WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Erkek Cilt Bakımı

Erkek Cilt Bakımı

Erkek cilt bakımı en az kadınların cilt bakımı kadar önemlidir. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen kategori beylere ihtiyaç duyduğu bakımı sunmaktadır.

Kişisel bakım ve cilt bakımı söz konusu olduğunda akla ilk gelen kadınlardır. Ancak kadınlar kadar erkeklerin de cilt bakımlarına özen göstermesi zinde bir görünüm için gereklidir.

Günümüzde gelişen ve değişen yaşam şartları erkeklerin de kişisel bakım rutinleri olmasına ortam hazırlamaktadır. Geliştirilen ve piyasaya sunulan ürünler ile erkeklerin ciltlerinin ihtiyaç duyduğu bakımlar tamamlanmaktadır.

Erkekler için yüz bakımı ürünleri farklı kategorilerden ve çeşitli ürünlerden oluşmaktadır. Cildin temizlenmesinin yanında nemlendirilmesi ve bakımın yapılması ise beylerin daha özel hissetmelerini sağlamaktadır.

Erkek Cilt Bakım Fiyatları

Erkek cilt bakımı geniş ürün yelpazesine sahiptir. Farklı ürünleri bir arada bulundurması ihtiyaçların da giderilmesinde oldukça destekleyici olabilmektedir.

Bakım için kullanılan ürünler farklı işlevlerde kullanılmaktadır. Kullanımı yapılacak ürünlerin tercihleri ihtiyaçlar doğrultusunda yapılmaktadır. Ancak ihtiyaçların yanında ürünlerin sahip oldukları fiyatlar da tercihleri etkilemektedir.

Ürünlerin barındırdıkları nitelikler ise fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Krem forma sahip ürünler ile losyon formunda olan ürünler farklı fiyatlandırmaya sahip olabilmektedir. Dolayısıyla değişken gramajlar da fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır.

Bir ürünün fiyatını doğrudan etkileyen bir diğer faktör ise hangi marka tarafından piyasaya sunulduğudur. Ürünlerin üzerinde olan tanınmış marka etiketi sıradan markalara nazaran farklı fiyata sahip olmasını etkilemektedir.

Erkek cilt bakım ürünleri işlevlerine göre de farklı fiyatlandırılmaktadır. Bir yüz maskesi ile nemlendirici kremlerin fiyatları farklılık gösterebilmektedir. İşlevselliğin yanında aynı görevi karşılayan farklı içerikli ürünlerde çeşitli fiyatları ile raflarda yerini almaktadır.

Erkek Cilt Bakım Ürünü Kullananlar

Kişisel bakım söz konusu olduğunda akla ilk kadınlar gelmektedir. Ancak erkek bakım ürünleri de son yıllarda önem kazanmaktadır.

Erkek cildi kadın cildine nazaran farklı işlemlere ihtiyaç duymaktadır. Sıklıkla gerçekleştirilen tıraş işlemi cildin tahriş olmasına ortam hazırlayabilmektedir. Erkek yüz nemlendirici ürünleri de bu aşamada önem kazanmaktadır.

Cilde uygulanan işlemlerin bu ve benzeri bakım ürünleri ile desteklenmesi cildin sağlıklı görünümünü desteklemeyi hedeflemektedir. Doğru tercih edilen ürünler sayesinde de cildin rahatlatılması ve zinde görünüme ulaşması amaçlanmaktadır.

Erkek kuru cilt bakımı ürünleri de bakımın desteklenmesinde önemli olabilmektedir. Cildin ihtiyaç duyduğu nemin karşılanmasında önceliğe sahip olabilmektedirler.

Kullanılan Erkek Cilt Bakım Ürünlerinin Özellikleri

Cilt bakımı kişisel bakımın en önemli aşamasıdır. Kullanılan ürünler ve uygulanan işlemler sayesinde cildin korunması sağlanabilirken bakımı da yapılabilmektedir.

Ürünlerin sahip olduğu özellikler tercih yoğunluğunu etkilemektedir. Bu nedenle de ürünlerin içerikleri ve özellikleri öne çıkmaktadır.

 • Cildi yatıştırabilmeyi hedeflemeleri,
 • Esneklik katmayı amaçlamaları,
 • Tahrişi azaltabilmeyi hedeflemeleri,
 • Besleyici formül barındırması,
 • Farklı cilt tiplerine uygun üretilmesi,
 • Cildin ihtiyaçlarına uygun üretilmesi bu ürünlerin temel özellikleridir.

 

Erkek Bakım Ürünleri Yorumları

Erkek cilt bakımı her geçen gün yeni ürünler ile gerçekleştirilen uygulamalardan oluşmaktadır. Ancak kullanımı yapılan ürünlerin belirlenmesi en önemli aşamadır.

Cilde uygulanacak bakım için tercih edilecek ürünler güvenilir ve kaliteli olmalıdır. Özellikle erkek yüz bakımı için kullanılacak ürünlerin seçimi oldukça önemlidir. Bu nedenle de kullanıcı deneyimleri ve yorumları öne çıkmaktadır.

Bir bakım ürünü hakkında yapılmış olan yorumlar seçimlerde oldukça etkili olabilmektedir. Olumsuz yorumlar potansiyel müşterileri uzaklaştırırken; olumlu yorumlar ilgi çekebilmektedir.

Zengin içeriğe sahip olan nemlendirici krem erkek kullanıcılar tarafından da yoğun kullanılan ürünlerdendir. Cildin beslenmesi ve nemlendirilmesi ihtiyaç duyulan bakımı desteklemeyi amaçlamaktadır. Etkin bir performans sunması da bu ürünlerin olumlu yorumlara sahip olmasında etkilidir.

Yeni bir ürün tercihi yapılırken dikkat çeken unsurlardan birisi kullanıcı deneyimleridir. Ürünün içeriği ve etkinliği konusunda bilgi sahibi olunmasında bu yorumlar oldukça faydalıdır.

Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Erkek yüz bakım ürünleri farklı içerikleri ve özellikleri ile kullanılmaktadır. Günlük rutinde de kullanılan bu ürünlerin etkin performans sağlaması için kullanımına özen gösterilmelidir.

Bakım esnasında kullanımı yapılan ürünlerin sahip oldukları nitelikler kullanım aşamasını da etkilemektedir. Çeşitli kullanım talimatları sayesinde kullanımı yapılan ürünler etkin bir performans sunabilmektedir.

Erkek maskeleri içerikleri ve formları ile farklılık gösteren ürünlerdendir. Bu ürünlerin kullanımı öncesinde cilt temizlenmelidir. Ardından kullanım şekline göre ürün cilt yüzeyine uygulanmalıdır. Böylece cilt derinlemesine temizlenirken bakım rutini de tamamlanmaktadır.

Cildi nemlendiren kremler ise cildin tahrişten korunmasında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Cildin tıraş sonrası nemlendirilmesi ve sakinleştirilmesinde etkili olabilmektedir. Gün içerisinde sıklıkla kullanılan kremler temiz cilt yüzeyine uygulanmalı ve masaj yaparak nüfuz etmeyi amaçlamaktadır.

Erkek Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cilt bakımı kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemlidir. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen ürünler ise erkek cilt bakımını desteklemeyi amaçlamaktadır.

En iyi erkek yüz bakım ürünleri doğru tercih edilen ve kullanımı yapılan ürünlerdir. Bu bakım malzemeleri sayesinde cildin ihtiyaçları giderilmektedir.

 • Cildin temizlenmesinde,
 • Siyah noktaların giderilmesinde,
 • Cildin nemlendirilmesinde,
 • Tıraş sonrası tahriş hissinin azaltılmasında,
 • Akne ve sivilce oluşumunun engellenmesinde,
 • Sakalların bakımının yapılmasında,
 • Yaşlanmaya karşı önlem alınmasında,
 • Yağlı ciltlerin fazla yağdan arındırılmasında,
 • Kuru ciltlerin nemlendirilmesinde destek sağlanmaktadır.

 

Botanik Ecza’da Erkek Cilt Bakımı Ürünü Markaları

Botanik Ecza, erkeklerin kişisel bakımlarına önem veren ve bu amaçla ürün gelişimi sağlayan bir mağazadır. Geniş ürün yelpazesi ile kalabalık bir kitleye hitap etmektedir.

Mağaza bünyesinde yer alan markalar da erkek cilt bakımı konusunda kendilerini kanıtlamıştır. Özellikle geliştirilen ürünler sayesinde uygulanan bakım rutinleri etkin bir hale gelmesi amaçlanmaktadır. Farklı markalar da çeşitli bakım ürünleri ile raflardaki yerlerini almaktadır.

Nivea vücut ve cilt bakımının önde gelen markasıdır. Erkek cilt bakım ürünleri alternatifleri ile mağaza raflarında yer almaktadır. Cildi besleyen ürünlerin yanında tahriş hissini azaltmayı hedeflemiş ürünleri de oldukça rağbet görmektedir.

Proraso küresel çapta tanınan en köklü erkek bakım ürünlerinin yer aldığı markadır. Piyasada yer alan tıraş ürünleri ile de oldukça yaygın bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Botanik Ecza bünyesinde yer alan marka kullanıcıları için ürünlerini mağazada sergilemektedir.

Eyüp Sabri markası farklı ürün portföyü ile kullanıcılarına ulaşmaktadır. Erkek bakımı için de geliştirilen ürünleri Botanik raflarında yer almaktadır. Nemlendiricileri ile cildin gereksinim duyduğu esneklik ve nem bedene kazandırılması amaçlanmaktadır.

Nuxe markası erkekler için en iyi yüz nemlendiricisi setlerini piyasaya sunmaktadır. İddialı ürünleri ile Nuxe markası müşteriler ile buluşmaktadır. Tıraş sonrası hasarın ve tahrişin azaltılmasında da oldukça etkili olmayı hedefledikleri ürünleri bünyesinde barındırmaktadır.

Arko erkek bakımında sunduğu yenilikçi ve etkinliği amaçlamış ürünleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Tıraş esnasında ve sonrasında kullanıma uygun ürünleri ile erkeklere de hitap etmeyi amaçlamaktadır. Erkek bakımını desteklemeyi hedeflemiş marka yoğun kullanıcı ilgisine sahiptir.

Vivasan erkek bakımında öncül markalardan birisidir. Gerek eşsiz kokuya sahip parfümleri, gerekse bakım ürünleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Bakım yağları ve nemlendirici ürünleri cilde ihtiyaç duyduğu desteği vermeyi amaçlamaktadır.

 

Erkek Cilt Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Erkeklerin cilt bakım rutini nasıl olmalı?

Erkek cilt bakımı bazı rutinlere dayanmaktadır. Cildin temizlenmesi, nemlendirilmesi bu rutinler arasında yer almaktadır. Tıraş öncesi bakımı kadar tıraş sonrasında yapılan bakım da cildin sağlıklı görünümünü desteklemeyi hedeflemektedir.

Günlük rutinler arasında yer almasa da periyodik olarak erkek cildi için maske kullanılması da önerilmektedir. Böylelikle cildin kökten temizlenmesi ve gözeneklerin açılması amaçlanmaktadır. Erkek yüz kil maskesi de cildin tazelenmesi için bakım periyoduna eklenmesinin faydalı olmasının amaçlandığı bir üründür.

 

Erkek cilt bakım ürünleri nelerdir?

Erkek cildi kadın cildinden farklı bakım rutinlerine gereksinim duymaktadır. Dolayısıyla bakım ürünleri de çeşitlilik göstermektedir.

 • Tıraş köpüğü, tıraş losyonu,
 • Erkek yüz kil maskesi ya da farklı bakım maskeleri,
 • Tıraş bıçakları,
 • Nemlendirici kremler,
 • Vücut losyonu,
 • Deodorant,
 • Sakal, bıyık serumları,
 • Şampuan başlıca erkek bakım ürünleri arasında yer almaktadır.

 

Erkeklerde yüz temizliği nasıl yapılır?

Yüz temizliği için farklı ürünler ve alternatifler tercih edilmektedir. Erkek yüz temizleme rutinleri ise kişisel isteklere ve cilt özelliklerine göre değişim göstermektedir.

 • Cildin bakım yağları ile kirlerden arındırılması amaçlanırken cildin temizlenirken ihtiyaç duyduğu neme ulaşmasını sağlamayı amaçlamaktadır.
 • Yüz temizleyici jel alternatifleri karma cilt yapısına sahip kişiler için iyi bir tercih olabilmektedir.
 • Yüz yıkama sabunları, yağlı ciltlerin temizlenmesinde ve yağ dengesinin sağlanmasında oldukça yardımcı olmayı amaçlamıştır.
 • Kuru ciltler için yüz yıkama sütleri ya da kremleri besleyici ve nemlendirici olmayı hedeflemektedir.

 

Erkeklerin cildi nasıl pürüzsüz olur?

Erkek cildi gün içerisinde farklı koşullar ile karşılaşmaktadır. Bu nedenle uygulanan bakım cildin yapısını korumakla birlikte onarılmasının da sağlanması amaçlanmaktadır.

Erkek cildinin pürüzsüz olması için cildin temizliğine özen gösterilmelidir. Temizlenen cildin nemlendirilmesi de en az temizlenmesi kadar önemlidir.

Aralıklarla uygulanan cilt maskesi cildin ölü derilerden ve kirlerden arındırılmasında oldukça yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Düzenli periyodlarla yapılan erkek cilt bakımı her geçen gün cildin daha iyi görünmesini destekleyebilmeyi hedeflemektedir.

 

 

Fiyata Göre

Proraso Tıraş Sonrası Balsam Yeşil Çay Yulaf Özlü 100 ml
169,00
Vivasan Viva Cool Tıraş Sonrası Losyon 75 ml
% 12
287,00
324,48
Proraso Tıraş Kesik Jeli-Razor Cut Stiptic Gel 10 ml
29,00
Proraso Tıraş Sonrası Cilt Şapı
99,00
Proraso Tıraş Sonrası Balsam - Okaliptüs Özlü
169,00
Nivea Deep Dimension Tıraş Sonrası Losyon 100 ml
% 5
53,07
55,90
Vivasan Viva Cool Yüz Ve Vücut Tıraş Kremi 200 ml
% 12
314,00
355,68
Homemade Patchouli & Lavanta Tıraş Losyonu
190,00
Nuxe Men Tıraş Jeli 150 ml
90,44
Proraso Profesyonel Shaving Mug Tıraş Kasesi
149,00
Proraso Tıraş Sonrası Losyon - Okaliptüs Özlü
169,00
Nivea Men Deep Dimension Tıraş Jeli 200 ml
% 36
40,90
64,00
Proraso Tıraş Kremi - Okaliptüs Yağı ve Mentollü 150 ml
79,00
Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyası 250 ml No:4
29,75
Arko Tıraş Sabunu 75 gr
10,51
Proraso Tıraş Sabunu - Yeşil Çay ve Yulaf Özlü 150 ml
74,50
Proraso Tıraş Öncesi Kremi - Okaliptüs Yağı ve Mentollü 100 ml
109,00
Homemade Tıraş Sonrası Bakım Kremi
220,00
Proraso Tıraş Sonrası Balsam Aloe Vera 100 ml
169,00
Nivea Hassas Cool Tıraş Sonrası Losyon 100 ml
46,42
Gillette Series Soothing Tıraş Jeli 200 ml
34,91


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.