijyeni açısından önemlidir. Böylece dil tümgün tüketilen gıdalardan arınmaktadır.

Ağız bakım suyu ve gargara su ile seyreltilerek kullanılmaktadır. Gargaranın ve suyun bir kapta karıştırılması tavsiye edilmektedir. Ardından ağızda çalkanan karışım oral yol ile dışarı atılmalıdır.

Diş protez yapıştırıcı protezin ağızda sabit kalmasını sağlamaktadır. Protez temizlendikten sonra yapıştırıcı belirli bölgelere uygulanmalıdır. Ardından uygun biçimde yerine takılması gerekmektedir.

Ağız ve Diş Bakımında Kullanılan Ürünler Ne İşe Yarar

Ağız ve diş bakım ürünleri işlevsellikleri ile öne çıkmaktadır. Ağız ve diş sağlığını korumayı amaçlayan ürünler farklı nitelikleri ile kullanılmaktadır.

Çeşitli ağız bakım ürünleri raflarda yerini almaktadır. Farklı kullanıma ve amaca sahip olan bu ürünler etkin bir sonucu hedeflemektedir. Kullanımı yapılan farklı ürünler;

 • Diş ve diş eti sağlığını desteklemeyi hedeflemektedir.
 • Plak oluşumunu engellerken; mevcut plakların temizliğini de gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.
 • Fırçanın ulaşamadığı bölgelerin temizliği tamamlanmaktadır.
 • Ağız kokusunun engellenmesinde yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
 • Protezlerin diş etine sabitlenmesini kolaylaştırmayı hedeflemektedir.
 • Ağızda oluşan iltihaplı tabakanın giderilmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Botanik Ecza’da Ağız Ve Diş Bakım Ürünü Markaları

Botanik Ecza’da kişisel bakım için gereken her şey var! Farklı ürün kategorileri çeşitli markalar aracılığı ile Botanik raflarında sergileniyor!

Botanik Ecza farklı markaları bünyesinde barındıran bir kozmetik mağazasıdır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan mağaza ağız ve diş bakım ürünleri kategorisi ile de ilgi toplamaktadır.

Oral B diş fırçası seçenekleri ile küresel çapta kullanıcıya ulaşmaktadır. Şarjlı diş fırçası alternatifleri ile de beğenileri toplamaktadır. Xiaomi diş fırçası da elektrikli diş fırçası seçenekleri arasında yer almaktadır.

Signal White Now serisi ile kendisini yenileyen markalardan birisidir. Diş fırçası ve diş macunu alternatifleri ile kullanıcıların beğenisini toplamaktadır.

Colgate ve İpana diş bakımı ve temizliği konusunda uzman markalardır. Farklı ürünlere sahip olan markalar fırça ve macunları ile Botanik raflarında yerlerini almaktadır.

Sensodyne diş macunu ve Paradontax diş macunu hassas diş yapısına sahip kullanıcılar için akla gelen ilk markalardır. Güçlü ve koruyucu içerikleri ile tercih edilen markalar diş hekimleri tarafından da tavsiye edilmektedir.

Marvis, sunduğu kişisel bakım ürünleri ile tanınmaktadır. Splat gibi Marvis de doğal diş macunu ile bedene ve doğaya yararlı ürünler sunmayı amaçlamaktadır.   

Eyüp Sabri Tuncer geliştirdiği misvak özlü macunu ile ağız ve diş bakımında da etkinliği amaçlamaktadır. Misvağın bakım yapan içeriği bu kez Eyüp Sabri Tuncer ile raflarda kullanıcılarını beklemektedir.

T-Brush tablet biçimindeki macun ağızda parçalanan bir yapıdadır. 3 dakika çiğnenen tablet dişleri temizlemeyi amaçlamaktadır. Ardından ağız bol su ile durulanarak işlem tamamlanmaktadır.

TePe, farklı ihtiyaçları karşılayan fırça alternatifleri ile raflarda sergilenmektedir. Arayüz fırçası seçenekleri sunan marka, geniş ürün seçeneklerine sahiptir.

R.O.C.S farklı ürün çeşitleri ile kullanıcılara sunulmaktadır. Macunları kadar fırçaları ile de ilgi gören marka Botanik raflarında yer almaktadır.

Curaprox ağız ve diş sağlığını destekleyen ürünleri ile kullanıcılarına sunulmaktadır. Canlı renkleri ile dikkat çeken fırçalar farklı boyutları ile satışa sunulmaktadır. Küresel çapta ilgi gören marka kullanıcılarından tam not almaktadır.

Tetagil, çocuklar için bakım alternatifleri sunan bir markadır. Çocuk diş fırçası ve macunu ile her yaştan kullanıcıya ulaşmayı hedeflemektedir.  

Ağız ve Diş Bakım Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ağız ve diş bakım ürünleri nelerdir?

Ağız ve diş bakımı farklı ürün kullanımları ile tamamlanmaktadır. Tercihler ve gereksinimler ise kullanımı yapılacak ürünleri belirlemektedir. Bu ürünler;

 • Diş macunu
 • Diş fırçası
 • Gargara ve ağız temizleme suyu
 • Diş beyazlatma tozu
 • Diş ipi
 • Arayüz fırçası
 • Protez yapıştırıcı
 • Dil temizleyici
 • Dil fırçası olarak sıralanabilmektedir.

Ağız ve diş sağlığı için neler yapılmalıdır?

Sağlıklı bir ağız ve diş yapısı için periyodik bakımlar yapılmalıdır. Uzman hekim kontrolünün aksatılmaması ise bakımın önceliğidir.

Periyodik sağlık kontrolü dışında günlük diş fırçalama rutini atlanmamalıdır. Diş ipi kullanımı da yapılan temizliği desteklemelidir.

Ağız içinde oluşan ve dişlere sıçrayan iltihaplanmalar için Andorex kullanımı yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Aynı biçimde ağız ve boğazda iltihaplanmaların engellenmesinde kloroben kullanımı desteklemeyi hedeflemektedir.

Ağız içi hijyeni nasıl sağlanır?

Kloroben gargara ağız içi hijyenin sağlanmasında destekleyici ürünler olmayı hedeflemektedir. Mevcut iltihapların ve ağrıların giderilmesinde bu ürün yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Düzenli olarak kullanılan dil temizleyiciler de ağız içi hijyenin korunmasında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu bakımın desteklenmesinde de ağız bakım suları ve gargaralar kullanılabilmektedir.

Florsüz diş macunu ne işe yarar?

Florür, bedenin gereksinim duyduğu minerallerden birisidir. Diş macunlarında bulunan florür miktarı da bu nedenle önemlidir.

Bedende gerekenden fazla bulunan florür miktarı ölümcül olabilmektedir. Florsüz diş macunu bedenin gereksinim duyduğu florür miktarının dengelenmesinde yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Günümüzde Opalescence diş macunu gibi ürünler de bu hususa dikkat çekmektedir.

Evde ağız bakımı için hangi ürünler seçilmeli?

Kişisel bakımın bir parçası olan ağız bakımı bireysel gereksinimler doğrultusunda ilerletilmelidir. Dolayısıyla en iyi diş macunu yerine ihtiyaç duyulan macunun tercihi bu aşamada önemlidir.

Ağız ve diş bakımı için olmazsa olmaz ürünler;

 • Diş fırçası
 • Diş macunu
 • Gargara
 • Diş ipi olarak sıralanabilmektedir.

Ağız ve diş bakım ürünleri isteklere göre artırılabilmektedir. Ayrıca bu ürün tercihleri ilerletilen diş tedavisine göre de değişim gösterebilmektedir.

 

 

Fiyata Göre

Jack N Jill Doğal Diş Macunu Frenk Üzümü Aromalı
% 1
73,90
74,90
T-Brush Naneli Cam Şişe Diş İpi
% 41
43,66
74,00
Oral B Super Floss Diş İpi 50 Adet
% 8
44,07
47,90
Tepe Gentle Care Diş Fırçası
% 5
56,83
59,82
Tepe Diş Fırçası Kutusu
% 22
23,32
29,90
Rocs 6-12 Yaş Çocuk Diş Fırçası
42,16
T-Brush Çilek Aromalı Diş Macunu Tableti-Florürsüz
% 20
103,20
129,00
Agarta Doğal Diş Macunu 100 ml
% 30
34,90
49,90
Marvis Ağız Gargarası 120 ml Ağız Çalkalama Suyu Klasik Nane
% 10
166,50
185,00
Agarta Doğal Propolisli Diş Macunu 100 ml
% 34
32,90
49,90
Splat BioKalsiyum Safe Whitening Diş Macunu 100 ml
% 23
26,87
34,90
T-Brush Bambu Diş Fırçası
% 20
67,60
84,50
Marvis Smokers Whitening Mint 85 ml
% 10
152,10
169,00
Tepe Çocuk Diş Fırçaları
% 5
45,36
47,75
Corega Super Ultra Diş Protez Yapıştırıcı Krem 40 gr
73,00
Dentiste Plus White Premium Whitening Diş Macunu 100 gr
94,76
Nordics Florürsüz Doğal Çocuk Diş Macunu (0-4 Yaş) Portakal ve Mandalina 50 ml
% 5
113,91
119,90
Oral-B Pro-Expert Complete 7 Diş Fırçası
% 19
32,19
39,77
T-Brush Bambu Arayüz Fırçası ( 6 adet)
% 20
66,00
82,50
Marvis Whitening Mint 85 ml
% 10
152,10
169,00
Jack N Jill Doğal Diş Macunu Çilek Aromalı
74,90
Tepe Compact Tuft Diş Fırçası
% 5
47,01
49,48
Oral B Diş İpi Satin Tape 25 ml
41,90
Homemade Diş Macunu Tüpte 75 ml
200,00
T-Brush Portakal Aromalı Diş Macunu Tableti-Florürsüz
% 20
103,20
129,00
Marvis Siyah Diş Fırçası Marvis Black Toothbrush
% 10
89,10
99,00
Marvis Diş Macunu Amarelli Licorice - Meyan Kökü 85 ml
% 10
116,10
129,00
Jack N Jill Diş-Damak Temizleme Mendili
99,90


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.