WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Ayak Bakım Ürünleri

 

Ayak Bakım Ürünleri

Ayak bakımı bedenin tüm yükünü taşıyan ayakların ihtiyaçlarından birisidir. Peki ayak bakımının etkin olması için ne yapılabilir?

Piyasada yer alan farklı ürünler ayaklar için yapılacak bakımın etkin olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Kişisel istek ve ihtiyaçlar ise tercih edilecek ürünlerin çeşitlenmesinde etkilidir.

Bedenin taşıyıcısı olan ayaklar ise bakıma en fazla ihtiyaç duyan bölümdür. Düzenli aralıklarla yapılan bakımla ile hijyenik olduğu kadar estetik ayaklara sahip olunması ise oldukça kolaydır. İsteğe göre bir merkezde bakım yapılabilir. Ayrıca pratik yöntemler ve ürünler ile evde ayak bakımı mümkündür.

Ayak Bakımı İçin Kullanılan Ürünlerin Fiyatları

Ayak bakımı gün boyu bitap düşün ayakların sağlıklı görünümünü ve yapısını korumakta destekleyicidir. Farklı ürünler ile ayakların yenilenmesi ise paha biçilemezdir.

Ayak bakımı fiyatları tercih edilen alternatiflere göre değişim gösterebilmektedir. Bakım merkezinde uygulanacak işlemlerin fiyatlandırılması ile evde yapılacak ayak bakımının maliyetleri farklıdır. Aynı şekilde kullanımı yapılan bakım ürünlerinin fiyatları da farklılık göstermektedir.

Ayak bakım ürünleri kişisel ihtiyaçlara göre değişim gösterebilmektedir. Tercih edilecek ürünler ise farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Bu fiyatlandırma farkları ürünlerin özellikleri doğrultusunda oluşabilmektedir.

Bir ürünün sahip olduğu içerik fiyatını direkt etkilemektedir. Ürünlerin farklı ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanması da fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Ürünlerin hangi marka tarafından piyasaya sunulduğu da fiyatı üzerinde önemli bir belirteçtir. Tanınmış bir marka tarafından piyasaya sunulan ürün yeni marka ürününe kıyasla farklı fiyata sahip olabilmektedir. 

Kullanılacak ürünlerin yapıları ve formları da fiyat değişkenini etkileyebilmektedir. Krem forma sahip bir ürün ile losyon formundaki ürün farklı fiyatlara sahip olabilmektedir.

Ayak Bakım Ürünü Kullananlar

Ayaklarda meydana gelen hasarlar onarılmaya ihtiyaç duymaktadır. Bu hasarları engellemek ve onarmak için ise gereken şey ayak bakımıdır.

Topuk çatlağı başta olmak üzere ayaklarda oluşan hasarlar düzenli bakım ile onarılmaktadır. Bu ürünlerin kullanımı kişisel ihtiyaç ve tercihlere göre belirlenmektedir. Farklı içeriklere sahip olan ürünler çeşitli markalar tarafından müşterilere sunulmaktadır.

Düzenli kullanılan ayak bakım kremi ayakların yapısının korunmasında oldukça destekleyicidir. Ayrıca çatlak topuk kremi de hasarlı bölgenin onarılmasında yardımcı bir role sahiptir.

Bepanthol ayak çatlak kremi kullanıcıları tarafından beğenilen ve önerilen ürünlerden birisidir. Ayakların onarılmasını sağlayan krem nemlendirilmesinde de destekleyicidir. Ayrıca ayaklara uygulanan bakım maskeleri de bu bakımın etkisini artırmaktadır.

Ayak bakım setleri de uygulanacak bakımda ihtiyaç duyulan ürünleri bir arada bulundurmaktadır. Fiyat olarak da avantaj sağlayan bu bakım setleri zengin içerikleri ile de öne çıkmaktadır. Bu setler sayesinde ayak bakımı bir rutin halinde tamamlanmaktadır.

Ayak Bakımında Kullanılan Ürünlerin Özellikleri

Bakımlı ayak için periyodik bakımların yapılması oldukça önemlidir. Ayrıca düzenli nemlendirilen ayaklar doğal yapısını da korumaktadır.

Kullanımı yapılan ürünler farklı içeriklere ve formlara sahiptir. Farklı işlevlere sahip olsalar da bu bakım malzemeleri ayakların yapısının korunmasında destekleyici bir rol oynamaktadır.

 • Doğal bileşenlere sahip olmaları,
 • Besleyici vitamin ve minerallere sahip olmaları,
 • Ayak derisine zarar vermemeleri,
 • Onarıcı ve yapılandırıcı olmaları ayak bakım ürünlerinin başlıca özellikleridir.

Ayak Bakım Ürünleri Yorumları

Ayaklar için uygulanan bakım aşamaları kişisel ihtiyaçlara göre değişmektedir. Aynı şekilde kullanımı yapılan ürünler de farklılık göstermektedir.

Topuk bakımı için kullanılacak ürünler gözü kapalı seçildiği gibi kimi zaman kullanıcı yorumları dikkate alınmaktadır. Kullanıcı deneyimlerinin yer aldığı yorumlar ürün tercihlerini yüksek bir oranda etkilemektedir.

Olumlu sonuçlar sunan bir ürün potansiyel müşterilere daha kolay ulaşmaktadır. Ancak olumsuz yorumlara sahip olan bir ürün kendisine daha zor alıcı bulmaktadır.

Ürünlerin içerikleri ve sahip olduğu özellikler yapılan yorumlar üzerinde direkt bir etkiye sahiptir. Etkin performans sunan bir ürün kullanıcılardan tam not almaktadır.

Lacinia ayak topuk kremi kullanıcıları tarafından beğenilen ve olumlu yorumlara sahip bir üründür. Zengin içeriğinin yanında ayaklara uyguladığı bakım sayesinde potansiyel müşterilere çok daha kolay ulaşabilmektedir.

Ayak Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Kişisel ihtiyaçların farklılaşması tercih edilecek ürünlerin değişmesini sağlamaktadır. Farklı ürünlerin tercih edilmesi ise bakım ritüellerinin farklı olmasında etkilidir.

Ayak bakımı için tercih edilecek ürünler farklı içeriklere ve işlevlere sahiptir. Bu nedenle kullanıma başlamadan önce kullanım önerilerinin okunması tavsiye edilmektedir.

Ayak bakımına başlamadan önce yapılması gereken ilk şey ayakları yumuşatmaktadır. Ilık suda yumuşatılan ayaklar bakım için hazır bir hale gelmektedir. (Tercihe göre hazırlanan ılık suya esans kokular ve yağlar katılabilmektedir.)

Ardından ilgili ürünler ile ayaklar ölü derilerden ve sertleşmiş tabakadan arındırılmalıdır. Bu aşamada ayaklar tazelenmiş bir görünüme ulaşacaktır. Yumuşayan ayaklar bu aşamada pediküre hazır bir hale gelmektedir. Pedikür ile tırnaklar ve ayak tamamen ölü derilerden arındırılmaktadır.

Topuk bakımı için kullanılan ponza taşı gibi bakım ürünleri topukların yenilenmesinde yardımcıdır. (Ancak bu ürünün hasarsız topuklarda uygulanması tavsiye edilmemektedir.) Düzenli periyodlarla ayaklara uygulanan peeling de hücrelerin canlanmasında yardımcı olmaktadır.

Tamamlanan ayak bakımı sonrasında ayaklar nemlendirilmelidir. Nemlendiricilerin hızlı nüfuz etmesi için çorap giyilmesi önerilmektedir. Böylece ayakların daha uzun süre yumuşak kalmasını amaçlanmaktadır.

Ayak Bakımı İçin Kullanılan Ürünler Ne İşe Yarar?

Vücudun her parçası düzenli olarak bakım yapılmasına ihtiyaç duymaktadır. Özellikle ayaklar tüm günün yorgunluğunun atılmasında bu bakıma gereksinim duymaktadır.

Ayak kremi uzun süre kapalı kalan ayakların onarılmasında ve bakımının yapılmasında oldukça pratik kullanıma sahiptir. Farklı ürünler ise uygulanan bakımı daha etkin hale getirmektedir. Farklı ürünlerden ve aşamalardan oluşan ayak bakımı ne işe yarar? Ayaklara uygulanan bakım;

 • Ayakların dinlendirilmesinde,
 • Ayakların ölü derilerden arındırılmasında,
 • Kan dolaşımının hızlandırılmasında,
 • Ayakların ve ayak tırnaklarının bakımının yapılmasında,
 • Yumuşak bir ayağa sahip olunmasında,
 • Topukta oluşan çatlakların ve nasırların giderilmesinde,
 • Ayak kokusu oluşumunun engellenmesinde,
 • Estetik ve hijyenik ayaklara sahip olunmasında önemli bir yere sahiptir.

Botanik Ezca’da Ayak Bakım Ürünleri Markaları

Botanik Ecza, farklı ihtiyaçlara doğru yanıtları vermeyi kendisine misyon edinmiştir. Söz konusu ayaklara uygulanacak bakım olduğunda ise farklı markalar ve ürünler ile öne çıkmaktadır.

Bepanthol, cilde sağladığını desteklemeye yardımcı olarak tanınan bir markadır. Ayaklara uygulanacak bakım hususunda da özel içeriğe sahip olan ürünleri tercih edilmektedir. Ayak çatlak kremi başta olmak üzere ayağın bakımını üstlenen ürünleri oldukça ilgi görmektedir.

Lacinia ayak topuk kremi topuklara yaptığı bakım ile kullanıcılarından tam not almaktadır. Nemlendirilen ayaklar ve ayak topukları sağlıklı yapısını uzun süre korumaktadır.  

Scholl markası ayak bakımında ürün çeşitliliği en fazla olan markalardan birisidir. Çatlak topuk sorunu başta olmak üzere farklı sorunlara en etkin yanıtları vermektedir. Ponza taşı gibi topuk bakım ürünleri ayakları ölü derilerden arındırımaya yardımcıyken; Scholl çatlak topuk kremi onarıcı bakımı hedeflemektedir.

Nivea ayaklar için en uygun nemlendiricileri ile raflardaki yerini almaktadır. Farklı cilt tiplerine uygun üretilen ürünleri ile tanınan marka ayaklara ihtiyaç duyduğu nem desteğini sunmaktadır. Cildin onarılmasında ve nemlendirilmesinde yardımcı olan bir diğer marka ise Lapitak olarak bilinmektedir. Ayaklara bakım yaparken tırnakların güçlenmesini de hedeflemektedir.

Tüm gün ayakkabı içerisinde kalan ayaklar zaman içerisinde rahatsız edici bir kokuya sahip olmaktadır. Tereson ise bu kokuya son vermeyi amaçlayan ürünler ile piyasadaki yerini almaktadır. Ayak tabanına ve parmak aralarına ince tabakalar halinde sürülen ayak kremi etkin sonucu amaçlamaktadır.

Kuruyan ve çatlayan ayaklar zedelenmekte ve yapısını kaybetmektedir. CeraVe markası ise ayakların onarılmasında ve bakımının yapılmasında yardımcı öncül isimlerden birisi olmaktadır. Farklı gramajları ile satışa sunulan ürünler bakımlı ayak ve topuklar için iyi bir tercih olarak görülmektedir.

Krauterhof markası ayaklara uygulanacak bakım için sunduğu farklı ürünleri ile müşterilerine ulaşmaktadır. İsteğe göre farklı gramajlara sahip olan ürünleri kalabalık bir kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır.

Klivya sprey formu ile ayak bakımı kategorisinin etkin yardımcı ürünlerinden birisidir. Ayaklara bakım sağlarken ayak kokusunun önlenmesinde etkin performansı amaçlamaktadır. Aynı şekilde Lanaturel markası da sprey forma sahip olan bakım ürünleri ile kötü kokuların önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Ayak Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Pürüzsüz ayaklar için ne yapılmalı?

Pürüzsüz ayaklara sahip olmak için yapılması gereken şey düzenli bakımdır. Ayakların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılan bakım sayesinde yumuşak ve pürüzsüz ayaklara sahip olunması mümkündür.

Evde uygulanacak topuk kremleri topukları yumuşatırken bakıma da destekçi olmaktadır. Ürünler dışında yapılacak pratik kürler ile de bakım yapılmaktadır.

Evde kolay ayak bakımı nasıl yapılır?

Hazırlanan ılık suda ayakların dinlendirilmesi ve yumuşatılması bakımın ilk aşamasıdır. Suya isteğe göre ilave edilen esans kokular ve yağlar bakımı desteklemektedir.

Sıcak suya atılan karbonat da ayaklara uygulanacak bakımı desteklemektedir. Suda yumuşatılan ayaklar isteğe göre ponza taşı ile ölü derilerinden arındırılıp ardından durulanan ayaklar ayak kremi ile nemlendirilmelidir.

Bakımı tamamlanan ayaklara giyilen çorap bakımın son aşamasıdır. Nemlendiricinin hızlı nüfuz etmesinde oldukça yardımcıdır.

Nasırlı ayakların bakımı nasıl olmalı?

Nasırlı ayakların bakımı düzenli yapılmalı ve bu bakıma özen gösterilmelidir. Düzenli temizlenen ayak derisi antibiyotik kremler ile arındırılmalıdır. Ağrılı ve acılı nasırların oluşumunda hekime danışılması ise ayak bakımı için en önemli aşamadır.

Fiyata Göre

Promani Gökkuşağı Ayak Tırnak Makası
% 25
29,90
39,90
Trim Mantar Törpü 10'lu
% 40
14,10
23,50
Krauterhof Ayak Kremi 100 ml
68,00
Trim Delüx Ayak Makası El Tırnak Makası Hediyeli
% 20
28,26
35,20
Beauty Foot Ayak Kremi 60 ml
% 70
22,72
75,73
Vivasan Vitasan Üzüm Yapraklı Ayak Bakım Kremi
124,80
Homemade Shea Butter Ayak Kremi 40 gr
400,00
PROMANİ COMFY TIRNAK MAKASI
% 37
27,90
44,00
Trim Delüx Orta Boy Tırnak Makası
28,00
Coresatın Propolis ( Mantar Enf. İçin Krem - Yeşil) 30 Gr
% 50
97,50
195,00
Promani Comfy Ayak Makası
% 17
31,53
37,90
Farmona Nivelazione Foot Cream 50 ml Ayak Kremi
82,50
Trim Tekli Törpü
36,50
PROMANİ 7 AŞAMALI TIRNAK PARLATMA TÖRPÜSÜ
% 23
19,90
25,90
Trim Silk Ayak/El Tırnak Makası 2'li
105,00
Trim 4 Aşamalı Tırnak Parlatma Blok Törpü
51,00
Trim 2'li Kağıt Törpü Pembe/Siyah
% 10
42,08
46,75
Trim Çift Yüzeyli Ayak Törpüsü
61,50
Caudalie Beauty Foot Cream 75 ml - Ayak Kremi
131,67
Trim Tırnak Fırçası
43,00
Neutrogena Çatlak Topuklar için Ayak Kremi 40 ml
% 45
60,14
109,00
Trim Zincirli Tırnak Makası
22,00
Krauterhof Nasır Balsamı 250 ml
100,50
Propedi Delux Topuk Törpüsü
% 39
64,90
106,90
Mecitefendi Kenevir Ayak Kremi 50ML
52,50
Trim Tırnak Pensi
% 63
62,90
169,75
PROMANİ GÖKKUŞAĞI TIRNAK MAKASI
% 39
24,50
39,90
Trim Ayak Makası
36,90


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.