WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Güneş Ürünleri Dünyası

Güneş Ürünleri Dünyası’nda Güneş Koruyucu ve Güneş Losyonu Rüzgarı

 

Güneş koruyucu ve güneş losyonu özellikle kavurucu yaz günlerinin vazgeçilmez ürünü olmaktadır. Peki siz yaza ne kadar hazırsınız?

Havalar ısındıkça Güneş yakısı etkisini artırmaktadır. Bronz bir tenin hayali kurulsa da Güneş’in zararlarından korunmak da bu dönemde önem kazanmaktadır. Dolayısıyla kullanılan koruyucu içerikli ürünler sıklıkla bu dönemde tercih edilmektedir.

Dört mevsim kullanıma uygun olan Güneş koruyucu ürünlerin en rağbet gördüğü mevsim yazdır. Işınların yakıcı etkisinin azaltılması ve cildin korunmasında bu ürünler oldukça faydalı görülmektedir.

 

Güneş Ürünleri Fiyatları

 

Yazın gelişi ile Güneş ürünleri de raflarda öne çıkmaktadır. Özellikle cilt sağlığının korunmasında etkili olan bu ürünler yazın elzem ihtiyacıdır.

Güneş koruyucu ürünler UV ışınlarının ciltte oluşturabileceği olumsuzlukların önlenmesinde oldukça önemlidir. Cilt bariyerinin korunmasında öne çıkan bu ürünlerin tercihinde fiyatları da dikkat çekmektedir.

Güneş kremi fiyatları diğer kozmetik ürünleri fiyatlarından ayrılmaktadır. Kozmetik mağazalarından ve eczanelerden de temin edilen bu kremlere erişim oldukça pratiktir. Çeşitli temin noktalarının olması fiyat değişkenlerini de etkileyebilmektedir. Bir kozmetik mağazasında yer alan ürün ile eczaneden temin edilen ürün farklı fiyata sahip olabilmektedir.

Güneş kremi fiyatı değişkenlerini etkileyen en önemli unsur markası olarak bilinmektedir. Ürünü piyasaya sunan marka/firmalar fiyat belirtecinde oldukça etkilidir. Ayrıca ürünün içeriği ve gramajı da güneş kremi fiyatları belirlenmesinde önemli bir paya sahiptir.

 

Güneş Koruyucu ve Güneş Losyonu Kullananlar

 

Güneş losyonu sahip olduğu formu ile oldukça pratik bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Cildi nemlendirirken koruma altına almayı amaçalayan bu ürün son yıllarda popüler bir hale gelmektedir.

Güneş ışınlarının bedene katığı yararlar kadar zararlarının da olması bu Güneş’ten korunma gereksinimini doğurmaktadır. Bu nedenle gündelik yaşam içerisinde düzenlemeler yapılmaktadır. Ancak alınan önlemler kimi zaman yetersiz kalmaktadır. Bu durumda da takviye ürünler öne çıkmaktadır.

Güneş korucuyu ürünler ve losyonlar cilt sağlığı için önemli bir yere sahiptir. Cildin zararlı ışınlardan korunması ve faydalarının bedene kazandırılmasında bu ürünler oldukça elzemdir.

Güneş kremi dendiğinde tatil beldeleri ya da havuz gibi etkinlikler akla gelmektedir. Direkt güneş ile temasta bulunulan bu etkinliklerde kullanılan ürünler bronzlaştırıcı etkileriyle öne çıkmaktadır. Ancak bunların dışında gündelik yaşamda da bu ürünlerin kullanımı cilt sağlığını desteklemeyi hedeflemektedir.

 Farklı yaş gruplarına hitap eden ürünlerin olması ise kullanıcı kitlesini genişletmektedir. Her yaş grubunun cilt özelliklerinin farklı olması da ürün çeşitliliğini desteklemektedir.

 

Güneş Ürünleri Özellikleri Nelerdir?

 

Güneş kremleri dört mevsim cilt sağlığını korumayı amaçlamaktadır. Sahip oldukları içerikleri ve özellikleri ile de kullanıcılardan tam not almaktadır.

 • UVB ve UVA içeriğe sahip olmaları,
 • SPF 30 ve üzeri koruma içermeleri,
 • Terlemeye ve suya dayanıklı olmayı hedeflemeleri,
 • Kullanım sonrası ciltte bir reaksiyona sebebiyet vermemeyi hedeflemeleri,
 • Ciltte beyaz bir görünüm oluşturmamayı amaçlamaları, kullanımı yapılan güneş koruyucu ve losyonların temel özellikleridir.

 

Güneş Ürünleri Hakkında Yapılan Yorumlar

 

Güneş losyonu ve benzeri ürünler tercih edilirken kullanıcı deneyimleri önemli bir konumdadır. Özellikle ürün çeşitliliğinin yoğunluğu kullanıcı deneyimlerini önemli kılmaktadır.

Tercih edilen ürünler farklı ihtiyaçlar doğrultusunda seçilmektedir. Procsin güneş kremi cildi nemlendirmeyi hedeflerken aynı zamanda baz olarak kullanılabilmesi ile öne çıkmaktadır. Tüm cilt tiplerine uygun olması ise daha geniş kitleye ulaşmasında etkilidir.

Güneşe karşı koruyucu bir ürün seçimi yaparken sahip olduğu SPF değerine dikkat edilmektedir. En az 30 faktör olması gereken ürünler cildin korunmasında etkin performansı hedeflemektedir.

Dış etkenlere karşı savunmasız olan bebeklerin korunması önemlidir. Cildi hassas olan bebekler için güneş kremi seçimleri de kullanıcı deneyimleri doğrultusunda tercih edilebilmektedir. Çocuk güneş kremi seçiminde ürünlerin içeriği kadar kullanıcı yorumları da dikkate alınmaktadır.

 

Güneş Ürünleri Nasıl Kullanılır?

 

En iyi güneş kremi tercihi bile yapılsa doğru kullanım yapılmadıktan sonra anlamsız kalmaktadır. Bu ürünlerin doğru kullanımı cildin daha güçlü biçimde korunmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

 • Güneş kremi gün ışığına çıkmadan 25 ila 30 dakika öncesinde uygulanmalıdır.
 • Seçimi yapılan güneş kreminin cilt tipine uygunluğu denetlenmelidir. (Kuru ciltler için güneş kremi farklı içeriğe sahiptir. Bunun yanında karma ciltler için güneş kremi ve yağlı ciltler için güneş kremi farklı içeriktedir.)
 • Güneş kreminin yanında cilde direkt uygulanan ürünlerin kullanımı en aza indirilmeli mümkünse yapılmamalıdır.(Parfüm, deodorant gibi ürünler güneş kremleri ile birlikte kullanıldığında leke oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.)

Kullanımı yapılacak olan güneş koruyucu içeriğe sahip ürünler doğru gramajlarda uygulanmalıdır. Örneğin; yüz ve boyun bölgesine 1 çay kaşığı krem sürülmesi önerilmektedir. Bacaklar, kollar sırt ve göğüs bölgesine 1 tatlı kaşağı kadar krem sürülmelidir.

 • Cilt ile direkt temasta olan güneş losyonu 1,5 ila 2 saat içerisinde tazelenmelidir.

 

Güneş Ürünleri Ne İşe Yarar?

 

Güneş koruyucu ürünler cildin sağlığı için kullanımı zorunlu olan içeriğe sahiptir. Cildin güneş ışınlarından faydalanmasını sağlamayı amaçlayan bu ürünler, aynı zamanda cildin korunmasını da amaçlamaktadır.

 • 50 faktör korumaya sahip olan ürünler %97 oranına kadar bir koruma sağlamaktadır.
 • Cildin korunmasında ve zararlı ışınların yansıtılmasında yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
 • Cilt yüzeyinde oluşan lekelerin hafifletilirken; yeni lekelerin oluşumunu engellemek amaçlanmaktadır.
 • Cilt tonunun eşitlenmesinde yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
 • Güneş ışınlarına karşı cildin kaybettiği nemi kazanmasını sağlamayı hedeflemektedir.
 • Nemlendirilen cilt yüzeyinde anti aging etkilerin oluşturulması amaçlanmaktadır.

 

Botanik Ecza’da Güneş Ürünleri Markaları

 

Botanik Ecza, sıcak yaz günlerinin koruyucusu olarak müşterilerine güneş ürünlerini sunmaktadır. En iyi güneş kremleri nerede bulunur sorusunun ise kesin bir yanıtıdır.

Yaz dendiğinde güneş, kum, deniz; güneş kremi dendiğinde ise bronzluk akla gelen ilk şeylerdir. Güneş kremi markaları arasında en bilindik isim ise tartışmasız Eda Taşpınar olmaktadır. Bronzlaştırıcı güneş kremi ile tatil severlerin gözdesi olan marka son yılların trendlerinden birisidir.

Yağsız güneş kremi ile tanınan Avene markası pratik ürünleri ile öne çıkmaktadır. Piyasaya sunduğu stick güneş kremi ile tatilcilerin gözdesi olmaktadır. Avene güneş kremi zengin içeriği ile de cildi beslemeyi amaçlamaktadır.

Trukid markası sunduğu ürünler ile çocukların cilt bakımını üstlenmektedir. Çocuklar için güneş kremi geliştiren marka kullanıcılar tarafından da sıkça övülmektedir.

Daylong güneş kremi piyasaya sunduğu karma ciltler için güneş kremi alternatifleri ile tanınmaktadır. Hassas ciltler başta olmak üzere her cilt tipine uygun olması yoğun bir kullanıcı kitlesine ulaşmasını etkilemektedir.

Botanik raflarında yer alan Vichy güneş kremleri cilt tonunu eşitlerken cildi nemlendirmeyi ve korumayı amaçlamaktadır. La Roche Posay renkli güneş kremi de yüz güneş kremi alternatifleri ile cildi nemlendirmektedir. Leke karşıtı güneş kremi ile de cilt lekelerinin oluşumunu engellemeyi hedeflemektedir.

Bioderma markası cildi beslerken korumayı hedefleyen bir markadır. Güneş koruyucu ürünlerinin mineral içerikleri sayesinde cilt bariyerinin beslenmesi amaçlamaktadır. Dead Sea Spa Magik markası da cildin beslenmede ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlamayı hedeflemektedir.

Dermoskin güneş kremi farklı cilt tiplerine uygun ürünleri ile raflarda yerini almaktadır. 50 faktör güneş kremi alternatiflerini de bünyesinde barındıran marka, yaz günlerinin vazgeçilmezlerinden birisidir.

Heliocare renkli güneş kremi ciltte parlama ve yağlanmayı engellemeyi amaçlamaktadır. Hamilton güneş kremi de cildi dengelerken ultraviyole ışınların etkisini asgari düzeye indirmeyi amaçlamaktadır.

İnverno ve Solante güneş kremi seçenekleri cildi beslerken anti aging etkileri ile de öne çıkmaktadır. Cildin esnekliğinin yanında yapısının da korunması en önemli niteliklerindendir. Rosece güneş kremi ürünleri de cildi beslemesi ve mineralli yapısı ile Botanik Ecza mağazasında yerini almaktadır.

 

Güneş Koruyucu Ürünler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Hangi marka güneş kremi iyidir?

 

Garnier güneş kremi koruyucu etkisi ile tercih edilen markalardan birisidir. Cildi nemlendirmesi ve koruması ile öne çıkan Nivea güneş kremi de sıcak yaz günlerinde iyi bir tercih olmaktadır.

Tüm cilt tiplerine uygun olan Roc güneş kremi cildin ultraviyole ışınlarından korunmasında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Avene güneş kremi de pratik kullanımı ile iyi bir tercihtir.

 

50 faktör ne işe yarar?

 

Güneş koruyucu ürünler SPF 50 veya SPF 30 gibi ibarelere sahiptir. Bu terimsel belirteçler ürünün güneşe karşı ürünün dayanıklılığını ifade etmektedir. 50 faktör ise kullanılan ürünün cilde %97 oranına kadar koruma sağlamayı hedeflediğini ifade etmektedir.

 

Güneş kremi kimyasal mı mineral mi?

 

Güneş kreminin mineral içeriğe sahip olması koruyucu olarak çinko oksit, titanyum dioksit kullanıldığını ifade etmektedir. Mineral içeriğe sahip olan güneş kremleri kimyasal içeriğe sahip olanlara kıyasla daha az tahriş etmeyi hedeflemektedir.

 

Güneş losyonu ne işe yarar?

 

Güneş losyonu cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruması için geliştirilen bir formdur. Cildin korunması, esnekliğinin sağlanmasında destekleyici olmayı amaçlamaktadır.

 

 

Fiyata Göre

Haccer BB Krem SPF 25 40 ml Beauty Cream Dark-Koyu Tenliler İçin
39,77
Trukid Everyday Play Mineral Bebek Güneş Koruyucu SPF 30+ 58 ml
295,00
Heliocare Yağsız Compact SPF 50 Güneş Koruyucu
% 25
239,90
319,00
Vichy Capital Soleil SPF50+ Spray Yüz ve Vücut Spreyi 200 ml
254,70
La Roche Posay Anthelios Pigmentation SPF50+ Tinted Cream 50ml
212,80
Fazıl Çil Güneş Kremi SPF50+ 75 ml
% 38
70,00
112,39
Soitenn Sun Leke SPF 50 200 Ml ( Yüz & Vücut İçin Güneş Koruyucu Krem )
% 20
191,42
239,27
Caudalie Aydınlatıcı Güneş Bakım Seti
473,68
Dermaderm Güneş Koruma Kremi SPF50+ 100 gr
50,99
Erboristica Solari Sun Protection Cream 25+ 25 Faktör Güneş Kremi 200 ml
% 33
68,90
102,90
Vichy Anti Dark Spot Lekeli Ciltler İçin Güneş Kremi 50 ml
193,71
Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30 40 ml Güneş Koruyucu
% 3
212,67
219,32
Mustela Very High Protection SPF50+ Güneş Losyonu (Hediyeli Set) 200 ml
239,99
Caudalie Anti Wrinkle Güneş Koruyucu SPF50 Yüz ve Vücut Sütü 150 ml
250,04
Capicade For Dark Spot Skin SPF50+ Lekeli Ciltler İçin Güneş Koruyucu Krem 100 ml
148,43
biopoint-gunes-k
% 25
69,73
92,97
Synchroline Rosacure Intensive Cream Tinted Clair Spf30 30 ml
% 4
319,20
332,50
La Roche Posay Anthelios Ultra SPF50+ Tinted BB Cream 50ml
% 20
199,99
249,90
Topicrem Hydra Radiance Tinted Cream Spf40 40 ml
% 25
154,61
206,15
Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey 200 ml
% 18
181,00
221,90
Hamilton Hassas Yüz Kremi SPF30+ 75 gr
252,12
Dermoclean Sdf19 Cilt Losyonu 150 ml
% 70
25,65
85,50
Solante Pigmenta SPF 50+ Güneş Koruyucu Losyon 150 ml
299,00
Dead Sea Spa Magik Sunsafe Clear Spray Spf50 150 ml
% 13
199,50
229,90
Estee Lauder DayWear Anti-Oxidant 72H-Hydration Sorbet Creme SPF 15
321,61
Heliocare Advanced Spf 50 Spray 200 ml
% 25
218,45
291,27
Sebamed Güneş Koruyucu Krem SPF50+ 75 ml
% 21
162,49
204,69
Isis Pharma Keloplast Scars SPF50+ Cream 40 ml
% 40
135,66
226,10


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.