WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Glukozamin

Glukozamin Fiyatları

Glukozamin, metabolizma içinde üretilerek sağlıklı bir bedene destek olmaktadır. Özellikle kıkırdak ve eklemlerde yer alan bu madde, hareket kabiliyetinde önemli bir yere sahiptir.

Metabolizmada üretilen glukazaminin zaman içinde üretimi azalmaktadır. Dolayısıyla belli bir dönemden sonra bu maddenin takviyesine daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Tüketilen besinlerden bu madde alınabileceği gibi takviye besinler de bu hususta destekleyici olmaktadır.

Temin edilecek olan takviye edici besinler, farklı içerikleri ile de değişim göstermektedir. Temelde ortak faydaları olsa dahi hangi marka tarafından sunuldukları ve fiyatları tüketim alışkanlıklarını etkilemektedir.

Glukozamin fiyat ve içerik açısından temel farklılıklara sahiptir. Dolayısıyla ürünün içeriği bu aşamada fiyatlandırmayı etkilemektedir. N-asetil glukozamin içeriğine sahip ürünler farklı bir fiyatlandırmaya sahip olabilmektedir. Buna karşın sülfür içeren takviye edici maddeler hem içerik hem de fiyat açısından ayrılmaktadır.

Ürünün paketlenmesi ve bu aşamada kullanılan materyaller de fiyatını artıran veya azaltan niteliklerdir. Bu aşamada ürünün sahip olduğu gramaj da öne çıkmaktadır.

Fiyatlandırmayı etkileyen değişkenlerden birisi de ürünlerin hangi marka tarafından satışa sunulduğudur. Glukozamin Farmasi gibi kozmetik markaları tarafından farklı bir fiyatlandırmaya tabi olabilmektedir. Bunun yanında Ocean glukozamin bu markadan farklı bir fiyatlandırmaya sahiptir.

Glukozamin Etki Mekanizması

Bedensel eksikler ve ihtiyaçlar metabolizmaya takviyelerin yapılmasını gerekli kılmaktadır. Metabolizmanın eksik kaldığı aşamada tüketimi yapılacak olan besinler, ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmelidir.

Kemik, eklem ve kıkırdağın sağlıklı bir sürece sahip olması açısından da glukozaminin önemi büyüktür. Bu bileşenin katkıları ile gündelik fonksiyonlar idame ettirilmektedir. Eksikliği durumunda ise bu işlev ve fonksiyonların aksaması söz konusu olmaktadır.

Kemik ve eklemlerde oluşan ağrının başlıca nedeni glukozaminin eksikliğidir. Bu nedenle bu besin maddesinin takviyesi önem kazanmaktadır. Glukozamin solgar gibi takviye edici besinler kemik ve kıkırdakların sağlığını desteklemektedir. Böylelikle ağrıların giderilmesinde ve ağrıların hafifletilmesinde yardımcıdır.

Periyodlar halinde kullanılan bu ürünler, değişken sürelerde etki etmektedir. Bunun nedeni ürünlerin sahip oldukları nitelikler ve rahatsızlıkların boyutudur. Ayrıca tercih edilen ürünün sahip olduğu form da etki süresini etkileyen unsurlardan birisidir.

Doğru ürün tercihleri ile tüketimi yapılan takviye edici glukozamin faydalı bir ürün halini almaktadır. Bu ürünün etki süresi ise 4 ila 8 hafta arasında değişim göstermektedir. Bu süre zarfında hastanın ağrıları azalacak, mümkün mertebe hafifleyecektir.

Farklı formlara sahip olması ise etkisini hızlandırabildiği gibi kullanımını da yaygınlaştırmaktadır. Kişisel ihtiyaç ve tercihlere göre önerilen bu ürünler rahatsızlığa göre tavsiye edilmektedir. Şiddetli ağrılar için jel takviyeler önerilirken; gündelik yaşamda tablet veya kapsüller kullanılmaktadır.

Glukozaminin Kullanımının Sağlığa Faydaları

İnsan bedeni gündelik fonksiyonların idamesi için gereken vitamin, mineral ve maddeleri üretmektedir. Ancak ilerleyen yaşlarda bu maddelerin üretimi azalmakta ve işlevler aksamaktadır. Bu aşamada ise son yıllarda tüketimi artan takviye edici besinlerden destek alınmaktadır.

Kullanımı yapılan takviye edici besinler beden fonksiyonlarını ve metabolizmayı destekler nitelikte üretilmektedir. Dolayısıyla bu süreçte kullanımı yapılan ürünlerin ilaç olmadığı bilinmeli ve bu doğrultuda kullanım gerçekleştirilmelidir. 

Glukozamin de beden içinde her geçen yıl üretimi azalan ve takviye ihtiyacı duyulan maddelerden birisidir. Takviyesi yapılan glukozamin faydaları beden fonksiyonlarını destekleyici nitelikler taşımaktadır.

 • Vücutta oluşan enflamasyonların etkisini azaltmada yardımcıdır.
 • Eklem sağlığı hususunda yardımcı olan bu madde, eklem dokuların onarılmasında ve güçlendirilmesinde yardımcıdır.
 • Eklemde yer alan eklem sıvısının üretiminde teşvik edici rol üstlenmektedir. Bu sayede kıkırdak sağlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır.
 • Osteoartrit, romatizma gibi kemik ve eklem ağrılarının hafifletilmesinde yardımcı olmaktadır.
 • Eklemve kıkırdak içinde yer alan sıvının üretiminde teşvik edicidir. Bu sayede kireçlenme gibi rahatsızlıkların önüne geçilmesinde destekleyicidir.
 • Eklem kıkırdağı içindeki sıvıların üretimini teşvik ederken eklem ağrıları oluşumunun engellenmesini kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında bu ağrıların hafifletilmesinde de tercih edilebilmektedir.
 • Sindirim sisteminin iyileştirilmesi ve güçlendirilmesinde etkili maddelerden birisidir.
 • Kemiklerin yapısının korunmasında ve yapısında önemli bir paya sahiptir. Kemik erimesi gibi rahatsızlıkların önüne geçilmesinde yardımcıdır.

Glukozamin Kullanmaması Gerekenler

Tüketimi yapılan bu besinin takviye edilmesinde genellikle bir yan etkiye sahip değildir. Ancak kimi beklenmeyen durumlar bazı yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Kullanıma ve kişiye göre değişen glukozamin kondroitin yan etkileri;

 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Göğüste ağrı
 • İshal ya da kabızlık
 • Karın ağrısı
 • Cilt reaksiyonları
 • Baş ağrısı
 • Miskinlik, bitkinlik biçiminde kendisini gösterebilmektedir.

Bu yan etkilerin yanında kimi durumlar vardır ki glukozamin kullanımı tavsiye edilmemektedir. Bu durumlarda kullanılan takviye edici maddeler, geri dönüşü olmayan rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Glukozamin kullanmaması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 

 1. Hamile veya Emziren Kadınlar

Hamile ya da emziren kadınların bu dönem içindeki metabolizma çalışma sistemleri normal süreçten daha farklıdır. Dolayısıyla bu süreç içinde uyku düzeni, beslenme düzeni başta olmak üzere yaşam standartlarına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Bu denli özen gösterilmesi gereken bu süreçte de takviye edici besinlerin kullanımı önemlidir. Glukozamin kondroitin kullanımı oluşturacağı etkilerin tam olarak bilinmemesi nedeniyle tavsiye edilmemektedir. Ancak kişiler hekimlerine danışarak bu süreçte uzman yardımı ve desteği alabilmektedir.      

 1. Astım Hastaları

Yapılan kimi araştırmalar tüketimi yapılan glukozamin kondroitin astımın nüksetmesinde etkili olduğunu öne sürmektedir. Bu bilgi kesin olmamakla birlikte aksini kanıtlayan herhangi bir bulgu da mevcut değildir. Kesin bir sonuca varılmaması tedbir olarak astım hastası kişilere bu besinin önerilmemesine ortam hazırlamaktadır.

 1. Diyabet Hastaları

Glukozamin sülfat üzerine yapılan bazı araştırmalarda kan şekerini artırıcı bir etki gözlemlenmiştir. Bu tarz araştırmalara dayanarak tip 2 diyabet rahatsızlığı bulunan kişilerin kullanımı tavsiye edilmemektedir. Ancak tüketimi yapılmadan önce hekime danışılması tavsiyeler arasındadır.

 1. Glokom Hastaları

Glokom ciddi bir göz rahatsızlığıdır. Kullanımı yapılan glukozamin sülfat da göz basıncını artırabilecek bir etkiye sahip olabilmektedir. Bu nedenle hekim önerisi ve kontrolü olmadan glokom rahatsızlığı olan kişilerin bu besini kullanması tavsiye edilmemektedir. 

 1. Yüksek kolesterol

Yapılan araştırmalar, bu takviye edici besinin kolesterol seviyesini artırabileceğini desteklemektedir. Artan kolesterol seviyesi ise dolaylı yoldan kandaki insülini artırabilmektedir. Bu nedenle de önlem amaçlı olarak kolesterol hastalarının bu takviye edici besinin kullanımı kısıtlanmaktadır.

 1. Kabuklu Deniz Hayvanlarına Alerjisi Olanlar

Kabuklu deniz hayvanlarına karşı gelişen alerjik reaksiyonların temelinde bu hayvanların etine karşı hassasiyet bulunmaktadır. Bununla birlikte tüketimi yapılan bu besin maddelerinin glukozamin takviyesi ile bir araya geldiğinde alerjileri tetiklediği durumlar oluşabilmektedir. Dolayısıyla bu takviye ile birlikte tüketimi yapılacak kabuklu deniz hayvanlarının içeriklerinin değiştirilmiş olması tavsiye edilmektedir. 

 1. Ameliyat Olacak Kişiler

Kan şekeri seviyesinin ameliyat öncesi değişken bir hal alabiliyor olması bu besin takviyesinin kullanımını olumsuz etkilemektedir. Dolayısıyla cerrahi operasyondan en az iki hafta öncesinde glukozaminin tüketimine ara verilmelidir.

Glukozamin İçeren Besinler

İhtiyaç duyulan D-glukozamin takviye edici ürünlerin yanında tüketilen besinlerden sağlanmaktadır. Glukozamin içeren besinler zengin içerikleri ile de tavsiye edilmektedir.

Bedensel fonksiyonların idamesi ve sağlığı için önerilen glukozamin nelerde bulunur?

- Karides

Kabuklu deniz canlıları bu bileşen açısından zengin bir konumdadır. Karides ise glukozaminin en yoğun bulunduğu canlılardan birisidir. Dolayısıyla taze ve iyi temizlenmiş olan karidesin tüketimi bu konuda destekleyici olmaktadır.

- Istakoz

Glukozaminin en yoğun bulunduğu deniz kabuklularından bir diğeri ıstakozdur. Istakoz, mineral ve vitamin açısından da zengin bileşenler barındırmaktadır. Barındırdığı zengin bileşenler sayesinde eklem ağrılarının önüne geçilmesinde etkili bir role sahiptir. 

- Yengeç

Istakoz ve karides gibi yengeç de zengin glukozamin kaynaklarından birisidir. Bu tür deniz kabuklularının tüketimi besleyici olduğu kadar zahmetlidir. Bu kabukluların kabuklarının toz haline getirilerek tüketilmesi de tavsiye edilmektedir.

- Kemik iliği

Kemik iliği, eklem ve kıkırdak sağlığı açısından oldukça etkili bir besin olarak görülmektedir. İçeriğinde yoğun bulunan bileşenlerden birisi de glukozamindir. Özellikle kemik iliğinin kaynatılarak tüketilmesi bedensel sağlığa da faydalı olmaktadır.

- Mantarlar     

Mantarlar içerikleri ile bedensel fonksiyonları destekleyen besinlerden birisidir. Ayrıca bedensel fonksiyonların idamesinde yardımcıdır. İçeriğindeki etken maddelerden birisi de glukozamindir.

- Kitin

Kitin, böcek dış iskeletinin temel taşıdır. Bunun yanında omurgasız canlılar ve balıklar da bu bileşeni içermektedir. Kitin bu canlılarda selülozdan sonra en yoğun bulunan maddedir.

Glukozamin Takviye Formları

Takviye edilen glukaziminin farklı kullanıcılara uygun biçimde üretilmesi kullanımı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca kullanımın yaygın bir hal almasında da etkili olmaktadır. Ayrıca yaş aralığına uygun olarak üretilen gıdalar ve ürünler kullanıcı kitlesine uygun hitabı amaçlamaktadır.

 

 

- Glukozamin Jel

Jel forma sahip ürünler kullanım açısından oldukça pratiktir. Ayrıca saklama koşulları basit olan bu ürünler hekim tavsiyesi ile kullanılmaktadır. S1 glukozamin jel ağrı kesici ve rahatlatıcı olma konusunda yardımcı ürünlerdir.

S1 glukozamin gibi ürünler kullanıcıya özel olarak belirlenen periyodlarda ve miktarlarda kullanılmaktadır. Bunun yanında osteoartrit tedavisinde glukozamin 1500 mg şeklinde kullanılabilmektedir. Ancak bu ürün için tavsiye edilen ya da net bir kullanım mevcut değildir.

- Glukozamin Tablet

Tablet biçimden kullanılan glukozaminin kullanımı oldukça yaygındır. Kapsül biçiminde üretilen bu ürünler, su ile yutularak çözünmesi beklenen ürünlerdir. Bu nedenle etki etmesi diğer formlara kıyasla uzun sürebilmektedir.

Farmasi glukozamin tablet ürünleri ile bedensel sağlığa destek vermektedir. Takviye edici besinler arasında onarıcı etkisi olan bu ürünler yaygın kullanıma sahiptir. Farklı gramajlar ile de kullanıcının tüketimi belirlenebilmektedir.

- Sıvı Glukozamin (Likit)

Kullanımı yapılan sıvı ürünler bedene hızlı etki eden ürünler olması ile tercih edilmektedir. Pratik kullanımı ile de kullanıcıya yardımcı olan ürünlerdir.

S1 likit glukozamin farklı gramajları ile kullanıcıya sunulmaktadır. Kas, eklem ağrılarının hafifletilmesinde yardımcı ürün olarak işlevselliğini korumaktadır. 

- Glukozamin Toz

Toz ürünler genellikle bir besin maddesi ile bir arada kullanılmaktadır. Bu da kullanımını kolaylaştıran bir unsur olmaktadır.

Kullanımı yapılan toz formda glukozamin kıkırdak yapısının güçlendirilmesinde yardımcı bir elemandır. Ayrıca eklemlerde yer alan sıvının üretimine de teşviklerde bulunması ile destekleyici bir roldedir.

Kıkırdak Sağlığı için Glukozamine Ek Maddeler

Bedensel sağlığın desteklenmesi farklı besin ve maddeler ile sağlanmaktadır. Eklem ve kıkırdakların sağlıklı dokusunun korunmasında yardımcı olan glukozamin sülfat nedir?

Glukozamin sülfat, bedensel sağlığın desteklenmesinde destekleyici bir bileşendir. İltihaplanmaları önlemeye yatkın bu bileşen vücutta üretilmekte, gerekli durumlarda takviye edilmektedir.

Glukozamin hidroklorür kalifikasyon özellikleri ile eklem ve kemik sağlığını desteklerken yaşlanmayı geciktirici özellikleri de barındırmaktadır. Bu derece önemli olan glukozamine ek olarak maddeler de ürünlerin içeriğinde yer almaktadır. Eklem ve kıkırdaklar için önemli olan MSM ve kondroitin nedir ne işe yarar?

 

MSM (Metil Sülfonil Metan):

MSM, organik sülfür bileşiğine verilen bir isimdir. Açılımı metil sülfat metan olan bu bileşen kısaca MSM biçiminde kullanılır.

Özel bir bileşen olan MSM vücuttaki kolajen üretimini desteklemektedir. Eklem ve kıkırdak sağlığı açısından da yardımcı bir rol üstlenmektedir.

Ayrı bir sülfür bileşeni olan glukozaminle bir araya geldiğinde de etkili bir hal almaktadır. glukozamin MSM adını alan bu bileşen eklem ağrılarının hafifletilmesinde yardımcıdır. Bu bileşenlerin yanında glukozamin kondroitin MSM de bedensel sağlık için destekleyici bir rol üstlenir. 

Kondroitin:

Glukozamini destekleyen maddelerden birisi olan kondroitin önemli bir bileşendir. Peki ama zihinsel bedensel sağlığın desteklenmesinde etkili olan glukozamin kondroitin nedir?

Bedende yer alan kıkırdak dokularının sağlığında önemli bir paya sahiptir. Bu dokuların desteklenmesinde Nbl glukozamin kondroitin de önemli bir yere sahiptir. Kıkırdak dokusunun korunmasında ve güçlendirilmesinde etkilidir.

Nbl glukozamin kondroitin ultra eklem ve kıkırdaklarda oluşabilecek iltihaplanmaların önüne geçilmesinde yardımcıdır. Bu sayede de kemik ve eklem bölgelerinin sağlığının korunması amaçlanmaktadır.

MSM ve glukozamin bileşenleri ile bir araya gelen glukozamin kondroitin MSM de bu hususta yardımcı olmaktadır. Böylelikle daha güçlü ve sağlıklı bir bedene sahip olmak amaçlanmaktadır.

Glukozamin Markaları

Üretimi yapılan takviye edici besinler farklı markalar ve özellikleri ile tüketime sunulmaktadır. En iyi glukozamin markası olarak piyasa yer alan bu ürünler yaygın bir kullanıma sahiptir.

 • NBL Glukozamin Kondroitin Ultra 60 Tablet, içeriği ile eklem ve kıkırdakların sağlığını desteklemektedir. NBL Glukozamin Kondroitin Msm 60 Tablet de bu konuda destekleyici olan farklı içeriğe sahip ürünlerden birisidir. Yaygın kullanıma sahip olan bu ürünler NBL Glukozamin Kondroitin 90 Tablet ile de desteklenmektedir. Uygun fiyata sahip bu marka, kolajen üretiminin desteklenmesi de dahil olmak üzere farklı işlevlerde yardımcıdır.
 • Ocean Glukozamin Kompleks 60 Tablet 1 Alana 1 Bedavakampanyası ile de avantajlı bir markadır. Vücuda destek sağlayan Ocean Glukozamin Kompleks 60 Tablet içeriği ile de besleyicidir. Bedensel fonksiyonları destekleyici ürünleri ile öne çıkan marka destekleyici ürünlerini farklı gramajlar ile kullanıma sunmaktadır.
 • Nutraxin Artroflex Glukozamin 90 Tablet özellikle kronik rahatsızlığı olan bireylerin tercih ettiği bir takviyedir. Eklem ağrılarının yanı sıra bağırsak rahatsızlıklarının önüne geçilmesinde tavsiye edilen markalardan birisidir.
 • Nondo Glukozamin 60 Tablet eklemlerde azalan sıvının üretimini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede eklemlerin hareketinin kolaylaştırılması sağlanmaktadır. Böylelikle eklemlerin sürtünmesinden kaynaklana ağrı ve acıların hafifletilmesinde yardımcı rol almaktadır.
 • Intracross Glukozamin 60 Tablet, eklemlerde oluşmuş hasarların hafifletilmesinde ve giderilmesinde destekleyicidir. Antioksidan özelliği ile de yardımcı ürün olarak kullanılmaktadır.
 • MDC Glukozamin Kondroitin MSM Boswellia 60 Tablet, kondroitin ve MSM içeriği ile kompleks ürünler arasında yer almaktadır. İçerik açısından zengin olan bu kompleks ürün, kolajen üretiminin desteklenmesi ile de tercih edilmektedir. MDC markası, bedensel sağlığı destekleyen ürünleri ile de yaygın kullanılan bir markadır.
 • Balen Glukozamin Kondroitin Msm Boswelia 1200 mg, iltihaplanmalara karşı önleyici bir takviye besindir. Balen Glukozamin ve Kondroitin ve Msm 120 Kapsül ile de yaşlanma karşıtı özellikler barındıran ürünleri üreten bir markadır. Yaşlanmayı önleyen etkileri ile yaşlanmaya bağlı oluşan eklem rahatsızlıkları da önlenmektedir. Balen Glukozamin ve Kondrotin 60 Kapsül de glukozamin hidroklorür kalifikasyon özellikleri ile tercih edilmektedir.

Glukozamin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Ne Kadar Glukozamin Almalıyım?

Takviyesi yapılacak olan glukozaminin günlük dozu günde 1.500–3.000 mg'dır. Bu dozlar gün içerisinde periyodlara ayrılarak alınabilmektedir. Ayrıca isteğe ve tercihe göre tek seferde de bu doz alımı mümkündür.

Tüketimi yapılacak olan her takviye edici besin gibi glukozaminin de tüketim öncesinde hekim tavsiyesi önemlidir.

- Glukozamin Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Gün içerisinde belirlenen dozlarda alınan glukozaminin kullanım süresi de önemlidir. Gün içinde 1500 mg dozunda alınan bu takviye edici besin 3 yıla kadar kullanılabilmektedir. Sahip olunan rahatsızlığa göre tercih edilen glukozamin içeren ilaçlar farklı periyodlarla kullanılabilmektedir. Bu ürünlerin dozu ve süresi hekim kontrolünde belirlenmektedir.

- Glukozamin Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Tüketimi yapılan takviye edici besinlerden anında bir etki beklemek doğru değildir. Bu ürünler bedene yavaş yavaş etki etmektedir. Dolayısıyla kullanılan bu ürünlerin zamana yayılarak kullanılması tavsiye edilmektedir.

Düzenli kullanımı yapılan glukozaminin de etki süre 4 ila 8 hafta arasında değişmektedir. Bu süre içerisinde eklem ve kemik ağrıları zaman içerisinde hafiflemektedir.

- Glukozaminin Yan Etkileri Neler?

Glukozamin nedir ve glıukozamin ne işe yarar bilmek ve bu doğrultuda tüketmek gerekmektedir. Bu tavsiye edici besinler farklı reaksiyonlara yol açabilmektedir. Kullanımı yapılan bu besin maddelerinin yan etkilerini bilmek ürünün tüketimine ara verilmesini gerektirmektedir. Bu yan etkiler başlıca:

 • Mide bulantısı ve kusma,
 • Göğüste ağrılı yanma,
 • Karın ağrısı,
 • İshal veya kabızlık olarak yaygın görülebilmektedir.
 • Cilt reaksiyonları,
 • Baş ağrıları ve uyuşukluk ise daha nadir görülen yan etkilerdir.

- Glukozamin Kireçlenmeye İyi Gelir mi?

Piyasadaki en iyi glukozamin adı altında satışa sunulan ürünler dahi kireçlenmeyi sona erdiren bir etkiye sahip değildir. Bu ürünler kireçlenmeyi yok etmese de geciktirmede yardımcıdır. Kullanılan bu ürünler, kireçlenmeyi ve belirtilerini geciktirmenin yanında etkilerini de hafifletmektedir.

- Glukozamin Kilo Aldırır mı?

Tercih edilen ve satın alınan glukozamin nasıl kullanılır bilinmesi tavsiye edilmektedir. Doğru kullanılan ve uygun olan bu ürün rahatsızlıkların hafifletilmesinde yardımcıdır. Ancak sanılanın aksine tüketilen bu takviye edici besin kilo aldırıcı bir etkiye sahip değildir.

-Glukozamini Kimler Kullanmamalı?

Kullanılan glukozaminin belirli kişiler tarafından kullanımı ve tüketimi tavsiye edilmemektedir. Bu kişiler;

 • Kabuklu deniz canlılarına alerjisi olanlardır. Bunun yanında hayvansal gıdalara alerjisi olan kişilerin kullanımı uygun görülmemektedir.
 • Hamilelerin bu süreçte normal hormonel düzende olmamaları bu ürünlerin kullanımını riskli bir hale getirmektedir. Dolayısıyla hamilelerin ve emziren kadınların bu ürünü kullanmaları hekim kontrolünde yapılmalıdır.
 • Astım hastaları, tüketim sonucunda oluşabilecek reaksiyonlar açısından bu ürünleri tercih etmemelidir.
 • Glokom hastaları için glukozamin sülfat göz basıncını artıcı ir etkiye sahip olabilmektedir. Bu nedenle glokom hastalarının bu ürünü kullanmaları risk teşkil edebilmektedir.
 • Yüksek kolesterolü olan kişilerde kolesterol seviyesinin arttığı tespit edilmiştir. Bu nedenle yüksek kolesterole sahip hastaların glukozaminin kullanımı dışında kalması tavsiye edilmektedir.
 •  Diyabet hastalarının bu kullandığı glukozaminin kan şekerini yükseltme ihtimali bu ürünlerin kullanımını sınırlandırmaktadır. Bu nedenle diyabet hastalarının öncelikle hekimlerine danışmaları tavsiye edilmektedir.
 • Cerrahi operasyon geçirecek kişilerin metabolizma dengesinin korunması nedeniyle glukozamin kullanımı önerilmemektedir.

 

Fiyata Göre

Aymed İlaç GAG 60 Tablet
% 3
315,00
325,00
NBL Glukozamin Kondroitin Msm 60 Tablet
% 6
243,60
260,50
Balen Glukozamin ve Kondroitin ve Msm 120 Kapsül
189,00
Intracross Glukozamin 60 Tablet
% 1
296,41
299,00
Ocean Glukozamin Kompleks 60 Tablet
% 13
204,00
235,00
Nutraxin Artroflex Glukozamin 90 Tablet
% 2
273,59
280,28
Balen Glukozamin Kondroitin Msm Boswelia 1200 mg
% 10
188,90
209,90
NBL Glukozamin Kondroitin 90 Tablet
% 7
322,00
345,00
Arthi-X Glukozamin Kondroitin MSM 60 Tablet
65,00
MDC Glukozamin Kondroitin MSM Boswellia 60 Tablet
229,50
Nondo Glukozamin 60 Tablet
216,00
NBL Glukozamin Kondroitin Ultra 60 Tablet
% 18
246,39
302,00
Balen Glukozamin ve Kondrotin 60 Kapsül
% 100
0,00
NBL Glukozamin Kondroitin Plus 60 Tablet
% 100
0,00
Ocean Glukozamin Kompleks 60 Tablet 1 Alana 1 Bedava
% 100
0,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.