WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Anti Bakteriyel Hijyen Ürünleri

Antibakteriyel Hijyen Ürünleri

Antibakteriyel hijyen ürünleri kişisel bakım ve temizliğin en pratik malzemelerini bir araya topluyor! Değişken formda ve özellikteki bu ürünler farklı kullanıcılara hitap ediyor!

Gündelik yaşam içerisinde hijyen önemli bir yere sahiptir. Okulda, evde, işte kullanılan ürünler ise hijyen konusunda yardımcı olmaktadır.

Ellerin yıkanması başta olmak üzere farklı işlemler hijyenin sağlanmasında destekleyicidir. Değişen ihtiyaçlar ise bu ürünlerin gelişmesini etkilemektedir.

Antibakteriyel Hijyen Ürünleri Fiyatları

Antibakteriyel hijyen ürünleri farklı formlara ve niteliklere sahiptir. Bu ürünlerin nitelikleri ise pratik biçimde hijyeni sağlamanın formülüdür.

Kişisel hijyen ve temizlik oluşan pandemi nedeniyle daha da önemli bir konuma gelmiştir. Üretilen ürünler ise bu döneme de ayak uydurmayı başaran malzemelerden oluşmaktadır.

Son dönemlerde kolonya, el temizleme jeli ve dezenfektasyon ürünleri sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Kolay ulaşılabilen ve pratik kullanıma sahip bu ürünler farklı markalar tarafından satışa sunulmaktadır.

Farklı markalar tarafından satışa sunulan hijyen ürünleri değişken fiyatlara sahiptir. Benzer ürünler raflarda yer alsa da ürünlerin hangi marka tarafından satışa sunulduğu fiyat seviyesini etkilemektedir.

İhtiyaçlara göre farklı gramaj ve forma sahip olan ürünler de aynı fiyat etiketine sahip değildir. Jel formdaki bir dezenfektan, antibakteriyel ıslak mendil ile aynı fiyata sahip değildir.

Ürünlerin sahip olduğu içerikler de fiyatlarını doğrudan etkileyen bir unsurdur. Doğal antiseptik içeriğe sahip ürünler içerikleri ile öne çıkarken fiyatları ile de fark oluşturmaktadır.

Geniş ürün yelpazesine sahip olan antibakteriyel hijyen ürünleri geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Kullanımı zorunlu ürünler arasında yer alan bu ürünler her bütçeye uyum sağlamayı kendisine amaç edinmektedir.

Antibakteriyel Hijyen Ürünü Kullananlar

Antibakteriyel içeriğe sahip olan hijyen ürünleri farklı ihtiyaçlar ve istekler doğrultusunda tercih edilmektedir. Değişen yaşam şartları ise bu ürünlerin gelişiminde önemlidir.

Kullanımı yapılan hijyen ürünleri tercihlere göre değişim gösterebilmektedir. Kültürümüzde de önemli bir yeri olan kolonya en sık tüketilen ürünlerden birisidir. Farklı aromalara sahip olan bu ürün hoş kokusu ile tercih edilmektedir.

Kolonya ıslak mendil alternatifleri de ferahlığın yanında hijyeni sunmayı amaçlayan ürünlerden birisidir. Değişken aromalara sahip olan kolonyalı mendiller tekli ya da çoklu ambalajları ile satışa sunulmaktadır.

Kullanımı ve saklaması da kolay olan jel dezenfektan seçenekleri elleri temizlemenin en pratik yollarından birisidir. Farklı gramajlara sahip olan bu ürünler yaygın tercih edilen hijyen malzemelerindendir.   

Antibakteriyel İçerikli Hijyen Ürünleri Özellikleri

Gündelik yaşamda temizlik ve hijyen için farklı ürünler piyasaya sunulmaktadır. Ürünlerin sahip olduğu nitelikler ise bu hijyen için destekleyici konumdadır.

Kişisel temizliği de kolaylaştıran bu ürünler organik yapıları ile öne çıkmaktadır. İçerisinde koruyucu maddeleri belirli sınırlarda barındıran bu ürünler geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir.

 • Antiseptik nitelik taşımaktalardır.
 • Antibakteriyel özellikleri vardır.
 • İnsan bedenine zarar vermeyen içeriğe sahiplerdir.
 • Farklı formlarda aynı içeriği barındırmaya yatkındır.
 • Doğal yapıları ile doğaya ve çevreye zarar vermemektedir.

Antibakteriyel İçeriğe Sahip Ürünlerin Yorumları

Gün içerisinde kullanımı yapılan çoğu ürün kişisel temizliği ve hijyeni sağlamaktadır. Sanitasyon amacını da güden bu ürünler yaygın bir kullanıma sahiptir.

Pandemi sürecinin de etkisi ile antibakteriyel içeriğe sahip ürünler ön plana çıkmaktadır. Çeşitli formlarda üretimi yapılan bu ürünler tercihler doğrultusunda satın alınmaktadır.  

Tercihi yapılan ürünler kullanıcılar üzerinde olumlu ya da olumsuz deneyimler oluşturmaktadır. Dolayısıyla da bu deneyimler bu ürünlerin tercih sıklığını etkilemektedir. Edinilen bu kullanım deneyimleri ise potansiyel müşteriler üzerinde de etkileyici bir güçtür.

Bakteri ve virüs oluşumunun engellenmesi için kullanılan ürünler kişisel tercihlere göre şekillenmektedir. Seçimi yapılan bu ürünler ise her kullanıcı üzerinde farklı bir etkiye ortam hazırlamaktadır.

Yapılan yorumlar ürünler hakkında bilgi edinilmesini kolay bir hale getirmektedir. Böylelikle ürünlerin nasıl kullanılacağı veya yan etkilerini öğrenmek mümkün olmaktadır. Dolayısıyla yapılan seçimler revize edilmektedir.

Antibakteriyel Ürünler Nasıl Kullanılır?

Antibakteriyel hijyen ürünleri pratik kullanımları ile her yaştan bireye uygun ürünler olarak raflarda yerini almaktadır. Ulaşımı da kolay olan bu ürünler geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Kullanımı yapılacak hijyen malzemelerinin kullanım biçimlerine aşina olunması gerekmektedir. Mikroorganizma oluşumlarının önüne geçilmesi için ürünlerin doğru kullanımı oldukça önemlidir.

Kolonya farklı aromaları ile en sık tercih edilen ürünlerden birisidir. Günümüzde çeşitli gramajlara sahip olan bu ürün alkol içermektedir. Böylelikle virüs ve bakterilerin başlıca düşmanıdır. Avuç içine dökülen ürün ellere yayılarak kullanılmaktadır.

El temizleme jeli ve dezenfektasyon işlemi son dönemlerin pratik bir hijyen sağlayıcısıdır. Avuca dökülerek veyahut sıkılarak kullanılan ürün ellere iyice yedirilir. Durulamaya gereksinim duymayan ürün pratik bir kullanıma sahiptir.

Antibakteriyel ıslak mendil seçenekleri de yaygın tercihlerden birisidir. Tercihe göre tekli ya da çoklu paketlerde temin edilmektedir. Kullanımı sonrasında durulamaya ihtiyaç duymayan ıslak mendil en geniş kullanım alanına sahip olan üründür.  

Bebek ıslak mendil alternatifleri de yaygın tercih edilmesi ile öne çıkan malzemedir. El, yüz, ağız temizliğinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca bez değiştirme işlemi esnasında da tercih edilen mendiller hijyenik ürünlerden birisidir.

Antibakteriyel Hijyen Malzemeleri Ne İşe Yarar?

Antibakteriyel hijyen ürünleri kolay kullanıma sahip olmaları ile sıklıkla tercih edilmektedir. Çeşitli amaçlarda kullanılmaları ise bu ürünleri vazgeçilmez ürünler haline getirmektedir.

Bu ürünler;

 • Kişisel temizliğin ve hijyenin sağlanmasında yardımcı olmayı hedeflerler.
 • Virüs ve bakterilerin oluşmasını engellemekyi hedeflerler.
 • Bedenin sağlıklı biçimde idamesini amaçlamaktadır.
 • Bedenin farklı bölümlerinin temizlenmesini sağlamayı amaçlamaktadırlar.
 • Sanitasyon konusunda yardımcı olmayı hedeflerler.

Botanik Ecza’da Antibakteriyel Hijyen Ürünü Markaları

Botanik Ecza doğal ve organik ürünleri ile piyasada yer edinirken müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Sunduğu hijyen ürünleri ile ise kişisel temizliği pratik hale getirmektedir.

Antibakteriyel hijyen ürünleri kategorisi ile öne çıkan firma bünyesindeki markalar ile çeşitlilik sunmaktadır. Farklı markaları ve ürünleri raflarında sergilerken değişken kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına yanıt vermektedir.

Borel, Activex, Sefox, Lactone ve Lysol markaları son dönemin popüler markaları arasında yer almaktadır. Farklı dezenfektan formlarına sahip olan markalar Botanik raflarında yer almaktadır. Farklı niteliklere sahip olan bu dezenfektan markaları kullanıcı tercihlerine göre kullanılmaktadır.

Mecitefendi markası doğallığı ile ön plana çıkmaktadır. Doğal antiseptik nitelik taşıyan ürünleri cilt dokusuna zarar vermemeyi hedefleyen nitelik taşımaktadır.

Siva Derm bedenin gereksinimlerini karşılamada etkin sonuçlar veren bir markadır. Etkin performans sayesinde kullanıcılarından tam not almaktadır. Sanitasyon açısından da destekleyici amaçlı olması tercih yoğunluğunu artırmaktadır.

Rebul ve Eyüp Sabri Tuncer markaları sahip oldukları kokuları ile kullanıcıları çekmektedir. Sıvı sabun gibi ürünleri de yoğun ilgi görmektedir. Böylece eşsiz aromaya sahip ürünleri her alanda kullanılmaktadır.

Homemade, Rosece, Ixora markaları özellikle uçucu yağları ile rahatlatıcı bir ortam oluşturmaktadır. Duş jeli ve şampuan gibi ürünlere de sahip olan markalar duş esnasında da rahatlatıcı etki sunmayı hedeflemektedir.

İmmu-nat bitkisel çözümler ve ürünler dendiğinde akla ilk gelen markalardan birisidir. Ürünlerini konusunda uzman hekimler ve kimyagerler eşliğinde üretmektedir. Sağlık açısından önem kazanan hijyen ürünleri de bitkisel ve doğal formülleri ile beğeni toplamaktadır.

Bio Mustela özellikle yeni doğum yapan annelerin yardımcı olmayı amaçlayan bir markasıdır. Anneliğin ilk dönemlerinde oluşan göğüs ucu hassasiyetini gidermede etkili ürünler sunan marka doğal içeriğe sahiptir. Antiseptik nitelik gösteren ürünleri ile bu süreçte annelerin yanındadır.

Antibakteriyel Hijyen Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Antibakteriyel hijyen ürünleri neye göre tercih edilmelidir?

Antibakteriyel içeriğe sahip hijyen ürünleri tercih ederken ürünlerin içerikleri ön plana çıkmaktadır. Seçimi doğru yapılan ürünler ise etkin bir temizlik sunmayı amaçlamaktadır.

Doğal içeriğe sahip olan ürünler koruyucu içermemeleri nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sayede bedene ve doğaya daha az zarar verilmesi hedeflenmektedir.

Ürünlerin içeriklerinin kontrol edilmesi kullanıcı açısından önemlidir. Böylece kişide alerjik bir reaksiyon meydana getirecek ürünlerin tercihi yapılamamaktadır.

Antibakteriyel özellik taşıyan ürünler nelerdir?

Gün içerisinde el yıkama başta olmak üzere farklı biçimlerde hijyen sağlanması amaçlanmaktadır. Günümüzde bu amaca ulaşmak için daha pratik kullanıma sahip olan ürünler üretilmektedir.

 • Dezenfektanlar
 • El yıkama jelleri
 • Islak mendil
 • Sıvı sabun
 • Şampuan
 • Kolonya
 • Duş jeli bu ürünler arasında sık kullanılan malzemelerdir.

Antibakteriyel nitelikli ürünler nasıl seçilmeli?

Kişisel hijyenin ve temizliğin sağlanması için alternatif ürünler piyasada yer almaktadır. Kişisel tercihler ve gereksinimler ise bu seçimleri etkilemektedir.

İhtiyaca göre farklı boylarda ve formlarda üretilen bu ürünler farklı markalar tarafından satışa sunulmaktadır. Aracı firmalar ise bu ürünlerin kullanıcıya ulaşmasında etkilidir.

Antibakteriyel hijyen ürünleri de Botanik Ecza gibi güvenilir kozmetik mağazalarından temin edilmelidir. Böylece konusunda uzman danışmanlardan da destek alınması amaçlanmaktadır.

 

 

Fiyata Göre

Agarta Mango Sıvı Sabun 400 ml
% 15
29,50
34,90
Mecitefendi Organik Çörekotu Sabunu 125 gr
32,50
Urtekram Organik Gül Sabunu 100gr
% 37
40,76
64,70
Agarta Leke Sabunu 150 gr
% 16
28,43
33,90
Agarta Krem Etkili Sıvı Sabun - Lavanta 400 ml
% 27
25,48
34,90
Homemade Mandalina & Lavanta Sıvı Kastil Sabun 250 ml
220,00
Biotama Nar Çekirdeği Sabunu 130 gr
23,81
İxora Sıvı Sabun 300 ml
% 75
9,90
39,90
Mecitefendi Kesme Zeytin Sabunu 125 gr
% 69
8,07
25,70
SHIFFA HOME DOĞAL KOKUSUZ SABUN 130G
% 27
37,90
52,00
Agarta El Yapımı Doğal Sabun Begonya 150 GR
% 22
31,02
39,90
Mecitefendi Bıttım Sabunu 125 gr
27,50
Agarta El Yapımı Doğal Sabun Sardunya 150 GR
% 22
31,02
39,90
Homemade Sıvı Kastil Sabun 300 ml Patchouli & Lavanta
260,00
Agarta El Yapımı Ballı Sabun 100 gr
% 26
25,86
34,90
Biotama Kükürtlü Sabun 150 gr
31,92
Mecitefendi Özel Sandal-Ud Ağacı Sabunu 150 gr
47,50
Agarta Yağlı Cilt Sabunu 150 gr
% 29
28,43
39,90
Trukid Helping Hand Wash - Çocuklar için Sıvı El Sabunu 236 ml
% 7
130,19
139,90
Eyüp Sabri Tuncer Alaçatı Lavantası Doğal Zeytinyağlı Köpük Sabun 500 ml
% 10
30,60
34,00
Mecitefendi Dekoratif Peeling Sabun
% 50
9,95
19,90
İxora Yeşil Çay Kolonyası 150ML (Spreyli)
% 50
17,28
34,56
Shıffa Home Doğal Zeytinyağlı Sabun 130G
% 27
37,90
52,00
Agarta El Yapımı Doğal Sabun Mango 125 GR
% 67
11,52
34,90
Eyüp Sabri Tuncer Okyanus Doğal Zeytinyağlı Köpük Sabun 500 ml
36,68
36,75
Homemade Keçi Sütü Sabunu
160,00
Agarta Doğal Hamam Sabunu
% 21
26,90
33,90
Mecitefendi Organik Kara Üzüm Sabunu
32,50


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.