WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Cilt Bakımı ve Güzellik

Cilt Bakımı ve Güzellik Ürünleri Fiyatları

Cilt bakımı sağlıklı bir görünümün temelini oluşturmaktadır. Kir ve lekelerden uzak, göz alıcı bir cilt için ise gereklidir.

Söz konusu güzellik olduğunda da öne çıkan ilk unsur cilt bakımıdır. Dolayısıyla bu bakım rutinini günlük yaşam içine entegre edebilmek önemlidir. Daha canlı, zinde bir görünüm için ise uygun ürünü bulmak en önemli aşamadır.

Kullanımı yapılacak ürünlerin tercihi ve seçimi farklı değişkenlere bağlıdır. Bir ürün kullanımı öncesinde yapılan araştırmalar kişiye doğru analiz yapabilme imkânı vermektedir. Kullanımı yapacak kişinin cildine ve bütçesine en uygun ürünü seçmesi böylelikle sağlanmaktadır.

Cilt bakım ürünleri geniş kategorileri ile farklı ihtiyaçlara hitap etmektedir. Farklı markalar tarafınca piyasaya sürülen bu bakım ürünleri fiyatları ile de farklılık göstermektedir. Bakım ürünlerinin hangi marka tarafından üretildiği, içerikleri başlıca etkenlerdir.

Bakım için kullanımı yapılacak ürünlerin kullanım alanları da fiyat değişkenini etkilemektedir. Yüz kremi ile el kremi fiyatları farklılık göstermektedir. Aynı şekilde gece bakım kremi ile gündüz bakım kremi de değişken fiyatlara sahiptir.

Üretimi yapılan bakım malzemesinin ambalajı ve saklama koşulları da ürünün farklı nitelikler taşımasını sağlamaktadır. Farklı niteliklere sahip olması ise farklı bir fiyatlandırmaya sahip olmasına neden olmaktadır.

Cilt Bakımı ve Güzellik Ürünleri Nasıl Tercih Edilmeli?

Uygun bir ürün bulunmadığında cilt bakımı eziyete dönüşebilmektedir. Bu nedenle bakım öncesinde tercih edilecek ürünler özenli seçilmelidir. Kişisel ihtiyaçların değişkenliği ise bu ürünlerin bireysel kullanımını desteklemektedir.

Yüz bakım ürünleri akla gelen ilk kozmetik ürünleridir. Yüz, gün boyu farklı etkenlere maruz kalmaktadır. Bakımının aksatılmaması da onu dış etkenlere karşı korumakta destekleyicidir. Yüz bakımı için de tercih edilecek ürünlerin cilt tipine en uygun biçimde seçilmesi gerekmektedir.

Yüz temizleme maskesi son zamanların sıklıkla tercih edilen bakım alternatiflerinden birisi olmaktadır. Pratik kullanımı ve cildi besleyen formülleri ile yaygın olarak tercih edilmektedir. Farklı cilt tiplerine uygun tercih edilebilmesi için geniş bir kitleye ulaşmasına ortam hazırlamaktadır.

Yağlı ciltler için yüz bakım seti gün içerisinde çabucak yağlanan cilt tipleri için iyi bir tercih olmaktadır. Bu set ile cilt fazla yağından kurtularak dengeli bir görünüme ulaşmak sağlanmaya çalışılabilir. Yüz kremleri de cilt tiplerine uygun olarak tercih edilmektedir. Böylelikle cildin ihtiyaç duyduğu dengeyi ve canlılığın sağlanması ihtimal dahilinde olabilecektir.

Gece uyku öncesi bakım da cildi dinlendirirken gün boyu ihtiyaç duyacağı nemi cilde kazandırmayı amaçlamaktadır. Gece kremi tercihi bu hususta oldukça önemli bir paya sahiptir. Tercihi yapılan krem ile cilt günün yorgunluğunu atarken yeni bir güne de hazırlık yapılması amaçlanmaktadır.

Akneli veya sivilceli ciltler özellikle güzellik söz konusu olduğunda rahatsız edici olmaktadır. Sivilceli ciltler için nemlendirici seçimi de bu açıdan önemlidir. Cildin doğru biçimde ihtiyaç duyduğu nem ile buluşturulması gerekmektedir. Ancak bu yapılırken de mevcut sivilcelerin yayılmasının önlenmesi amaçlanmaktadır.  Böylelikle bu süreç kolaylıkla atlatılabileceği gibi geride iz veya leke oluşumu engellenmek hedeflenmektedir.

Yalnızca kadınların bakım yaptığı ve bu ürünleri tercih ettiği günümüz için büyük bir yanılgıdır. Kadınlar kadar erkekler de son yıllarda bakımına ve ciltlerine ihtiyaç duyduğu özeni göstermektedir. Erkek cilt bakım ürünleri farklı formülleri ile üretilmektedir. Böylelikle tıraştan tahriş olmuş ciltler başta olmak üzere cilde ihtiyaç duyduğu bakım yapılmaktadır.

Cilt Bakımı ve Güzellik Ürünleri Özellikleri

Kişisel bakım ürünleri içerikleri ile spesifik nitelikler taşımaktadır. Cildin ilgili bölümlerinde etkinlik gösteren bu ürünler güzellik için de etkili olmayı hedeflemektedir. Sağladığı faydaları nedeniyle de bu ürünlerin sahip olduğu özellikleri tanımak önemlidir. Bu sayede ihtiyaç duyulan ürüne ulaşım da kolay olmaktadır.

Sivilceli ve akneli ciltler için önerilen ürünler genellikle aloe vera maskeleri olmaktadır. Bu maskeler aloe vera jelinin etkilerini cilde yansıtmayı amaçlamaktadır. Bu bitki içeriği olan diğer bakım ürünleri de ağrılı sivilcelerin hafifletilmesinde etkili olmayı hedeflemektedir. İltihap kurutucu etkisi ve antibakteriyel özellikleri bu ürünlerin tercih edilmesinde oldukça önemli bir paya sahiptir.

Cilt lekeleri ve izler zamanla daha rahatsız edici bir hal almaktadır. Bu nedenle cilt tonunu dengeleyecek ürünlerin kullanımı desteklenmesi amaçlanmaktadır. Hydrafacial cilt bakımı ve uygun içerikli ürünler de cilt dengesizliklerine çözüm bulmaktadır. Bunların yanında siyah noktalar ve lekelerin giderilmesinde etkili olmayı hedefleyen ürünlerdir.

Sahip olunan cilt tipine uygun ürün seçimi bakım öncesi hazırlıkların en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Uygun ürünün kullanımı ile istenilen sonuç kolaylıkla elde edilmektedir. Celenes nemlendirici bu konuya iyi bir örnek teşkil etmektedir. Kuru ciltler için hazırlanan formülü sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmada etkilidir.

Yağlı ciltler için nemlendirici ürünler ise yatıştırıcı ve dengeleyici nitelikler barındırmaktadır. Cildin aşırı yağdan arınmasını sağlarken gereken bakımı da gerçekleştirmektedir. Böylelikle sivilce ve akne oluşumunun da engellenmesi amaçlanmaktadır.

Erkek cilt bakımı için üretimi yapılan ürünler ise farklı içerikleri ile öne çıkmaktadır. Erkek metabolizmasının duyduğu ihtiyaçların giderilmesinde etkin bir rol üstlenmektedirler. Bu nedenle de piyasaya sürülen ürünler ayrı bir yere sahiptir. Tıraş kaynaklı tahrişlerin giderilmesi, cilde nem kazandırılması gibi gereksinimler karşılanmaktadır.

Cilt Bakımı ve Güzellik Ürünleri Yorumları

Güzellik ve bakım ürünleri tercihlerinde kozmetik markaları öne çıkmaktadır. Öne çıkan ürünlerin kullanıma uygun olup olmadığı ise yorumlar ışığında belirlenebilmektedir. Benzer cilt tiplerine veya cilt sorunları ile karşılaşan kişilerin önerileri dikkate alınmaktadır.

Son yıllarda kore cilt bakım ürünleri öne çıkmaktadır. Farklı formları ve içerikleri ile kendisine niş bir kitle oluşturmayı başarmıştır. Türkiye pazarında ise kendilerine bir yer edinmişlerdir.  Modern bakım tekniklerinin kullanılması da bu ürünlerin popülaritesini artırmaktadır. Bunun yanında etkin sonuçlar sunması ise bu ürünleri avantajlı bir konuma taşımaktadır.

Cilt bakımı fiyatları da farklı kullanıcıların tecrübelerine göre tercih edilmektedir. Böylelikle müşteriler edindikleri hizmeti fiyat/performans açısından değerlendirebilmektedir. Güzellik söz konusu olduğunda ise yapılan yorumlar ve edinilen tecrübeler daha önemli bir hale gelmektedir. Risk almak istemeyen kullanıcılar yorumlar doğrultusunda ilerleyerek uygun ürünü bulmaya çabalamaktadır.

Cilt İçin Tercih Edilen Ürünler Nasıl Kullanılmalı?

Bedeni çepeçevre saran cilt, tüm gün dış etkenlerle karşılaşmaktadır. Dolayısıyla da bu etkenlere karşı güçlü bir konuma gelmesi gerekmektedir. Cilt için yapılan bakımlar ve kullanılan ürünler güzellik ile birlikte destekleyici nitelik taşımaktadır.

En iyi cilt bakım ürünleri bile tercih edilse doğru kullanım yapılmadığı sürece etkinlik görülmemesi olasıdır. Kimi ürünler gece kullanıma yatkınken; kimi ürünler gündüz kullanıma uygundur. Bu nedenle doğru ürün tercihinin yanında doğru kullanım da önemlidir.

Bir ürünün nasıl kullanılacağı ürün içeriği ile birlikte ambalaj üzerinde yer almaktadır. Doktorların önerdiği cilt bakım ürünleri kullanım aşamaları ile belirtilmektedir. Bu sayede doğru ürün ile uygulanması gereken kullanım şekli bireye iletilmektedir. Eczane grubu nemlendiriciler de aynı şekilde prospektüsleri ile kullanıcıya iletilmektedir. Ürünün kullanım aşamaları ve şekli böylelikle direkt iletilmektedir.

Kullanıma başlamadan önce ürünün içerikleri incelenmelidir. İçerikte bulunan maddelerin oluşturabileceği yan etkilere karşı hazırlıklı olunması gerekmektedir. Kullanıma başladıktan kısa süre sonra olumsuz reaksiyonların oluşması ürün kullanımının terk edilmesini gerektirmektedir. Olası durumlarda hekime danışılması da yapılan önerilerden birisidir.

Cilt Bakımı ve Güzellik Markaları Botanik Ecza’da

Botanik Ecza, geniş ürün yelpazesine sahip yapısı ile hizmet sunmaktadır. Farklı ihtiyaçları karşılayabilmesi farklı kitlelere hitap etmesinde etkilidir. Özellikle cilt bakımı ve güzellik kategorisinde yer alan ürün ve markalar büyük ilgi toplamaktadır.

Küresel çapta kullanıcıya ulaşmış Lorea’l Paris kozmetik ve bakım ürünleri ile tanınmaktadır. Farklı formüllere sahip cilt bakım seti ve ürünleri etkin sonuçlar sunmaktadır. Güzellik söz konusu olduğunda tüm kadınların ilk tercihlerinden birisi olarak raflarda yerini aldığı gözlemlenmektedir.

La Roche Posay markası da küresel pazarda yer almayı başaran markalardan olduğu gözlemlenmektedir. Yüz bakımı üzerine sunulan ürünleriyle tanınan marka, etkili cilt bakımı dendiğinde akla gelen ilk seçenektir. 

Kuru ciltler için nemlendirici markası denildiğinde akla gelen ilk marka Bepanthol olmaktadır. Cilde sunduğu yoğun nem ile uzun sürecek bir yumuşaklık vadetmektedir. Cilt yapısını dış etkenlere karşı korumayı amaçlaması en önemli özelliklerinden birisidir.

Neutrogena zorlu hava koşullarına dayanıklılığı ile bilinirken geniş bir kullanım alanına yayılmayı amaçlamaktadır. Yalnızca zorlu hava koşullarında değil, değişken çalışma şartlarında da kullanıcılarına eşlik etmektedir. Cildi nemlendirirken koruyucu bir etki sunmayı hedeflemesi sayesinde çift yönlü bir etkiyi amaçlamaktadır.

Garnier ve Vichy en tanınmış Fransız markaları olarak raflarda yer almaktadır. Yağlı cilt bakımı için sundukları ürünleri efektif bir yere sahiptir. Cilt dengesini korurken ihtiyaç duyulan nemi de sağlamayı hedeflemektedir. Sahip oldukları doğal içerikleri ise kullanıcıyı memnun etmeyi amaçlamaktadır.

Bioderma da Fransız menşeili markalardan birisi olarak tanınmıştır. Karma ciltler için nemlendirici ve yüz temizleyici özellikler taşıyan ürünleri yoğun ilgi görmektedir. Cilt tazelenirken dengeye kavuşması da amaçlanmaktadır.

Alman markası olarak tanınan Nivea ve Sebamed sektörde hatırı sayılan bir yere sahiptir. Bu markalar yüz nemlendirici ürünleri ile beğenileri toplamaktadır. Yüz maskeleri ve beraberinde piyasada yer alan bakım ürünleri ile geniş bir kitleye ulaşmayı başarmıştır.

Dermoskin cildin ihtiyaç duyduğu tüm ürünleri bir araya toplamaktadır. İlaç ve sağlık sektöründe üretimini yaptığı dermokozmetik ürünler ile cilt sağlığını ön planda tutmaktadır. Yediden yetmişe kullanıma uygun ürünlere sahip olması ise geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmasını sağlamaktadır.

Cilt Bakım Ürünleri Ne İşe Yarar?

Kişisel bakım cilt bakımının önceliğidir. Beden için yapılan her işlem ve tercih edilen her ürün bu bakımı desteklemektedir. Ancak kişisel ihtiyaçlar ve cildin özellikleri bilinerek yapılan tercihler etkin sonuç vermeyi hedeflemektedir.

Kuru ciltler için nemlendirici seçenekleri farklı içeriklerden oluşmaktadır. Kuru cilt yapısının ihtiyaç duyduğu nem bu ürünler ile kazandırılmayı amaçlanmaktadır. Uygulanan yüz bakım maskesi kuru ciltlerde nem bombası etkisi oluşturmayı hedeflemektedir.

Son yıllarda popüler bir hal alan cilt maskesi bakım ürünleri de farklı cilt tiplerine hitap etmektedir.  Her cilt tipine uygun olan maskeler ile cildin ihtiyaçları desteklenmekte ve derinlemesine temizlik sağlanması amaçlanmaktadır.

Aloe vera cilt bakımı da yaygın tercih edilen güzellik tercihlerinden birisidir. Aloe vera, cildi temizlerken jelli yapısıyla da nem desteği vermektedir. Antibakteriyel özellikler taşıması da cilt korumasına yardımcı olmayı amaçalamaktadır.

Hassas cilt tipinin reaksiyon verme ihtimalinin de yüksek olması tedbirli davranılmasını zorunlu kılmaktadır. Dolayısıyla hassas ciltler için nemlendirici tercihi yapmadan önce hekime danışılması tavsiye edilmektedir. Böylelikle cildin yapısı tanınarak gereken destek sağlanması amaçlanmaktadır.

Doğru ürün kullanımı ile cilt temizleme işlemleri etkin biçimde yapılmaktadır. Cilt onarımı sağlanırken bakımın yapılması da destekleyici bir unsur olmaktadır. Bakım öncesinde farklı formlara sahip ürünlerin etken sürelerinin farklı olması ise kullanım sıklığını doğrudan etkilemektedir.

Cilt Bakımı ve Güzellik Hakkında Sıkça Sorulanlar

Cilt bakımında nelere dikkat edilmelidir?

Kişisel bakıma başlamadan önce cilt yapısı ve beden iyi tanınmalıdır. Böylece bedenin reaksiyon verdiği maddeler doğrultusunda ürünler ve uygulamalar tercih edilmelidir.

Cildin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak nemlendirici krem önerileri araştırılmalıdır. Cilt tipine uygun olan ürün belirlendikten sonra kullanıma başlanmalıdır. Herhangi bir olumsuzluk yaşanması durumunda ürün kullanımı sonlandırılmalıdır.

Cilt bakım ve güzellik ürünleri nasıl tercih edilmelidir?

Cilt bakım tercihlerinde seçimi yapılacak ürün kişiye özel olmalıdır. Uygulaması yapılacak ürünlerin doğru seçimi yapılacak bakımı da direkt etkilemektedir.

Cilt tipi tanındıktan sonra cildin ihtiyaçları belirlenmelidir. Bedenin ihtiyaç duyduğu bakım ürünü seçimi de cilt özellikleri göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Uygun içeriğe sahip ürünlerin destekleyici etkisi unutulmamalıdır.

Ürün seçimi yapılırken bütçeye uygunluğu denetlenmelidir. Cilt bakımı fiyat ve performans açısından efektif olmalıdır.

Erkek bakım ürünleri nelerdir?

Erkek bakım ürünleri son yıllarda yaygın bir tercih haline gelmiştir. Yıpranan cildin bakımının yapılmasında kullanılan ürünler önemli bir yere sahiptir.

Erkek yüz bakımı özellikle tıraş sonrası bakım olarak bilinmektedir. Oluşan hassasiyet ve tahriş hissi uygun ürünler ile giderilmelidir. Böylelikle cilt rahatlatılarak canlı bir görünüme ulaştırılması hedeflenmektedir. Aynı biçimde cilt maskesi bakım ürünleri tercihleri arasında yer almaktadır. Gözeneklerin temizlenmesi ve cildin dengelenmesinde bu ürünler destekleyici olmayı hedeflemektedir.

Çiller için hangi ürün kullanılmalıdır?

Çiller, bir cildin en doğal halini yansıtmaktadır. Ancak bu doğal görünüm kimi zaman rahatsız edici bir hal alabilmektedir. Jeuvenile ise çillerle başa çıkma konusunda kendisini kanıtlamış bir isimdir. Çillerin görünümü hafifletilirken leke oluşumunun da önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Cilt bakımı yaptırmak doğru mu?

Hücre yenilenmesi belli bir yaşa kadar oldukça hızlıdır. Ancak ilerleyen yaşlarda hücre yenilenmesi de yavaşlamaktadır. Bu nedenle bu yenilenmeyi desteklemek oldukça önemlidir. Yüz maskeleri başta olmak üzere farklı ürün gamları kullanılarak cildin, canlı haline kavuşturulması amaçlanmaktadır.

Cilt bakımı yaptırmak cilde zarar verir mi?

Gün içerisinde yorgun düşen cilt, desteklenmeye ve yenilenmeye gereksinim duymaktadır. Cilt temizleme başta olmak üzere bakım ritüelleri ise bu konuda destekleyici olabilir. Cildin kirden arınması ve gözeneklerin sıkılaştırılması yapılan bakımlar ile sağlanmaktadır. Bu bakım, doğru uygulandığında cilde zarar vermediği gibi yardımcı bir rol de üstlenmektedir.

Kişisel bakım ürünleri nereden satın alınabilir?

Botanik Ecza, sunduğu güzellik ve bakım ürünleri ile sektörün güvenilir isimlerinden birisidir. Farklı ürün seçenekleri sunan mağaza, müşteri memnuniyetini de ön planda tutmayı hedeflemektedir.

Cilt bakımı ve güzellik kategorisinde yer alan farklı markalar ile değişken tercihlere hitap etmektedir. Oluşan gereksinimler doğrultusunda sunulan ürünler ise efektif sonuçlar sunmaktadır. Tercihe göre online ya da mağaza ziyareti ile alışverişler gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

Fiyata Göre

Dermoskin Ato Probiyotik Balm Kuru Ciltler İçin 230 ml
% 2
114,75
117,15
Agarta Doğal Peeling Jel 120 ml
% 57
47,67
110,00
Caudalie Teint Divin Mineral Bronzing Powder Pudra 10 gr
263,34
ZIAJA Akneli Ciltler İçin Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Gece Kremi 50 ml
% 42
125,00
216,00
SOFTTO PLUS Eşek Sütü Özlü Peelıng 200 ml
% 45
42,36
77,00
Axıs-Y Vita Frost Chilling Essence 50ml
% 10
464,39
517,90
Anında Kargo
hLC 8 Anti-Aging
1.900,00
Verpia C Vitamini İçeren Nemlendirici ve Aydınlatıcı Maske
19,00
Alphanova Sun Spray Çocuklar için SPF50 Faktör 125 gr
% 40
128,68
214,47
Ducray Keracnyl Balm Dudak Kremi 15 ml
76,08
Yeşilmarka Güneş Kremi SPF30+ 125 ml
% 44
83,94
149,90
ZIAJA Lifting Solution Day Cream Solüsyon Gündüz Kremi 50 ml
% 41
142,90
243,00
The Organic Pharmacy Deodorant Spray
611,00
Eyüp Sabri Tuncer Ayvalık Zeytin Çiçeği Doğal Zeytinyağlı Köpük Sabun 500 ml
% 10
30,60
34,00
Dead Sea Spa Magik Silky Smooth Body Lotion Vücut Losyonu 300 ml
% 37
233,79
371,10
LaNaturel Doğal Ayak Kokusu İçin Sprey 60 ml
% 70
3,36
11,20
Cerave Nemlendirici Krem 340 gr
254,90
Chondurax Jel Krem 75 ml
% 57
50,01
116,31
Dermoskin Be Bright Pigmentyl Spf 50+ 75 ml 2'li Paket Güneş Kremi
241,89
Dr. Cellio Anyvera Leke Karşıtı Aydınlatıcı Nemlendirici Pearl Krem 100 ml
229,00
Ziaja Deniz Yosunu Misel Temizleme Suyu 200 ml
% 42
77,90
134,50
TTO Gold Nail Tırnak Solüsyonu 10 ml
144,84
La Roche Posay Hyalu B5 Serum 10 ml
274,90
Caudalie Grape Water Üzüm Suyu 200 ml
168,25
Axıs-Y My Self Care Set
% 16
641,25
759,90
Dead Sea Organiks Wrinkle Trerapy Moısture Melt Cleansıng Rahatlatıcı Etkiye Sahip Temizleyici Balsam 100 ML
% 15
382,08
449,50
Capicade Anti Acne Yağlı ve Akne Ciltler için Jel Krem 50 ml
128,16
B-Good Akne Bandı 30 Adet
% 60
15,39
38,48


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.