WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Collagenler

Kolajen Fiyatları

Kolajen fiyatları tüketilen ürüne göre değişiklik göstermektedir. Bu değişkenler ürüne ve ürünün sahip olduğu niteliklere göre farklılık göstermektedir. Bu nitelikler kişisel tercihler ve bedensel ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmelidir. Dolayısıyla öncelikle kolajen nedir bilinmesi gerekmektedir.

Kolajen, insan bedeninin üçte birini oluşturan proteindir. Bu protein sayesinde bedensel ihtiyaçlar giderilmektedir. Ayrıca bedenin ihtiyaç duyduğu takviyelerin sağlanmasında da oldukça etkilidir. Farklı çeşitlerde insan bedeninde yer alan kolajen farklı çeşitleri ile de bedene kazandırılmaktadır.

Bedensel ihtiyaçlar her dönem değişebilmektedir. Bu ihtiyaçların belirlenmesinde ve değişmesinde kişisel özellikler etkili olmaktadır. Kişinin sahip olduğu bedensel özellikler başta olmak üzere pek çok değişken ihtiyaç duyulan kolajen çeşidini belirlemektedir. Kolajen fiyatları da kullanılacak kolajenin çeşidine göre farklılık göstermektedir.

Beden içerisinde yer alan kolajenin eksikliğinin gün yüzüne çıkması ile oluşan rahatsızlıklarda kolajen takviyesi başlamak çözüm seçenekleri arasındadır. Tüketimi tercih edilen takviyenin çeşidi rahatsızlığa göre belirlenirken formu kişisel tercihler doğrultusunda belirlenmektedir. Tercih edilen çeşide ve forma göre de kolajen fiyatları değişim göstermektedir.

Kolajen Takviyesinin Faydaları

Kolajen desteği bedende oluşan olumsuzluklar doğrultusunda tavsiye edilmektedir.  Ancak oluşan her olumsuzluğun çözüm yolunun kolajen takviyesi olmadığı da bilinmelidir. Kolajen insan bedeninin ciddi bir bölümünde etkin rol oynamaya çalışmaktadır. Bu nedenle de eksikliği rahatsızlıklara neden olurken takviyesi alternatif olarak sunulmaktadır. Gündelik faaliyetlerin idamesinde etki etmeye çalışan kolajen takviyesinin faydaları nedir peki?

 • Cilt sağlığının en önemli destekçilerinden biridir. Cildin nemlenmesinde ve elastik yapısının korunmasında etkin olmaya çalışmaktadır. Özellikle erişkinlik döneminde itibaren deforme olmaya başlayan cilt hasarlara ve kırışıklıklara açık bir hale gelmektedir. Dolayısıyla sağlıklı bir cilt görünümü için başvurulan ilk takviyelerden birisi kolajen takviyesi olarak görülmektedir.
 • Eklem ağrıların giderilmesinde ve hafifletilmesinde etkili olmaya çalışmaktadır. Kıkırdak bütünlüğü ve kemiklerin yapısının sağlığında kolajen önemli bir yere sahiptir. İlerleyen yaşlarda oluşan eklem ağrılarının hafifletilmesinde destekleyici bir rol almaya çalışır. Ayrıca yaşanan kıkırdak ve eklem dejenerasyonlarında da yardımcı bir eleman olarak kolajen takviyesi tercih edilebilmektedir.
 • Kemik yapısının korunması konusunda kolajen desteği ihtiyacı doğmaktadır. Kemiklere güçlendiren ve kuvvetlendiren yapıya sahip olması kolajene duyulan ihtiyacı artırmaktadır. Kolajenin zamanla beden içinde azalması kemiklerin hasar alma riskini de doğurmaktadır. Ayrıca osteoporoz gibi rahatsızlıkların ortaya çıkması da bu süreç içinde çok olağandır.
 • Kas kütlesinin artmasında yardımcı eleman olarak görev alabilmektedir. Kolajen bedendeki kas kütlesinin dengelenmesinde etkili bir görev üstlenmeye çalışmaktadır. Sarkopenili rahatsızlığına sahip bireylerin kas kütlelerinde meydana gelen azalma bu takviyelerle giderilmeye çalışılmaktadır. Bu konuda kolajen desteği destekleyici ve yardımcı bir eleman rolü üstlenmeye çalışır.
 • Kalp sağlığının geliştirilmesinde yardımcı olmaya çalışır. Araştırmalar doğrultusunda kalp rahatsızlıklarının azaltılmasında kolajenin etkili olduğu ölçümlenmiştir. Bu süreçte kullanılan kolajen takviyesi damarlara destek sağlamayı amaçlamaktadır. Bu sayede kalp rahatsızlığı riskinin azaltılması hedeflenmektedir.
 • Saç ve tırnak sağlığının güçlendirilmesinde etkilidir. Bedende önemli bir paya sahip olması kolajen eksikliği durumunda dengesizliklerin oluşmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla takviye edilen kolajen ile olağan düzen sağlanmaya çalışılır. Saçların yıpranması, dökülmesi ve tırnak yapısının güçsüz bir hal alması durumunda kolajen destekleyici olmaya çalışmaktadır.
 • Boşaltım sistemi ve bağırsakların sağlığını etkilemektedir. Bağırsaklarda oluşan bağırsak sendromunun alternatif bir çözümü olarak kolajen gösterilmektedir.

Kolajenin Cilde Faydaları

Yaşamsal faaliyetlerin olağan düzeninde devam etmesi için kolajen önemli bir paya sahiptir. Beden içerisinde önemli bir paya sahip olan kolajen ilerleyen yaşlarda takviye edilmesi gereken bir bileşen olarak görülmektedir. Dolayısıyla da tüketilen besinler kolajen içerikli ürünler olacak biçimde tüketilmektedir. Böylelikle vücudun ihtiyaç duyduğu kolajen miktarı tamamlanmaya çalışılır.

İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan hasarlar genellikle cilt yüzeyinde kendisini göstermektedir. Dolayısıyla bu süreçte kolajen peptit takviye edilmektedir. Kas yapısının kuvvetlendirilmesi ve cilt sağlığının korunmasında etkili olan kolajen böylece bedende güçlendirilmeye çalışılmaktadır. Tüketilen besinler ve takviyeler de bu dönemde destekçi olmayı hedeflemektedir.

Kolajen bedende sürekli aynı miktarda üretilmemektedir. Yaşlandıkça vücutta üretilen kolajen miktarı da orantılı olarak azalmaktadır. Bu nedenle de vücutta deformasyonlar ve kırışıklıklar oluşmaktadır. Kolajen peptik takviyesi ya da kolajen içeren ürünler bu sürecin en önemli yardımcılarıdır. Bu takviyeler, cildin nem kazanmasında ve esnekliğini korumasında etkili olmaya çalışır.

Tüketimi yapılan kolajen takviyesi bedendeki kolajen üretimini teşvik edebilmektedir. Bu sayede bedende üretim artırılarak bedensel ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Bunun yanında elastin ve fibrillin gibi cilt yapısında etkili olan proteinlerin üretiminde de tetikleyici olabilmektedir.

Kolajen destek ürünleri sayesinde de cilt kusurları ve hasarlarının asgari düzeye indirilmesi hedeflenmektedir. Cilt lekeleri, siyah noktaların giderilmesinde de etkili olmaya çalışmaktadır. Kırışıklıkların geciktirilmesi ve giderilmesi hususunda da etkin rol almaya çalışır. Takviye edicilerin yanında kolajen içeren ürünler de önemli bir paya sahiptir. Bu süreçte destekleyici olarak tüketilmesi önerilebilmektedir.

Kolajenin Saça Faydaları

Kolajen bedensel ihtiyaçlar içinde ihtiyaç duyulan proteini sağlamaktadır. Bu sayede bedensel fonksiyonların düzenli işlemesi sağlanmaktadır. Her bireyin ihtiyaç duyduğu kolajen çeşidi farklı olmaktadır. Bu nedenle kullanımı yapılacak olan kolajen takviyesi de değişime uğramaktadır.

İhtiyaç duyulan kolajen desteği besinlerden sağlanabilmektedir. Bunun yanında kolajen destek ürünleri de kullanıcıya destek sağlamayı amaçlamaktadır. Bu sayede bedensel fonksiyonların sağlıklı ilerlemesi ve bedenin korunmasına yardımcı olunmaya çalışılır.

Kullanımı yapılan kolajen bedenin farklı bölümlerine destek sağlarken saçlara nasıl bir faydası vardır? Kolajenin saça faydası nedir, ne işe yarar? Kolajen insan bedenindeki orta deri katmanını beslemektedir. Saçların uzaması ve beslenmesi de bu katman tarafından gerçekleştirilmektedir. Deriye destekleyici kolajenin kullanımı ile saçların daha canlı ve parlak bir görünüme ulaşmasına yardımcı olur. Daha hızlı uzamaya başlayan saçlar kökten uca beslenecek ve desteklenecektir.

Kolajen takviyesi yalnızca saçlara değil; aynı zamanda kaş ve kirpik sağlığı için de destekleyicidir. Kaş ve kirpiklerin de daha canlı ve sağlıklı görünmesinde etkili olmaya çalışır. Cansız saçların, kaş ve kirpiklein de bu kullanım sayesinde güçlendirilmesi hedeflenir. Saçların dökülmesinin, kopmasının da bu biçimde engellenmesi sağlanılmaya çalışılmaktadır.

Kolajen Çeşitleri

İnsan bedeninde en geniş alana sahip olan protein kolajendir. Dolayısıyla gündelik faaliyetler başta olmak üzere vücut fonksiyonlarını doğrudan etkilemektedir. Cilt, saç başta olmak üzere vücudun farklı bölümlerinde destekleyici bir rol üstlenmektedir.

Farklı işlevleri üstlenen kolajen 16 farklı çeşide sahiptir. Bu kolajen çeşitleri bedende farklı görevleri yerine getirmektedir.  Bu nedenle de kolajen vücudun düzenli işleyişinde etkili bir role sahiptir.

- Tip 1 Kolajen

Kolajen çeşitleri arasında en yoğun olan kolajen tipidir. Bağ, organ ve kemiklerin desteklenmesinde etkindir. Cilt üzerinde de etkinliği olan tip 1 kolajen cilt esnekliğinde ve sağlığında öncüdür. Eozinofilik liflerden meydana gelmektedir. Sağlıklı beden için öncül kolajen çeşidi olarak da görülmektedir. Öyleyse tip 1 kolajen ne işe yarar?

   * Tip 1 kolajen ne işe yarar?

 • Kasların onarımı ve üretilmesinde etkilidir. Bu sayede ilerleyen yaşlarda da kas kaybının önüne geçilmektedir.
 • İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan görme bozukluklarının oluşmasında engelleyicidir.
 • Kemik sağlığının korunması ve güçlendirilmesi için tip 1 kolajen destekleyici bir rol üstlenmektedir.
 • Omurga sağlığı ve omurganın yenilenmesinde öncüdür.
 • Tırnak soyulması, kırılmasının nedenlerinden birisi tip 1 kolajen eksikliğidir. Bu nedenle takviye edildiğinde bu sorunların azaltılması/giderilmesi hedeflenmektedir.
 • Saçların yıpranması ve güçsüzleşmesinin engellenmesi ve onarılmasında etkilidir.
 • Cilt kusurlarının giderilmesinde ve elastik yapısının korunmasında önemli bir bileşendir.
 • Dokuların güçlenmesinde öncü olmaktadır.

- Tip 2 Kolajen

Tip 2 kolajen eklem sağlığının korunması ve güçlendirilmesinde öncü proteindir. Bu protein hücresel olmayan kıkırdak matriksi tarafından üretilmektedir. Kıkırdak matriksi, vücuttaki kıkırdakların oluşumunda önemli bir paya sahiptir. Kıkırdakların %60’lık bir kısmı bu kolajen çeşidini barındırmaktadır. Bunların yanında tip 2 kolajen ne işe yarar?

   * Tip 2 kolajen ne işe yarar?

 • Cilt kusurlarının giderilmesinde ve sağlığının korunmasında etkili olan bir diğer kolajen çeşididir.
 • Tırnak yapısındaki bozuklukların ve sorunların giderilmesinde etkilidir.
 • Kıkırdaklarda bulunan proteinin %55’ini oluşturan tip 2 kolajen eklem ağrılarının hafifletilmesinde de önemli bir paya sahiptir.
 • Romatizmanın yol açtığı bedensel rahatsızlıkların giderilmesinde etkilidir.

- Tip 3 Kolajen

Tip 3 kolajen, organları ve cildi bir araya getiren hücre dışı matriksin ana bileşenlerinden meydana gelmektedir. Dolaşım sisteminde, kan damarları, kan dokusu ve kalp sağlığında önemli bir yere sahiptir. Cilt esnekliği ve sağlığı açısından diğer kolajenler kadar etkilidir. Bedendeki organların, kasların ve atar damarın yapısında etkilidir. Damarların esnek yapısını korumasında ve güçlenmesinde etkilidir.

   * Tip 3 kolajen ne işe yarar?

 • Yetişkinlerin kıkırdak dokusunda etkin bir paya sahiptir. Bu bölgelerde yoğun olarak bulunan tip 3 kolajen dokuların ve eklemlerin korunmasında etkilidir.
 • Dokuların hasarlardan korunması, onarılmasında destekleyicidir. Ayrıca eklemlerde oluşan sertleşme ve ağrıların azalmasında öncüdür.
 • Kanın pıhtılaşmasını sağlayan trombosit hücrelerle iş birliği içindedir. Böylece kanın pıhtılaşması sağlanırken, iyileşme sürecinin hızlanmasında etkilidir.
 • Göz sağlığının güçlendirilmesinde yardımcıdır. Hücrelerin yenilenmesinin ve görme yetisinin desteklenmesinde etkilidir.
 • Beyinin yapısının oluşmasında etkili olan tip 3 kolajen beynin işlevselliğinde de oldukça etkilidir. 

- Tip 10 Kolajen

Tip 10 kolajen, bedendeki kıkırdakların ve eklem yapısının korunmasında ve gelişiminde yardımcıdır. Bu bölgede oluşan hasarların giderilmesinde ve onarılmasında etkili görev üstlenmektedir. Bu kolajen çeşidi yumurta kolajeni olarak da bilinmektedir.

   * Tip 10 kolajen ne işe yarar?

 • Eklem yapısının korunması ve korunmasında etkilidir.
 • Bağ doku, cilt gibi farklı dokular ve organlarda bulunmaktadır. Bu doku ve organların hasar almaması ve korunmasında yardımcı olmaktadır.
 • Yeni kemiklerin oluşumunda önemli bir paya sahiptir.

Kolajen Ürünleri Formları

İnsan bedeninde yüksek bir yoğunluğa sahip olan kolajenler, farklı işlevleri ile destekleyicidir. Bu kolajenler farklı formları ile de kullanıma sunulmaktadır. Bu formlar kişisel istekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır.

Bedensel ihtiyaçlar doğrultusunda tip 1 kolajen, tip 2 kolajen başta olmak üzere farklı çeşit kolajenler kullanılmaktadır. Bu kolajenler beden içerisinde farklı işlevleri karşılamayı amaçlamaktadırlar. Kıkırdak ve eklem yapısı başta olmak üzere sinir sistemini de etkileyen kolajenler tedarik edilmektedir. Peki kolajenler hangi formlarda kullanılmaktadır?

- Sıvı Form Kolajenler

Sıvı formda tüketimi yapılan kolajenler sindirimi daha kolay olan kolajenlerdir. Tüketimi yapılacak kolajen toz biçimindedir. Çok daha kolay çözünen bu hidrolize kolajen büyük ölçüde destekleyici olmayı amaçlamaktadır. Su gibi bir içecek ile bir araya getirilen kolajen çözündürülür. Ardından içilerek tüketimi yapılmaktadır. Sıvı kolajen formuna ulaşan bu takviye edici besin bedensel faaliyetleri desteklemeyi amaçlamaktadır.

- Tablet Form Kolajenler

Tüketimi yapılan takviye edici kolajenler vücudun ihtiyaç duyduğu proteini karşılamayı hedeflemektedir. Kullanım talimatına göre kullanılan tablet form kolajenler günde 3 kez kullanıma uygun olabilmektedir. Ancak kullanılacak ürün ve kullanım talimatları kişiye göre değişmektedir.

- Kapsül Form Kolajenler

Kapsül form kolajenler vücudu destekleyici ve onarıcı şekilde etki etmeyi amaçlamaktadır. Su ile kullanımı yapılan bu formdaki kolajenler bedensel faaliyetleri desteklemeyi amaçlamaktadır. Farklı işlevlerin desteklenmesinde etkili bir role sahiptir. Kullanım talimatlarına özen gösterilmesi de tavsiye edilmektedir. 

- Şase Form Kolajenler

Şase form kolajenler tek kullanımlık ambalajlardan oluşmaktadır. Bu sayede pratik bir kullanımın sağlanması amaçlanmaktadır. Pratik kullanımı olan bu ürünler bir diğer deyişle kolajen tozudur. Bu kolajen destek ürünleri bedensel faaliyetleri desteklerken bedensel onarımı da sağlamaktadır.

Kolajen Seçimi ve Kolajen Kullanımı

Kolajenler insan bedeninde üretimi yapılan proteinlerdir. Bedenin büyük bir kısmı bu proteinlerden oluşmaktadır. Ancak eksikliği durumunda bedensel problemler ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle aksayan bedensel faaliyetler eklemler ve kemikler başta olmak üzere vücuda hasar vermeye eğilimli olmaktadır.

Oluşan kolajen eksikliği kolajen destek ürünleri tüketilerek giderilmektedir. Kullanımı yapılacak olan kolajen ürünleri bedensel ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilmelidir. Öncesinde vücutta oluşan problemlerin nedeni belirlenmelidir. Bu doğrultuda kolajen tüketimi yapılmalıdır.

Kolajen tüketimi yapılmadan uzman desteği alınmalıdır. Böylece doğru ürün tercihinin yapılması sağlanmalıdır. Peki ama kolajen kullanımı nasıl olmalıdır? Bir kolajen farklı formlarda kullanıma uygun üretilmektedir. Bu sayede farklı tüketime uygun olmaktadır. Kişisel istekler ve ihtiyaçlar bu konuda göz önüne alınmaktadır.

Kolajenler 16 farklı çeşide sahiptir. Dolayısıyla her birey kendi bedeninin ihtiyaç duyduğu kolajen çeşidinin bilincinde olmalıdır. Kullanılan bu ürünler sayesinde kolajen üretimi teşvik edilmektedir. Kolajen takviye edilmeden önce uygun formu belirlenmelidir. Ardından kullanım talimatları göz önünde bulundurularak tüketilmelidir.

En İyi Kolajen Markaları

Kolajenler bedende üretilen proteinlerdir. Ancak her yaşta farklı miktarda üretilmektedir. İlerleyen yaşlarda üretimi yapılan kolajen miktarı değişmektedir. Bu nedenle de kolajen peptit takviye ihtiyacı doğmaktadır.

Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda farklı kolajenler ve farklı markalar tercih edilmektedir. En iyi kolajen markaları ise içeriklerine göre değişim göstermektedir. Bu kolajen markalarından bir kaçını sıralamak gerekirse;

 • Zade Vital Marine Collagen; İçeriğindeki vitamin takviyeleri ile de etkin bir kullanım sunmaktadır. Bedenin ihtiyaç duyduğu desteği kullanıcıya sunmayı amaçlamaktadır. Şase form kolajenler arasında yer alan marka, isteğe göre farklı yiyecek ve içecekler ile tüketime uygundur.
 • Venatura Tip 1 Hidrolize Balık Kollajeni; Balık kolajen alternatiflerinden birisini oluşturmaktadır. Deniz canlılarından elde edilen bir kolajen çeşididir. Bu kolajen çeşidi kolay emilimi sayesinde direkt bedene kazandırılmaktadır.
 • EuRho Vital Kollagen Beauty; Kutu içeriğinde farklı vitamin ve mineralleri barındıran bir kolajen alternatifidir. Almanya menşeili olan bu kolajen, cildin sıkılaşması, onarılmasında da etkili olmaya çalışmaktadır. Gün içerisinde tek paket kullanımı önerilmektedir.
 • Zigavus Women Kolajen + Keratin Şampuan; sıvı form kolajenler arasında yer alan bu ürün saç derisini ve yapısını kuvvetlendirmeyi hedeflemektedir. Bu sayede saç yapısı kökten uca canlılık kazanılmasını amaçlanırken daha gür bir görünüme ulaşmak hedeflenmektedir.
 • Pyrosoft Collagen; Cildin ihtiyaç duyduğu kolajen takviyesi açısından destekleyici bir marka olmayı hedeflemiştir. Anti- aging etkisiyle cildin canlılığını korumasında ve cildin nem oranını arttırmada etkili olmaya çalışır.
 • Day2Day The Collagen Beauty; Kolajen takviyesinin yanında vitamin, mineral ve özel bileşenler içermektedir. Bu takviye içinde içime hazır likit form, saşe form, tablet form ve toz form olmak üzere 4 farklı formda ürün bulunmaktadır.
 • MDC Tip II Kolajen Metilsülfonilmetan; tablet formdaki kolajenler arasındaki takviye edici kolajen tip 2 kolajen takviyesi için ilk tercih olmayı hedeflemiştir. Kullanıcıları tarafından başarılı bir deneyim sunmayı amaçlamış olan bu marka, en iyi kolajen markaları arasında yer almaya çalışmaktadır.
 • Luaza Triple Effect Hydrolize Kollajen; Kapsül içeriği ile kullanımı oldukça pratiktir. Su ile kolaylıkla bedene kazandırılan kolajen destekleyici nitelikler taşımaya çalışmaktadır.

 

Kolajen Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kolajen nedir?

Kolajen, vücut içerisinde üretilen proteinlerdir. Bu proteinler insan bedeninin üçte birini kaplamaktadır. Kas, kemik yapısının temelini oluşturan kolajenler, göz, diş ve damarları oluşturan katmanlarda yer almaktadır.

Kolajen ne işe yarar?

Kolajen, insan bedeninin sağlıklı biçimde işlemesini sağlamaktadır. Başlıca işlevleri;

 • Cilt sağlığının, sıkılığının korunması,
 • Kemik ve iskelet yapısının korunması,
 • Kanın pıhtılaşmasının sağlanması,
 • Saç derisi, dokusunun güçlendirilmesi,
 • Kemik oluşumunun desteklenmesi,
 • Tırnakların sağlığını koruması ve güçlendirmesi,
 • Görme yetisinin korunması ve güçlendirilmesidir.
   

Kolajen hangi besinlerde bulunur?

Kolajen gündelik yaşamda tükettiğimiz çoğu besin içerisinde yer almaktadır. Ancak başlıca besinler;

 • İlikli kemik suyu
 • Tavuk eti
 • Sığır eti
 • Balık
 • Hindi eti
 • Balık
 • Yumurta
 • Elma
 • Pancar
 • Kapya biber
 • Domates
 • Yaban mersini
 • Böğürtlen
 • Sarımsak
 • Soğan
 • Lahana
 • Karnabahar olarak sıralanabilmektedir.

Kolajen nasıl kullanılmalıdır?

Kolajen kullanımı tercih edilen forma göre değişim göstermektedir. Ayrıca tercih edilen formun yanında kullanılacak kolajen tipine göre de değişim mümkündür. Kimi kolajenler gün içerisinde bir kez kullanılırken; kimisi de üç öğün tüketilmektedir. Bu nedenle tercih edilen kolajenin kullanım talimatları incelenmeli ve uzmana danışılmalıdır.

Kolajen kullanımı kimler için uygun?

Kolajen kullanımı için belirli bir kitle yoktur. Kolajen her yaşa uygun biçimde ve formda üretilen proteinlerdir. Bu nedenle ihtiyaçlar doğrultusunda yapılan tüketim her yaş aralığı için uygun olmayı hedeflemektedir.

Kolajen ne zaman etkisini gösterir?

Kolajen kullanım amacı ve nedeni etkisini gösterme süresini değiştirmektedir. Ancak kullanımı yapılan kolajen düzenli periyotlar içerisinde tüketilmelidir. Bu süre ise kişiden kişiye değişim göstermektedir. Ancak genel anlamıyla en az 3 aylık bir süreç kolajenin etki etmesi için gerekmektedir.

Kolajen yan etkileri var mı?

Kolajenler beden içerisinde üretilen proteinlerdir. Dolayısıyla üretimi yapılan bu kolajenler de bedene doğal kolajen kadar uyumlu olmaktadır. Bu nedenle kolajenlerin yan etkileri sık rastlanmasa da şu şekilde sıralanabilir;

 • İshal
 • Yorgunluk, bitkinlik
 • Dökülen deri
 • Midede ağırlık
 • Vücutta artan duyarlılık

Cilt için hangi tip kolajen kullanılmalıdır?

Takviye edici kolajen çeşitleri 16 adettir. Ancak her birinin işlevi farklıdır. Cilt için tüketimi yapılması gereken kolajenler tip 1 kolajen takviyesi ve tip 3 kolajen takviyesi olmaktadır. Bu iki kolajenin bir arada olduğu alternatifler de tercih edilmektedir.

Saç için hangi tip kolajen kullanılmalıdır?

Saç yapısının sağlıklı ve canlı görünmesinde de kolajen oldukça etkilidir. Bu nedenle tüketimi yapılan tip 1 ve tip 3 kolajen saç yapısının onarılmasında ve canlandırılmasında etkili olmaya çalışmaktadır.

Eklemler için hangi tip kolajen kullanılır?

Kemik ve eklem yapısında oluşan ağrıların hafifletilmesinde kolajenler etkili olmaya çalışmaktadır. Tip 1, tip 2 ve tip 3 kolajenler bu ağrıların azalmasında destekleyiciliği hedeflemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fiyata Göre

Day2Day Day 2 Day The Collagen Beauty Intense 30 Saşe
% 29
499,00
701,00
Provess Collagen Complex 60 Vejeteryan Kapsül
% 48
129,90
250,00
Dinamis Beauty Hydrolyzed Collagen 11 gr 30 Saşe
% 10
465,75
519,00
Anında Kargo
Pyrosoft Collagen-LZ 30 Saşe Elma Aromalı
% 20
480,00
600,00
Collanex Kollajen 28 Saşe
525,35
Solgar Hyalunoric Acid Collagen Complex 30 Tablets
497,50
Elysuisse Collagen Premium 10000 Sıvı Takviye Edici Gıda 500 ml
985,00
Ligone Liquid Collagen Shot 14x30 ml
% 25
292,50
390,00
Artı Liquit Enzimatik Hidrolize Sığır Kollajeni
499,00
Doppelherz Kollagen 10.000 Plus 30 Flakon
% 7
648,00
700,00
Suda Collagen Multiform 300 GR
% 34
331,50
499,00
Voonka Multi Collagen Powder 300 gr
% 30
382,36
549,00
Dinamis Multi Collagen With Vit-C Powder
175,50
Suda Collagen Multiform Portakal Aromalı 360 Gr
% 33
399,00
599,00
Anında Kargo
Pyrosoft Collagen+ Anti Age 15x25 ml
% 25
224,25
299,00
Dynavit Collagen Hyaluronic Acid 30 Tablet
229,50
MDC Tip II Kolajen Metilsülfonilmetan (MSM) Akgünlük Ekstresi İçeren Takviye Edici Gıda 30 Tablet
% 100
0,00
Suda Collagen Peach Shot Şeftali Aromalı İçilebilir Flakon 30x40ml
% 15
656,20
772,00
Suda Collagen + Probiotic 30 Şase Karpuz Aromalı
% 60
312,11
771,37
Suda Collagen Tablet
% 47
110,70
210,00
Naturagen Collagen Health Assist Powder 220 gr
% 34
174,90
264,67
EFType2 Tip II Kollajen 30 Tablet
% 5
249,90
262,60
Day 2 Day The Collagen Beauty Tüp 40mlx30
579,00
Elysuisse Collagen Elegance 10000 Sıvı Takviye Edici Gıda 500 ml
777,00
Voonka Beauty Collagen Hyaluronic Acid 32 Tablet
% 45
137,45
249,90
Doppelherz Kollagen Beauty
% 14
749,90
875,00
Day2Day Day 2 Day The Collagen Beauty Elastin 30 Tablet
% 100
0,00
Day2Day Day 2 Day The Collagen Beauty Fish 30 Saşe
411,90


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.