WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Göz Makyajı

Göz Makyajı

Göz makyajı ürünleri ile buğulu, ışıltılı veya gizemli bakışlar herkesi büyülüyor! Siz bakışlarınıza anlam katmak için hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

Bir makyajın en dikkat çeken yanı gözlerdir. Bu nedenle gözlere yapılacak uygulamalar titizlik gerektirmektedir. Farklı yöntemler ile tamamlanan makyaj hoş bir izlenim sunmayı amaçlamaktadır.

Farklı ürünlerin kullanılması uygulanan makyajı öne çıkarmaktadır. Değişken ürünlerin kullanılması yöntemlerin de farklılık göstermesine ortam hazırlamaktadır.

Göz yapısına göre de değişen teknikler kusursuz bir izlenim oluşturulmasını amaçlamaktadır. Bu nedenle ürün seçimleri ve makyaj yöntemleri kişisel bir hal almaktadır.

Göz Makyajı Ürünleri Fiyatları

Göz makyajı için tercih edilen ürünler kişisel ihtiyaçlar ve istekler doğrultusunda değişmektedir. Yapılacak olan seçimleri etkileyen en önemli etkenlerden birisi ise bütçedir.

Sahip olunan bütçe makyaj ürünlerinin seçiminde de önemli bir faktör olarak bilinmektedir. Kişisel istek ve ihtiyaçlar da maliyetler doğrultusunda belirlenmektedir.

Yapılacak makyaja göre kullanımı yapılacak ürünler de farklılık göstermektedir. Değişen ürünler ise içerik ve fiyat bakımından ayrılmaktadır. Buğulu göz makyajı için ihtiyaç duyulan ürünler gündelik bir makyajda kullanılacak ürünlerden farklı olabilmektedir. Dolayısıyla fiyatlandırmada da ayrılıklar oluşmaktadır.

Beyaz eyeliner gibi orijinal görünüme ve işleve sahip ürünler son dönemlerin popüler malzemeleri arasında yer almaktadır. Bu ürünler alışılagelmiş ürünlerden farklıdır. Bu nedenle fiyatlarında da bir ayrım söz konusu olabilmektedir.

Göz makyajı için kullanılacak ürünler farklı işlevler için üretilmektedir. Göz farı göz kapağını renklendirirken; rimel seçenekleri hacimli kirpikler elde etmek için tercih edilmektedir. Dolayısıyla da bu ürünlerin fiyatları değişmektedir.

Aynı işlev için üretilmiş olsa da bazı ürünlerin sahip oldukları formlar ve özellikler fiyatlarını doğrudan etkileyebilmektedir. Takma kirpik ve mıknatıs yardımı ile kullanılan kirpik bu konuya iyi bir örnektir. Aynı işlevi üstlense de bu iki ürün fiyatları ile farklılık yaşayabilmektedir.

Satışa sunulan ürünlerin fiyatları üzerindeki en önemli faktör ise hangi marka tarafından satışa sunulduklarıdır. Küresel çapta kullanıcıya ulaşan markaların sunduğu ürünler ile yerel marka ürünleri aynı fiyata sahip olmamaktadır.

Göz Makyajı İçin Ürün Kullananlar

Göz makyajı yapılan bir uygulamanın en öne çıkan aşamasıdır. Farklı ürünler ile yapılan bu makyaj kişisel zevkleri ve tarzları da ön plana çıkarmaktadır.

Yapılacak olan makyaj uygulaması sahip olunan gözlerin daha hoş bir izlenim oluşturması açısından önemlidir. Dolayısıyla sahip olunan göz şekli, kaş yapısı ürün tercihlerinde de etkili olmaktadır.

Kaş kalemi genellikle seyrek kaş yapısına sahip olan kişiler tarafından tercih edilen bir üründür. Ayrıca kaşların şeklinin düzeltilmesi ve göz makyajı ile uyumlu olması için ufak dokunuşlar yapılabilmektedir. Farklı renklerde üretimi yapılan bu ürünler kişisel niteliklere göre seçilebilmektedir.

En iyi rimel doğru kullanılan rimeldir. Dolayısıyla tercihi yapılan rimelin fırça özelliklerinin tanınması önemlidir. Kimi rimeller kirpikleri ayırırken; kimisi de kirpiklerin hacim kazanmasında yardımcıdır. Doğru sırayla ve doğru biçimde kullanılan ürünler ise uzun, dalgalı ve ayrık kirpiklere sahip olunmasında destekleyicidir.

Takma kirpik özellikle özel davet veya etkinliklerde kullanılan ürünlerden birisidir. Seyrek kirpik yapısına sahip kişiler tarafından tercih edilen bu malzeme sık tercih edilen ürünlerden birisidir. Tek parça şeklinde veya tek tek satışa sunulmaktadır.

Göz makyaj temizleyici ürünler ise yapılan makyajın göz yapısına hasar vermeden çıkarılmasını amaçlamaktadır. Farklı içeriğe sahip olan makyaj temizleyiciler gözlerin makyajdan kolaylıkla arındırılmasında yardımcıdır.

Göz Makyajı Ürünlerinin Sahip Olduğu Özellikler

Makyaj uygulamaları farklı ürünler ve değişen yöntemler ile birleştirilmektedir. Bu malzemelerin sahip olduğu nitelikler ise tercih edilmelerinin en önemli nedenidir.

Göz makyajı için tercih edilen ürünler yüzün ifadesinde etkilidir. Uygulanan makyaj yöntemi ise özel günlere eşlik ettiği gibi gündelik yaşamın da önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu ürünler;

 • Farklı formda üretilebilmektedir.
 • Uygulanacak olan makyaj için değişken rolleri üstlenmektelerdir.
 • Cilde hasar vermeyen bir içeriğe sahip olmaları en önemli özellikleridir.
 • Maskara seçenekleri farklı fırçaları ile öne çıkmaktadır. Bu malzemeler kirpikleri ayırabilme, kıvırma ve kirpiklere hacim verme özellikleri ile bilinmektedir.
 • Uzun süre kalıcılık sunmayı amaçlamaktalardır.

Göz Makyajı İçin Tercih Edilen Ürünler Hakkında Yapılan Yorumlar

Göz makyajı için tercih edilen ürünler kişisel istekler doğrultusunda belirlenmektedir. Sahip olunan bütçe ve özel durumlar da seçimlerde etkili olan unsurlardır.

Makyaj ürünleri hakkında yapılan yorumlar ise bu faktörlerin ardından gelmektedir. Bir makyaj malzemesi hakkında yapılan olumlu ya da olumsuz yorum tercihleri değiştirebilmektedir.

En iyi maskara seçeneklerini bulmak isteyen kullanıcılar da  yapılan yorumlardan faydalanabilmektedir. Ürünler hakkında yapılan yorumlar ile malzemeler üzerinden karşılaştırma yapılabilmektedir.

Kullanıcı deneyimleri yapılan yorumların önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Bu yorumlar sayesinde ürünün kullanım biçimi ve etkin olduğu süreye ulaşmak oldukça kolaydır. Bir rimel için suya dayanıklı olup olmadığı, dökülmelere sebep olup olmadığı soruları cevaplarını bulmaktadır.

Şeffaf maskara gibi son dönemde öne çıkan ürünler de yorumlar aracılığı ile tanınmaktadır. Bu ürünlerin ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığı yorumlarda yer almaktadır. Bu sayede ürüne ihtiyaç duyan kullanıcılar tarafından satın alınabilmektedir.

Göz makyajı için kullanılan ürünlerin pigmentleri ve kaliteleri de kullanıcılar tarafından yapılan yorumlardaki yerini almaktadır. Böylelikle ürünleri satışa sunulan markalar hakkında bilgi edinmek de pratik bir hale gelmektedir.

Cilde direkt nüfuz eden makyaj ürünleri bazı olumsuz durumlara da neden olabilmektedir. Alerjik reaksiyonlara veya çeşitli cilt rahatsızlıklarına sebep olan bu ürünler de yorumlarda yer almaktadır. Böylelikle yapılacak olan seçimler bu yorumlar ışığında yapılabilmektedir.

Göz Makyajı Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Makyaj yaparken kullanımı yapılan ürünler içerik ve işlev bakımından değişim göstermektedir. Ayrıca farklı formlara da sahip olan bu ürünlerin kullanım biçimleri de aynı değildir.

Göz kalemi farklı renklerde üretimi yapılan bir makyaj malzemesidir. Göz pınarına, gözaltına ve göz kapağına kullanılan bu ürün göz çevresinin renklendirilmesinde yardımcıdır. Siyah renkte kullanılan kalem derinlik katarken; beyaz renkte kullanılan kalem gözlerin daha büyük görünmesinde yardımcıdır. Ayrıca farklı renkte olan kalemler tarzların yansıtılmasında yardımcı en etkin ürünlerden birisidir.

Kalem eyeliner kolay kullanımı ile ilgi gören makyaj ürünleri arasında yer almaktadır. Kalem biçiminde olan ürün göz kapağına ve çevresine uygulanmaktadır. Tükendikçe mekanizma sayesinde yükseltilen kalem, göz kapağına farklı şekiller çizilmesinde yardımcıdır.

Kaş farı seyrek kaşa sahip kullanıcıların yoğun ilgisini görmektedir. Makyajın en önemli aşamalarından olan kaşlar, bu ürün sayesinde gür ve sağlıklı bir izlenim sunmaktadır. Göz makyajı için de destekleyici olan kaşlar farın fırçası ile düzeltilmelidir. Ardından far kaşlara gerektiği miktarda uygulanmalıdır.

Mıknatıslı kirpik, son dönemde yaygın biçimde kullanılan makyaj ürünlerinden birisidir. Kirpik diplerine uygulanan bu kirpik uçlarındaki mıknatıslar ile dayanıklı bir hale gelmektedir. Herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmaması ise başarılı bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

Göz Makyajı Ürünleri Ne İşe Yarar?

Göz makyajı için kullanılan malzemeler geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Dolayısıyla her işlem için tercih edilen ürün farklıdır.

 • Microblading kaş kalemi kaşların kontürlenmesinde kullanılan bir üründür. Kaşların arasındaki ve çevresindeki boşluklar bu kalem yardımı ile kapatılmaktadır.
 • Rimel seçenekleri kirpiklerin daha hacimli, daha uzun ve yoğun görünmesinde destekleyicidir.
 • Göz kapaklarına uygulanan far, makyajın en önemli parçasıdır. Farklı renk alternatiflerine sahip olan bu makyaj ürünleri gözlerin derinleşmesinde önemli bir roldedir.
 • Kaşlara uygulanan kalem ve farlar da seyrek görünümün ortadan kalkmasında destekleyicidir.
 • Telescopic maskara en kısa kirpiklere ulaşmak amacı ile geliştirilmiştir. Bu sayede kirpiklerin kökten uca şekil alması amaçlanmaktadır.
 • Gözlere uygulanan kalemler göz çevresine ve içine uygulanarak derinlik kazandırmayı hedeflemektedir.
 • Eyeliner sayesinde göz kapakları ve çevresi makyaj uygulamasına eşlik etmektedir. Tercihe göre gözler daha çekik bir hal alırken; kimi zaman daha büyük gözler elde edilmektedir.

Botanik Ecza’da Göz Makyajı Ürünleri Markaları

Botanik Ecza sunduğu farklı kozmetik ürünleri ile piyasadaki yerini almaktadır. Söz konusu makyaj olduğunda ise bünyesinde barındırdığı markalar beğeni toplamaktadır.

Göz makyajı kişisel tarzların yansıtılmasında en önemli faktörlerden birisidir. Dolayısıyla kullanılan ürünler de kişisel zevkleri öne çıkarmada iyi bir yöntemdir.

Maybelline, geniş ürün gamları ile müşterilerine ulaşmayı başarmaktadır. Makyaj için ihtiyaç duyulan ürünleri satışa sunan marka etkin bir sonucu hedeflemektedir.

Beaulis son dönemlerin popüler markalarından birisi olmayı başarmaktadır. Gözlere uygulanacak makyaj için de farklı ürünler sunan marka uygun fiyatları ile de geniş bir kitleye ulaşmaktadır.

Golden Rose yüz makyajında ihtiyaç duyulan ürünleri ile beğeni toplamaktadır. Göze uygulanacak makyaj için sunduğu rimel seçenekleri ise kirpiklere hacim vermede iyi bir seçenektir.

Bambi Eye, Disney karakteri Bambi’den esinlenen bir rimeldir. Ceylan gibi bir bakışı vadeden ürün uzun fırçası ile her kirpiğe ulaşmayı hedeflemektedir. Ulaştığı kirpikleri özenle kıvıran rimel, hacimli bir izlenim sunmayı amaçlamaktadır.

Flormar uzun zamandır kozmetik sektöründe yer edinmiş markalardan birisidir. Farklı ihtiyaçlara uygun yanıtları vermek isteyen marka çeşitli ürünlerini sergilemektedir.

Loréal Paris makyaj ve bakım dendiğinde akla gelen ilk markalardan birisidir. Küresel çapta kullanıcıya hitap etmeyi başaran marka ürünleri ile öne çıkmaktadır. Göz makyajı için kullanılan ürünlerinin uzun süre dayanması ise beğeni toplayan özelliklerinden birisidir.

MAC, ürün çeşitliliği ile bilinen markalardan birisidir. Makyaj konusunda uzman ekibi ile de bilinen marka belli bir kitleye hitap etmektedir.

Pastel kişisel bakım için sunduğu ürünleri ile raflarda yerini alan markalardan birisidir. Uygun fiyatı ile farklı kesimlere hitap eden marka kalitesi ile de kullanıcılardan tam not almaktadır.

Essence de son yıllarda öne çıkmayı başaran markalardan birisi olarak raflardaki yerini almaktadır. Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri sunan marka gözlere uygulanacak makyaj için de ürünlerine güvenmektedir.

Real Technique ve Nascita, makyajın olmazsa olmazı fırçaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir markalardır. Göz makyajı için ihtiyaç duyulan farklı fırçaları kullanıma sunan markalar, eşsiz bir görünüm için öncü rolü üstlenmektelerdir.

Göz Makyajı ve Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sade bir göz makyajı nasıl yapılır?

Gündelik hayat içinde yapılacak sade bir göz makyajı doğallığı yansıtması açısından önemlidir. Bu nedenle hafif uygulamalar ile tamamlanması önerilmektedir.

Toprak tonlarında uygulanan far kahverengi kalemler ile tamamlanabilmektedir. Kirpik diplerine uygulanan rimel ise sade bir o kadar da zarif bir izlenim oluşturmaktadır. Tercihe göre bu makyaj kahverengi maskara ile uyum sağlayabilmektedir.

Kusursuz göz makyajı nasıl yapılır?

Yapılan bir makyaj uygulamasının kusursuz olması için takip edilmesi gereken aşamalar bulunmaktadır. İzlenen adımlar sayesinde hoş bir makyaj elde edilmektedir.

 • Cilt temizlenmelidir.
 • Göz kapakları makyaja hazırlanmalıdır.
 • Göz yapısına uygun renklerin seçilmesi gerekmektedir.
 • Uygun yöntem ve renklerin bir arada kullanılması kusursuz bir makyajı tamamlamaktadır.

Badem göz makyajı nasıl yapılır?

Badem gözlere sahip olmak doğru teknikler ile mümkün hale getirilmektedir. Kullanılan malzemeler ile göz alıcı makyaj ortaya çıkmaktadır.

 • Far göz kapağına uygulanıp hafifçe dağıtılmalıdır.
 • Kuyruklu eyeliner çizgisi çekilmelidir.
 • Tercih edilen renkler ile dağıtılan işlemler sonucunda dumanlı göz makyajı tamamlanmaktadır.
Fiyata Göre

Real Techniques Brush Crush
% 37
74,60
119,00
Lush Lash Siyah Kirpik Yapıştırıcısı
% 50
20,77
41,54
Real Techniques Everyday Essentials Göz Makyaj Fırça Seti
% 29
381,00
537,75
Real Techniques Everyday Essentials Makyaj Fırça Seti
% 30
365,50
523,50
Lush Lash İpek Kirpik 3D Adore
% 60
35,70
89,25
PROMANİ KAŞ BAKIM SETİ
% 40
97,50
162,50


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.