WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Göz Çevresi Bakımı Ürün Fiyatları

Göz çevresi bakımı tüm günün yorgunluğunun atılması için iyi bir seçenektir. Böylece göz altı torbaları ve morluklarının oluşumu engellenmeye yardımcı olmaktadır.

Bedenin içinde bulunduğu ruh halini en iyi gözler yansıtmaktadır. Dolayısıyla göz ve göz çevresine yapılan bakım daha canlı ve zinde bir izlenim oluşturmaktadır. Uygulanacak bakım farklı değişkenler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Göz çevresi bakımı için tercih edilen ürünler farklı form ve gramajlara sahiptir. Sahip oldukları bu özellikleri ise fiyat mekanizmasını doğrudan etkilemektedir. Krem formundaki ürünler ile serum biçiminde olan ürünler farklı fiyatlandırmalar ile raflarda yerini almaktadır.   

Göz altı morlukları için tercihi yapılan bakım ürünleri de farklı formüllere sahiptir. Sahip oldukları içerikler ve kullanım amacı da ürünün fiyatını değiştiren niteliklerdir. Farklı fiyatlara sahip bu ürünler çeşitli markalar tarafından piyasaya sunulmaktadır.

Göz Çevresi Bakımında Kullanılan Ürünler Nelerdir?

Günlük yapılan bakımlar ile cilt yapısı korunmakta ve desteklenmektedir. Özellikle kolay yıpranan göz çevresinin bakımı düzenli periyodlar halinde gerçekleştirilmelidir. Böylece olumsuz hava ve yaşam koşullarının etkileri minimize edilmektedir.

Bakıma başlamadan önce göz çevresi için ne kullanılmalı bilinmelidir. Yapılacak tercihler de bu doğrultuda yapılmalıdır. Cildin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak ürün tercihleri yapılmalıdır. Göz çevresi bakımı kategorisinde farklı markalar farklı ürünler sunmaktadır.

Yapılacak göz çevresi için bakım uygulaması kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmelidir. Lorea’l Paris göz kremi göz çevresinin nemlendirilmesinde etkili bir tercih olabilir. Dış etkenlere karşı cildi korurken, besleyici içeriği ile de cildi desteklemeye yardımcı olmaktadır.

Dermoskin göz kremi yaşlanmaya ve kırışıklıklara yatkın olan göz çevresini korumada yardımcıdır. Yaşlanma karşıtı kremler arasında da öne çıkan bu tercih ile göz çevresi ihtiyaç duyduğu neme ulaşmaktadır. Ayrıca kolajen içeriği ile yaşlanma karşıtı etkilere sahiptir.

Clinique göz kremi göz altlarında meydana gelen şişlik ve morluklarla başa çıkmada öncül bir ürün olabilir. İçeriği ile morlukların giderilmesinde etkili sonuçlar sunarken, şişlikleri de hafifletmeye yardımcı olmaktadır. İçeriği sayesinde kolajen üretiminin de artırıcı bir etki oluşmasına yardımcıdır.

Vichy göz kremi göz altı ve göz üstüne masaj yapılarak uygulanan pratik bir bakım ürünüdür. Göz çevresinin sağlıklı bir görünüme ulaşmasında etkili malzemelerden birisi olarak bilinmektedir. Böylece daha zinde, canlı ve genç bir görünüm elde edilmektedir. Herbaderm göz altı kremi de benzer işlevleri ile yaygın tercih edilen bakım ürünlerinden birisidir.

Sebamed göz kremi hassas ciltler ve göz çevreleri için aranan markalardan birisidir. Cilde ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken güçlü bir koruma ağı oluşmasına yardımcı olmaktadır. Böylece dört mevsim olumsuzluklara karşı hazır bir cilt sunmaktadır.

Göz Çevresi Bakımı İçin Kullanılacak Ürünlerin Özellikleri Nedir?

Kişisel bakım ürünleri sunduğu etkin sonuçları ile tercih edilmektedir. Kişisel ihtiyaçların farklılaşması ise bu ürünlerin çeşitlenmesinde etkili olmuştur. Böylece değişen bakım ihtiyaçlarına doğru yanıtların verilmesi sağlanmaktadır.

Göz çevresi bakımı için tercih edilecek olan ürünler de farklı rahatsızlıklara ve ihtiyaçlara yanıt vermektedir. Değişken gereksinimleri karşılamada bu denli etkili olan ürünlerin özellikleri nelerdir?

 • Cildi besleyici nitelikler taşımaktadır.
 • İhtiyaç duyulan nemli dokunun oluşturulmasında yardımcıdır.
 • Göz çevresinin korunmasında etkili olan maddeleri içerisinde barındırmaktadır.
 • Yaşlanma karşıtı etkiler göstermesi ve etkin sonuçlar sunması önemli niteliklerinden birisidir.
 • Şişlik ve morlukların giderilmesinde yardımcı olacak formüller ile üretilmektedir.
 • Farklı hava koşulları ve durumlara karşı cilt dokusunu onarmakta ve korumaktadır.
 • Hücre yenilenmesi kullanılan ürünler ile desteklenmektedir.
 • Özellikle göz çevresinde kolajen üretimini destekleyen nitelikler taşımaktadır.

Göz Çevresi İçin Tercih Edilen Ürünlerin Yorumları

Göz çevresi bakımı farklı uygulamalarla ve ürünlerle desteklenmektedir. Kullanımı yapılan ürünler genellikle daha önce deneyimlerini paylaşan kişiler aracılığıyla seçilmektedir.

Yapılacak göz çevresinin bakımında dahi ihtiyaç duyulan bakım farklılık göstermektedir. Göz çevresi kremi kullanımı da bu nedenle özenle yapılmalıdır. Göz çevresi bedendeki en hassas bölgelerden birisidir. Bu nedenle yanlış ürün kullanımı etkisiz kalacaktır. Ayrıca yan etkilerle karşılaşılması da olasıdır.

Göz altı kremi tercihleri gerçekleştirilmeden önce yapılan yorumlar rasyonel biçimde incelenmelidir. Önceki kullanıcının cilt tipi, kullanım şekli ve kullanım sıklığı önemlidir. Ayrıca deneyimlerini paylaşan kişinin kullanım süresi boyunca edindiği izlenimleri açık ve doğru biçimde paylaşması gerekmektedir. Böylece sonraki kullanıcılar için faydalı bir deneyim olacaktır.

Deneyimler doğrultusunda ürün seçmek ürün kalitesi ve güvenilirliği açısından efektifken; bu bilgi ve tecrübelere sıkı sıkıya bağlanılmamalıdır. Her bireyin cilt tipi farklı olduğu gibi kullanılan ürünlere farklı tepkiler verilebilmektedir. Yoruma dayalı tercihi yapılan ürün farklı bir bireyde daha olumlu ya da olumsuz sonuçlar sunabilmektedir.

Göz Çevresi İçin Tercih Edilen Ürünler Nasıl Kullanılır?

Göz çevresinde yer alan deri tabakası diğer bölgelere kıyasla yedi kat daha incedir. Bu nedenle de daha hassas bir yapıya sahiptir. Hassasiyeti göz önünde bulundurulduğunda ise uygulanacak bakım daha önemli bir hal almaktadır.

Evde yapılan doğal göz çevresi bakımı tercihi yapılan ürünlerde etkin bir sonuç vermektedir. Ancak tercihi yapılan ürünler ve kullanımları önemli bir paya sahiptir. Bakıma başlamadan önce cildin ihtiyaçlarını bilmek doğru bakıma yönlendirmektedir.

Kişisel gereksinimler göz önünde bulundurularak yapılacak olan bakım doğru ürünlerin tercih edilmesini desteklemektedir. Ancak her ürünün kullanım talimatları bir diğerine kıyasla değişim gösterebilmektedir.

Bakımda önemli olan en iyi göz kremi tercihi yapmak değil; en doğru tercihi yapmaktır. Cildin özelliklerine uygun tercih edilen ürünler düzenli kullanımda etkin sonuçlar sunmaktadır. Bakıma başlamadan önce uygulama yapılacak olan cilt yüzeyinin temizlenmiş olması bakımın ön koşuludur.

Her ürünün etken olduğu cilt kusuru farklıdır. Ayrıca etki süresi ve kullanım talimatları da değişim göstermektedir. Bunların yanında cildin vereceği reaksiyon da her ürüne göre değişim gösterebilmektedir. Dolayısıyla tercih edilen ürün özelliklerinin bilinmesi kullanıcıya etkin sonuçlar kazandırmaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Ne İşe Yarar?

Göz kremi göz çevresinin bakımı söz konusu olduğunda akla gelen ilk üründür. Pratik bir kullanımı olması ve kolay ulaşılması bu ürünün yaygın kullanımını desteklemektedir. Yaygın kullanımı sayesinde farklı ihtiyaçlar için krem formu zengin içeriklere sahip olmaktadır.

Göz çevresi kırışıklık kremi de farklı içeriği ile kullanıma sunulmaktadır. Göz çevresini nemlendirirken kırışıklıkların oluşumunu engellemeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca göz çevresinde oluşabilecek deformasyonların da önüne geçilmesine yardımcı olur.

Göz altı morlukları için krem tercihi yapılacak ürünler gözleri dinlendirici ve besleyici bir etkiye sahiptir. Genellikle gece uygulaması yapılan ürünler kaliteli bir uyku ile bir araya geldiğinde daha etkili bir hal almaktadır.

Botanik Ecza’da Göz Çevresi Bakım Ürünleri Markaları

Botanik Ecza farklı ürün bünyesinde barındırdığı farklı kategorileri müşterileri ile buluşturmaktadır. Kişisel bakım ve kozmetik alanında sunulan ürünler kalite ve güvenlik standartlarını karşılamaktadır.

Göz çevresi bakımı kategorisi farklı markaların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Dünya çapında kullanıcıya ulaşmış bu markalar Botanik Ecza raflarında yerlerini almaktadır.

La Roche Posay özellikle mevsim değişimlerinde oluşan alerjilerin yatıştırılmasında yardımcı bir markadır. En iyi göz çevresi kremi seçeneklerini sunması ise etkin sonuçlara ulaşılmasında önemlidir. Vichy cilt bariyerini korurken cildi besleyen ürünlere sahiptir. Dermoskin markası cildi nemlendirirken kolajen üretimini de desteklemesi ile tercih edilen bir markadır.

Sebamed hassas ciltlerin göz çevresini korurken kırışık oluşumunu da engellemeye yardımcı bir markadır. Bioderma hassas göz çevresi için etkin sonuçlar sunmaya yardım eden ürünlere sahiptir. Cildin tolerans seviyesinin yükseltilmesinde oldukça başarılıdır.

Nivea bakım ve onarım söz konusu olduğunda akla ilk gelen markalardandır. Kırışıklıkların giderilmesinde etkin sonuç verirken yeni kırışık oluşumlarını engellemeye yardımcıdr. Cosmed markası alkolsüz formülü ile raflarda yerini almaktadır. Göz çevresinin nemlendirilmesi ve onarılmasında etkili sonuçlar sunmaya yardımcı olur.

L’Oréal Paris kişisel bakım ürünlerinin en tanınmış markalarından biridir. Göz çevresine uygulanacak kremi ile de göz çevresini beslerken pürüzsüz bir izlenim sunmaya yardımcıdır.. Farmasi ve Avon markaları sundukları bakım ürünleri ile daha canlı daha genç bir izlenim oluşturmasına yardım eder. Göz altının renk tonu ile cilt tonunu eşitlemede iyi bir sonuç için yardımcı olmaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Göz çevresi kırışıklıkları nasıl geçer?

Göz altı kırışıklıkları her yaştan kadının karşılaşabileceği bir problemdir. Çözüm ise kullanımı oldukça pratik olan bakım ürünlerinde yer almaktadır. Göz çevresi için kullanımı yapılan bakım kremleri cildi beslerken kolajen üretimini desteklemektedir. Böylece mevcut kırışıklıkların giderilmesi sağlanırken yeni oluşumlar engellenmektedir.

Göz çevresine doğal ne sürülür?

En iyi göz altı kremi tercihleri doğal içeriğe sahip olan ürünler olarak görülebilmektedir. İçeriğinde bulunan doğal maddeler bu ürünlerin kullanım sürelerini kısıtlayabilmektedir. Ancak evde yapılan pratik göz altı maskeleri ve uygulamaları da tercih edilmektedir. Kahve maskesi, çay posası sık tercih edilen çözümlerdir.

Göz çevresini sıkılaştırmak için ne yapılmalı?

Göz altı torbası cildin sarkmasına ve nahoş bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Uygulanan bakım kremleri sayesinde cilt sıkılaştırılarak sağlıklı bir izlenim oluşturulabilmektedir.

Takviye bakım ürünleri dışında bol sıvı tüketimi göz altı torbalarının oluşumunu engellemektedir. Ayrıca günlük rutine yayılan yüz egzersizleri ve bakımlar sıkı bir göz çevresini desteklemektedir.

Göz altı morlukları için ne yapılmalı?

Yorgunluk, stres, uykusuzluk göz altındaki morlukların genel nedenleridir. Göz altı morluk kremi ise göz altlarını dinlendirici etkiye sahiptir. Böylece göz altlarının sakinleşmesi ve dinlenmesini desteklemektedir.

Göz çevresi bakımı söz konu olduğunda düzenli uygulamalar etkin sonuçlanmaktadır. Böylece daha zinde, genç bir göz çevresi desteklenmektedir.

 

Fiyata Göre

Biotama Badem Karışımlı Kaş Kirpik Bakım Yağı 22 ml
36,43
La Roche Posay Hyalu B5 Yeux Göz Kremi 15 ml
% 1
424,18
428,17
PROMANİ KAŞ BAKIM SETİ
% 40
97,50
162,50
Lubex Anti-age Serum Eye-Intensive Göz Çevresi
890,00
Caudalie Premier Cru The Eye Cream Göz Kremi 15 ml
804,65
İxora Salyangoz Kremi 50 ML
% 65
40,25
115,00
Softto Plus Kaş Şekillendirici 30ML
% 40
50,62
84,50
Kiss Haute Couture KHLD03 Komple Takma Kirpik İkili Paket-Lush
% 65
49,39
141,11
Lush Lash Takma Kirpik
% 60
31,80
79,50
Softem Kaş ve Kirpik Bakım Yağı 20 ml
98,55
Lush Lash Siyah Kirpik Yapıştırıcısı
% 50
20,77
41,54
Promani Rosegold Kirpik Kıvırıcı
% 42
39,90
68,50
Folixir Kaş Bakım Serumu
158,90
Lush Lash Trio Tekli Kısa Orta Uzun Takma Kirpik
% 55
34,40
76,44
Branig Hassas Ciltler Için Göz Çevresi Ve Göz Kapağı Centella Miracle Göz Kremi 40 ml
159,00
Lush Lash Tekli Takma Kirpik Mixed
% 60
24,66
61,65
Melexder Göz Altı Kremi 15 ml
% 55
215,00
477,78
Mavala Kaş Kalemi
% 70
37,80
126,00
Branig Kırışıklık Karşıtı Ve Aydınlatıcı Hyaluronic Acid Premium Yoğun Nemlendirici Göz Kremi 50 ml
178,00
Softto Plus Kaş Ve Kirpik Bakım Yağı 20 ml
% 45
37,67
68,49
Promani Tarak ve Fırçalı Koruma Başlıklı 2'li Kaş Usturası
% 26
27,90
37,90
Nivea Visage Q10 Plus Göz Kremi 15 ml
% 67
64,80
199,37
Caudalie Resveratrol Lift Göz Çevresi Krem Jel 15 ml
% 20
377,72
472,15
Abtira Garden Prıckly Pear Gözaltı, Kirpik ve Kaş Serumu 10ml
320,00
Clinique All About Eyes Rich Göz Çevresi Bakım Kremi 15 ml
% 5
396,97
417,86
Loreal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Kremi 15 ml
% 21
235,90
299,90
Melexder Kaş Kirpik Serumu 2x10 ml
% 50
64,99
130,00
Caudalie Premier Cru Anti-Aging Set - Göz Çevresi Bakım Seti
731,50


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.