WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Anne Bebek ve Çocuk

Anne Bebek ve Çocuk

Anne bebek ve çocuk ürünleri değişen ihtiyaçlara uygun yanıtları sunuyor! Peki siz bu kategoriden hangi ürünleri inceleyeceksiniz?

Bebek maması başta olmak üzere değişen ihtiyaçlar kullanıcılar için satışa sunulmaktadır. Gelişen bebeklere eşlik eden bu ürünler sağlıklı içerikleri ve yapıları ile öne çıkmaktadır.

Bebeklikten itibaren kullanılan her ürün sağlıklı bir gelişim için önemlidir. Bebek diş macunu ve fırçası gibi ürünler küçük yaşlardan itibaren ağız sağlığında yardımcıdır. Ayrıca çocuk diş fırçası da bu ürünler arasında yerini almaktadır.

Çocuk diş macunu seçenekleri de ağız ve diş sağlığında yardımcı ürünler arasında yer almaktadır. Böylelikle çocukluktan itibaren bakım alışkanlığı kazandırılabilmektedir.

Çocukların cildi olası tahrişlere karşı oldukça hassastır. Bu nedenle nemlendirici ve destekleyici kremler bu süreçlerin en büyük destekçilerinden birisidir.

Vazelin gibi ürünler anne bebek ve çocuk için kullanıma uygun olması ile beğeni toplamaktadır. Cilde yoğun nem desteği sağlayan bu ürünler annenin ve çocuğun cilt sağlığını desteklemeyi hedeflemektedir.

Bebek ve çocuklar kadar anne ve anne adaylarının ihtiyaç duyduğu ürünler de bu kategoride yer almaktadır. Annelere destek veren bu ürünler farklı markalar tarafından satışa bunulmaktadır.    

Anne Bebek ve Çocuk Ürünleri Fiyatları

Anne, bebek ve çocuk malzemeleri yenidoğan döneminden itibaren ihtiyaç duyulan ürünlerden oluşmaktadır. Değişen dönemler ise ihtiyaç duyulan malzemelerin tercihini değiştirmektedir.

Bebek bakımı ve sağlık farklı ürünler ile desteklenmektedir. Kullanılan ürünlerin çeşitliliği ise fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

Yenidoğan döneminden itibaren kullanılacak ürünler değişmektedir. Anne ve çocuğun ihtiyaçları ve istekleri bu ürünlerin gelişimini ve seçimini etkileyebilmektedir. Özellikle annenin ve çocuğun ­farklı ihtiyaçları alışverişleri etkilemektedir.

Bebek beslenme ürünleri farklı içerikleri ile kullanılmaktadır. Besleyici niteliği ile öne çıkan bu ürünler ayrı yaş gruplarına hitap etmektedir. Ürünlerin hazırlandığı yaş grubu fiyatlarının değişmesinde etkilidir.

Beslenme ürünlerinin hitap ettiği yaş aralığı kadar hangi marka tarafından satışa sunulduğu da fiyat konusunda belirleyicidir. Dolayısıyla çeşitli markalar tarafından raflarda sergilenen benzer ürünler farklı fiyatlara sahip olabilmektedir.

Satışa sunulan ürünlerin işlevleri de satış fiyatları üzerinde belirleyicidir. Dolayısıyla bebek pudrası ile bebek kıyafeti farklı satış fiyatına sahip olabilmektedir.

Satışa sunulan anne bebek ve çocuk ürünlerinin sahip oldukları gramajlar değişkendir. Bu ürünler benzer işlevleri üstlense de gramajları fiyat farklılıklarının oluşmasına neden olabilmektedir. Aynı şekilde farklı formlara sahip olan ürünler de farklı fiyatlara sahip olabilmektedir.

Anne Bebek ve Çocuk Ürünleri Kullananlar

Anne bebek ve çocuk ürünleri geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. Farklı dönemlerde ihtiyaç duyulan tüm ürünler bu kategori içinde yerini almaktadır.

Bebek eşyaları yenidoğan döneminden yürüme dönemine değin kullanılan materyallerdir. Bu süreçte ihtiyaç duyulan malzemeler ise farklı tercihler doğrultusunda seçilmektedir.

Bebek bezi, pudrası gibi ürünler bebekliğin önemli bir döneminde kullanımı zorunlu malzemelerdir. Ancak kullanılan her ürün bebeğin cildine iyi gelmeyebilmektedir. Dolayısıyla başlangıç süreci marka ve ürünün seçilmesinde önemlidir.

Çocuk bakım ürünleri de yürümeye başlayan bebeğin devam eden süreçte ihtiyaç duyacağı malzemeleri barındırmaktadır. Diş macunları, kremler ve kıyafetler bu dönemde sıklıkla yenilenen bakım ürünleridir.

Bebek ve çocuklar kadar annelerin de ihtiyaç duyduğu ürünler raflardaki yerini almaktadır. Özellikle emzirme ürünleri yenidoğan döneminde ihtiyaç duyulan zaruri malzemelerdir. Aynı şekilde göğüs ucu çıkarıcı gibi malzemeler de yardımcı ürünlerden birisi olarak kullanılmaktadır.

Hamile minderi son yılların popüler malzemelerinden birisi olarak anne adayları tarafından tercih edilmektedir. Bu minder özellikle gebeliğin son aylarında olan anne adayları için destekleyici olmayı hedeflemektedir. Uyku ve dinlenme aralarında kullanılan minder iyi bir seçenektir.

Burun aspiratörü popüler olduğu kadar kullanışlı ürünlerden birisidir. Bebeklerin burun tıkanıklığını gidermek için bu malzeme efektif bir role sahip olmayı hedeflemektedir. Aspiratör sayesinde bebeğin burnundaki mukusların temizlenmesi amaçlanmaktadır. Bu işlem ile bebeğin rahat bir nefes alması amaçlanmaktadır.

Anne bebek ve çocuk ürünleri kişisel ihtiyaçlara göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak raflarda yerini alan bu ürünlerin temel işlevi anne ve çocuğa yardımcı olmaktır. Dolayısıyla ürünler bu amaç doğrultusunda geliştirilmektedir.

Anne Bebek ve Çocuk Ürünlerinin Sahip Olduğu Özellikler

Anne bebek ve çocuk söz konusu olduğunda seçilen ürünler kadar sahip oldukları özellikler de öne çıkmaktadır. Dolayısıyla tercih edilen ürünlerin derinlemesine incelenmesi tavsiye edilmektedir.

Hamile ürünleri başta olmak üzere farklı malzemeler bu kategoride yerini almaktadır. Anne ve bebeğin sağlığı için önemli bir dönem olması ise kullanılan ürünlerin titizlikle seçilmesini gerektirmektedir.

Yenidoğan bebek kıyafetleri cildin hassas dokusuna uyum sağlayacak bir yapıya sahip olmalıdır. Kullanılacak kıyafetlerin pamuklu, yumuşak bir yapıya sahip olması aranmaktadır. Ayrıca tüy ve toz çıkarmayan kumaştan üretilmeleri en önemli özellikleridir.

Bebek yağı cildi nemlendiren yapısı ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bebek cildine zarar vermeyen formülü ise bu ürünü özel kılmaktadır. İçeriğinde bulunan A ve E vitaminleri ile cildin canlandırılması ve beslenmesi hedeflenmektedir.

Bebeklik ve çocukluk süreci gelişim çağının en önemli aşamasıdır. Bu aşamada kullanılan ürünler doğal içeriğe sahip olmalıdır. Böylelikle cilde ve bedene herhangi bir yan etki yansıtılmaması amaçlanmaktadır.

Bebek ıslak mendil alternatifleri içerikleri ile diğer seçeneklerden ayrılmaktadır. İçeriğinde alkol veya paraben olmaması önemlidir. pH değerinin 5.5 olması ise ıslak mendillerde aranan bir koşuldur.

Anne Bebek ve Çocuk Malzemeleri Hakkında Yapılan Yorumlar

Anne bebek ve çocuk malzemeleri ürün çeşitliliği ile öne çıkmaktadır. Değişen markalar ve ürünler ise bu pazarda uygun kitleye ulaşmayı hedeflemektedir.

Geniş ürün yelpazesinin olması anneler ve anne adayları için kafa karıştırıcı olabilmektedir. Dolayısıyla uygun ürünü bulmak için birçok ürün denenmektedir. Ancak eski kullanıcı deneyimleri bu konuda yardımcı olabilmektedir.

Bebek ve çocuk ağız bakım ürünleri farklı materyal ve malzemelerden oluşmaktadır. Ayrıca değişen yaş gruplarına uygun malzemeler de raflarda yerini almaktadır. Dolayısıyla uygun bakım ürününü bulabilmek için yorumlar önemli bir yere sahiptir.

Yenidoğan bebek bakımı için kullanılacak ürünler çeşitli işlevlere sahiptir. Bu nedenle hangi ürünün ne için kullanılacağını öğrenmek için yapılan yorumları incelemek yardımcıdır. Böylelikle doğru ürün seçimi ve kullanımı yapılabilmektedir.

Anne bebek ve çocuk ürünlerinin doğru seçimi cildin ve bedenin sağlığı için önemlidir. Bedene uygun bir ürünün seçimi anne ve bebeğin sağlığını olumlu yönde etkileyebilmektedir. Doğru ürün seçimi ise yapılan yorumlar sayesinde daha kolay yapılabilmektedir.

Bebek ek gıda ve içecekleri tercihleri hakkında yapılan yorumlar da ebeveynlere yardımcı paylaşımlardır. Farklı markalar tarafından değişen içerikler ile sunulan bu gıdalar çocuğun gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Dolayısıyla ürünlerin içerikleri ve bedene etkileri eski kullanıcılar sayesinde öğrenilebilmektedir.

Bebek mağazaları da en az ürünler kadar ilgi görmektedir. Bebeklerin ihtiyaç duyabileceği farklı malzemeleri satışa sunan bu mağazalar internet satışları ile de öne çıkabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan alışverişleri mümkün hale getiren bu mağazalar da kullanıcı deneyimlerine önem vermektedir.

Online alışveriş yapmanın popüler bir hal aldığı bu dönemde ilgili alışverişler hakkında yapılan paylaşımlar da dikkat çekmektedir. Ürünün kalitesi, kargo aşaması titizlikle ilerletilmesi gereken bir süreçtir.  Böylelikle potansiyel müşterilere iyi bir izlenim oluşturulmak hedeflenmektedir.

Anne Bebek ve Çocuk Malzemeleri Nasıl Kullanılır?

Anne bebek ve çocuk ihtiyaçları gibi ürünlerin kullanım biçimleri de değişmektedir. Dolayısıyla her ürün öncesi kullanım talimatlarının incelenmesi gerekmektedir.

Bebek beslenme gereçleri yaş aralığına göre değişmektedir. Ayrıca tercihe göre de şekil alan bu gereçler uygun yiyecekler üzerinde kullanılmaktadır. Sıvı yiyeceklerde kullanılan kaşık, meyvelerde yerini çatala bırakmaktadır. Aynı şekilde özel tasarlanan içecek gereçleri de kolay içimleri ile kullanılmaktadır.

Bebek koruyucu losyon alternatifleri kullanım yapılacak cilt tipine göre seçilmelidir. Su bazlı olan losyonlar yağlı ciltler için iyi bir tercihtir. Ancak kuru bir cilde güneş kremi uygulanması daha etkin bir sonucu hedeflemektedir.

Pişik kremi hassaslaşan bebek ciltlerine uygulanmaktadır. Ancak uygulama öncesi pişik bölgesi temizlenmelidir. Ardından kuru cilde krem nazikçe sürülmelidir. Son olarak titizlikle bebek bezi sarılmalıdır.

Göğüs ucu kremi emzirme döneminde ihtiyaç duyulan ürünlerden birisidir. Özellikle emzirme sonrasında kullanılan krem, göğüs ucunun nemli kalmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Emzirme öncesinde ise göğüs ucunun silinmesine ihtiyaç duyulmamaktadır.

Göğüs pedi de emzirme döneminde tercih edilen malzemelerden birisidir. Göğüs ucuna uygulanan pedler göğüs ucunun kuru kalması için kullanılan aparatlardır.

Anne Bebek ve Çocuk Ürünleri Ne İşe Yarar?

Anne bebek ve çocuk sağlığı ve bakımı için sunulan ürünler farklı işlevleri üstlenmektedir. Farklı markalar tarafından kullanıma sunulan malzemeler yoğun ilgi görmektedir.

Anne ve çocuk için kullanılan ürünler kurtarıcı olduğu kadar destekleyici olmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda geliştirilen ürünler ise yoğun ilgi görmektedir.

Bebekler için sunulan ek gıdalar anne sütünü desteklemek amacı ile tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda anne sütü sonrası beslenme düzeninin oturmasında da bu gıdalar yardımcı bir rol  üstlenmeyi hedeflemektedir.

Bebek ve çocuk güneş ürünleri farklı cilt tiplerine uygun olarak hazırlanmaktadır. Uygun ürünlerin tercihi ile çocukların cildine bakım yapılması hedeflenmektedir. Ayrıca güneşin zararlı etkilerinin azaltılması da kullanım amaçları arasındadır.

Pişik için kullanılan ürünler tahriş olan cildin yenilenmesinde ve onarılmasında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Düzenli kullanılan pişik ürünler farklı formlara sahip olabilmektedir.

Ağız ve diş sağlığı her yaş grubu için önemlidir. Dolayısıyla anne bebek ve çocuk için geliştirilen ürünler sağlıklı bir ağız ve diş yapısı için destekleyici olmayı hedeflemektedir. Kullanıcısına göre farklı boyutta ve özellikte olan bu ürünler farklı markalar tarafından satışa sunulmaktadır.

Çocuklar kadar annelerin de bakımını önemseyen bu kategori ebeveyn ürünlerine de sahiptir. Hamilelik sürecinde destekleyici olan minder ve yastıklar sağlıklı bir oturma pozisyonu ve uyku düzeni için yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Emzirme döneminde kullanılan ürünler de anne ve bebeğin sağlığı için önemlidir. Düzenli ve doğru biçimde kullanılan bu ürünler farklı formlara sahiptir.

Botanik Ecza’da Anne Bebek ve Çocuk Ürünleri ve Markaları

Botanik Ecza geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine ulaşıyor! Değişen kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan mağaza konusunda uzman markaları da bir araya topluyor!

Anne bebek ve çocuk kategorisinde yer alan ürünler farklı markalar tarafından raflarda sergilenmektedir. Botanik Ecza ise bu markalara ev sahipliği yapmaktadır.

Bepanthol ve Mustela cilt bakımında yardımcı ürünler sunan markalardır. Bebeklerde sık görülen pişik problemi ile başa çıkmak amaçlı ürünler sunulmaktadır. Cildin tahriş olmaması ve beslenmesi bu markalar için de ön plandadır.

Biobaby, Dalin, Incia markaları bebek bakımında ihtiyaç duyulan banyo malzemeleri ile öne çıkmaktadır. Hassas ciltlere özel üretilen ürünleri ile cildi tahriş etmeyen temizlemek bu markaların misyonudur.

Chicco ve Kanz bebeklerin konforu için geliştirdiği ürünler ile tanınan markalardır. Puset, bebek arabası, mama koltuğu gibi mobilyalar bu markalar tarafından kullanıma sunulmaktadır.

Molfix ve Sleepy yenidoğan döneminden itibaren ihtiyaç duyulan markalar arasında yer almaktadır. Bebeklerin gelişim dönemine uygun olarak üretilen bezler ve ıslak mendiller geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır.

Zühre Ana, Humana ve Evolvia markaları anne bebek ve çocuk kategorisinde yer alan markalardır. Ek gıdalar ve mamaları ile tanınan markalar besleyici içerileri ile öne çıkmaktadır.

Bioderma besleyiciliği ile beğeni toplayan markalardan birisidir. Doğumdan itibaren kuru bir cilt yapısına sahip olan bebeklerin sağlıklı gelişimi için uygun ürünler sunulmaktadır.

Jack’n Jill çocukların ağız ve diş sağlığı için sunduğu ürünleri ile beğeni toplamaktadır. Farklı yaş aralıklarına uygun diş macunu ve çocuk diş fırçası ürünleri sunan marka etkin bir temizliği amaçlamaktadır.

Miraderm bebeklik döneminden itibaren ihtiyaç duyulan bir markadır. Tıkanan burunlar için burun spreyi sunan marka pişik kremleri ile de raflarda yerini almaktadır.

Minoris ve Organicum markaları farklı dönemlerde ihtiyaç duyulan markalardır. Cildi koruyan ve besleyen ürünleri ile kullanıcılarına ulaşmaktadır. Bebek güneş kremi ve yağı ile bebeklerin cildini korumayı hedeflemektedir.

Iansinoh emzirme döneminde olan anneler için yardımcı olmayı amaçlamış markalardan birisidir. Anne bebek ve çocuk ürünleri arasında yer alan marka etkin bir sonuç için emzirme sonrası kullanımı önermektedir.

Anne Bebek ve Çocuk Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bebek bakım ürünleri nelerdir?

Bebeklerin bakımı için kullanılan malzemeler ebeveyn tercihleri doğrultusunda seçilmektedir. Değişen ürünler farklı markalar tarafından satışa sunulmaktadır.

Bebek bakımında destekleyici ürünler genel olarak;

 • Göbek oyuntulu bebek bezi
 • Tırnak makası
 • Islak mendil
 • Şampuan, lif, sabun
 • Pişik kremi
 • Bebek pudrası
 • Saç fırçası
 • Alt değiştirme battaniyesi
 • Güneş kremidir.

Bebek bakım setinde neler olur?

Bebek bakım seti içerisinde;

 • Burun aspiratörü
 • Tırnak makası
 • Saç fırçası
 • Bebek diş fırçası
 • Ateş ölçer
 • Bebek bakım çantası yer almaktadır.

Emzirme ürünleri nelerdir?

Emzirme dönemi anne ve bebek için en hassas dönemlerden birisidir. Dolayısıyla bu süreçte kullanılan malzemelerin özenle seçilmesi gerekmektedir.

Emzirme döneminde kullanılan ürünler;

 • Emzirme yastığı
 • Emzirme sütyeni
 • Göğüs / emzirme pedleri
 • Göğüs kremleri / losyonları
 • Göğüs pompası
 • Anne sütü saklama torbası olarak sıralanabilmektedir.

Anne bebek ve çocuk için kullanılacak ürünler dönemsel olarak farklılık göstermektedir. Dolayısıyla sunulan ürünler de bu dönemlere uygun olarak hazırlanmalıdır.

 

Fiyata Göre

Remolent Çatlak Kremi 150 ml
179,00
Naturpy Organik Tam Buğday Keçi Sütlü Bebek Bisküvisi 300 gr
61,95
R.O.C.S Baby 0-3 Yaş Bebek Diş Fırçası
56,90
Lansinoh Blue Lock Göğüs Pedi 60 Adet
% 70
56,14
187,13
Fizyo Okyanus Suyu 100ml
% 50
77,11
154,22
Bepanthol Baby Pişik Merhemi
% 4
76,50
79,90
Wee Baby 109 Damaklı Emzik No:3
% 70
5,25
17,50
Trukid Everyday Play Mineral Bebek Güneş Koruyucu SPF 30+ 58 ml
% 1
285,69
289,90
Baby King Burun Aspiratörü
% 59
15,75
38,00
Jack N Jill Milkshake Aromalı Doğal Diş Macunu 50 gr
% 1
73,90
74,90
Bioderma Abcderm Massage Oil
309,50
Tepe Çocuk Diş Fırçaları
% 5
45,36
47,75
Relactaz Damla 15 ml
321,84
Bioderma ABCDerm Relaxing Oil 200 ml
309,50
Zinco Damla 30 ml
26,47
Hametol Baby Pişik Kremi 30 gr
26,60
Dermoskin BabyCare Pişik Kremi 100 ml
65,84
MUSTELA Stelatopia Cleasing Cream Temizleme Kremi
146,00
Agarta Doğal Diş Macunu Çocuk 75 ml
% 36
28,65
44,90
Splat Baby 0-3 Yaş Diş Macunu+Fırçası Seti
39,90
99 Bebek Yağı 200 ml
% 3
95,54
99,00
Golden Goat Keçi Sütü 1-2-3 400 gr
% 40
171,70
286,16
Nordics Florürsüz Doğal Çocuk Diş Macunu (0-4 Yaş) Portakal ve Mandalina 50 ml
% 5
113,91
119,90
Rocs Baby 0-3 Yaş Diş Macunu ve Fırça Seti
74,35
Organicare Organic SPF 50+ Bebekler ve Çocuklar için Koruyucu Güneş Losyonu 100 ml
% 11
82,47
92,65
Rocs Kids 4-7 Bubble Gum Diş Macunu (Balon Sakızlı) 45 gr
% 13
56,46
64,90
Biobaby Kuru ve Atopik Ciltler İçin Krem 100 ml
54,90
Wee Baby 113 Akide Damaklı Emzik 18+ Aylık No:3
% 70
5,84
19,47


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.