WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Bebek Bakımı ve Sağlık

Bebek Bakımı ve Sağlık

Pişik kremi hassaslaşan bebek ciltlerine uygulanmaktadır. Ancak uygulama öncesi pişik bölgesi temizlenmelidir. Ardından kuru cilde krem nazikçe sürülmelidir. Son olarak titizlikle bebek bezi sarılmalıdır.

Göğüs ucu kremi emzirme döneminde ihtiyaç duyulan ürünlerden birisidir. Özellikle emzirme sonrasında kullanılan krem, göğüs ucunun nemli kalmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Emzirme öncesinde ise göğüs ucunun silinmesi ihtiyaç duyulmamaktadır.

Göğüs pedi de emzirme döneminde tercih edilen malzemelerden birisidir. Göğüs ucuna uygulanan pedler göğüs ucunun kuru kalması için kullanılan aparatlardır.

Vazelin gibi ürünler anne bebek ve çocuk için kullanıma uygun olması ile beğeni toplamaktadır. Cilde yoğun nem desteği sağlayan bu ürünler annenin ve çocuğun cilt sağlığını desteklemeyi hedeflemektedir.

 

Anne Bebek ve Çocuk Ürünleri Ne İşe Yarar?

Anne bebek ve çocuk sağlığı ve bakımı için sunulan ürünler farklı işlevleri üstlenmektedir. Farklı markalar tarafından kullanıma sunulan malzemeler yoğun ilgi görmektedir.

Anne ve çocuk için kullanılan ürünler kurtarıcı olduğu kadar destekleyici olmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda geliştirilen ürünler ise yoğun ilgi görmektedir.

Bebekler için sunulan ek gıdalar anne sütünü desteklemek amacı ile tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda anne sütü sonrası beslenme düzeninin oturmasında da bu gıdalar yardımcı bir rol  üstlenmeyi hedeflemektedir.

Bebek ve çocuk güneş ürünleri farklı cilt tiplerine uygun olarak hazırlanmaktadır. Uygun ürünlerin tercihi ile çocukların cildine bakım yapılması hedeflenmektedir. Ayrıca güneşin zararlı etkilerinin azaltılması da kullanım amaçları arasındadır.

Pişik için kullanılan ürünler tahriş olan cildin yenilenmesinde ve onarılmasında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Düzenli kullanılan pişik ürünler farklı formlara sahip olabilmektedir.

Ağız ve diş sağlığı her yaş grubu için önemlidir. Dolayısıyla anne bebek ve çocuk için geliştirilen ürünler sağlıklı bir ağız ve diş yapısı için destekleyici olmayı hedeflemektedir. Kullanıcısına göre farklı boyutta ve özellikte olan bu ürünler farklı markalar tarafından satışa sunulmaktadır.

Çocuklar kadar annelerin de bakımını önemseyen bu kategori ebeveyn ürünlerine de sahiptir. Hamilelik sürecinde destekleyici olan minder ve yastıklar sağlıklı bir oturma pozisyonu ve uyku düzeni için yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Emzirme döneminde kullanılan ürünler de anne ve bebeğin sağlığı için önemlidir. Düzenli ve doğru biçimde kullanılan bu ürünler farklı formlara sahiptir.

Botanik Ecza’da Anne Bebek ve Çocuk Ürünleri ve Markaları

Botanik Ecza geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine ulaşıyor! Değişen kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan mağaza konusunda uzman markaları da bir araya topluyor!

Anne bebek ve çocuk kategorisinde yer alan ürünler farklı markalar tarafından raflarda sergilenmektedir. Botanik Ecza ise bu markalara ev sahipliği yapmaktadır.

Bepanthol ve Mustela cilt bakımında yardımcı ürünler sunan markalardır. Bebeklerde sık görülen pişik problemi ile başa çıkmak amaçlı ürünler sunulmaktadır. Cildin tahriş olmaması ve beslenmesi bu markalar için de ön plandadır.

Biobaby, Dalin, Incia markaları bebek bakımında ihtiyaç duyulan banyo malzemeleri ile öne çıkmaktadır. Hassas ciltlere özel üretilen ürünleri ile cildi tahriş etmeyen temizlemek bu markaların misyonudur.

Chicco ve Kanz bebeklerin konforu için geliştirdiği ürünler ile tanınan markalardır. Puset, bebek arabası, mama koltuğu gibi mobilyalar bu markalar tarafından kullanıma sunulmaktadır.

Molfix ve Sleepy yenidoğan döneminden itibaren ihtiyaç duyulan markalar arasında yer almaktadır. Bebeklerin gelişim dönemine uygun olarak üretilen bezler ve ıslak mendiller geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır.

Zühre Ana, Humana ve Evolvia markaları anne bebek ve çocuk kategorisinde yer alan markalardır. Ek gıdalar ve mamaları ile tanınan markalar besleyici içerileri ile öne çıkmaktadır.

Bioderma besleyiciliği ile beğeni toplayan markalardan birisidir. Doğumdan itibaren kuru bir cilt yapısına sahip olan bebeklerin sağlıklı gelişimi için uygun ürünler sunulmaktadır.

Jack’n Jill çocukların ağız ve diş sağlığı için sunduğu ürünleri ile beğeni toplamaktadır. Farklı yaş aralıklarına uygun diş macunu ve çocuk diş fırçası ürünleri sunan marka etkin bir temizliği amaçlamaktadır.

Miraderm bebeklik döneminden itibaren ihtiyaç duyulan bir markadır. Tıkanan burunlar için burun spreyi sunan marka pişik kremleri ile de raflarda yerini almaktadır.

Minoris ve Organicum markaları farklı dönemlerde ihtiyaç duyulan markalardır. Cildi koruyan ve besleyen ürünleri ile kullanıcılarına ulaşmaktadır. Bebek güneş kremi ve yağı ile bebeklerin cildini korumayı hedeflemektedir.

Iansinoh emzirme döneminde olan anneler için yardımcı olmayı amaçlamış markalardan birisidir. Anne bebek ve çocuk ürünleri arasında yer alan marka etkin bir sonuç için emzirme sonrası kullanımı önermektedir.

Anne Bebek ve Çocuk Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bebek bakım ürünleri nelerdir?

Bebeklerin bakımı için kullanılan malzemeler ebeveyn tercihleri doğrultusunda seçilmektedir. Değişen ürünler farklı markalar tarafından satışa sunulmaktadır.

Bebek bakımında destekleyici ürünler genel olarak;

 • Göbek oyuntulu bebek bezi
 • Tırnak makası
 • Islak mendil
 • Şampuan, lif, sabun
 • Pişik kremi
 • Bebek pudrası
 • Saç fırçası
 • Alt değiştirme battaniyesi
 • Güneş kremidir.

Bebek bakım setinde neler olur?

Bebek bakım seti içerisinde;

 • Burun aspiratörü
 • Tırnak makası
 • Saç fırçası
 • Bebek diş fırçası
 • Ateş ölçer
 • Bebek bakım çantası yer almaktadır.

Emzirme ürünleri nelerdir?

Emzirme dönemi anne ve bebek için en hassas dönemlerden birisidir. Dolayısıyla bu süreçte kullanılan malzemelerin özenle seçilmesi gerekmektedir.

Emzirme döneminde kullanılan ürünler;

 • Emzirme yastığı
 • Emzirme sütyeni
 • Göğüs / emzirme pedleri
 • Göğüs kremleri / losyonları
 • Göğüs pompası
 • Anne sütü saklama torbası olarak sıralanabilmektedir.

Anne bebek ve çocuk için kullanılacak ürünler dönemsel olarak farklılık göstermektedir. Dolayısıyla sunulan ürünler de bu dönemlere uygun olarak hazırlanmalıdır.

Fiyata Göre

Hametol Baby Pişik Kremi 30 gr
26,60
Gewn Kirish Bebek Pişik Kremi 50ml
175,00
Sebamed Bebek Yağı (Skin Care Oil) 150 ml
% 55
80,69
179,31
Baby-Vac Burun Aspiratörü
% 3
233,28
240,00
Yeşilmarka Doğal Pişik Kremi 50 gr
% 5
61,75
65,00
99 Bebek Yağı 200 ml
% 3
95,54
99,00
The Lifeco Baby Organik Biberon, Emzik ve Oyuncak Temizleyici 500 ml
% 5
75,91
79,90
Remolent Çatlak Kremi 150 ml
179,00
Dermoskin BabyCare Bebek Yağı 100 ml
% 33
57,48
85,79
Lierac Phytolastil Jel Çatlak Kremi 200 ml Ekonomik Büyük Boy
% 12
392,85
448,25
Dermoskin BabyCare Pişik Kremi 100 ml
65,84
Organicum Bebek Şampuanı 250 ml.
84,80
Pre-Seed - Prefert Hamilelik Jeli 8x4 gr Aplikatör - 2 Aylık
% 5
419,00
439,00
Biobaby Bebek Şampuanı 500 ml
49,90
Bepanthol Baby Pişik Merhemi
% 4
76,50
79,90
Baby King Burun Aspiratörü
% 59
15,75
38,00
Hametol Baby Pişik Kremi 100 ml Molfix Islak Mendil Hediyeli
% 41
38,45
65,17
Organicare Organic Baby Oil Bebek Yağı 250 ml
% 100
0,00
Mustela Cleansing Wipes Zeytinyağlı Islak Mendil 50 Adet
% 100
0,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.