WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
sporcu

Sporcu Ürünleri

Sporcu ürünleri spor aktivitelerine destek olması açısından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu ürünler ile spor ve diyet desteklenirken bedensel sağlığın korunması amaçlanmaktadır.

Spor aktivitelerinin devamlılığı kadar bu süreçte kullanılan ürünler ve bu ürünlerin içerikleri de önem arz etmektedir. Bu nedenle bu süreç içerisinde takviye gıda ve vitaminlerin kullanılması yaygın bir davranıştır. Ancak sporcu ürünleri faaliyete ve kişisel özelliklere göre belirlenmelidir.

Bedensel ihtiyaçlara göre ise farklı sporcu ürünleri tercih edilmektedir. Bu sayede kişisel diyet programına yardımcı ürünler tercih edilmiş olmaktadır. Son yıllarda bu ürünlerin popülaritesinin artması ise geniş ürün yelpazesine ulaşılmasına ortam hazırlamıştır.

Sporcu Ürünleri Nelerdir, Ne İşe Yarar?

Değişen yaşam şartları kişisel istek ve ihtiyaçları da değiştirmiştir. Bunlardan birisi de gerçekleştirilen aktiviteler ve bu dönemde tüketilen besinlerdir. Sporcu ürünleri de bu gelişim sürecinin ürünlerinden birisidir. Peki ama sporcu ürünleri nelerdir?

Sporcu ürünleri olarak tanımlanan bu kategori içinde oldukça geniş bir ürün yelpazesi barındırmaktadır. Bu ürün gamı içinde yiyecekten, giyeceğe, vitaminlerden spor aksesuarlarına kadar pek çok ürün yer almaktadır. Tercih edilen bu ürünler yapılan egzersizlerin etkisini kuvvetlendirmeyi amaç edinir. Aynı zamanda kişinin bedensel ve zihinsel sağlığını da destekler.

Geliştirilen bu ürünler sporcu giyim başta olmak üzere geniş bir alana sahip ürünlerdir. Spor faaliyetlerini destekleyen giysiler yapılacak spor dalına uygun tasarlanmaktadır. Bu sayede yapılan egzersizlerden alınan verim artırılmaktadır. Ayrıca yapılan faaliyete göre bedenin korunmasını da amaçlamaktadır. Örneğin yüzme aksesuarları sporcuya etkinlik sağlarken su altında rahat hareket edilmesini destekler.

Giysilerin yanında bu süreçte tüketilen gıdalar da önemlidir. Egzersiz süresi boyunca kullanılacak sporcu besinleri daha aktif bir süreç oluşturmaya çalışır. Dolayısıyla geliştirilen gıda maddeleri de bedene hasar vermeyecek bir formülle üretilir. Tercihlere göre farklı gramaj ve formda olan gıdalar ihtiyaç ve isteklere göre kullanılmaktadır.

Sporcu ürünleri egzersizlerin daha etkin bir biçimde sonuç vermesini amaçlamaktadır. Dolayısıyla içerik ve işlev olarak bedensel ve zihinsel gelişimi olumlu etkilemektedir. Bu hususta sporcu vitaminleri etkin bir rol oynamaktadır. Solgar, Bigjoy, Ocean, Venatura, Hardline sporcu ürünleri de amino asitleri ve vitaminleri ile her zaman sporcuların yanında yer almayı amaç edinmektedir.

Bu vitaminler farklı metabolizmalara uygun olarak geliştirilmektedir. Kullanım sonucunda ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin kazanılmış olması amaçlanmaktadır. Ayrıca vücut rejenerasyonunu desteklerken kas oluşumunu da olumlu etkilemektedir. Farklı işlevsellikte farklı formüllere sahip vitaminler bulunması nedeniyle bilinçli bir kullanım sağlanması gerekmektedir.

Gerçekleştirilen spor aktivitesi tercih edilecek yardımcı ürünün de farklılaşmasına ortam hazırlamaktadır. Kilo vermek için spor yapıldığı gibi kilo almak amacıyla da spor yapılmaktadır. Bu aktivitelerin amacını kişisel istek ve ihtiyaçlar belirlemektedir. Bu durum da tercih edilen ürün gamının farklılaşmasını etkilemektedir. Sporcu ürünlerinin amaca yönelik seçimi de bu aşamada bir kez daha devreye girmektedir.

Yağ yakıcı sporcu ürünleri kilo vermek amacıyla yapılan egzersiz ve diyetleri desteklemektedir. Ayrıca definasyon döneminde de tercih edilen bu ürünler sayesinde daha sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak amaçlanmaktadır. Dolayısıyla aynı ürünler farklı süreçlerde spor aktivitelerini de desteklemektedir.

Tercih Edilecek Sporcu Ürünleri Nasıl Belirlenmelidir?

Spor, bireyin yaşam kalitesinin artırmasında etkili bir rol oynamaktadır. Bedensel ve zihinsel gelişimi olumlu etkilerken psikolojik olarak da olumlu etkilemektedir. Spor bir yaşam tarzı olarak benimsenirken; bazen zorunluluk haline gelmektedir. Dolayısıyla kişisel istek ve ihtiyaçlar da değişim göstermektedir.

Bir egzersize başlamadan önce bireysel ölçümlerin yapılması önerilmektedir. Gerçekleştirilen ölçümler ışığında ise ihtiyaç duyulan diyet ve spor programları hazırlanmalıdır. Yapılan egzersizlerin kullanılan sporcu ürünleri ile de desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu süreç içerisinde bedensel ihtiyaçlar değişebileceği gibi bireysel ihtiyaçlar da farklılık göstermektedir.

Solgar sporcu ürünleri farklı istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak üretilmektedir. Böylelikle ürünler üretilirken bireysel gereksinimler de ön planda tutulmaktadır. Böylelikle geniş ürün yelpazesi ile farklı amaçları desteklemektedir. Kilo alımı, kas gelişiminin desteklenmesi, yağ yakıcı ürünler ve performans artırıcı ürünler temel kategorileridir. Farklı formüllere sahip olan ürün gamları sayesinde spor verimliliğin artırılması amaçlanmaktadır.

Son yıllarda sıklıkla kullanılan protein tozu genellikle kas gelişimi için tercih edilen bir üründür. Vücudun ihtiyaç duyduğu besin ve mineralleri barındırmaktadır. Bu nedenle de bu süreçte tercih edilen başlıca ürünlerden birisidir. Vücut gelişimine başlanan seviye baz alınarak tercih edilen protein tozu miktarı ve içeriği farklılık göstermektedir.

Düzenli bir spor hayatını devam ettirebilmek için ihtiyaç duyulan başlıca unsurlardan birisi enerjidir. İhtiyaç duyulan enerji besinlerden ve takviye edici gıdalardan sağlanmaktadır. Bunların yanında enerji verici gıdalar da süreci destekleyen ürünlerdir. Bu sayede gerçekleştirilen spor aktiviteleri verimli bir biçimde tamamlanmaktadır.

Amino asitler insan vücudunda üretildiği gibi takviye gıda olarak da kazanılmaktadır. Hücre yenilenmesinde etkili olan amino asitler zihinsel gelişimi de desteklemektedir. Yağ parçalayıcı etkisi ile de kilo dengesinin sağlanmasında etkendir. Zihinsel ve bedensel gelişimi destekleyen içeriği ile de bu süreçte etkinlik sunmaktadır. Dolayısıyla bu süreç içinde de amino asit içeren besinlerin tüketimine önem verilmektedir.

Spor Yaparken Nasıl Beslenmek Gerekir?

Kişisel ilgi alanları ve istekler tercih edilen spor dalını farklılaştırmaktadır. Yüzme, plates, fitness gibi spor dalları görünüm itibariyle birbirlerinden farklıdır. Ancak oluşturdukları faydalar çok benzerdir. Özellikle bu süreç içinde dikkat edilmesi gereken faktörler de ortaktır. Düzenli uyku, düzenli ve dengeli beslenme bu sürecin etkin devamlılığını sağlamaktadır.

Sporcu destek ürünleri bu süreçte gerçekleştirilen spor faaliyetlerinin verimini artırmaktadır. Egzersizlerin bedene sağlayacağı etkilerin veriminin artırılması amaçlanmaktadır. Her bireyin farklı metabolizmaya sahip olması bu süreçte duyulan ihtiyaçların da farklılaşmasında etkilidir. Bu süreç kişisel diyet ve programlarla daha verimli bir hale getirilmektedir.

Düzenli spor yaparken hangi besinler tüketilmeli sorusunun cevabı öğrenilmektedir. Böylelikle bedensel ihtiyaçlar karşılanırken yapılan aktiviteler de daha etkin bir hal almaktadır. Bu dönemlerde özellikle yeterli miktarda su tüketildiğinden emin olması gerekmektedir. Yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen sıvının kazanımı için en önemli kademe su tüketme alışkanlığıdır.

Tüketilen besinlerden edinilen karbonhidrat ve protein beslenmede önemli bir rol oynar. Bedene kazandırılan karbonhidratlar kandaki şeker seviyesinin dengelenmesinde etkilidir. Egzersiz sonrasında tüketilen karbonhidratlar vücuttaki dengeyi sağlamaktadır. Meyve ve süt gibi gıdalardan da ihtiyaç duyulan karbonhidrat takviyesi yapılmaktadır.

Kas yapısının korunması ve geliştirilmesinde proteinler etkin elemanlardır. Ancak bu sporcu ürünleri arasından özellikle protein barındıran besinleri tercih edip tüketmek doğru değildir. Bu besin maddelerinden miktar olarak fazla tüketmek yarardan çok zarar sağlamaktadır. Dolayısıyla bu gıda maddelerinden yeterli miktarda tüketilmesine özen gösterilmelidir.

Spora başlamadan üç dört saat kadar önceden ana öğün tüketiminin yapılması tavsiye edilmektedir. Bu öğün içerisinde et ve ekmek grubundan gıdaların tüketilmesi sporu desteklemektedir. Ancak spor öncesi yapılan ara öğün de sporcuya fayda sağlamaktadır. Meyve, yoğurt ve kuruyemişler bu ara öğün içerisinde sık tüketimi yapılan gıda maddeleridir.

Spor sonrasında dokuların onarılması için de tüketilen gıda maddeleri özenle seçilmelidir. Dolayısıyla et, süt, yumurta gibi protein içerikli besinlerin tüketimi yapılmaktadır. Ayrıca karbonhidrat tüketimi de spor sonrası önerilen gıda maddelerinden birisidir. Tüketilen karbonhidratlar sayesinde vücuttaki kan şekeri dengesi sağlanmaktadır.

Sporcu Ürünleri İle İlgili Sıkça Sorulanlar

Protein tozu kullanımı sağlıklı mıdır?

Protein tozu tek başına istenilen işlevselliği sağlayan bir madde değildir. Bu ürünler spor ile desteklenerek etkin bir hale gelen takviye edici besinlerdir. Doğru gramajlarda ve doğru ürün kullanımı ile faaliyetler desteklenmelidir. Dolayısıyla bu takviye edici gıda doğru biçimde ve gramajda faydalı bir sporcu ürünü olmaktadır.

Amino asit ne işe yarar?

Amino asitler proteinin yapı taşı olan, zihinsel ve bedensel faaliyetleri destekleyen moleküllerdir. Bu moleküllerin bazıları metabolizma içerisinde üretiliyorken kimisi de takviye edilmelidir. Bu amino asitler hücre yenilenmesini sağlarken, zihinsel gelişimi de desteklemektedir. Kas gelişimini destekleyen yapısı da sporcuların egzersizlerden yüksek verim almasını sağlamaktadır. Solgar sporcu ürünleri de farklı form ve gramajdaki yapılarıyla sporculara destek sağlamaktadır.

Sporcu ürünleri kullanılmalı mı?

Spor aktivitelerinin yapıldığı dönemde pek çok unsur aynı anda önem kazanmaktadır. Bu süreç içerisinde uyku ve beslenme en önemli faktörlerdir. Sporcu ürünleri de bu süreçte sporcuların verimini artırmaya yönelik üretilen ürünlerdir. Bu besinlerle desteklenen aktiviteler olumlu sonuçlara ulaşılmasını amaçlamaktadır. Ayrıca bu süreçte ihtiyaç duyulan ancak bedende üretimi olmayan maddelerin kazanımında da etkili rol oynamaktadır.

Supplementler ilaç mıdır?

Spor sürecinde destek olarak da kullanılan bu ürünler ilaç değildir. Reçete ile satışı yapılmadan bu ürünler bir tür takviye edici besin olarak tercih edilmektedir. Supplementler, sporcu ürünleri arasında sık tercih edilen, sporcu gelişimini destekleyen ürünlerdir.

Spor sürecinde hangi takviye edici gıdalar kullanılmalıdır?

Yapılan sporun desteklenmesi ve verimli bir hal alması için takviye edici besinlerin kullanımı yaygınlaşmıştır. Bu besinler;

· Multivitamin

· Glutamin

· Balık yağı

· Karnitin

· Sığır eti proteini

· Beta alanin

· Arjinin

· BCAA

· Keratin

· Whey proteini

Sporcu ürünleri bedensel gelişimi desteklerken yapılan faaliyetlerin sonucunu da etkilemektedir. Bu sayede dengeli beslenme spor faaliyetlerini destekleyici bir rol oynamaktadır

sporcu besinleri

Sporcu Besinleri Ankara

Sporcu besinleri Ankara yazımızda sizlere firmamız bünyesinde bulunan tüm sporcu besinlerini ürünlerimizden bahsedeceğiz. Yıllardır botanikecza olarak sizlere karşı müşteri memnuniyetini amaç edinmiş ve bu alanda da satışlarını başarıyla devam ettirmiştir. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve ihtiyaçlarınızı karşılamak adına birçok ürün çeşidiyle her zaman göz önünde olmayı hedefledik. Sporcu besinleri alanında da birçok marka çeşidini bünyesinde barındıran botanikecza hızlı kargo ile sizlere en kısa sürede ürünleri yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bu bağlamda kaliteli hizmet ve ürün anlayışından vazgeçmemektedir.

Sporcu besinleri Ankara mağazamızdan da ürünleri elden teslim alabileceğiniz gibi aynı zamanda websitemiz üzerinden Türkiye'nin heryerine sipariş verebilirsiniz. Siparişiniz özenle hazırlanarak kargo firmasıyla sizlere en kısa sürede ulaştırılmaktadır. Ürünler hakkında aklınıza takılan soruları gidermek açısından çağrı merkezimizi arayıp, görüşebilirsiniz. Uzmanlarımıza bağlanarak ürünlerin size uygun olup, olmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun yanında websitemiz üzerinden uzmanlarımızın size ulaşması için aranma talebide bırakabilirsiniz.

Sporcu destek ürünleri arasında başlıca markalarımızı,

  • Multipower Ürünleri
  • Hardline Nutrition
  • Muscletech olarak sıralayabiliriz.


Tüm bu ürünlerin yanında sporcu besinleri Ankara mağazamızda protein barlar, enerji ürünleri, karbonhidrat ve protein tozları kategorilerimizden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Ürünler hakkında deneyimlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Ürünleri içerisinde bulunan yorum kısmından yorumlarınızı yaparak diğer kullanıcılara ve bize yardımcı olabilirsiniz.

Sporcu Besinleri

Sporcu destek ürünlerini online olarak 7/24 sipariş verebilir ya da ürünler hakkında Uzman kadromuz ile görüşerek daha detaylı bilgi almak için hemen şimdi bizi arayın.
Sporcu besinleri kategorisindeki ürünlerimizle, müşterilerimizin memnuyetini kazanarak güvenli bir şekilde size sunduğumuz ürün kalitesinin memnuniyetini ve sevincini yaşamaktayız.


Sipariş Çağrı Merkezi
444 4 996

Fiyata Göre

Bigjoy Sports Big2 Bcaa + Glutamine Karpuz
291,27
BigJoy Arginine Powder 300 - 120 gr
% 51
83,75
171,57
BIGJOY Super Shaker / Combo
42,00
BigJoy Zinc Picolinate Çinko 90 Kapsül
77,74
BIGJOY CreaBig Micronized Creatine Powder 300 Gr
% 1
366,00
369,00
BIGJOY Arginine Pro 10g x 21 Paket
% 2
117,00
119,00
BIGJOY Arginine Go! 21 Paket Limon - Orman Meyvesi
% 3
116,00
119,00
Big Joy Creamix 7000 350 gr
224,77
Bigjoy BigMass Gainer GH Factors Çikolata - Çilek - Muz
% 2
216,00
219,90
Hardline Nutrition Amino Full 300 Tablet
% 5
264,90
279,00
Bluewell Deve Tüyü Korse Erkek
36,58
ZeroSHOT 3000mg 60ml x 12 Adet Portakal-Çİlek-Şeftali
139,00
BIGJOY BCAAPro Go 10g x 21 Paket Karpuz - Orman Meyve - Mix
% 2
166,00
169,00
Big Joy Coq-10 30 Kapsül
% 9
83,72
92,09
Bigjoy Sports Bigmassgo Gh Mix 50 Servis Çikolata - Çilek - Mix
195,00
Kuteks Yün Korse
25,14
Big Joy Glucosamine Chondroitin MSM 90 Tablet
211,47
Bigjoy Sports-Predator Go! Mix 17gx21 Adet
238,07
Bigjoy Sports Bcaabig Karpuz 1178g
490,77
BIGJOY Clabig 1000 Mg 99 Kapsül
% 1
216,00
219,00
BIGJOY Caffeine Plus+ 100 Kapsül
% 2
146,00
149,00
BIGJOY Arginine 120 Kapsül
% 2
156,00
159,00
BigJoy Multi Form Magnesium Complex 60 Tablet
% 50
93,04
186,07
BIGJOY Aol Big Zma 124 Kapsül
% 2
166,00
169,00
Breathe Right Çocuklar İçin Burun Bandı 12 Adet
27,80
BIGJOY Glutabig GO 7g x 21 Paket
% 3
116,00
119,00
Fiber Shake Toz İçecek
% 80
5,90
29,90
Bigjoy Sports L-Carnitine Likit Çilek 1000 ml
% 1
216,00
219,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.