WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Ter Önleyici Ürünler

Ter Önleyici Ürünler

Ter önleyici ürünler ile siz de rahatsız edici kokulardan uzakta kalın! Farklı ürünler ile ter kokusu yerini ferahlığa bıraksın!

Ter kokusu girdiği ortamdaki havayı değiştirmektedir. Bu rahatsız edici kokunun ortadan kalkması ise pratik çözümler ile mümkündür.  

Koltuk altı ter önleyici ürünler sahip oldukları içerikleri ile rahatsız edici koku ile başa çıkmaktadır. Aynı zamanda vücudun doğal dengesinin sağlanmasında da yardımcıdır. Terlemeyi önlemeyen ürünler koltuk altı kokusu için etkin bir performans sunmayı amaçlamaktadır.

Kadın ve erkek kullanıcılara uygun geliştirilen ürünler farklı aromaları ve kokuları ile de öne çıkmaktadır. Geniş ürün yelpazesi sayesinde değişken zevklere ve ihtiyaçlara yanıt verilmesi amaçlanmaktadır.

Ter Önlemede Kullanılan Ürünlerin Fiyatları

Ter önleyici ürünler dört mevsim kullanım zorunluluğu olan kişisel bakım malzemeleri arasındadır. Bu ürünler sayesinde rahatsız edici ter kokusundan kurtulabilmek oldukça kolaydır.

Kişisel tercihlere göre birbirinden farklı formlara sahip ürünler üretilmektedir. Form olarak birbirinden ayrılan bu bakım malzemeleri içerik açısından da farklılıklara sahiptir.

Üretimi yapılan bu malzemelerin sahip olduğu nitelikler ise etiket fiyatını belirlemektedir. Değişken forma ve yapıya sahip olan ter önleyici ürünler farklı fiyatlandırmalara da sahiptir.

Banyodan sonra bile ter kokusu oluşumu rahatsız edicidir. Bu nedenle geliştirilen ürünler içerik ve etkinlik bakımından farklıdır. Daha uzun süre dayanan ve daha etkili olan ürünler de bu farklılığı etiketlerine yansıtmaktadır.

Ter kokusuna karı etkin bir ürün olan roll-on biçiminde satışa sunulmaktadır. Sprey formda olan ter önleyiciler ise fiyat bakımından da bu ürünlerden ayrılmaktadır.

Birbirinden ayrı formlara sahip olan bakım ürünleri kullanım bakımından da farklılık göstermektedir. Parfüm ve sprey ter önleyiciler şişe formları ve pratik kullanımları ile diğer ürünlerden ayrılmaktadır.

Tercihi yapılacak koltuk altı ter önleyici ürünlerin kullanıcısı da fiyatları üzerinde etkili olan faktörlerden birisidir. Kullanıcının kadın veya erkek olması üretim aşamasını ve içeriği etkilemektedir. Bu nedenle de kadınlar için üretilen ürün ile erkekler için üretilen ürün fiyatları aynı değildir.

Ter Önlemek için Üretilen Ürünleri Kullananlar

Ter önleyici ürünler kişisel bakımı desteklemeyi amaçlayan bakım malzemelerinden birisidir. Ter giderici ve önleyiciliği amaçlayan içeriğe sahip ürünler de bu kategori içinde yer almaktadır.

Terlemek fizyolojik durumlardan birisidir. Doğal bir olay olan terlemek kimi zaman rahatsız edici bir koku yayabilmektedir. Dört mevsim yaşanan bir olay olması ise ter ile başa çıkmanın yollarını üretmeyi zorunlu kılmaktadır.

Roll-on ter ile başa çıkmada en yaygın tercih edilen ürünlerden birisidir. Farklı boyda ve gramajda üretilen ürünler ter kokusunu hafifletmede etkili olmayı hedefler.

Tercihe göre kullanılan deodorant seçenekleri de ter kokusunu önlemeyi hedeflemede iyi bir seçenektir. Sprey formda olan bu ürünler farklı aromalar ile ter kokusunun önüne geçmeyi amaçlar.

Ter önleyici ürünler kullanıcıların istek ve gereksinimlerine göre geliştirilmektedir. Ürünlerin içerikleri de istek ve öneriler doğrultusunda değişime uğramaktadır.

Ter Önleyici Ürünler Hangi Özelliklere Sahiptir?

Ter kokusu hayatın her alanında karşılaşılan durumlardan birisidir. Terlemenin ve ter kokusunun önüne geçmek için ise farklı ürünler kullanılmaktadır.

Üretimi yapılan ürünlerin sahip oldukları özellikler ise üretim amacını desteklemektedir. Farklı formlara da sahip olsalar bu ürünler benzer niteliklere sahiptir. Ter önlemede kullanılan ürünler;

 • Antibakteriyel nitelik taşımaktadır.
 • Ciltteki gözenekleri kapatmayan ürünler terlemeyi değil; ter kokusunu engellemektedir.
 • Antiperspirant içeriğe sahip olan ürünler terlemenin önüne geçmektedir.
 • İçeriklerinde doğada kendiliğinden bulunan mineraller kullanılmaktadır.

Ter önleyici ürünler sahip oldukları özellikler ile vücut dengesini korumayı hedeflemektedir. Sahip oldukları ferah kokular ise rahatsız edici kokunun yerini almayı hedeflemektedir.

Ter Önlemede Etkili Olan Ürünler Hakkında Yapılan Yorumlar

Ter kokusu önleyici içeriğe sahip olan ürünler kullanıcı tercihlerine göre temin edilmektedir. Ürünler hakkında yapılan yorumlar ise potansiyel kullanıcıların tercihlerini etkileyebilmektedir.

Roll-on farklı markalar tarafından satışa sunulan bir ter önlemeyi amaçlamaktadır. Ter kokusunu bastırmayı hedeflerken kişinin konforunu ön planda tutan bu ürünler yaygın tercih edilenler arasındadır. Sık tercih edilen bir ürün olması her geçen gün yeni bir kullanıcıya ulaşmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla da yapılan yorumlar ayrı bir önem kazanmaktadır.

En iyi kadın parfüm tercihleri aranırken kullanıcı deneyimleri destekleyici olmaktadır. Koku kalıcılığı, yayılan aromalar da yorumlar sayesinde kullanım öncesinde öğrenilmektedir. Böylelikle aranan ürüne ulaşılması daha kolay olmaktadır.

Hormonal ter kokusu yaşayan kişilerin seçeceği ürünler diğer ürünlere kıyasla daha etkin bir sonuç sunabilmektedir. Ancak kullanılan her ürün bu soruna doğru yanıtı verememektedir. Deneyimci yorumları ise aynı problemi yaşayan kişiler arasında yardımlaşmayı da mümkün kılmaktadır.

Ter kokusu önleyici ürünler yaygın biçimde kullanılan bakım malzemelerinden oluşmaktadır. Dolayısıyla yapılan yorumlar ürün seçimlerinde de etkili bir role sahiptir.

Ter Giderici Ürünler Nasıl Kullanılır?

Günlük hayat içinde yapılan aktiviteler terlemeyi de beraberinde getirmektedir. Terlemek ise kimi zaman rahatsız edici kokulara neden olabilmektedir.

Ter önleyici ürünler farklı formları nedeniyle değişken kullanım biçimlerine sahiptir. Doğru kullanımı yapıldığında bu ürünler etkin sonuçları ile beğeni toplamaktadır.

En iyi erkek parfümleri kalıcılığı ile öne çıkmaktadır. Ancak parfümü kalıcı kılan şey sıkıldığı miktar değildir. Boyna, bileklere sıkılan parfüm kalıcı bir etkiye ulaşabilmektedir.

Terlemede önleyici olan deodorant ise ferah koku seçenekleri ile tercih edilmektedir. Kol altına 10 ila 15 cm uzaklıktan sıkılan ürün uzun süre ferahlık oluşturabilmektedir. Ayrıca uzaktan sıkılması tüm kol altına ulaşılmasını kolaylaştırmaktadır.

Roll-on koltuk altına direkt uygulanmaktadır. Katı ya da sıvı formda üretilen ürün kişisel isteklere göre tercih edilmektedir. Kol altına uygulanan bu ürün uzun süren ferahlığı ile tercih edilmektedir.

Ter Önlemede Kullanılan Ürünler Ne İşe Yarar?

Kişisel bakım ürünleri farklı kategoriler halinde kullanıma sunulmaktadır. Teri önlemek için tercih edilen ürünler de bu bakımı desteklemektedir.

Ter önleyici ürünler gün aşırı kullanımı yapılabilecek malzemeler arasındadır. Farklı türde olan bu ürünler aynı amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Genel anlamıyla bu ürünler;

 • Koltuk altında koku ve bakteri oluşumunu engellemektedir.
 • Gün boyu bedeni ferah tutmaktadır.
 • Terlemeyi önleyerek rahatsız edici kokuları engellemektedir.
 • Sahip olduğu kokular ile hoş bir aroma yaymaktadır.

Botanik Ecza’da Ter Önleyici Ürün Markaları

Botanik Ecza doğal içeriğe sahip ürünleri ve uluslararası çapta kullanıcıya ulaşan markaları ile tanınmaktadır. Terlemeyi önleyen ürünleri ise geniş bir kategori içinde yer almaktadır.

Dove, Garnier, Rexona, Nivea terlemeyi önleyen ürünler söz konusu olduğunda akla ilk gelen markalardır. Kadın ve erkekler için özel olarak geliştirilen ürünleri yoğun ilgi ile karşılanmaktadır.

Fa, Incia, Emotion markaları özellikler deodorant alternatifleri ile öne çıkmaktadır. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan markalar kokuları ile gün boyu ferahlık sunmayı hedeflemektedir.

Yves Rocher, Vichy, Rosece ve Sebamed markaları doğal içerikleri ve yapıları ile piyasada yer edinmiş markalardır. Uzun süren ferahlatıcı etkileri de bu markaların ürünlerini ön plana çıkarmaktadır.

Tereson, Zara ve Bargello geniş koku skalasına sahip olan markalardır. Her zevke hitap eden kokuları ile tanınan markalar farklı bütçelere de uyum sağlamaktadır.

Slazenger, Axe ve Adidas özellikle erkek kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören markalardır. Deodorant başta olmak üzere parfümleri ile de bu markalar beğenileri toplamaktadır. Birbirinden etkileyici kokuları ise her geçen gün yeni bir kullanıcıya ulaşmalarını sağlamaktadır.

Avon ve Versace markaları kozmetik ürünleri ile de kullanıcıların beğenisi toplamaktadır. Kadın parfüm seçenekleri arasında da yer alan bu markalar fiyatları ile de kitlelerine hitap etmeyi başarmaktadır.

Botanik Ecza ise birbirinden farklı ürünlere sahip olan bu markaları bir araya getirmektedir. Ter önleyici ürünler kategorisinde yer alan bu ürünler farklı ihtiyaçlara uygun yanıtı sunmaktadır.

Ter Önlemede Tercih Edilen Ürünler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ter önleyici ürünler kanser yapıyor mu?

Kişisel bakım ve temizlik için kullanılan ürünler kadar bu ürünlerin içerikleri de önemlidir. İçeriğinde kanserojen maddelerin bulunmaması direkt cilde nüfuz eden bu ürünler için oldukça önemlidir.

Ter kokusunu önleyen ürünlerin seçiminde içeriğinin incelenmesi önerilmektedir. Alüminyum içeren ürünlerin kullanım sonrasında kanser riskini artırdığı ortaya çıkmıştır.

Ter önleyici ürünler tercih edilirken de içeriğinin önemi artmaktadır. Direkt cilde nüfuz eden bu ürünlerin alüminyum içermemesi gerekmektedir. Bu nedene içeriğinde alüminyum barındıran ürünlerin seçiminden kaçınılmalıdır.

Koltuk altı için ne kullanılmalı?

Gün içinde yapılan eylemler ve hava koşulları terlemeye ortam hazırlamaktadır. Ter kokusu ise bu durum sonucunda kaçınılmazdır.

Ter kokusuna çözüm olarak farklı ürünler ve kürler kullanılmaktadır. Ter kokusunu engellemeyi amaçlayan ürünler rahatsız edici kokuyu bastırmayı hedeflerken ardında ferah bir his bırakmayı amaçlamaktadır.

 • Roll-on
 • Deodorant
 • Parfüm en etkili ürünler arasında sayılabilir.

Aşırı terleme için ne yapılmalı?

Hava koşulları ve gündelik aktiviteler ter kokusu neden olur sorusunun yanıtıdır. Bunların dışında hormonel rahatsızlıklar da ter kokusuna neden olabilmektedir.

Aşırı terlemeyi önlemek için;

 • Sık tüketilen soğuk su,
 • Alkol ve sigaradan uzak kalmak,
 • Kafein tüketim miktarını azaltmak,
 • Kuru beden üzerine ürün kullanmak,
 • Sentetik kumaşları tercih etmemek alınacak önlemlerdir.

En iyi koltuk altı rolonu hangisi?

Koltuk altına uygulamak için tercih edilen rolonlar sık tercih edilen malzemelerden birisidir. Farklı markalar tarafından satışa sunulan ürünler tercihler doğrultusunda seçilmelidir.

Ter önleyici ürünler farklı içerikleri ile satışa sunulmaktadır. Kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenen rolon da doğru kullanımı ile etkin bir sonuç verecektir.

 

Fiyata Göre

Vivasan Viva Cool Roll-On Deodorant 75 ml
389,00
Yeşilmarka Doğal Roll On Deodorant - Bergamot
% 5
61,75
65,00
Clinique Antiperspirant Deodorant Roll-on 75ml
% 11
309,90
349,90
Rosece Yağ Bazlı Parfüm Sense of Water Aventurin Roll on 10 ml
250,00
Homemade Sporcu Masaj Roll 50 ml
270,00
Yeşil Marka Bayan Doğal Roll On Deodorant Lavanta Kokulu
% 5
61,75
65,00
Vivasan Seduction Roll On 9 ml
399,90
Rosece Yağ Bazlı Parfüm Sense of Earth Lapis Lazuli Roll on 10 ml
250,00
Tto Terex Roll On 45 ml
79,80
Homemade Greyfurt ve Biberiye Masaj Roll 50 ml
180,00
Driclor Solution Roll-on 20 ml
% 4
160,99
167,90
Homemade Mini Roll Uplift Roll 10 ml
230,00
Homemade Patchouli ve Tea Tree Doğal Deodorant
330,00
Deotak Classic Krem Deodorant 35 ml
% 23
59,90
77,50
Homemade Mini Roll Nane & Okaliptüs Roll 10 ml
170,00
Urtekram 50 ml Tune In Lavantalı Krem Deodorant
% 1
182,90
185,29
Deotak Original Erkek Roll on 35 ml
% 7
53,71
57,75
Pharmaozon Roll On El, Yüz ve Vücut İçin
% 70
64,31
214,37
Deotak Plus Krem Deodorant 35 ml
% 15
59,39
69,90
Rosece Yağ Bazlı Parfüm Sense of Fire Kırmızı Jasper Roll on 10 ml
250,00
Homemade Mini Roll Rose Roll (Güllü Roll) 10 ml
250,00
Yeşil Marka Doğal Roll On Deodorant Kokusuz
% 5
61,75
65,00
Femfresh Feminine Freshness Genital Bölge Deodorantı 125 ml
71,68
Tereson Sprey 3 lü Paket
% 31
177,00
254,90
Homemade Limonotu ve Okaliptüs Masaj Roll 50 ml
270,00
Sadbe Forte %1 Roll-on 8 ml
189,00
Rosece Yağ Bazlı Parfüm Sense of Air Ametist Roll on 10 ml
250,00
Homemade Mini Roll Dot Roll 10 ml
230,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.