WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Organik ve Bitkisel Gıda

Organik ve Bitkisel Gıda

Organik ve bitkisel gıda seçenekleri daha kaliteli bir yaşam için geliyor! Siz de bu ürünler ile yeniden başlamak ister misiniz?

Organik ürün toptancıları tarafından da popüler bir hale gelen bu beslenme rutini sağlıklı bir yaşam için iyi bir seçenek olarak görülmektedir. Değişen ürünler ise yaşam kalitesini artırmada öncelik olarak görülmektedir.

Hayatın farklı yerlerinde tercih edilen ürünler sahip oldukları içerikleri ile öne çıkmaktadır. Herhangi bir kimyasal veya kansorojen ile buluşmayan besinler doğrudan kullanıcıya sunulmaktadır.

Yulaflı atıştırmalık başta olmak üzere yüksek besleyici nitelikli besinler bu kategoride satışa sunulmaktadır. Farklı atıştırmalıklar da bedene sağlıklı ve katkı maddesiz besinlerin girişini desteklemektedir.

Organik ve bitkisel gıda olarak bilinen ürünler farklı kitlelere hitap etmektedir. Sıvı yağ fiyatları başta olmak üzere ürünlerin satışa sunulduğu rakamlar da bu doğrultuda değişmektedir. Bu sayede geniş bir kitleye ulaşmak amaçlanmaktadır.

Organik ve Bitkisel Gıda Fiyatları

Organik ve bitkisel gıda seçimleri geliştirilen ürünler sayesinde oldukça pratiktir. Değişen istek ve ihtiyaçlar ise bu ürünlerin çeşitlenmesinde etkilidir.

Organik içeriğe sahip olan gıdalar diğer besinlerden ayrılmaktadır. İçeriği ile fark oluşturan bu gıdalar fiyatları ile de ayrım yaşamaktadır.

Bitkisel ürünler bu kategorinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Geniş seçeneğe sahip olan bu ürün gamı farklı bütçelere uyum sağlayabilmektedir.

Satışa sunulan ürünler farklı markalar tarafından kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Böylelikle farklı kullanıcı istek ve tercihlerine hitap etmek kolay bir hale gelmektedir.

Farklı ürünlerden oluşan kategori beslenme açısından önem arz etmektedir. Glutensiz ürünler başta olmak üzere ihtiyaç duyulan organik besinler satışa sunulmaktadır. Ancak içeriği nedeniyle bu ürünler farklı fiyatlara sahip olabilmektedir.

Kategori içerisinde yer alan ürünlerin sahip olduğu gramajlar da fiyatları üzerinde etkilidir. Bunların yanında ürünlerin saklama koşulları ve sahip oldukları formlar da fiyatları üzerinde etkilidir.

Kahvaltılıklar da bu kategori içinde yer almaktadır. Günün en önemli öğününü oluşturan bu besinler fiyatları ile de diğer malzemelerden ayrılabilmektedir. Dolayısıyla atıştırmalık besinler ile kahvaltıda tercih edilen ürünler fiyatları ile değişim göstermektedir.

Organik ve bitkisel gıda içerisinde en dikkat çeken ürünlerden birisi meyve sularıdır. Organik yollar ile elde edilen bu meyve suları geniş bir kitle tarafından beğeni ile tüketilmektedir. İçerikleri, formları ve paketlenmesi ise bu ürünlerin fiyatını doğrudan etkilemektedir.

Organik ve Bitkisel Gıda Kullananlar

Organik ve bitkisel gıda seçenekleri katkısız bir yaşam için tercih edilen malzemelerden oluşmaktadır. Farklı ürünlerden bir araya getirilen bu kategori geniş bir tüketici kitlesine ulaşmaktadır.

Yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen bu ürünler farklı ihtiyaçları karşılamaktadır. Bu amaçla da her geçen gün yeni bir ürün piyasaya sunulmaktadır.

Kuru gıda seçenekleri uzun saklama ömrüne sahip olan malzemeler olarak seçilmektedir. Nemli ortamlardan uzak tutulması gereken bu ürünler doğal lezzetleri ile beğenileri toplamaktadır.

Kahvaltılık ürünler geniş bir ürün gamına sahiptir. Bir evde olmazsa olmaz malzemeler bu gam içerisinde sergilenmektedir. Doğadan sofraya uzanan bu lezzetler ise kaliteli başlangıçlar için iyi bir tercihtir.

Kişisel tercihler doğrultusunda tüketilen besinler yaşam standartlarını da belirlemektedir. Doğal içeriğe sahip ürünlerin tüketimi de bedene ihtiyaç duyduğu kazanımları sağlamayı amaçlamaktadır.

Kimi zaman kişisel rahatsızlıklar da tüketim alışkanlıklarını etkileyebilmektedir. Glutene karşı duyulan hassasiyet tüketimlerde önemli bir etkendir. Dolayısıyla glutenli ürünler alışveriş listelerinden kalkmaktadır.

Zayıflama sürecinde olan tüketicilerin de yeme alışkanlıkları değişim göstermektedir. Bu dönemde daha az kaloriye sahip ve organik ürünlerin tercihi yoğunlaşmaktadır. Diyet atıştırmalık olarak bilinen besinlerin tüketimi de bu dönemlerde artmaktadır.

Kuruyemiş seçenekleri de ara öğünlerde sıklıkla tercih edilen besinler arasındadır. Farklı yemişlerden oluşan karışımlar doğal formları ile satışa sunulmaktadır. Sporcular, diyet programı uygulayanlar başta olmak üzere geniş bir tüketici kitlesine ulaşılmaktadır.

Organik ve Bitkisel Gıdanın Sahip Olduğu Özellikler

Organik ve bitkisel gıda alternatifleri küresel çapta kullanıcıya ulaşmayı başarmaktadır. İçerikleri ve sahip oldukları lezzetli tatlar bu konuda yardımcıdır.

Organik ürün olarak piyasada yer alan bu besinler sağlık açısından önemli bir yere sahiptir. Bedenden zararlı içeriğe sahip ürünleri uzaklaştıran seçenekler bu konuda yardımcı olmaktadır. Bu ürünler;

  • Bitkisel ve hayvansal içeriklidir.
  • Asgari düzeyde katkı maddesi içerebilmektedir.
  • İçeriğinde kimyasal maddeler bulunmamaktadır.
  • Doğal yollar ile toplanan ürünlerden elde edilmektedir.
  • İnsana, doğaya ve çevreye uyumludur.
  • Biyolojik çeşitliliğin korunmasında önemlidir.
  • Sentetik kimyasal ürünler, yapay gübreler kullanılmamaktadır.
  • Yüksek kaliteye sahip ürünlerdir.

Organik ve Bitkisel Gıda Hakkında Yapılan Yorumlar

Organik ve bitkisel gıda seçimleri tüketicinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılmaktadır. Değişen yaşam artları da bu seçimlerde önemli bir konuma sahiptir.

Organik gıda söz konusu olduğunda kişisel deneyimler daha önemli bir hale gelmektedir. Bu nedenle ürünler hakkında yapılan yorumlar da ilgi çekici bir olmaktadır.

Gurme ürünler kişisel zevklere göre değişim gösterebilmektedir. Ancak edinilen tüketici deneyimleri potansiyel kullanıcılar açısından bilgilendiricidir. Dolayısıyla özellikle yeni bir ürün için yapılan yorumlar önemlidir.

Sağlıklı atıştırmalıklar son dönemlerin popüler besinleridir. Farklı içeriklere sahip olan bu ürünler geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu ürünlerin ise sağlıklı olduğu kadar lezzetli olması şartı aranmaktadır. Bu nedenle de yapılan yorumlar seçimleri doğrudan etkilemektedir.

Doğrudan tüketilecek ürünler kadar doğal malzemeler ile yapılacak olan tarifler de dikkat çekmektedir. 5 dakikada yapılan atıştırmalıklar kullanıcılar tarafından sıklıkla aranan başlıklardan birisidir.

Organik ve bitkisel gıda eşliğinde hazırlanan kahvaltı tarifleri yoğun ilgi görmektedir. Dolayısıyla değişik kahvaltı tarifleri de yorumlarda yerini alabilmektedir. Böylelikle sağlıklı olduğu kadar lezzetli kahvaltılar hazırlanmaktadır.

Ürünler hakkında yapılan yorumlar tüketiciler kadar markaları da ilgilendirmektedir. Olumsuz yorumlar ürünün geliştirilmesi ve değiştirilmesinde etkilidir. Bu nedenle eski kullanıcı deneyimleri ARGE çalışmalarında da önemli bir yere sahiptir.

Organik ve Bitkisel Gıda Nasıl Kullanılır?

Organik ve bitkisel gıda kategorisi her ihtiyaca uygun bir ürün sunmayı hedeflemektedir. Dolayısıyla da geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Sıvı yağ gibi ürünlerden sağlıklı kahvaltı tarifleri içinde yer alacak malzemelere kadar pek çok ürün bu kategoride yer almaktadır. Değişen istekler ve ihtiyaçlar ise seçimler üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

Yapılan tercihlerin yanında ürünlerin kullanım biçimleri de önemlidir. Dolayısıyla yapılan seçimlerin ardından ürünlerin kullanım talimatlarının incelenmesi önerilmektedir. Böylelikle ürün kullanım ve saklama koşulları çerçevesinde tüketilmektedir.

Doğal içerikli yağlar yapılan meze ve salatalarda eşsiz bir lezzet açığa çıkarmaktadır. Asgari düzeyde bile kullanılsa bu ürünler yoğun tatları ile damaklarda izini bırakmaktadır.

Aktar ürünleri de doğal içeriğe sahip olmaları ile bu kategorinin vazgeçilmezleri arasındadır. Her yemeğe tat veren baharat seçenekleri en doğal halleri ile masada yerini almaktadır. Böylelikle baştan sona doğal lezzetler harmanlanmaktadır.

Ayçicek yağı kızartmaların popüler malzemelerinden birisidir. Lezzeti ve kızartma kalitesi ile öne çıkan bu ürün farklı markalar tarafından kullanıcılara sunulmaktadır. Doğal içeriğe sahip olması ise lezzetini katlandıran bir özelliktir.

Patates baharatı da son yılların favori malzemelerinden birisidir. Kızartılan patatese dökülen bu ürün lezzeti ile damaklarda eşsiz bir tat bırakmaktadır. Doğal malzemelerden yapılan bu malzeme içeriği ile de beğenileri toplamaktadır.

Organik ve Bitkisel Gıda Ne İşe Yarar?

Organik ve bitkisel gıda seçenekleri sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmada destekleyicidir. Bu nedenle farklı ürünler piyasaya sunulmaktadır.

Değişen besinler yaşam kalitesini yükseltmede de yardımcıdır. Bu nedenle de hayatın her alanında organik gıda maddeleri yer almaktadır.  

Pratik kahvaltılıklar kolay bir beslenme rutinini sağlıklı bir hale getirmektedir. Doğal ürünlerden oluşan bu öğün yüksek lif içermeleri ile de bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Bağırsak florasının sağlığını da desteklemesi bu ürünleri iyi bir konuma getirmektedir.

Kuruyemiş seçenekleri farklı ürünlerden bir araya gelmektedir. Besleyici içeriğe sahip olan bu ürünler cildin sağlıklı bir görünüme ulaşmasında yardımcıdır. Zihinsel ve bedensel gelişimi de desteklemesi bu ürünlerin hayatın her alanında tüketilmesini sağlamaktadır.

Kakule farklı içecekleri aromalandırmada iyi bir seçenektir. Çay olarak kullanılacağı zaman demlenen ürün, sıcak çikolata gibi içeceklerle de uyum içindedir. Yemekler ile bir arada tüketildiğinde mideyi rahatlatması ise en önemli niteliklerinden birisidir.

Baharatlar yemekleri ve içecekleri lezzetlendirmede kullanılmaktadır. Farklı öze sahip olan ürünler keyifli bir deneyim yaşanmasında destekleyicidir.

Botanik Ecza’da Organik ve Bitkisel Gıda Markaları

Botanik Ecza sahip olduğu ürün kategorileri ile farklı ihtiyaçları gidermektedir. Geniş kullanıcı kitlesine ulaşan firma farklı markaları bir araya getiriyor!

Güzel Gıda organik ürünleri ile tanınan bir markadır. Farklı ürünleri satışa sunan marka değişen ihtiyaçlara yanıt vermektedir. 

Orvital Türkiye menşeili bir markadır. Organik tavuk üretimi yapan firma bu konuda tektir. Farklı satış alanlarında kullanıcılara ulaştırılan ürünler bu kez Botanik raflarında yer almaktadır.

Elite Natürel doğal içerik ile ürettiği meyve sularını satışa sunmaktadır. Organik meyve suları markaları arasında yer alırken müşterilerine lezzetli içeceklerini sunmaktadır.

OTS doğal ürünleri ile bu kategorideki yerini korumaktadır. Üzüm pekmezi ve sunduğu bakliyatları bu kategoride ilgi gören malzemelerdir. Aynı zamanda süt ve süt ürünleri de sunan marka farklı ürün gamlarında bulunmaktadır.

Wefood markası organik ve bitkisel gıda kategorisinde yer alan bir diğer markadır. Gluten içermeyen un sunan marka büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Dr. Gluten her alanda ihtiyaç duyulan besinlerini satışa sunmaktadır. Az kalorili atıştırmalıklar sunan marka diyet için de gerekli ürünleri sunmaktadır. Ayrıca gündelik yaşam içinde de önemli bir yere sahiptir.

Zade Vital farklı yağ çeşitleri ile sektördeki yerini almaktadır. Yağları dışında probiyotik ve takviye edici besinleri ile önemli bir kitleye ulaşmaktadır.

The LifeCo sağlıklı yaşamı destekleyen bir markadır. Yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan marka ideal sağlığı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda hizmet veren ilk ve tek organizasyon olması ise markanın en önemli özelliğidir.

Naturpy doğal yaşam ve beslenme düzeni için ürünler sunan markalardan birisidir. Gluten içermeyen ürünleri ile geniş bir kitleye ihtiyaç duyduğu besinleri sunmaktadır.

Nurbal toz ürünlere sahip bir markadır. Enerji verici besinleri takviye eden marka, doğal içerikleri ile fark oluşturmaktadır.

Özem hayatın önemli alanında kullanılan ürünleri ile öne çıkmaktadır. Zeytin yağı ile bilinen marka içeriği ve lezzeti ile beğenileri toplamaktadır.

Organik ve Bitkisel Gıda Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Organik ve doğal arasındaki fark nedir?

Doğal ve organik aynı anlama geliyor gibi görünse de bu iki kavram birbirinden ayrılmaktadır. Dolayısıyla benzer bu iki terim arasındaki fark merak edilmektedir.

Doğal ürün dendiğinde doğada bulunan, kendiliğinden ya da normal koşullarda üretilen ürünler akla gelmelidir. Bitkiler, meyve ve sebzeler genellikle bu kategoride yer almaktadır.

Organik ürün dendiğinde ise üretimi yapılan besinin yetiştirilme şekli anlaşılmalıdır. Bu ürünler sertifikalı biçimde satışa sunulmaktadır.

Organik gıdalar nelerdir?

Organik ve bitkisel gıda kategorisinde yer alan besinlerin bir kısmı bu maddede birleşmektedir. Farklı ürünlerden oluşan bu gam geniş tüketici kitlesine ulaşmaktadır.

Sebze ve meyvelerin yetiştirilme aşamasında yapay gübre, ilaç gibi etkenler ile bulaşmaması ürünleri organik yapmaktadır. Aynı şekilde ürünlerin hormon, renklendiriciler ile de bir araya getirilmemesi gerekmektedir.

Organik peynir gibi ürünler için de aynı şey geçerlidir. Doğal yöntemlerin kullanıldığı bu üretim aşamasında yapay maddeler yer almamaktadır.

Doğal gıdalar nedir?

Doğal besinler herhangi bir işlem görmeden olağan şartlarda yetiştirilmekte veya üretilmektedir. Yapay maddelerin bu süreçte tercih edilmemesi ise ürünlerin en önemli özelliğidir.

Organik ürün satışı yapan kişiler besinlerde aranan bu özelliklere dikkat etmektedir. Et, süt, yumurta gibi ürünler bu kategorinin başında yerini almaktadır. Böylelikle organik ve bitkisel gıda kategorisi sağlıklı ürünlerden oluşmaktadır.

Fiyata Göre

Nivalis Isırgan Çörek Otu Ballı Bitkisel Karışım 240 gr
91,91
Eğriçayır Organik Arı Sütü-Bal-Polen-Propolis Karışımı 240 gr
% 8
133,00
144,00
Nutraxin Herbs Meyan 100 gr
14,90
MDC Colispas Bitkisel Yağlar İçeren Takviye Edici Gıda 150 ml
% 100
0,00
Güzel Gıda Glutensiz Tam Yulaf Unu 300 gr
% 3
68,00
70,00
Balen Aloe Vera Sarı Sabır Yağı  (Maserasyon) 20 ml
% 55
18,23
40,50
Chado Tropıcal Green Tea 50 GR
74,00
SabalCare 60 Kapsül
198,90
Biotama Alabalık Özlü Bitkisel Karışımlı Rom Yağı 150 ml
% 46
48,43
89,68
Aksu Vital Elma Sirkesi 500 ml
% 32
49,00
72,00
Balen Vit Form 90 Tablet 1000 mg
% 100
0,00
Aksuvital Cal Macun (Keratinli) 300 gr
% 53
78,02
166,00
Nivalis Kekik Yağı 20 ml
106,05
Balen İncir Çekirdeği Yağı 20 ml
49,50
Organicum Intensive Anti Hair Loss Yoğun Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan 350 ml
88,97
Shiffa Home Keten Tohumu Yağı 50 ml
63,26
Glide'n Style Seramik Paddle Fırçası
% 50
45,43
90,86
Örgüsan Alıç Ginkoblobalı Karışık Bitki Çayı 008 BDA 30 Gr
% 45
38,45
69,90
Mecitefendi Avokado Yağı 20cc
% 25
34,56
46,00
BEEO Yayla Balı (BİTLİS YÖRESİ)
162,50
Shiffa Home Melisa Bitki Çayı 20 li
44,28
Nivalis Ardıç Yağı 20 ml
140,42
Tepe Select X-Soft Diş Fırçası
% 38
49,54
79,90
Moos Tropical Argan Yağlı El Yüz Vücut Kremi 60 ml
% 60
48,79
121,98
Softto Plus Gül Suyu Temizleme Jeli 200 ml
% 45
35,28
64,00
Naturpy Yulaf Kepeği 300 gr
14,95
Örgüsan Defne Yapraklı Karışık Bitki Çayı 054 RMT 30 Gr
% 45
38,45
69,90
Mecitefendi Çörekotu Tohumu Yağı 50cc
% 25
35,70
47,50


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.