WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Erkek Bakım Ürünleri

Erkek Bakım Ürünleri

Erkek bakım ürünleri farklı markalar ile Botanik Ecza raflarında! Bakım rutininde siz hangi ürünleri tercih ediyorsunuz?

Bakım alışkanlıkları kişisel tercihler doğrultusunda belirlenmektedir. Değişen rutinler ise farklı ürün tercihlerini öne çıkarmaktadır.

Erkekler için her bakım önemli bir yere sahiptir. Ferah bir koku ve temiz bir cilt ise bu bakımların olmazsa olmazlarıdır. Çeşitli bakım malzemeleri ise yapılan bu bakımları destekler nitelik taşımaktadır.

Sakal ve bıyıklara uygulanacak bakım rutinleri ise kullanıcıya göre farklılık göstermektedir. Gür sakal ile seyrek sakala uygulanacak bakım ve kullanılacak ürün farklılık göstermektedir.

Sakal boyası gibi kozmetik ürünleri de bakım rutinlerinin bir parçası olmaktadır. Ağaran sakallar için tercih edilen boyalar farklı renk seçeneklerine sahiptir. Bu seçenekleri sayesinde ise farklı tarzlara hitap edilmektedir.

Erkek Bakım Ürünleri Fiyatı

Erkek bakım ürünleri gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda sunulan malzemelerden bir araya gelmektedir. Gelişen teknoloji ise bu ürünlerin destekçisi konumundadır.

Bakım dendiğinde akla ilk kadınlar gelse de erkekler için geliştirilen ürünler yoğun ilgi görmektedir. Farklı içeriklere sahip olan bu ürünler kişisel bakım ve hijyen için oldukça önemlidir.

Erkek cilt bakım ürünleri farklı içerikleri ve amaçları ile piyasadaki yerini almaktadır. Değişen markalar tarafından satışa sunulan bu ürünler fiyat açısından da birbirlerinden ayrılmaktadır.

Değişen kullanım amaçları da ürünlerin satış fiyatları üzerinde direkt bir etkiye sahiptir. Sakalları güçlendirmek için kullanılan serum ile tıraş malzemeleri amaç ve fiyat açısından birbirinden ayrılmaktadır.

Aynı işlev için kullanılsa da tıraş makineleri farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Seçim yoğunluğunu belirleyen bu durum dolaylı olarak ürünlerin fiyatlarını da etkilemektedir.

Erkek sakal bakım ürünleri arasında yer alan serum ve yağlar da işlev bakımından benzerdir. Ancak ürünlerin farklı formlara sahip olması fiyatlarının değişmesine neden olmaktadır. 

Değişen ihtiyaçlar için tercih edilen ürünler set biçiminde de temin edilebilmektedir. Ayrı ayrı satın alınan ürünler erkek bakım seti sayesinde daha tasarruflu biçimde satın alınabilmektedir. Böylece kişisel bakım için yapılacak alışverişin ekonomik olması amaçlanmaktadır.

Erkek Bakım Ürünleri Kullananlar

Kadınlar ve erkekler söz konusu bakım olduğunda da birbirlerinden ayrılmaktadır. Farklı içeriğe sahip olan ürünler bu kez beyler için yerlerini alıyor!

Sakallı baba profili çizmek için gereken bakım sakallar için özel üretilen ürünler ile mümkündür. Daha canlı ve parlak bir görünüm için seçilen sakal yağı bu konuda yardımcı bir üründür. Gür sakalları şekle sokmada yardımcı olan ürünler, seyrek görünümü sonlandırmak için de besleyici olabilmektedir.

Saç tıraşı erkekler için kimi zaman işkence olabilmektedir. Saç tıraş makinesi ise sizi istediğiniz modeli yapmak için cesaretlendirmeyi amaçlamaktadır. Evde de pratik biçimde saçları şekillendirmede yardımcı olan ürünler farklı ayarlara sahiptir.

Erkek epilasyon malzemeleri istenmeyen tüyler ile başa çıkmada yardımcı ürünlerdir. Kadınlar kadar erkeklerin de ihtiyaç duyduğu bu ürünler kişisel tercihler doğrultusunda seçilmektedir.

Erkek bakım ürünleri kimi zaman kişisel isteğe göre seçilirken; kimi zaman zorunlu olarak kullanılmaktadır. Tıraş malzemeleri zorunlu olarak kullanılan ürünlerdendir. Bu ürünler farklı markalar tarafından kullanıcılara sunulmaktadır.  

Kişisel tercihler doğrultusunda tıraş için jel ya da krem formunda köpükler seçilmektedir. Bunun yanında tıraş makineleri de yoğun ilgi gören ürünler arasında bulunmaktadır.

Erkekler İçin Sunulan Bakım Ürünlerinin Sahip Olduğu Özellikler

Kişisel bakım ve temizlik söz konusu olduğunda farklı değişkenler öne çıkmaktadır. Temin edilecek ürünün barındırdığı özellikler ise seçim konusunda belirleyici bir roldedir.

Erkek bakım ürünleri işlev ve kullanım bakımından farklılık gösterebilmektedir. Ancak sahip oldukları nitelikler benzerdir. Bu ürünler;

 • Cildi besleyici niteliğe sahiptir.
 • Bedende olumsuz etki oluşturmayan içerikler ile üretilmektedir.
 • Değişen vücut tiplerine özel içerik ve biçime sahiptir.
 • Tıraş makinesi seçenekleri şarj edilmeleri sayesinde kablosuz olarak kullanılmaktadır.
 • Saç şekillendirmede yardımcı makineler evde kullanım için uygundur. Saç kesimini kolaylaştıran makineler farklı ayarlara sahiptir. Bu sayede evde saç kesimini pratik hale getirmektedir.  
 • Benzer amaç için üretilen ürünler farklı formlara entegre edilebilmektedir.

Erkek Bakım Ürünleri Hakkında Yapılan Yorumlar

Erkek bakım ürünleri geniş çeşitliliği ile farklı bütçelere ve isteklere yanıt oluşturmaktadır. Ürün çeşitliliğinin yoğun olması ise seçimler sırasında kafaların karışmasına neden olabilmektedir.

Erkek cilt bakımı için tercih edilecek ürünler ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Bu sayede etkin bir sonuç alınması mümkün kılınmaktadır. Ancak yeni ürün seçimi söz konusu olduğunda kullanıcı deneyimlerinin yer aldığı yorumlar öne çıkmaktadır.

Kullanıcı deneyimleri bir ürün hakkında yapılan yorumlardan oluşmaktadır. Bu yorumlarda ürünün kullanım biçimi ve etkileri yer alabilmektedir.

Yapılacak tercihler ise yorumlar doğrultusunda şekil alabilmektedir. Ürünün etkinliği ve fiyat performans karşılaştırması bu sayede pratik biçimde yapılabilmektedir.

Erkek bakım ürünleri seçenekleri farklı cilt tiplerine ve kişisel tercihlere göre geliştirilmektedir. Bu nedenle yorumlar dikkate alınırken bireysel özellikler göz ardı edilmemelidir.

Erkeklerin Kişisel Bakımda Tercih Ettiği Ürünler Nasıl Kullanılır?

Erkek bakım ürünleri farklı bakım aşamalarında ayrı işlevler ile kullanılmaktadır. Uygulanacak bakım ise ürün tercihini ve ürünün kullanımını etkilemektedir.

Değişen bakım rutini kullanılacak ürünleri de etkilemektedir. Bakım işleminin farklılaşması ürünlerin farklı kullanımını gerektirmektedir.

Tıraş makinesi, saç ve sakalın şekillendirilmesinde kullanılan bir üründür. Farklı başlıklara sahip olan makine değişen ayarı ile istenilen uzunlukta kesim yapılmasını sağlamaktadır.

Vücut tıraş makinesi son yıllarda tercih edilen popüler ürünlerden birisidir. İstenmeyen tüylerin alınmasında kullanılan makine her bölge için ayrı bir başlığa sahiptir. Epilasyon işleminin uygulanacağı bölgeye uygun başlık makineye yerleştirildikten sonra işlem yapılmaktadır.

Erkek sakal bakım ürünleri farklı formları ile raflarda yerini almaktadır. Gür sakallara yapılan bakım ile parlak ve sağlıklı bir görünüm oluşturulmaktadır. Seyrek sakallar ise düzenli uygulanan bakım sayesinde gürleşmeye yatkın hale gelebilmektedir.

Cilt bakımı için seçilen ürünler cilt tipine uygun olmalıdır. Tercih edilen ürünün cilde nüfuz etmesi için ise masaj yapılması tavsiye edilmektedir. Bu sayede kan dolaşımı artırılarak etkin bir sonuca yaklaşılmaktadır.

Erkek Bakım Ürünleri Ne İşe Yarar?

Erkek bakım ürünleri kişisel temizlik ve bakım için kullanılan malzemelerden oluşmaktadır. Değişken ihtiyaçları karşılayan bu ürünler günlük hayatın önemli kısmında yer almaktadır.

Gündelik hayat rutininde yer edinen bakım malzemeleri kişisel rutinlerin bir parçasıdır. Bakımlı bir görünüm için de tercih edilen bu ürünler benzer işlevleri çıkmaktadır.

 • Erkek sakal bakım ürünleri sağlıklı bir görünüm için tercih edilmektedir. Seyrek sakallar için kullanılan ürünler gür bir izlenim oluşturma amacı ile üretilmektedir.
 • Saç ve sakal tıraşlarının kolaylıkla evde yapılmasını sağlamaktadır. Subay tıraşı gibi saç kesimlerinin makinenin uygun ayarı ile yapabilmek amaçlanmaktadır.
 • Cilt bakımı için kullanılan ürünler yağ dengesinin sağlanmasında yardımcıdır. Cilt tipine uygun seçilen ürünler cildi nemlendirirken bakım yapmayı amaçlamaktadır.
 • Epilasyon için tasarlanan ürünler temiz bir bedene sahip olunmasını kolaylaştırmaktadır. Pratik kullanıma sahip ürünler farklı formlar ile satışa sunulmaktadır.  

Botanik Ecza’da Erkek Bakım Ürünleri Markaları

Botanik Ecza erkek bakımında da ihtiyaç duyulanları bir araya topluyor! Geniş ürün yelpazesi ile sektörde yerini alan mağaza beyler için gereken ürünleri raflarında sergiliyor.

Phılıps küresel çapta kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran bir markadır. Erkek tıraş ürünleri arasında bulunan makineleri piyasaya sunan marka sektörde önemli bir yere sahiptir.

Braun markası kişisel temizlik ve bakım için sunduğu ürünleri ile tanınan bir diğer markadır. Kadınlar için ürettiği ürünler ile başarı yakalayan marka, beyler için de ürün geliştirmektedir.  

Powertec markası sunduğu ürünleri ile en iyi tıraş makinesi seçenekleri arasındaki yerini almaktadır. Kablosuz ürünleri ile çağı yakalayan marka geliştirdiği ürünleri ile Botanik raflarında yerini almaktadır.

Aprilla ve Fakir kişisel bakım için sunduğu ürünleri ile piyasadaki yerlerini alan markalardandır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için sundukları ürünleri ile bu markalar rağbet görmektedir.

Ice Therapy, Bioder ve So Well markaları istenmeyen tüylerden kurtulmak için sunduğu acısız çözümleri ile kullanıcıların yanındadır. Sprey formundaki tüy dökücü ürünleri ile tanınan markalar pratik kullanımı ile de öne çıkmaktadır.

Veet kadın epilasyonunda yakaladığı başarıyı erkek kullanıcılara da sunan markalardan birisidir. Çeşitli formlara sahip olan epilasyon malzemeleri bu kez beyler için raflarda yer almaktadır.  

Arko ve Proraso erkeklerin gün aşırı kullandığı tıraş ürünleri ile raflardaki yerlerini almaktadır. Tıraş için ihtiyaç duyulan köpük, losyon gibi ürünleri sunan markalar hatırı sayılır bir kitleye hitap etmektedir.

Nuxe tıraş sonrası oluşan tahriş hissini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir markadır. Cildin tıraş sonrası ihtiyaç duyduğu bakımı üstlenen marka farklı formdaki ürünleri ile tercih edilmektedir.

Kérastase ve Luis Bien markaları serum formundaki bakım ürünlerini satışa sunan markalardır. Besleyici içeriğe sahip saç ve sakal serumları sunan markalar bakım rutinlerinin vazgeçilmezi olmayı hedeflemektedir.

Delia ve Homemade markaları da erkeklerin bakımı için sundukları ürünleri ile raflardaki yerini almaktadır. Bakım için gereken tüm malzemeleri bünyelerinde barındıran markalar sakal serumları ile beğeni görmektedir.

Erkek Bakım Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Erkek için bakım ürünleri nelerdir?

Erkeklerin bakım rutinleri kadın bakım alışkanlıklarından ayrılmaktadır. Bakım aşamaları kadar bu süreçte ihtiyaç duyulan ürünler de değişim göstermektedir.

 • Tıraş aletleri
 • Tıraş losyonu
 • Saç, sakal, bıyık serumları
 • Epilasyon malzemeleri
 • Saç tıraş aleti
 • Şampuan
 • Duş jeli veya sabunu
 • Vücut spreyi ya da deodorant
 • Nemlendirici krem

Bir erkeğin bakımı nasıl olmalıdır?

Uygulanacak olan bakımlar kişisel ihtiyaçlar ve tercihler doğrultusunda belirlenmelidir. Her bedenin gereksiniminin farklı olması ise bakım rutinlerini etkilemektedir.

Değişken ihtiyaçlar doğsa da bazı rutinler her erkek için aynıdır. Tıraş rutini bir erkeğin olmazsa olmazıdır. Ancak bu rutinde kullanılacak ürünler farklılık gösterebilmektedir.

Cildin ihtiyaç duyduğu nem için düzenli ürün kullanımı yardımcı bir rol üstlenmektedir. Bu bakım alışkanlıklarını ise saç ve sakala uygulanan serum desteklemektedir.

Vücut epilasyonları düzenli yapılmalı ve cildin tahriş olmamasına özen gösterilmelidir. Yapılan tüm bu bakımlar ise hoş bir koku tercihi ile taçlandırılmalıdır.

Bir erkek yüzü nasıl güzelleşir?

Periyodik yapılan cilt bakımları yüz güzelliğinin yanında sağlıklı bir görünüm için yardımcıdır. Varsa sakallara uygulanan bakım yağları ve serumları da yüzün bakımlı görünümünü etkilemektedir.

Damat bakım ürünleri nelerdir?

Erkek bakımının en önemli olduğu dönem şüphesiz evlilik yolunda ilerlenen süreçtir. Damat tıraş set içinde yer alan ürünler ise bu süreçte beylere destek olmaktadır.

Kişisel bakım için yardımcı rolde olan ürünler bu setin içinde satışa sunulmaktadır. Ağız bakım ürünleri, saç ve sakal serumları, parfüm, deodorant seçenekleri, tıraş ürünleri bu set içinde yer almaktadır.

Erkek bakım ürünleri arasında yer alan tarak, tırnak makası, duş jeli, şampuan gibi malzemeler de bu sette yer almaktadır. Bu sayede damatların tatlı telaşlarında ihtiyaç duyduğu her ürün yanı başında bulunmaktadır.

 

                                                                             

 

Fiyata Göre

Proraso Tıraş Kremi - Okaliptüs Yağı ve Mentollü 150 ml
% 10
98,10
109,00
Vivasan Viva Cool Yüz Ve Vücut Tıraş Kremi 200 ml
412,50
Proraso Sakal Balsamı - Azure Lime
% 10
251,10
279,00
Proraso Sakal Şampuanı Cypress Vetyver
% 10
251,10
279,00
Proraso Azur Lime Kolonya 100 ML
% 10
377,10
419,00
Promani Bıyık Makası Tarağı
% 42
51,90
89,90
Proraso Sakal Peelingi 100 ml
% 10
269,10
299,00
Proraso Tıraş Sonrası Losyon - Okaliptüs Özlü
% 10
215,10
239,00
Proraso Sakal Bakım Yağı - Azure Lime
% 45
155,35
280,00
Mecitefendi Sakal Serumu
107,50
Proraso Sakal Bakım Yağı - Okaliptüs 30 ML
% 10
251,91
279,90
Proraso Eau de Cologne Cypress & Vetyver 100 ml
349,00
Proraso Profesyonel Shaving Mug Tıraş Kasesi
179,00
Proraso Tıraş Sabunu - Yeşil Çay ve Yulaf Özlü 150 ml
% 10
89,10
99,00
Proraso Sakal Balsamı - Wood Spice
% 10
251,10
279,00
Proraso Tıraş Kesik Jeli-Razor Cut Stiptic Gel 10 ml
% 10
62,10
69,00
Hametol Cilt Bakim Kremi̇ El ve Yüz İçi̇n 30 gr
% 14
33,00
38,57
Proraso Tıraş Kremi - Aloe Vera Özlü 150 ml
% 10
98,10
109,00
Proraso Tıraş Öncesi Kremi - Sandal Ağacı Özlü 100 ml
% 10
143,10
159,00
Proraso Tıraş Köpüğü - Yeşil Çay Özlü 300 ml
% 10
107,10
119,00
Zinag Yoğun Cilt Bakımı Losyon
% 15
169,90
199,00
Proraso Tıraş Sonrası Balsam Yeşil Çay Yulaf Özlü 100 ml
% 10
215,10
239,00
Proraso Azur Lıme Aftershave Balm 100ml
% 42
200,95
349,00
Proraso Wood Spice Tıraş Öncesi Kremi 100ml
% 4
142,81
148,50
Proraso Tıraş Sonrası Balsam Aloe Vera 100 ml
199,00
Vivasan Viva Cool Tıraş Sonrası Losyon 75 ml
376,50
Proraso Tıraş Kremi - Yeşil Çay ve Yulaf Özlü 150 ml
% 10
98,10
109,00
Proraso Sakal Fırçası
% 10
179,10
199,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.