WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Deterjan ve Temizlik

Deterjan ve Temizlik

Deterjan ve temizlik kategorisi ihtiyaç duyulan hijyeni sunmaya geliyor! Seçtiğiniz ürünler sizi yanıltmayacak!

Temizlik malzemesi söz konusu olduğunda farklı ürünler öne çıkmaktadır. Yapılacak olan temizliğe göre de bu ürünlerin seçimi değişmektedir.

Temizlik şirketleri tarafından yoğun ilgi gören bu kategori içeriğindeki ürünler ile fark oluşturmaktadır. Bu ürün gamı içinde yer alan malzemeler farklı ortamların olmazsa olmazlarıdır.

Kullanıcı ihtiyaçlarına göre belirlenen malzemeler geniş bir kitleye ulaşmaktadır. Değişen istek ve ihtiyaçlar bu ürünlerin geliştirilmesinde en büyük destekçidir.

Deterjan ve Temizlik Ürünleri Fiyatları

Deterjan ve temizlik malzemeleri bir ortamın hijyenik yapıya ulaşmasında etkilidir. Farklı alanlarda kullanılan bu malzemeler değişen içerikleri ile de ayrılmaktadır.

Temizlik malzemelerine hayatın her alanında bir yer vardır. Bu nedenle geliştirilen ürünler geniş bir kullanım alanına da sahiptir.

Çok amaçlı temizleyici kategorisinde yer alan ürünler de değişen fiyat etiketleri ile kullanıcılara sunulmaktadır. Aynı forma sahip olmayan ürünler ayrı fiyatları ile raflarda yer almaktadır.

Satışa sunulan malzemelerin kullanım alanları fiyatların değişmesinde yeri olan en önemli unsurdur. Çamaşır yıkama için seçilen ürünler bulaşık yıkama amacıyla üretilen ürünlerden ayrılmaktadır. Dolayısıyla da temizlik ürünleri farklı etiketlere sahip olmaktadır.

Ürünlerin kullanım alanlarının yanında sahip oldukları formlar da önemli bir belirteçtir. Sıvı forma sahip olan bulaşık makinesi deterjanı tablet ürünlerden ayrılmaktadır. Bu da benzer amaç için kullanılacak malzemelerin fiyatlarının değişmesinde etkilidir.

Deterjan ve temizlik gamı içinde yer alan ürünler farklı markalar tarafından satışa sunulmaktadır. Hal böyle olunca kullanıcı alışkanlıkları ve istekleri de belirleyicidir. Küresel çapta kullanıcıya ulaşan markalar ile sektöre yeni giriş yapan markalar fiyat olarak birbirinden ayrılmaktadır.

Temizlik aşamasında kullanılan ürünler kadar yardımcı aparatlar da tercih edilmektedir. Satışa sunulan ürünlerin üretim malzemeleri bu aşamada belirleyicidir. Cam silme aparatı, kova ve paspaslar da bu nedenle değişen fiyatlara sahiptir.

Deterjan ve Temizlik Malzemeleri Kullananlar

Deterjan ve temizlik malzemeleri kullanıcı ihtiyaçlarına göre tercih edilmektedir. Ancak bu seçimlerin yapılmasında farklı faktörler de öne çıkmaktadır.

Temizlik için kullanılacak ürünler değişen formları ve işlevleri ile tanınmaktadır. Ürünlerin değişen formları ve içerikleri etkin bir sonuç sunmayı amaçlamaktadır. Dolayısıyla her geçen gün bu ürünler yeni formülleri ile satışa sunulmaktadır.

Ev temizliği için seçilen ürünler etkin bir hijyen alanı oluşturmayı hedeflemektedir. Bu amaç doğrultusunda geliştirilen ürünler farklı işlevleri üstlenmektedir.

Tuvalet temizleyici malzemeler ferah kokuları ve güçlü formülleri ile öne çıkmaktadır. Değişen formları ise kullanıcı tercihlerine göre satın alınmaktadır.

Arap sabunu gibi klasik ürünler de uzun yıllardır tercih edilen malzemeler arasındaki yerini almaktadır. Farklı alanlarda kullanılan bu sabun temizlik yaparken nostaljiden esinlenenlerin favori malzemesidir.

Temizlik için kullanımı yapılacak ürünler birden fazla forma sahiptir. Böylelikle farklı kullanıcı tercihlerine hitap etmek amaçlanmaktadır. Bulaşık deterjanı alternatifleri bu ürünlere iyi bir örnektir. Sıvı forma sahip olan ürünler makine için tablet olarak da kullanılabilmektedir.

Deterjan ve temizlik malzemeleri yapılan hijyen eylemlerinin daha hızlı tamamlanmasını amaçlamaktadır. Ayrıca yapılan işlemlerin daha etkin bir sonuç vermesi için de avantajlıdır.

Deterjan ve Temizlik Malzemelerinin Sahip Olduğu Özellikler

Temizlik malzemesi dendiğinde akla gelen ürünler geniş bir ürün yelpazesi içinde yer almaktadır. Ancak kullanımı yapılan bu ürünler özellikleri ile benzerdir.

 • Farklı işlevlerde etkin sonucu vermek amacıyla geliştirilmektedir.
 • Değişen formlara sahiptir.
 • Antibakteriyeldir.
 • Özel formüle sahiptir.
 • Kolay bozulmayan yapıya sahiptir.
 • Kıyafetleri yıpratıcı etkileri minimize edilmektedir.
 • Soğuk veya sıcak suda etkili sonuç hedeflenmektedir.
 • Hayvansal ya da bitkisel öze sahip olabilmektedir.

Deterjan ve Temizlik Ürünleri Hakkında Yapılan Yorumlar

Deterjan ve temizlik ürünleri değişen işlevleri ve etkin sonuçları ile tanınmaktadır. Değişen kullanıcı ihtiyaçları ve alışkanlıkları ise bu ürünler üzerinde etkileyicidir.

Tercih edilecek temizlik malzemeleri genellikle edinilen alışkanlıklar doğrultusunda seçilmektedir. Alışılagelmiş ürün tercihleri ise farklı kullanıcıların etkisinde yapılabilmektedir.

Ev temizlik malzemelerinin en sık kullanıldığı alanlardan birisidir. Evde yapılacak temizlikte kullanılan malzemeler kişisel tercihler doğrultusunda belirlenmektedir. Ayrıca deneyimci yorumları ürün seçimlerinde etkili olmaktadır.

Temizlik malzemesi seçimlerinde tüketici tercihleri kadar yorumlar da etkilidir. Yapılan olumlu yorumlar ürünü almaya teşvik etmektedir.  Ancak olumsuz yorumlar potansiyel müşterileri uzaklaştırabilmektedir.

Deterjan seçimleri ve temizlik hakkında tüyolar da yorumlarda yer almaktadır. Ürünlerin alternatif kullanım biçimleri de kullanıcılar tarafından paylaşılmaktadır.

Deterjan ve temizlik ürünlerinden yüksek verim almak kullanım aşamasında önemlidir. Yapılan yorumlarda da en yüksek verimi almak için ürünün nasıl kullanılacağı bulunabilmektedir. Ayrıca malzemelerin ne denli iyi bir sonuç ortaya çıkardığı da yorumlarda bulunmaktadır.

Yapılan yorumlar genellikle kullanıcı deneyimlerinden oluşmaktadır. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin yorumları da bu paylaşımlar arasında yer almaktadır. Satın alınan ürünün kaç gün sonra ulaştığı veya ürün paketlenmesi de yer almaktadır.

Temizlik robotları son dönemin popüler ev aletleri arasında bulunmaktadır. Farklı markalar tarafından kullanıma sunulan bu aletler özellikleri ile de değişiklik göstermektedir. Yapılan kullanıcı yorumları sayesinde ise efektif kullanım sunan marka ve modele ulaşılmaktadır.

Yapılan yorumlarda ürün seçimleri sonunda edinilen deneyimler önemli bir yere sahiptir. Fiyat performans kıyaslamaları da yapılan yorumlar arasındadır.  

Deterjan ve Temizlik Malzemeleri Nasıl Kullanılır?

Deterjan ve temizlik ürünleri değişen kullanım biçimleri ile birbirinden ayrılmaktadır. Bu nedenle kullanım öncesi talimatların okunması önerilmektedir.

Bulaşık makinesi için kullanılacak malzemelerin sahip olduğu formlar kullanım biçimleri ile fark oluşturmaktadır. Sıvı formda olan ürünler hazneye gerektiği kadar sıkılmalıdır. Tablet formundaki ürünler hazneye koyularak kapak kapatılmalıdır.

Sıvı deterjan süngerin yüzeyine sıkılarak köpürtülmelidir. Ardından yıkanacak olan eşya üzerinde işlem tamamlanmalıdır. Ardından ürünler bol su ile durulanmalıdır.

Buharlı mop son yıllarda sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır. Yaptığı temizliği su buharı sayesinde tamamlayan ürünler kullanım biçimleri ile de diğer ürünlerden ayrılmaktadır. Haznesinde bulunan suyu buhara dönüştüren makine yüzeye buharını püskürtmektedir. Ardından yüzeyin temizlenmesi ile işlem tamamlanmaktadır.

Islak mendil en pratik temizleyicilerden birisidir. Özel formülü ile ıslatılan bu ürünler ambalajlı paketlerde yer almaktadır. Paketinden çıkarılan ürün temizlik yapılacak olan bölgede uygulanmaktadır.

Temizlikte kullanılan robotlar teknoloji çağının avantajlarından birisidir. Mobil uygulamalar ile kumanda edilen bu robotlar pratik kullanımları ile öne çıkmaktadır. Tercih edilen modele göre su haznesine sahip olan ürünler paspas görevini de üstlenmektedir.

Deterjan ve Temizlik Ürünleri Ne İşe Yarar?

Deterjan ve temizlik ürünleri farklı görevleri üstlenmektedir. Bu doğrultudan değişen formülleri ve formları ile dikkat çekmektelerdir.

Bu ürünler kullanıldıkları alanlarda hijyeni sağlamayı görev edinmektedir. Böylelikle virüs ve bakterilerin ortamdan uzaklaştırılması kolay bir hale gelmektedir. Ayrıca ortamdaki lekelerin giderilmesinde de bu ürünler iyi bir seçenektir.

Buharlı temizleyici su basıncını temizlik ile bir araya getirmektedir. Buharın yüzeye püskürtülmesi ile derinlemesine hijyenin sağlanması amaçlanmaktadır.

Bulaşık tablet ve deterjan seçenekleri lekelerden kurtulmanın pratik yoludur. Bulaşıkların temizlenmesini kolaylaştıran bu ürünler sıcak ve soğuk su ile kullanılabilmektedir.

Birbirinden ayrı kullanım alanlarında yer alan bu malzemeler, antibakteriyel olmaları ile öne çıkmaktadır. Değişen yüzeylere göre geliştirilen ürünler etkin bir performansı amaçlamaktadır. Farklı aromalara sahip olan ürünler ardında ferah bir ortam bırakmaktadır.

Botanik Ecza’da Deterjan ve Temizlik Markaları

Botanik Ecza kullanıcıların ihtiyaçlarını doğru ürünler ile karşılayan bir mağazadır. Geniş ürün kategorisi ile bilinen firma hijyen için de gereken malzemeleri sunmaktadır.

Fairy son yılların popüler markalarından birisidir. Farklı formdaki ürünleri ile kullanıcıların beğenisi almaktadır.

Omo ve Ariel uzun yıllardır sektörde yer alan markalardır. Sıvı ve toz forma sahip ürünleri ile geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır.

Bio Organik ve Minoris doğal içerikleri ile sektörde yer edinen iki markadır. Sahip oldukları organik içerikli ürünler doğaya ve insana saygılıdır. Böylelikle niş bir kitleye hitap etmektedir.

Mom’s Green ve Vivasan markaları da doğal içerikleri ile tanınan diğer markalardır. Evin temizliğinde ihtiyaç duyulan ürünler bu markalar tarafından da sunulmaktadır. Kişisel bakım konusunda da kendisine güvenen markalar geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Green Clean özel formuyla raflarda yerini alan bir markadır. Özellikle satışa sunduğu yüzey temizleyicileri yoğun ilgi görmektedir.

 Erkan Şamcı çeşitli ürünleri ile piyasada yerini alan bir markadır. Söz konusu temizlik olduğunda da tercih edilen marka geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir.

Eyüp Sabri Tuncer, Highgenic ve Incia markaları farklı temizlik malzemelerini kullanıma sunmaktadır. Değişen formdaki ürünler etkin bir sonucu amaçlamaktadır. Deterjan ve temizlik kategorisinde yer alan markalar leke çıkarma ve temizlikte iddialıdır.

Almawin ve Klar markaları söz konusu çamaşır olduğunda öne çıkmaktadır. Toz ve sıvı formuna sahip olan ürünleri ile kıyafetlerin bakımını üstlenmektedir.

Prowill farklı forma sahip temizlik ürünlerine sahip olan markalardan birisidir. Temizliğe destekçi olan marka, zararlı bakterileri ortadan kaldırırken; yararlı bakterileri korumaktadır.

The Lifeco markası bir evin olmazsa olmaz markasıdır. Evin ihtiyaç duyduğu temizlik ürünlerini bir araya toplamaktadır. Bu kez ürünlerini Botanik Ecza raflarında sergilemektedir.

Deterjan ve Temizlik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

3 adet temizlik maddesi nedir?

Temizlik malzemeleri içeriklerinde farklı kimyasallar bulundurmaktadır. Üretimi yapılan temizlik malzemeleri şu asitlere sahiptir;

 • Fosforik asit
 • Asetik asit
 • Sitrik asit
 • Sülfamik asit
 • Hidroklorik asit biçiminde sıralanmaktadır.

Temizlikte ne kullanılır?

Temizlik için kullanılacak ürünler genel hatları ile ortaktır. Ancak bu ürünleri uygulama yapılacak bölgeye göre seçmek gerekmektedir.

 • Çamaşır suyu
 • Çamaşır deterjanı
 • Bulaşık deterjanı
 • Yüzey temizleyici
 • Cam sil
 • Yüzey parlatıcı
 • Islak havlu
 • Mop /paspas
 • Yağ, kireç ve pas sökücüler
 • Mikrofiber bez

Kimyasal temizlik ürünleri nelerdir?

Temizlik için kullanılacak ürünler içerikleri ile birbirinden ayrılabilmektedir. Ancak söz konusu kimyasal temizlik ürünleri olduğunda şu malzemeler sıralanmaktadır;

 • Sabun
 • Deterjan
 • Çamaşır suyu
 • Çamaşır sodası
 • Tuz ruhu

Deterjan ve temizlik kategorisindeki ürünler hijyenik bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır. Değişen kullanıcı alışkanlıkları ise ürün tercihlerini doğrudan etkilemektedir.

 

Fiyata Göre

Green Clean Organik Bulaşık Deterjanı
% 21
39,50
49,90
Homemade Çamaşır Sodası 120 gr
70,00
Klar Organik El Yıkama Köpüğü 240 ml
% 3
86,90
89,92
Almawin Organik 2 li Bulaşık Süngeri + Leke Çıkarıcı Sabun 100 gr
% 10
26,90
30,00
Mom's Green Bitkisel Limonlu Bulaşık Makinesi Parlatıcı 500 ml
% 65
25,35
72,43
Klar Organik Çamaşır Yıkama Sıvısı (El + Makine) Beyaz+Renkli 1,5 Lt
% 3
192,50
199,33
Homemade Kekik Suyu ile Hazırlanmış Temizlik Sirkesi 1 Lt
135,00
The LifeCo Home Organik Sıvı Çamaşır Deterjanı 750 ml
% 5
161,41
169,90
Green Clean Organik Çok Amaçlı Temizleyici
25,50
The LifeCo Baby Organik Sıvı Çamaşır Deterjanı 750 ml
% 5
161,41
169,90
Moms Green Bitkisel Krem Temizleyici Mutfak Limon 750 ml
% 65
28,18
80,51
Green Clean Organik Yumuşatıcı
% 6
46,90
49,90
Klar Organik Bulaşık Makinesi Tableti 25 Adet
% 6
108,90
115,75
The LifeCo Baby Organik Çamaşır Yumuşatıcı 750 ml
% 12
87,90
99,90
Mayi Tuz Bulaşık Makinesi Tuzu 1,5 kg
% 5
30,46
31,90
Green Clean Baby Likit Biberon Temizleyici
33,50
Erkan Şamcı Ekolojik Çamaşır Suyu 1000 ml
% 40
24,66
41,10
Green Clean Organik Likit Sabun
37,50
Minoris Organik Biberon Emzik Temizleyici
% 70
22,50
75,00
Mom's Green Bitkisel Çamaşır Suyu Sabun Kokulu 750 ml
% 60
32,40
81,00
Klar Organik Elde Bulaşık Yıkama Sıvısı (Portakal Kokulu)
% 3
44,90
46,51
Klar Organik Toz Kireç Çözücü 280 gr
% 3
63,90
66,00
Bio Konsantre Tuvalet Temizleyicisi 750 ml
% 40
21,15
35,25
Homemade Limon Okaliptüslü Arap Sabunu 600 gr
120,00
Homemade Beyaz Temizlik Sirkesi - Lavantalı 1 Lt
130,00
Homemade Boraks 130 gr
70,00
Klar Elde Bulaşık Yıkama Sıvısı - Portakal Kokulu - 500 ml - 1.5 Lt
% 3
44,90
46,51
Green Clean Baby Çamaşır Deterjanı 1000 ml
96,90


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.