WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kişisel Bakım ve Sağlık

Kişisel Bakım ve Sağlık

Kişisel bakım bireysel rutinler doğrultusunda şekillendirilmektedir. Bedensel ihtiyaçlara göre düzenlenen rutinler ise farklılık gösterebilmektedir.

Çeşitli ürünlerin yer aldığı bakım periyodları kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda ilerlemektedir. Cilt kremleri, bakım yağları gibi kozmetik ürünlerinin yer aldığı bu kategori ise yoğun ilgi görmektedir.

Uygulanacak bakım rutinlerini ihtiyaçlar yanında popüler işlemlere göre de şekil alabilmektedir. Doğal bakım ürünleri de son yıllarda yükselen grafiği ile kalabalık bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu gibi durumlarda ise ürünlerin araştırması ve kullanım biçimleri detaylı incelenmelidir.

Kullanıcı alışkanlıkları da kullanımı yapılacak ürünleri doğrudan etkilemektedir. Tanınmış markalar yoğun ilgi gören ürünleri ile piyasada yer almaktadır. Eczane cilt bakım ürünleri markaları da dermatologlar tarafından geliştirilmesi nedeniyle tercih edilen ürünleri ile kullanılmaktadır.

Sağlık açısından da önem kazanan bakım rutinlerinin düzenli uygulanması ile bireysel ihtiyaçlar giderilmektedir. Aynı zamanda cilt lekeleri, akneler gibi cilt problemlerinin de asgari düzeye indirgenmesi amaçlanmaktadır.

Cilt kadar bedenin diğer bölümlerinin de bakım ritüellerine sahip olmaları bedenin bir bütün olarak iyi görünmesini sağlayabilmektedir. Böylece beden yalnızca görünüşte değil metabolizma açısından da iyi bir duruma ulaştırılabilmektedir.

 

Kişisel Bakım Ürünleri Fiyatları

 

Kişisel bakım bireysel istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda periyodik olarak yapılan işlemlerin tümünü kapsamaktadır. İlgili merkezlerde yapılan işlemler tercihe göre evde de uygulanmaktadır.

Bakım aşamaları tercihlere göre değişmektedir. Her aşamada kullanılacak ürünler de bakıma göre şekil almaktadır. Farklılaşan tercihler ise bakımın fiyatını da doğrudan etkilemektedir.

Sağlık açısından da önem kazanan bireysel bakım çeşitli ürünler yardımı ile pratik hale getirilmektedir. Tercih edilen bakım ürünleri ise bakım aşamasının fiyatlandırılmasını etkilemektedir.

Piyasada yer alan çeşitli ürünler yapılacak bakımın verimli olmasını amaçlamaktadır. Bu amaçla üretilen ürünler de içerik ve form açısından değişiklik gösterebilmektedir. Çeşitlilik gösteren bu ürünler fiyatlandırmaları ile de birbirlerinden ayrılmaktadır.

Kişisel bakım istekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli ürünler ile tamamlanmaktadır. Uygulanacak işleme göre tercih edilen ürünler de doğru tercih edilmelidir.

Yüz bakım ürünleri bakım aşamasında en fazla tercih edilen malzemelerdir. Cilt temizliği kadar cildin nemlendirilmesi ve onarılmasında çeşitli ürünler kullanıma sunulmaktadır. Farklılaşan ürünler ise birbirinden farklı fiyatlara sahiptir.

Doğal cilt bakım ürünleri de içerikleri ile öne çıkmaktadır. Doğal bir yapıya sahip olmaları içeriklerinin yanında fiyatlandırılmalarını da etkilemektedir. Bu nedenle de diğer cilt ürünlerinden farklı bir etikete sahip olmaktalardır.

Kullanılacak ürünün amacı da fiyatlandırma üzerinde etkilidir. Ozon yağı fiyat ve amaç olarak bakım ürünlerinden ayrılabilmektedir. Bu nedenle de ayrı bir fiyatlandırmaya sahip olmaktadır.

Cilt bakım setleri de sıklıkla tercih edilen bakım ürünlerinden birisidir. İçeriğinde birden fazla bakım ürününü barındırması fiyat olarak da daha uygun olabilmektedir. Bakım için gereksinim duyulan ürünlerin birleştirilmesi ile oluşturulan bu setler efektif bir kullanıma da sahiptir.

 

Kişisel Bakım Ürünleri Kullananlar

 

Kişisel bakım ürünleri uygulanacak bakım işlemlerinin efektif bir sonuç sunmasını desteklemeyi hedeflemektedir. Kişisel ihtiyaçlar ve gereksinimler ise ürünleri çeşitlendirmektedir.

Bakımın kişiselleştirilmesi ürün tercihlerinin de bireysel olması gerektiğini ifade etmektedir. Vücut metabolizmasının farklı çalışması bedensel sağlığı etkilediği gibi bakım ürünlerinin seçiminde de etkili olmaktadır.

Cilt tipinin farklı olması da işlemleri değiştirdiği kadar ürünleri de farklılaştırmaktadır. Cilt tipine uygun tercih edilen ürünler bakımın etkinliğini de artırmaktadır. Bunun yanında cilt sağlığını da desteklemesi ürün seçimlerini doğrudan etkilemektedir.

Cilt nemlendiren yağlar kuru ciltler ve normal ciltler için önerilirken; yağlı cilt tipleri için alternatif ürünler tavsiye edilmektedir. Cildin yapısını dengeleyen ve yağlanmanın önüne geçen ürünler de bu aşamada önem kazanmaktadır.

Düzenli olarak kullanılan bakım ürünleri sağlık açısından da destekleyici olabilmektedir. Kullanılan ürünler ile cildin dinlendirilmesi ve onarılması amaçlanmaktadır. Böylece cilt bariyeri güçlendirilerek bedenin korunması hedeflenmektedir.

Her bedene uyum sağlayacak ürün farklıdır. Bu nedenle geliştirilen ürünler çeşitlendirilmektedir. Böylece değişken ihtiyaçların doğru ürün seçenekleri ile giderilmesi mümkün kılınmaktadır.

Her yaşın ihtiyaç duyduğu bakımın ayrı olması da bakımı ve ürün alternatiflerini genişletmektedir. İlerleyen yaşlarda cildin esnekliğini kaybetmesi nem ihtiyacını artırmaktadır. Ayrıca anti aging nitelikli ürünlerin tercihi de bu yaş grubunda yoğunluk göstermektedir.

Cilt onarıcı yağlar ise her yaş grubuna uygun içerikleri ile piyasada yerini almaktadır. Argan yağı en sık tercih edilen bakım yağlarından birisidir. Bedenin farklı bölümlerinde kullanılan bu yağ efektif sonuçlar sunması için de tercih edilmektedir. Cildi beslerken onaran bu bakım ürünleri ilgiyle karşılanan ürün alternatiflerindendir.   

Bakım Ürünleri Özellikleri Nedir?

Kişisel bakım ürünleri çeşitli içeriğe ve forma sahiptir. Ayrı niteliklere sahip olsalar da bu ürünler ortak özellikler de göstermektedir.

 • Besleyici ve onarıcı içeriklere sahip olmayı amaçlamaları,
 • Farklı cilt tiplerine uyum sağlayabilmeleri,
 • Cildin gereksinim duyduğu vitamin ve mineralleri sunmayı amaçalamaları,
 • Vücudun esnekliğini koruması ve artırmasında destekleyici olmayı hedeflemeleri,
 • Hücre yenilenmesini artırmayı amaçlamış olmaları bu ürünlerin genel özellikleridir.

Kişisel Bakım Ürünleri Yorumları

Kişisel bakım ürünleri bireysel istek ve tercihler doğrultusunda tercih edilmektedir. Ancak bu ürünleri kullanmaya başlamadan önce kullanıcı deneyimleri ön plana çıkmaktadır.

Yeni bir ürün denemesi risk içerebilmektedir. Ciltte reaksiyon oluşturabilme ihtimali, etkin sonuç alamama kullanıcıların ürün tercihlerinde çekinmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle de kullanıcı deneyimleri yardımcı olmaktadır.

Cilt kremleri doğru seçildiğinde etkin performans sunan ürünlerdir. Bu ürünlerin tercihi sırasında öncelikle kişinin cilt tipini tanıması gerekmektedir. Dolayısıyla cilt tipine uygun üretimi yapılan ürünlerin tercihi kolaylaşmaktadır.

Yeni bir ürün denemeden önce Pazar araştırması sıklıkla yapılan bir uygulamadır. Bu sayede ürün ve içeriği hakkında bilgi sahibi olunurken ürünün etkileri de daha yakından tanınmaktadır. Ürünün hangi gereksinim karşıladığı ve ne işe yaradığı da yorumlar aracılığı ile öğrenilmektedir.

Bakım trendleri de tercihi yapılacak ürünler üzerinde etkili olmaktadır. Son dönemde popüler bir hal alan kore kozmetik ürünleri ve aşamaları da ürün tercihleri üzerinde belirleyicidir. Bunun gibi bakım rutinini etkileyen trendler bakım ritüellerini de değiştirmektedir.

Doğal bakım ürünleri de popüler bakım malzemeleri arasında yer almaktadır. Koruyucu madde içermeyen bu ürünlerin seçilmesinde de kullanıcı yorumları öne çıkmaktadır.

Kullanıcı yorumları ürünlerin tercih edilmesinin yanında zamanda ürünlerin kullanım aşamaları hakkında da bilgilendirici olmaktadır. Böylece mevcut ürünlerin de kullanımı hakkında bilgi edinmesi pratik bir hal almaktadır. Aynı biçimde ürünlerin alternatif kullanım alanlarının keşfedilmesi de yorumlar aracılığı ile mümkün olabilmektedir.

Yüz bakım kremi etkileri detaylı araştırılması gereken ürün kategorisidir. Cildin en öne çıkan bölümü olan yüz, bu ürünler ile daha sağlıklı bir görünüme ulaşmaktadır. Dolayısıyla yapılan yorumlar ayrı bir önem kazanmaktadır.

Sağlık için Kişisel Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Bedensel sağlık için farklı ürünlerin kullanımı tavsiye edilmektedir. Bu ürün kullanımı yanında uygulanacak bakım rutinleri de destekleyici nitelik taşımaktadır.

Uygulanan bakım işlemleri de bedensel dengeyi bozmamalıdır. Bu nedenle ürün ve uygulama tercihlerinde özenli davranılması gerekmektedir.

Uygulanan cilt bakım rutinleri cildin daha sağlıklı bir görünüme ulaşmasını amaçlamaktadır. Bu hedef doğrultusunda hazırlanan ve üretilen ürünler ise farklı kullanım aşamalarına sahiptir.

Son zamanlarda popüler olan Kore cilt bakım ürünleri kendisine özgü aşamaları ve işlemleri ile öne çıkmaktadır. Belirli bir sıralama olması bu bakım rutininin etkin sonuç verme oranını artırmaktadır. Temizleme, canlandırma ve nemlendirme aşamalarından oluşan bu bakım rutininde farklı ürünler kullanılmaktadır.

Argan yağı gibi forma sahip olan serum benzeri ürünlerin cilde yumuşak hareketler ile nüfuz etmesi sağlanmalıdır. Cilde masaj eşliğinde yedirilen bu ürünler cildi beslerken kasların gevşemesinde de destekleyici bir rol üstlenmeyi hedeflemektedir.

Ozon yağı da cilde sağladığı destek ile tercih edilen ürünler arasındaki yerini almaktadır. Ciltte ve saçta rahatlıkla kullanılan bu yağ besleyiciliği hedefleyen özellikleri ile ön plandadır. Yağın uygulanacağı cilt yüzeyinin makyaj gibi kozmetik ürünlerinden arındırılmış olması gerekmektedir.

Alışılagelmiş kullanım talimatları dışında tercih edilen ürüne göre uygulama biçimi de değişebilmektedir. Bu nedenle ürün tercihi yapıldıktan sonra ürün için tavsiye edilen kullanım koşulları ve aşamaları incelenmelidir. Ambalaj üzerindeki talimatlar doğrultusunda yapılan uygulama etkin sonuç ihtimalini artırmaktadır.

Kişisel Bakım Ürünleri Ne İşe Yarar?

Bireysel bakım yaşamın her alanında özen gösterilmesi gereken aşamalardan oluşmaktadır. Kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda da uygulanan bu bakım rutinleri sağlıklı bir görünüm için önemlidir.

Kullanılan çeşitli bakım ürünleri ve malzemeleri de beraberinde farklı soruları getirmektedir. Son yıllarda kullanımı yaygınlaşan ürünlerden olan ozon yağı ne işe yarar sorusu bu konuya iyi bir örnektir.

Farklı içeriklere ve formlara sahip olsalar da benzer işlevler bu ürünler tarafından üstlenmektedir. Dolayısıyla işlevsellikleri de benzerlik gösterebilmektedir. Kişisel bakım ürünleri genel olarak;

 • Cilt bariyerinin onarılmasında ve güçlendirilmesinin hedeflenmesinde,
 • Cildin nemlendirilmesinin hedeflenmesinde,
 • Cilde esneklik kazandırılmasının amaçlanmasında,
 • Anti aging etkiler oluşturulmasının amaçlanmasında,
 • Saçların gürleşmesinin hedeflenmesinde,
 • Saç derisinin iyileşmesinin hedeflenmesinde,
 • Akne, sivilcelerin giderilmesinin hedeflenmesinde veya hafifletilmesinin hedeflenmesinde,
 • Cildin olumsuz durumlara karşı korunmasının amaçlanmasında,
 • Lekelerin giderilmesinin hedeflenmesinde,
 • Kırışıklıkların hafifletilmesinin hedeflenmesinde destekleyici olacak biçimde üretilmektedir.

Botanik Ecza’da Kişisel Bakım Ürünleri Markaları

Botanik Ecza çeşitli bakım ürünleri ile müşterilerine birinci sınıf hizmet sunan bir kozmetik firmasıdır.  Farklı kategorilerde sunduğu ürünleri ise yoğun ilgi görmektedir.

Dünyanın en iyi cilt bakım markaları Botanik raflarında yerlerini almaktadır. Web sitesi üzerinden de satışa sunulan ürünler kişisel bakım kategorisinde öne çıkmaktadır.

Agarta, cilt bakımında öncül markalardan birisidir. Cildi derinlemesine temizlemeyi hedefleyen marka, cilt lekesi problemlerine karşı ürünlerini de sergilemektedir. Agarta krem, yeni oluşumlu lekeler kadar yerleşmiş lekeleri de gidermeyi hedefleyen ürünlerinden birisidir.

Axis-y son yılların popüler kore kozmetik markalarından birisi olarak tercihler arasında yer almaktadır. Farklı aşamalardan oluşan kore cilt bakım rutinlerini destekleyen ürünleri ile raflardaki yerini almaktadır.

Nivea dünya çapında ürünlerini satışa sunan önemli bir kozmetik markasıdır. Bakım rutinlerinin vazgeçilmezi olan marka çeşitli ürünleri ile piyasada yer almaktadır. Özellikle farklı formlarda üretilen nemlendirici kremler farklı cilt tiplerine uyum sağlamaktadır.

Invierno, bakım rutinlerini desteklemek amacıyla sunduğu ürünleri ile öne çıkan bir markadır. Farklı cilt tiplerine uygun olması da geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmasında etkili olmaktadır. Özellikle serum formundaki ürünlerinin kullanım kolaylığı sunmyı amaçlamasıyla da önemli bir kitleye hitap etmektedir.

Dünyanın en iyi cilt bakım markaları arasında yer alan Vichy, bakım aşamalarının aranan ürünlerini barındırmaktadır. Geniş ürün yelpazesine sahip olan marka kullanıcılarından da tam not alarak piyasada yer almaktadır.

La Roche, cildi nemlendirirken hassasiyetleri de minimize etmeyi amaçlayan markalardan birisidir. Cildi yumuşatması ve gerekli bakımı yapması ile de sık tercih edilen ürünlere sahiptir. Farklı cilt tiplerine uygun içeriğe sahip ürünlere sahip olması ise geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamaktadır.

CeraVe kuru ciltlerin vazgeçilmez markalarından birisidir. Cildi nemlendirirken beslemeyi de amaçlayan ürünleri ile Botanik raflarındaki yerini almaktadır. Yüz ve vücut için kullanıma uygun olmayı amaçlaması ise tercih yoğunluğunu artırmaktadır.

Kişisel Bakım ve Sağlık Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kişisel bakım dendiğinde akla ne gelir?

Kişisel bakım bedenin farklı bölümlerine uygulanacak bakım ritüellerinin tümüne verilen genel bir tanımdır. Dolayısıyla bireysel bakımdan bahsedileceği zaman;

 • Yüz bakımı,
 • El ve ayak bakımı,
 • Vücut bakımı,
 • Tırnak bakımı,
 • Saç bakımı kategorilerindeki ürünler öne çıkmaktadır.

Kişisel bakım için gerekli eşyalar nelerdir?

Bakım yapmadan önce ürün tercihlerinin yapılması bakım rutinlerini şekillendirmektedir. Ancak belli başlı ürün kategorileri bakım aşamalarının olmazsa olmazları arasındadır.

 • Yüz bakım kremi,
 • Cilt temizleyici jel,
 • Tonik,
 • Deodorant,
 • Şampuan,
 • Maske alternatifleri,
 • Parfüm,
 • Cilt kremleri her rutinde farklı formlarda ve içeriklerde rutinlerde yerini almaktadır.

Kişisel temizlik nasıl yapılmalı?

Kişisel temizlik ve bakım kişisel ihtiyaçlar ve istekler doğrultusunda belirlenmelidir. Bu aşamalar uyandıktan hemen sonra yüzün yıkanması ile başlamaktadır.

Gün içerisinde kullanımı yapılan doğal kremler de cildin nemlendirilmesinde yardımcı özellik göstermeyi amaçlamaktadır. Uyku öncesinde de cilt özellikle yüz jeli ile yüz yıkandıktan sonra kullanılan nemlendiriciler gece boyu bakım yapmayı amaçlamaktadır.

Saç maskeleri ile saçlar daha güçlü bir görünüme ulaşabilmektedir. Ayrıca bakım yağları da saç bakımında önemli bir yere sahiptir.

Kişisel bakım için neler yapılmalıdır?

Bireysel bakım söz konusu olduğunda bedensel gereksinimler göz önünde bulundurulmalıdır. Ürün ve bakım aşamaları da bu doğrultuda belirlenmelidir.

Cilt düzenli aralıklar ile temizlenmeli ve ölü derilerden arındırılması amaçlanmaktadır. Düzenli nemlendirilen cilt elastik yapısını korurken cilt bariyeri güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

El ve ayaklar nemlendirilirken tırnaklara da bakım uygulanmaktadır. Böylece sağlıklı bir tırnak yapısına sahip olunması da amaçlanmış olacaktır.

Kişisel bakım kişisel rutinlerden oluşmalıdır. Böylece doğru ürün tercihleri ile gereken bakım uygulanmaktadır. Sağlıklı bir görünüm için ise bu bakımlar periyodik olarak uygulanmalıdır.

 

 

 

Fiyata Göre

T-Brush Bambu Diş Fırçası
% 20
67,60
84,50
Endocare Expert Drops Hydrating Protocol Set
% 50
314,50
629,00
Proraso Tıraş Öncesi Kremi - Sandal Ağacı Özlü 100 ml
% 10
143,10
159,00
Trim Delüx Ayak Makası El Tırnak Makası Hediyeli
% 20
28,26
35,20
Biocard Çölyak Tanı Testi
% 3
233,90
239,90
Mecitefendi Organik Çörekotu Sabunu 125 gr
32,50
İxora Limon Kolonyası 150ML (Spreyli)
% 70
17,28
57,60
Beaver Brazillian Keratin Şampuan 350 ml
% 28
163,84
226,00
Dead Sea Spa Magik Algimud Facial Mask Yüz Yosun Maskesi 25 gr
% 32
182,33
270,10
Homemade Sıvı Kastil Sabun 300 ml Patchouli & Lavanta
260,00
Marvis Smokers Whitening Mint 85 ml
% 10
152,10
169,00
Proraso Bıyık Fırçası ve Tarağı
% 10
98,10
109,00
Capicade Anti Acne Yağlı ve Akne Ciltler için Jel Krem 50 ml
128,16
Urtekram Organik Aloe Veralı Sabun 100g
% 45
35,59
64,70
db Pure Sıvı Kastil Sabun 800 ml
% 26
70,02
95,00
Proraso Sakal Bakım Yağı - Wood Spice
% 10
251,10
279,00
Bioder Epiten Sirli Ilık Ağda 250 ml
49,90
The LifeCo Care Aloe Vera Sıvı Sabun 500 ml
% 5
80,66
84,90
Beaver Scalplife Scalp Clarify Cleanser Kepek Karşıtı Şampuan 298 ml
% 7
219,50
236,73
Biotama Pirinç Tozu Sabunu 150 gr
15,83
Eyüp Sabri Tuncer Bodrum Mandalinası Doğal Zeytinyağlı Köpük Sabun 500 ml
% 10
30,50
34,00
Prozinc Woman Şampuan 300 ml
114,00
Unleashia Glacier Vegan Lip Balm
410,00
Agarta El Yapımı Doğal Sabun Bıttım
% 21
26,90
33,90
Rosece Yağ Bazlı Parfüm Sense of Water Aventurin Roll on 10 ml
250,00
Viaxi Intimate FemiWash 100 ml
75,00
MadePantol Yağ Bazlı Yoğun Cilt Bakım Kremi 50 ml
170,00
Agarta Leke Sabunu 150 gr
% 16
28,43
33,90


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.