WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Kadın Bakım Ürünleri

Kadın Bakım Ürünleri

Kadın bakım ürünleri kozmetik piyasasının temelinde bulunmaktadır. Günün her saatinde uygulanan bu ürünler geniş seçenekleri ile de öne çıkmaktadır.

Bakım dendiğinde akla ilk kadınlar ve tercih ettikleri bakım ürünleri gelmektedir. Farklı bakım rutinlerinde yer alan çeşitli ürünler küresel çapta ilgi görmektedir. Dolayısıyla çeşitli kozmetik markaları da yerel ve ulusal çapta kitleye ulaşabilmektedir.

Uygulanacak kişisel bakım rutinine bağlı olarak farklı ürünler tercih edilmektedir. Kullanımı yapılacak ürünler kişisel istekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmektedir.

El ve ayak bakımı için tercih edilen ürünler ve bakım biçimi farklıdır. Aynı biçimde cilt ve yüz bakımı için de seçimi yapılacak malzemeler değişmektedir. Aynı biçimde bu bakımların periyodları ve uygulama şekilleri de aynı değildir.

Genital temizlik de en az cilt bakımı kadar önemlidir. Bu nedenle çeşitli kozmetik markaları genital bölge temizliği için ürün geliştirmektedir. Bu ürünlerin içeriği ve kullanım biçimi diğer ürünler ile karşılaştırıldığında değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle kullanım öncesinde ve sonrasında dikkatli olunması gerekmektedir.

 Kadın bakım ürünleri ilgi gördüğü kadar kullanımı ile de dikkat çekmektedir. Bu ürünlerin doğru kullanımı etkin bir performans sunarken hatalı kullanımlar çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Bu durumlara hatalı kullanım kadar yanlış ürün tercihleri de neden olmaktadır.

Sağlıklı bir bakım süreci geçirebilmek için ürün seçim aşamasında özenli davranılması gerektiği belirtilmektedir. Farklı cilt tipleri ve cilt reaksiyonları bu itinalı seçimin temelini oluşturmaktadır.

Kişisel özellikler bir ürüne karşı oluşabilecek reaksiyonların ve tepkilerin farklılaşmasında etkilidir. Bu nedenle ürün tercihi yapılırken sahip olunan özellikler ön planda tutulmalıdır. Ayrıca kozmetik ürünlerinin içerikleri ve kullanım biçimleri de yapılacak tercihlerde belirleyici olmalıdır.

Kadınların Tercih Ettiği Bakım Ürünleri Fiyatları

Kişisel bakım farklı aşamalardan ve rutinlerden oluşmaktadır. Dolayısıyla bu bakım süreçleri değişken fiyatlandırmalara sahip olmaktadır.

Epilasyon kişisel temizliğin ilk adımlarından birisi olarak görülmektedir. Çeşitli yöntemlerle yapılan bu işlemde farklı ürünler ve yöntemler tercih edilmektedir.

Ağda istenmeyen tüylerden kurtulmada tercih edilen yöntemlerden birisidir. Farklı formlarda tercih edilen bu ürün tercih edilen formuna göre fiyat farkına sahip olmaktadır. Formları dışında kullanım biçimleri de fiyatlarını etkileyebilmektedir.

Roll on ağda pratik kullanımı ile yaygın tercih edilen bir çeşit ağdadır. Yüksek ısıda eritilen ürün direkt ilgili bölgeye uygulanmaktadır. Özel üretilen kağıtları yardımıyla tamamlanan işlem uygun fiyatı ile de tercih nedenidir.

Boncuk ağda ise küçük parçaların eritilmesi sonucunda kullanıma hazır bir hale gelmektedir. Ekstra bir aparata gereksinim duymayan ürün vücuttan kolaylıkla temizlenmektedir. Sahip olduğu özellikler ve kullanım biçimi nedeni ile de farklı bir fiyata sahip olmaktadır.

Son yıllarda popüler olan epilasyon yöntemlerinden olan lazer işlemi istenmeyen tüyler için kalıcı çözümler vadetmektedir. Çeşitli yöntemler ile uygulanan lazer epilasyon fiyatları ile de kullanıcılarını memnun etmektedir. 

Güzellik salonları da sahip oldukları lazer epilasyon makineleri ile hizmet vermektedir. Ancak tercihe göre epilatör seçenekleri arasından yapılan tercihler evde kullanıma da uygundur.

Kişisel Bakım Ürünleri Kullananlar

Kadın bakım ürünleri değişken istekler ve gereksinimler baz alınarak tercih edilmektedir. Üretimi yapılan ürünler de müşteri istekleri göz önüne alınarak yapılmaktadır.

Kişisel bakım ürünleri yapılacak bakıma göre değişim göstermektedir. Dolayısıyla bakım sırasında tercih edilen ürünler de değişim göstermektedir.

Bir kadının gereksinim duyduğu bakım ürünleri erkeklere kıyasla daha faklıdır. Menstrüasyon dönemlerinde gereksinim duyulan hijyenik ped ürünleri kişisel bakımın en önemli parçasıdır. Farklı cilt tiplerine uygun üretimi yapılan bu ürünler kullanımı zorunlu ürünler arasındadır.

Epilasyon için üretimi yapılan ürünler de zaruri ürünler kategorisinde yer almaktadır. Bu ürünlerin geniş ürün yelpazesine sahip olması farklı istekler karşısında ürün bulabilme imkanı sunmaktadır. Lazer epilasyon gibi seçenekleri olması da bu bakımı kolay bir hale getirmektedir.

El ve ayak bakımı cilt bakımının en öne çıkan parçası olmaktadır. Kullanımı yapılan farklı ürünler cildin dinlenmesinde ve canlandırılmasında destekleyici olmayı amaçlamaktadır. Kullanımı yapılan bakım ürünleri sayesinde el ve ayaklar sağlıklı görünüme ulaşabilmektedir.

Kadınların Tercih Ettiği Bakım Ürünleri Özellikleri Nelerdir?

Kadın bakım ürünleri piyasada hatırı sayılır bir yere sahiptir. Bakım yöntemlerinin değişmesi ise kullanımı yapılan ürünlerin çeşitlenmesinde etkilidir.

Bakım rutinlerinin farklı olması ayrı ürünlerin kullanımını gerektirmektedir. Dolayısıyla da bu ürünler içerik bakımından aynı özelliklere sahip olmamaktadır.

Genital bölge temizliği için kullanımı yapılan ürünlerin içeriklerinin doğal olması sağlık açısından da önem kazanmaktadır. Bu nedenle menstrüasyon dönemlerinde de organik ped tercihleri yoğunluk kazanmaktadır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın da günümüzde çeşitli yöntemlerinin olması kişisel tercihlere kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Acısız ağda işlemi de farklı ürünler ile tamamlanmaktadır. Bu farklı ürün gamlarının ise ortak özelliklere sahip olması çok olağandır.

  • Cildi tahriş etmeyen yapıya sahip
  • Uygulama yapılacak bölgeye özel üretilen
  • Cilt yapısını besleyen yapıdaki kadın bakım ürünleri tercih edilmektedir.

 

Kadınlar Tarafından Kullanılan Bakım Ürünleri Yorumları

Kişisel bakım düzenli aralıklarla tamamlanması gereken işlemlerden oluşmaktadır. Bu rutinler zamanla değişmekte ve farklı ürünler kullanılmaktadır.

Alışkanlıkların değiştirilmesi aşamasında kullanıcı deneyimleri önemli bir paya sahiptir. Ürünler hakkında olumlu veya olumsuz yorumlar potansiyel kullanıcılara fikir verebilmektedir.

İğneli epilasyon gibi yeni yöntemler de en az ürünler kadar dikkat çekmektedir. Bu işlemelerden faydalanan kullanıcı yorumları ise araştırmalarda öne çıkmaktadır. Bu sayede bu işlemin yapılma süreci, amacı ve sonucu hakkında detaylı bilgi elde edilmektedir.

Aynı biçimde kullanımı yapılacak yüz epilatörü için de kullanıcı deneyimleri öne çıkmaktadır. Bu epilatörlerin kullanım biçimi ve etkinliği yorumlar sayesinde öğrenilebilmektedir.

Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Kadın bakım ürünleri vücudun ayrı bölümlerine uygulanacak biçimde üretilmektedir. Kullanıcı ihtiyaçlarına göre üretilen ve tasarlanan ürünler ise raflarda yerini almaktadır.

Bedenin farklı bölümlerine uygulaması yapılacak her ürünün kullanım biçimi farklıdır. Aynı amaç ile tasarlanmış olsa dahi ürünün niteliği ayrıdır. Sir ağda ve soğuk ağda aynı amaç için üretilmiş iki ayrı ürün olarak buna iyi bir örnektir.

Bakım rutinlerinin değişken olması ürün kullanımını da etkilemektedir. Farklı ürünler aynı işlemler için tercih edilebilmektedir. Ancak yine bu bakım malzemelerinin kullanımında ortaya çıkan ayrımlar bulunmaktadır. Bu nedenle bir ürün ile bakıma başlamadan önce kullanım talimatlarının incelenmesi tavsiye edilmektedir.

Bakım Ürünleri Ne İşe Yarar?

Kişisel temizliğin ve bakımın sağlanması düzenli yapılan rutinler eşliğinde mümkündür. Doğru ürünlerin tercih edilmesi ise bakımı etkin kılmaktadır.

Kadın bakım ürünleri piyasada en fazla çeşitliliği olan ürün gamıdır. Her bir işlem için birden fazla ürünün mevcut olması bu kategoriyi her geçen gün kalabalık bir hale getirmektedir. Bu ürünler farklılık gösterse de amaçları oldukça benzerdir.

Hijyenik ped kullanımı özellikle belirli dönemlerde kadınların kullanmakta zorunluğu oldu menstrüel ürünler arasında yer almaktadır. Kişisel hijyenin sağlanması konusunda oldukça destekleyici bir ürün olarak yaygın kullanıma sahiptir.

Genital bölge temizliğinde tercih edilen intim yıkama jelleri sıklıkla tercih edilen bir bakım ürünüdür. Genital bölgenin oldukça hassas bir dokuya sahip olması ürün tercihinde de dikkatli davranılmasını gerektirmektedir. Bölgenin temizlenmesinde etkili olan ürün pH derecesini ve bölge florasını korumayı amaçlamaktadır.

Lazer epilatör kullanım açısından pratik bir ürün olarak tercih edilmektedir. Bu ürün istenmeyen tüylerden kurtulmanın da kesin bir çözümü olarak görülmektedir.

Botanik Ecza’da Kadın Bakım Ürünleri Markaları

Botanik Ecza farklı ürünleri bir arada toplamayı başararak müşteri memnuniyetini kazanmayı başarmaktadır. Farklı ihtiyaçlara kulak kabartan firma kadın bakım ürünleri için ayırdığı kategorisi ile de ilgi çekmektedir.

Memnuniyetle kullanılan bakım ürün markalarını bir araya toplayan Botanik Ecza geniş ürün yelpazesine sahiptir. Farklı markaları bünyesinde barındırması ise farklı kullanıcılara hitap etmesini sağlamaktadır.

SESU, kişisel bakım markaları arasında sıklıkla tercih edilen bir markadır. İstenmeyen tüylerin alınmasında yardımcı olan sir ağda ve roll on ağda alternatifleri ile beğenileri toplamaktadır. Farklı ürünleri ile de bu bakımı desteklemeye devam etmektedir.

Veet küresel çapta kullanıcıya ulaşmayı başaran bir bakım markasıdır. Kadın bakım ürünleri seçenekleri ile de bakımı ve temizliği desteklemektedir. Özellikle acısız ağda deneyimi için ürünlerini güncellemektedir.

Phılıps sunduğu epilatör ürünleri ile son yılların gözde markası olmayı başarmaktadır. Çeşitli özelliklere sahip olan makineleri ile kullanıcılara acısız ağda deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir.

Natracare menstrüel ürünleri ile raflarda yerini almaktadır. Organik ped seçenekleri ile kadınların yanında olan marka farklı cilt tiplerine uygun ürünler sergilemektedir. Değişken forma sahip olan ürünleri beğeni ile kullanılmaktadır.

Orkid, Airiz markaları kişisel temizlik ve bakım için sunduğu hijyenik ped alternatifleri ile raflarda yer almaktadır. Airiz oksijene ve negatif iyona sahip olan hijyenik ped seçenekleri yoğun ilgi görmektedir.

Rosece küresel çapta kullanıcıya ulaşmayı başaran bir başka kişisel bakım markasıdır. Marka üretimde kullanacağı tüm ürünlerin geri dönüştürülebilir olmasına özen göstermektedir. Ayrıca ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeyişi ile kullanıcılarından tam not almaktadır.

Axis-y cilt bakım ürünleri ile piyasada yer almaktadır. Cildin ihtiyaç duyduğu bakımı uygulamayı amaç edinen marka farklı formları ile de öne çıkmaktadır.

Tiam ve Iunik Kore kozmetiğinin dünya ile tanıştırdığı markalardan birisidir. hassas ciltlere uyguladığı bakım ile beğenileri toplayan markalardan birisidir. Cildi besleyen ve cilt yapısını koruyan ürünleri ile tercih edilen ürünler arasındadır.

Good & Healt markası piyasaya sunduğu ozon yağları ile tanınan bir markadır. Ciltte oluşan lekelerin giderilmesini hedefleyen marka çeşitli ürünleri ile müşteri beğenisini kazanmaktadır.

Kadın Bakım Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kadın kişisel bakım ürünleri nelerdir?

Bireysel ihtiyaçlar bakım rutinlerini ve biçimini belirlemektedir. Dolayısıyla her kişinin kullanacağı bakım malzemesi farklılık göstermektedir.

Temel bakım ve temizlik için ise tercih edilecek temel ürünler bulunmaktadır. Kadınların bakım esnasında kullandığı temel ürünler arasında hijyenik ped önemli bir yere sahiptir. Farklı seçeneklere sahip olan bu ürün her kadının ihtiyaç duyduğu bir malzemedir.

Ağda istenmeyen tüylerden arınmak için iyi bir seçenektir. Cilde bakım yapması ve beslemesi ise bu ürünün kullanımını desteklemektedir.

El ve ayak bakımı için farklı formda ve içerikte üretilen malzemeler destekleyici olmaktadır. Cildin nemlendirilmesi ve gereken bakımın yapılması sağlıklı bir cilt bariyerinin oluşturulmasında yardımcı roldedir.

Evde günlük yüz bakımı nasıl yapılmalıdır?

Kişisel bakımın temelini oluşturan yüz bakımı düzenli yapıldığında etkin sonuç veren bir rutindir. Bebeksi bir cildin temeli de periyodik bir bakımdır.

  • Tercih edilen yüz yıkama jeli ile yüz bir dakika yıkanmalı ve ardından durulanmalıdır.
  • Cilt tonik ve pamuk yardımı ile nazikçe tekrar temizlenmelidir.
  • Cilt tipine uygun kullanımı yapılan nemlendirici krem cilde masaj yaparak yedirilmelidir.
  • Özellikle yaz aylarında güneş kremi sürülerek günlük bakım tamamlanmalıdır.

Cilt epilasyonu için hangi ürünler kullanılır?

Epilasyon cildin pürüzsüz ve kusursuz bir görünüme ulaşmasında en etkili yöntemlerden birisidir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ise farklı yöntemler geliştirilmektedir.

Lazer epilasyon son yıllarda popüler yöntemlerden birisidir. Bu işlem güzellik salonlarında yapılabildiği gibi temin edilen epilatör sayesinde evde de yapılabilmektedir.

Ağda çeşitleri de evde ve merkezlerde kolaylıkla uygulanan bir işlemdir. Çeşitli ürün seçenekleri sayesinde cildi tahriş etmeden işlemin tamamlanması amaçlanmaktadır.

Kadınlar için hangi bakım ürünleri tavsiye edilmektedir?

Kadınların ve erkeklerin ihtiyaç duydukları bakım birbirinden farklıdır. Dolayısıyla ürün tercihleri de farklılık göstermektedir.

Kadınların gereksinimleri doğrultusunda çeşitlenen etkin bir sonucu amaçlamaktadır. Genital bakım ürünleri başta olmak üzere cilt ürünleri de çeşitlilik göstermektedir.

Kadın bakım ürünleri gereksinime göre değişmesi nedeniyle geniş ürün yelpazesine sahiptir. Değişen ürünler farklı bakım rutinlerini desteklerken etkin bir sonucu vadetmektedir.

 

 

 

Fiyata Göre

Trim 2'li Kağıt Törpü Siyah
55,00
İxora Foot Care Ayak Bakım Kremi 200 ML
% 70
43,28
144,27
Rosece Prebiyotik Moisturizing Krem 50 ml
390,00
Trim Ayak Topuk Törpüsü
% 47
39,65
74,90
Medibeau Şeftali Özlü Doğal Içeriklerle Zengin Nemlendirici El Kremi Peach Hand Cream 100 ml
69,99
Capicade Anti Acne Yağlı ve Akne Ciltler için Jel Krem 50 ml
128,16
Viaxi Intimate Hijyen Mendili 10.lu Paket
39,48
Natracare Ultra Ekstra Kanatlı Pad Süper 10
% 22
98,98
126,90
PROMANİ HASSAS YÜZ EPİLASYON YAYI
% 26
40,50
55,00
Trim Mantar Törpü 10'lu
% 40
14,10
23,50
Bioder Bio Epilation Biocure Yüz Kürü
% 36
50,98
79,90
Agarta Doğal Yoğun Bakım El Kremi 20 ml
% 9
15,00
16,50
Trim Ayak Makası
36,90
Urtekram  Dare To Dream El Kremi -Yumuşak Yabani Gül - 75 ml
% 14
156,27
182,32
Natracare İntim Mendil 12
% 31
87,56
126,90
Scream Women Sprey Genital Area Spray
59,90
CeraVe Onarıcı El Kremi
127,90
Beauty Foot Ayak Kremi 60 ml
% 70
22,72
75,73
Remolent Çatlak Kremi 150 ml
179,00
Moos İntim Likid 200 ml
% 70
54,72
182,40
Natracare Ultra Kanatlı Ped 12
% 55
79,06
175,69
PROMANİ COMFY TIRNAK MAKASI
% 37
27,90
44,00
Trim Delüx Ayak Makası El Tırnak Makası Hediyeli
% 20
28,26
35,20
Trim Zincirli Tırnak Makası
22,00
Promani Manikür Makası
% 44
51,90
92,50
Bioder Epiten Sirli Bant Ağda Vücut Kuru ciltler için Papatya özlü 12 adet Ağda Bandı
11,99
Homemade Okaliptüs Kremi
380,00
Natracare Günlük Pad Anotomik Şekilli 30
% 31
87,56
126,90


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.