WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Dudak Bakımı

Dudak Bakımı Ürünleri Fiyatları

Dudak bakımı daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm için günlük uygulanan işlemlerden oluşmaktadır. Özellikle değişken hava koşulları göz önüne alındığında bu bakım kaçınılmazdır.

Farklı iklim koşullarından en kolay etkilenen bölge dudaklardır. Bu nedenle de dudakların bakımı diğer bölgelere nazaran daha sık yapılmaktadır. Dolayısıyla tercih edilen bakım ürünleri de daha sık yenilenmektedir.

Dudak bakımında kullanılan ürünler gün aşırı uygulanmaktadır. Bu nedenle daha sık tedarik edilmesi gereken bu dudak nemlendirici fiyatları daha ön plandadır.

Dudak kremi fiyatları da farklı değişkenler doğrultusunda belirlenmektedir. Ürünü piyasaya sunan marka ilk değişkeni oluşturmaktadır. Küresel çapta kullanıcıya ulaşmış bir dudak kremi ile lokal satıştaki krem fiyatları farklılık göstermektedir.

Ürünün içeriği ürünlerin piyasaya sunulurken belirlenen fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Kimi ürünler yalnızca nemlendirirken kimi ürünler onarıcı etkiye sahiptir. Dolayısıyla bu iki farklı içeriğe sahip ürünler aynı fiyata sahip değildir.  

Tamamen bitkisel maddelerden üretilen doğal dudak bakım yağı raf ömrü olarak daha kısadır. Bu nedenle daha hızlı tüketilmesi gerekmektedir. Kısa sürede tüketim zorunluluğu nedeniyle bu ürünler de fiyatları ile diğer ürünlerden ayrılmaktadır.

Dudak Bakım Ürünleri Kullananlar

Dudak bakım kremi dudakların daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Gün içerisinde yıpranan ve kuruyan dudaklar bu bakım kremleri sayesinde nemlendirilmektedir.

Genellikle kadınlar tarafından kullanıldığı düşünülse de erkek dudak nemlendirici alternatifleri de yaygın tercihlerdendir. Bu nedenle de farklı içeriklerde ürünler raflarda yer almaktadır.

Çocukluk yaşlarından itibaren kullanıma uygun olmaları dudak kremlerini kolay ulaşılır bir hale getirmektedir. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmesi nedeniyle çeşitli niteliklerde üretim yapılmaktadır. Hitap edilecek kitleye göre belirlenen içeriğe uygun ambalaj ürün için önemli bir paya sahiptir.

Düzenli kullanılan bu bakım ürünleri sayesinde dudak yapısı korunmaktadır. Dudağa bakım yapan ürünler değişen hava koşullarına uyum sağlanmasında yardımcı role sahiptir. Kuruluk ve çatlakların oluşmasının önüne geçilmesi, mevcut çatlak ve kurulukların giderilmesi amaçlanmaktadır.

Dudak bakım ürünleri tercihlerini etkileyen unsurlardan birisi de bakımın amacıdır. Dudaklar, hassas yapıları nedeniyle zedelenmelere ve deformasyonlara karşı savunmasızdır. Kullanımı yapılan ürünler ile nemlendirilen dudak yapısı onarıcı bakımlarla güçlendirilebilmektedir.

Dudak Bakımı Ürünlerinin Özellikleri

Dudak bakımı söz konusu olduğunda belirli ürünler ön plana çıkmaktadır. Bu ürünlerin üretim amaçları ve kullanım biçimleri değişim gösterebilmektedir.

Dudaklara uygulanacak bakım için tercih edilen ürünler genel hatları ile bazı özelliklere sahiptir. Ürünlerin sahip olduğu nitelikler sayesinde etkin performans hedeflenmektedir.

 • Dudağın beslenmesinde etkili içeriğe sahip olmaları,
 • Antibakteriyel içerikleri ile geniş koruma sağlamaları,
 • Antioksidan özellikleri sayesinde hücreleri onarıcı ve koruyucu olmaları,
 • Dudağın onarımı yanında isteğe göre renklendirici etkiye sahip olmaları,
 • Her yaş grubuna uygun olmaları bu ürünlerin başlıca özellikleridir.

Dudak Bakımı İçin Kullanılan Ürün Yorumları

Dudak nemlendirici krem yorumları yapılacak alışverişleri doğrudan etkilemektedir. Yapılacak alışverişler ve kullanımı yapılacak ürünler kullanıcı deneyimleri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.

Bakım söz konusu olduğunda tanınmış marka ve ürünler öne çıkmaktadır. Ancak yeni bir ürünün tecrübe edilmesi söz konusu olduğunda yorumlar önemli bir paya sahip olmaktadır. Dudak nemlendirici tercihlerinde de deneyimci yorumları dikkate alınmaktadır.

Basit bir bakım ürünü gibi görünse de dudağın sağlıklı görünümü için oldukça önemlidir. Hasarsız bir görünüm ve koruyucu niteliklere sahip bir ürün bu yorumlar sayesinde tercih edilmektedir.

Piyasada yer alan ürünlerin işlevsellikleri de bu yorumlar sayesinde daha iyi öğrenilmektedir. Hangi ürünün ne işe yaradığı, uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler kullanıcı deneyimleri sayesinde bulunmaktadır.

Dudak Bakımında Tercih Edilen Ürünler Nasıl Kullanılır?

Her bedenin yaşam koşullarına verdiği reaksiyon farklıdır. Bu nedenle de her bedenin ihtiyaç duyduğu bakım da değişim göstermektedir.

Mevsim geçişleri kimileri için alerjilerden ibaretken; kimileri için kurumuş cilt ve dudakları temsil etmektedir. Özellikle kış mevsimine geçiş sürecinde bu sorunlarla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Dudak balmı olarak da bilinen kremler bu süreçte yardımcı işlev sunmaktadır.

Nemlendirilen dudaklar aynı zamanda korunmaya da ihtiyaç duymaktadır. Koruyucu içerikleri ile bu ürünler farklı iklim koşullarına uyum sağlanmasında da yardımcıdır. Özellikle dudak çatlak kremi yüksek koruyucu formülü ile tercih edilen ürünlerdendir.

Antibakteriyel içeriğe sahip olan bakım ürünleri uçuk, yara gibi deformasyonlarda yardımcı rol üstlenmektedir. Bölgenin iltihaplanmasının önlenmesi amaçlanırken hızlı bir onarımın gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Yalnızca bakım ve renklendirme için tercih edilecek ürünlerle tedavi amaçlı kullanımı yapılacak ürünler farklılık göstermektedir. Bu nedenle kullanıcılar tercihlerini yapmadan önce istek ve ihtiyaçlarını belirlemelidir.

Dudak koruyucu krem tercihleri amacı ne olursa olsun düzenli bir kullanım gerektirmektedir. Böylece dudak yapısı ve sağlığının stabilize edilmesi sağlanmaktadır. Özellikle tedavi süreci gerektiren durumlar için doğru ve düzenli kullanım önemli bir paya sahiptir.

Dudak Bakımı Ürünleri Ne İşe Yarar?

Dudağa uygulanacak bakım dendiğinde akla gelen ürünlerden olan Nivea dudak bakım kremi öne çıkmaktadır. Bu ürünün geniş kitlelere ulaşan bu ürün pratik kullanımı ve etkin sonuçları ile tanınmaktadır.

Dudak bakım seti ise kapsamlı ürünleri ile dudak yapısını beslemeyi hedeflemektedir. Değişen hava ve iklim koşullarına hazırlıklı olunması bu sayede mümkün kılınmaktadır. Bu setler dışında farklı dudak bakım ürünleri de tercih edilmektedir.

Dudağa uygulanacak bakımda tercih edilen ürünler yalnızca güzel bir görünümü vadetmemektedir. Bu ürünler ayrıca;

 • Dudakların ihtiyaç duyduğu nemin sağlanması,
 • Aşırı kuru dudaklar için nemlendirici özelliğinin taşınması,
 • Mevcut çatlakların giderilmesi ve yeni oluşumların engellenmesi,
 • Dudağın ölü derilerden arındırılması,
 • Dudağın renklendirilmesi,
 • Mevsim geçişlerinde oluşabilecek deformasyonların önüne geçilmesi,
 • Uçuk ve yaraların hızlı onarılması bu ürünlerin etkin olduğu başlıca konulardır.

Botanik Ecza’da Dudak Bakım Markaları

Botanik Ecza bakım konusunda akla gelen merkezlerden birisi olarak hizmet vermektedir. Gerek kaliteli hizmet, gerekse bünyesinde barındırdığı ürünler uygun kitleye hitap etmektedir.

Kişisel bakımın her açıdan güvenilir ellere emanet edilmesi kullanıcıların başlıca önceliğidir. Bu süreçte tercihi yapılacak ürünler ve merkezlerin doğru seçimi etkin sonuçlar doğurmaktadır. Botanik Ecza da bünyesinde barındırdığı tanınmış kişisel bakım markaları ile müşteri memnuniyetini hedeflemektedir.

Dudak bakımı için tercih edilecek markalar belli başlı isimlerden oluşmaktadır. Nivea markası ise akla ilk gelen isimlerden birisidir. Farklı kitlelere ve cinsiyetlere uygun dudak nemlendirici ürünleri ile kalabalık bir kullanıcı kitlesine sahiptir.

Dudak yapısının korunması ve onarılması söz konusu olduğunda ise Bepanthol ve Neutrogena markaları öne çıkmaktadır. Mevsimsel geçişlerde etkin bir performans sunmaları bu markaların tercih edilmesinde öncelikli neden olmaktadır.

Avene markası kendisine ait bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Zengin içeriğe sahip olması ile dudak yapısı beslenmektedir. Gün boyu dudakların nemli kalması sayesinde olası deformasyonlara karşı önemler alınmaktadır.

Clinique markası özellikle güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan ürünleri ile tanınmaktadır. Dolayısıyla dudak bakımı ürünleri de güneş ışınlarına karşı etkili bir koruma sunmayı amaçlamaktadır. Ürünlerinin içeriği nedeniyle Clinique markası tercihleri sıcak yaz günlerinde yoğunlaşmaktadır.

Dudak bakım yağı tercihlerinin aranan markası Dead Sea dudaklara yüksek koruma ve nem sunmayı hedeflemektedir. Özellikle hassas dudak yapısının ihtiyaç duyduğu nem ve koruma bu marka ile kullanıcıya sunulmaktadır.

Sebamed geniş ürün içeriği ile öne çıkmayı başaran markalardan birisidir. Dudaklara gereksinim duyduğu nemi sunarken vitamin ve mineraller ile de dudak yapısını beslemektedir. Antioksidan özelliğe sahip olması ise dudakların kusursuz görünüme ulaşmasında yegane yardımcılarından birisi olmasında etkilidir.

Dermoskin markası farklı ihtiyaçlara yönelik sunduğu değişken ürünleri ile bilinmektedir. Piyasada yer alan etkili ürünleri dudağa uygulanacak bakımda da öne çıkmaktadır. Renkli dudak nemlendirici ürünleri beğeni gören marka, güneş ışınlarına karşı da koruma sunmaktadır.

Dudak Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dudak bakımı ürünleri nelerdir?

Dudağa uygulanacak bakım için tercih edilecek ürünler ihtiyaçlara göre değişim göstermektedir. Ancak genel hatları ile dudak bakım ürünleri;

 • Dudak nemlendirici
 • Dudaklar için bakım yağları
 • Dudak peelingi
 • Uçuk kremi
 • Onarıcı krem
 • Renkli dudak nemlendirici
 • Dudak balmı
 • Dudak serumu

Dudak bakımı nasıl yapılmalıdır?

Dudağa uygulanacak bakım mevsimsel koşullar ve iklim şartları göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Kış aylarında yüksek koruyucu etkiye sahip bakım ürünleri tercih edilmelidir. Yaz aylarında kullanılacak dudak bakım ürünleri güneş ışınlarına karşı koruyucu olmalıdır.

Dudakları renklendirici etkiye sahip bakım ürünleri ise daha yumuşak havalarda tercih edilmektedir. Böylece dudak yapısının korunması sağlanırken hafif renklendirilen dudaklara sahip olunması amaçlanmaktadır.

Kuru dudaklar için hangi dudak kremi kullanılmalıdır?

Kuru dudaklar için nemlendirici tercihi yapılmadan önce marka ve ürün araştırması yapılmalıdır. Uzun süre dayanıklı olan ürünlerin tercih edilmesi kullanım açısından da kolaylık sunmaktadır. Nivea dudak bakım kremi yoğun nemi ve uzu süren etkisi ile tavsiye edilen markalardan birisidir.

Lip balm dudakları dolgunlaştırır mı?

Dudak bakımı için tercih edilen ürünler farklı niteliklere sahiptir. Ürünlerin sahip olduğu bu nitelikler sunulan performansı da etkilemektedir. Dolayısıyla tercih edilen ürünün içeriğine göre kimi ürünler dudaklara bir dolgunluk kazandırabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fiyata Göre

Bepanthol Dudak Bakım Kremi 7,5 Ml
% 13
64,90
74,50
Acnelica LipPen SPF+50 Dudak Balmı 2 ml
61,90
ZIAJA Lifting Solution Göz ve Dudak Serumu 30 ml
% 41
142,90
243,00
Nivea Disney Princess Çilek Dudak Bakım Kremi 4,8 gr
59,90
Yeşilmarka Çilekli Doğal Dudak Balmı
% 5
38,00
40,00
Bepanthol Lipstick Güneş Koruyucu Spf 30 - Dudak Bakım Kremi 4,5 Gr
% 4
71,50
74,50
Cosmed Atopia Nourishing Repairing Dudak Balmı 20 ml
73,01
Ducray Keracnyl Balm Dudak Kremi 15 ml
76,08
Yeşilmarka Naneli Doğal Dudak Balmı
% 5
38,00
40,00
Homemade Dudak Bakım Kremi Portakal-Nane
150,00
Nuxe Reve De Miel Stick Levres Hydratant 4 gr Nemlendirici Stick Dudak Kremi
% 100
0,00
Yeşilmarka Vanilyalı Doğal Dudak Balmı
% 100
0,00
La Roche Posay Cicaplast Levres B5 Dudak Bakım Kremi 7.5 ml
% 100
0,00
Nivea Med Repair Dudak Bakım Kremi
% 100
0,00
Nuxe Reve de Miel Baume Levres Bal Özlü Dudak Kremi 15 gr
% 100
0,00
Hurraw Vanilyalı Dudak Balmı
% 60
70,85
177,13
Nivea Lip Care Dudak Kremi Vanilya
% 100
0,00
Nivea Lip Care Colour Ten Renkli Dudak Bakım Kremi
% 100
0,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.