WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
El Bakım Ürünleri

El Bakım Ürünleri

El bakım ürünleri yumuşak ve bakımlı ellere ulaşılmasında yegâne destekçi olmayı amaçlamaktadır. Özellikle değişen iklim koşulları karşısında iyi bir önlem olmayı hedeflemektedir.

Temiz içerikli el kremi seçenekleri en pratik bakım yöntemidir. Farklı gramajlara sahip olan ürünler kişisel ihtiyaçlara göre tercih edilmektedir.

Kullanımı yapılan bu ürünler yalnızca el için değil; tırnak için de bakım işlevi görmeyi amaçlamaktadırlar. Tırnakların nemlendirilmesi tırnak yapısının sağlığı için önemli bir yere sahiptir. Tırnağın nemlendirilmesi dışında uygulanan peeling ile ölü derilerden arındırılan tırnaklar da sağlıklı bir görünüme ulaşmayı hedeflemektedir.

Farklı markalar tarafından piyasaya sunulan ürünler kişisel seçimlere göre tercih edilmektedir. Ürünlerin içeriği, formu gibi unsurlar da tercihleri doğrudan etkilemektedir.

Doğal el kremi tercihleri cildi nemlendirmede popüler alternatiflerden birisidir. İçeriğindeki vitaminler ve besleyici yağlar ile bakım işlemleri desteklemeyi hedeflemektedir. Böylece cildin daha esnek olması hedeflenmektedir.

El Bakım Ürünleri Fiyatları

El bakım ürünleri farklı hava koşullarına ve hayat telaşına dayanan ellerin destekçisi olmayı amaçlamaktadır. Kullanılan ürünler ile ellerin bakımı yapılarak tazelenmiş bir görünüme ulaşıltırılmasını hedeflemektedir.

Ellerin bakımı ve korunması değişen mevsim şartları göz önüne alındığında daha önemli bir hale geliyor. Kullanılan ürünler ise mevsimler gibi dönemsel olarak değişmektedir.

Ellerin bakımı için kullanılan ürünlerde değişen şey ürünlerin farklılığı yanında fiyatlarıdır. Tercihi yapılan ürünlerin dönemsel fiyatları artabileceği gibi azalması da söz konusudur. Ancak yine de fiyat değişkenini etkileyen tek faktör mevsimsel değişimler değildir.

Ürünlerin sahip olduğu içerikler fiyat belirlenmesinde etkilidir. El nemlendirici kremler ile yaşlanma karşıtı formüle sahip olan kremlerin fiyatları aynı değildir. Aynı şekilde peeling etkisi vaadli olan ürünler ile kremler aynı fiyatlandırmaya tabi değildir.

Peeling el kremi sahip olduğu formuyla da farklı fiyatlandırmaya sahip olabilmektedir. Ayrıca farklı formlara sahip olan benzer işlevli ürünlerde de fiyat farkı oluşabilmektedir.

El ve ayak kremi fiyatları da diğer ürünlere kıyasla farklı fiyatlara sahiptir. Ürünlerin kullanımları dışında satın alınan merkez de önemlidir. Eczane fiyatı ile internet üzerindeki satış fiyatı farklı olabilmektedir.

El Bakım Ürünleri Kullananlar

Kişisel bakım bedensel ihtiyaçlara ve isteklere göre şekillendirilmektedir. Bireysel tercihler göz önüne alındığında ise yapılan ürün tercihleri çeşitlilik kazanmaktadır.

El bakım ürünleri kategorisinin gelişmesinde hitap edilen kitle etkili olmaktadır. Farklı yaş gruplarının ihtiyaçlarının ve isteklerinin farklılaşması ürün içeriklerinde önemli paya sahiptir. Çocukluk yaşlarından ilerleyen yaş gruplarına değin ürünler kullanıcılara sunulmaktadır.

Ellere yapılacak bakım genellikle kış mevsiminde öne çıkmaktadır. Zorlu hava koşullarının hırpaladığı eller koruyucu bakım özelliğe sahip ürünler ile onarılmayı amaçlamaktadır. Özellikle dış mekanda çalışan kişiler tarafından dermokil krem bu niteliği ile tercih edilmektedir.

Düzenli kullanılan bakım ürünleri cilt yapısının desteklenmesinde önemli bir role sahiptir. Cilt bariyerinin korunmasında ve zedelenmelere karşı yardımcı olmayı hedefler. Oluşan çatlakların onarılmasında da el bakımı için ürün kullanılması oldukça önemlidir.

El Bakımında Kullanılan Ürünlerin Özellikleri

Vücut bakımı söz konusu olduğunda farklı bakım ürünleri devreye girmektedir. Ancak bu bakım daha özele indirgendiğinde ürünlerin içerikleri ve özellikleri değişim göstermektedir.

El bakımında tercih edilen ürünler değişen hava koşullarına kolaylıkla uyum sağlamalıdır. Ellerin sağlıklı yapısının korunmasında kullanılan ürünler bu konuda yardımcı konumdadır. Bakımda kullanılan ürünler farklılık gösterse de ortak amaçları ve nitelikleri bulunmaktadır.

· Onarıcı etkiye sahip olmayı hedeflemeleri,

· Besleyici içeriklerden oluşması,

· Uzun süre kullanıma uygun olmaları,

· Hücre yenileyici etkiyi amaçlamaların bu ürünlerin başlıca özellikleridir.

El Bakımında Tercihi Yapılan Ürünlerin Yorumları

El bakım ürünleri farklı içeriklere sahip olmasıyla piyasada yerini almaktadır. Tanınmış ürünler genel kullanıma sahipken yeni ürünler de pazarda yerini almaktadır.

Yeni bir bakım ürünü tercih ederken dikkat edilen ilk şeylerden birisi ürün yorumlarıdır. Yapılan olumlu yorumlar ürüne duyulan sempatiyi artırmaktadır. Aynı şekilde olumsuz ürün yorumları kullanıcıları bu üründen uzaklaştırmaktadır.

En iyi el ve tırnak kremi arayışında da deneyimci yorumları öne çıkmaktadır. Kullanıcı yorumlarının doğrultusunda kullanımı yapılacak ürünün özelliklerine ulaşım daha kolaydır. Ayrıca ürünün kullanım sonrası etkinliği hakkında bilgi sahibi olmak için de bu yorumlar önemlidir.

Ürünler hakkında yapılan kullanıcı yorumları, müşterilere yalnızca ürün özellikleri hakkında bilgi vermemektedir. Ürün kullanımı sonrasında oluşan cilt reaksiyonları da bu yorumlarda yerini almaktadır. Ancak bu aşamada her cilt tipinin aynı olmadığı ve reaksiyonların da benzer olmayacağı unutulmamalıdır.

El Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Kullanıcıya sunulan bakım ürünleri farklı içerikleri ve kullanım biçimleri ile birbirlerinden ayrılmaktadır. Kullanım aşamasında var olan bu farklılıklar ürünlerin etkin sonuç vermesinde oldukça önemlidir.

El peeling ürünleri yalnızca kullanım açısından değil; içerikleri ile de ayrılmaktadır. Tanecikli yapısıyla peeling ürünleri ölü derilerin atılmasında yardımcı olmayı amaçlar. Ayrıca cildin ihtiyaç duyduğu nemin kazandırılmasını hedeflemektedir. Bu ürünlerin kullanımına başlamadan önce kullanım talimatlarının incelenmesi tavsiye edilmektedir.

El ayak bakım seti bir arada bulunan ürünleri ile tercih edilirken pratik kullanıma sahiptir. El ve ayak bakımında ihtiyaç duyulan ürünlerin bir arada olması farklı ürün arayışını sonlandırmaktadır.

El ve yüz nemlendirici krem ürünlerinin cilt temizliği ardından kullanılması önerilmektedir. Bu ürünler temizlenen cildin daha yumuşak bir yapıya sahip olmasını amaçlamaktadır. Cilde dairesel hareketler ile masaj yaparak yedirilen ürünler raflarda yerini almaktadır.

El Bakım Ürünleri Ne İşe Yarar?

Kişisel bakım için kullanımı yapılacak ürünlerin tercihi uygulanacak işlem doğrultusunda seçilmelidir. Doğru seçilen ürünler ile etkin bir bakım gerçekleştirilmektedir.

El bakımında kullanılan ürünler tırnakların da daha bakımlı olmasını hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda üretilen ve geliştirilen ürünler el bakımının yanında tırnak bakımı işlevini de üstlenmektedir.

El bakım ürünleri çeşitliliği sayesinde kullanıcısına efektif sonuç sunabilmeyi amaçlamaktadır. Farklı işlevleri üstlenen ürünler sayesinde kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun ürünü tercih edebilmektedir. Ürünlerin sahip olduğu işlevleri sıralamak gerekirse;

· Düzenli kullanılan Seranem yüz kremi cildin yağdan arındırılması ve akneli görünümü azaltılmasında yardımcı olmayı hedefler.

· Cildin onarılması ve nemlendirilmesinde Cerave el kremi önerilen ürünlerden birisidir.

· Cilt lekelerinin hafifletilmesinde leke giderici el kremi desteklemeyi amaçlayıcı bir seçenektir.

· Cildin ölü derilerden arındırılması sağlanmayı amaçlamaktadır.

· Cildin esnek bir yapıya ulaşması amaçlanmaktadır.

· Beslenen cilt üzerinde yaşlanma karşıtı etkinin oluşturulması amaçlanmaktadır.

Botanik Ecza’da El Bakım Ürünleri Markaları

Botanik Ecza, sunduğu kişisel bakım ürünleri ile müşterilerine hitap etmektedir. Tanınmış markaları bünyesinde bulunduran mağaza el bakımında da ihtiyaç duyulan ürünleri kullanıma sunmaktadır.

Bepanthol, Garnier ve Neutrogena farklı ürünleri ile kullanıcılara hitap etmektedir. El bakımında etkin sonuç vermeyi hedeflemiş onarıcı ve besleyici içeriğe sahip ürünleri büyük ilgi görmektedir. Cilt bariyerini güçlendirmeyi hedeflerken bakım ve onarım yapmayı da amaçlayan markalar küresel çapta kullanıcıya sahiptir.

Arko nemlendirici el ve yüz kremi yerli marka olması ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Uzun yılardır piyasada yerini alan marka, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Tıraş kremleri ile tanınan marka erkek el yüz kremi alternatifleri açısından da zengindir.

Türkiye’de üretimi yapılan bir diğer marka Lapitak kişisel bakım ürünleri ile yoğum ilgi toplamaktadır. El ayak bakım ürünleri açısından oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. El ve ayağa masaj yaparak uygulanan ürün etkin bir sonucu hedeflemektedir.

Cildin aşırı yağdan arındırılmasında etkili olmayı hedeflemiş markalardan birisi de Cerave olarak bilinmektedir. Akneli ciltler için de önerilen ürün bakım konusunda sunmayı hedeflediği etkin sonuçları ile öne çıkmaktadır.

Onarıcı bakım krem markaları arasında yer alan Dermokil ve Nivea, farklı ürünleri ile mağazada yer almaktadır. En iyi el yüz nemlendirici kremler kategorisinde yer alan ürünleri müşterileri tarafından beğeni görmektedir.

El Bakım Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulanlar

E vitamini barındırmayan el kremleri ne işe yarar?

E vitamini olmayan nemlendiriciler, son yıllarda kullanılan popüler ürünlerdendir. Alerjik reaksiyonlar ya da olumsuz deneyimler bu ürün türünün geliştirilmesinde etkilidir.

E vitamini içermemesi bu ürünün etkin sonuç vermediğini göstermemektedir. Diğer bakım ürünleri gibi bu nemlendiriciler de bakım için yardımcı olmayı amaçlamış ürünlerdir. Ellerin nemlendirilmesi, onarılması işlevlerinde oldukça destekleyici olabilmeyi hedeflemektedirler.

El bakım ürünleri nelerdir?

El ve yüz nemlendirici krem çeşitleri akla ilk gelen bakım ürünleridir. Ayrıca peeling ürünleri de ele yapılacak bakım için önemli bir yere sahiptir. Bakım yağları ve tırnak bakım ürünleri de bu kategori içinde sayılabilmektedir.

Elleri en iyi ne nemlendirir?

Doğal içerikli el kremi tercihleri cilde ihtiyaç duyduğu nemi sunmayı hedeflemesi ile bilinmektedir. Onarıcı etkiye sahip olan bu ürünler uzun süre nemli bir his oluşturmayı amaçlamaktadırlar.

El kuruluğuna ne iyi gelir?

El bakım ürünleri cildin ihtiyaç duyduğu nemin kazandırılmasında destekleyici olmayı hedefler. El yapımı bakım ürünleri de içeriğindeki yağlar ve vitaminler ile cildi beslemeyi amaçlar. Ayrıca cilt kuruluğunun hafifletilmesinde de yardımcı bir role sahip olmayı hedefler.

 

Fiyata Göre

Promani Manikür Makası
% 44
51,90
92,50
Remolent Çatlak Kremi 150 ml
179,00
Trim 2'li Kağıt Törpü Pembe/Siyah
% 10
42,08
46,75
Meditech Arnica Jel Krem Spf 30+
114,11
Rosense El Kremi 150 ml
% 65
34,72
99,20
Urtekram Green Matcha El Kremi 75 ml
% 1
154,00
156,27
Trim Delüx Ayak Makası El Tırnak Makası Hediyeli
% 20
28,26
35,20
Ebru Şallı by THALIA Avokado Yağlı El Kremi 75 ml
% 70
13,99
46,63
Nivea Aleo Vera Jojoba Soothing Bakım El Kremi 75 ml
40,59
PROMANİ COMFY TIRNAK MAKASI
% 37
27,90
44,00
Neutrogena Visibly Renew El Kremi 75 ml
% 70
18,05
60,17
Urtekram Mor Lavanta Özlü El Kremi 75 ml
% 2
153,90
156,27
Bioder Aqua Soft 24 Saat Nemlendirici El Kremi 50 ml
% 12
19,90
22,68
Urtekram  Dare To Dream El Kremi -Yumuşak Yabani Gül - 75 ml
% 14
156,27
182,32
PROMANİ SALON PRO LAZER KESİM ÇELİK TÖRPÜ
% 40
43,50
72,50
Propedi 2li Ayak ve El Tırnak Makası
% 44
25,81
46,50
Mecitefendi Kenevir El Kremi 50 ml
52,50
Trim Silk Ayak/El Tırnak Makası 2'li
105,00
Promani Cam Törpü
% 45
24,90
44,90
Promani Et Pensi
% 47
81,83
154,50
Promani Matte Takma Tırnak Kiti
% 40
74,90
124,50
Trim Zincirli Tırnak Makası
22,00
Trim 2'li Kağıt Törpü Siyah
55,00
CeraVe Onarıcı El Kremi
127,90
Trim Tırnak Pensi
% 63
62,90
169,75
Trim Tırnak Fırçası
43,00
Lierac Phytolastil Jel Çatlak Kremi 200 ml Ekonomik Büyük Boy
% 12
392,85
448,25
Homemade El Losyonu Mandalina & Lavanta 250 ml
500,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.