WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Tırnak Bakım Ürünleri

Tırnak Bakım Ürünleri

Tırnak bakımı kadın ya da erkek fark etmeksizin aksatılmaması gereken bir rutindir. Peki ama tırnaklar için neler yapılabilir?

Tırnaklara uygulanacak olan bakım isteklere ve ihtiyaçlara göre belirlenmektedir. Bazı sağlık problemleri de tırnak bakımını zaruri bir konuma getirebilmektedir. Bu nedenle bedenin neye gereksinim duyduğunun bilinmesi de bakımın bir parçasıdır.

Tırnak eti bakımı da yapılacak bakımın önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Tırnakların üzerinde bulunduğu bu alanın nemsiz kalması kötü bir görünüme sahip olmaktadır. Ayrıca tırnak batmaları gibi sağlık sorunlarında da sebebiyet verebilmektedir.

Tırnak Bakımı Fiyatları

Tırnak bakımı kişisel bakımın önemli aşamalarından birisidir. Düzenli uygulanan bakımlar ile tırnaklar doğal yapısını korumaktadır.

Tırnak bakımının farklı işlemleri ve aşamaları bulunmaktadır. İşlemlerin ve aşamaların çeşitlenmesi ise ürünlerin de farklılık göstermesine ortam hazırlamaktadır.  

Yapılacak işleme göre ürünlerin tercihleri değişim göstermektedir. Ürünlerin değişiklik göstermesi de bakımın maliyetini direkt etkileyebilmektedir. Evde yapılacak olan bakım her zaman daha az maliyete sahiptir.

El tırnak bakımı için tercih edilecek ürünlerin fiyatları seçeneklerin belirlenmesinde etkilidir. Ürünlerin hangi marka tarafından piyasaya sunulduğu fiyatları üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Ürünlerin sahip olduğu markalar dışında kullanım amaçları da ürün fiyatlarını direkt etkileyebilmektedir.

Ürünlerin kullanım amaçları ve işlevleri de fiyat değişkenini etkileyen bir faktördür. Manikür ürünleri ile tırnak bakım yağları farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Yine aynı biçimde benzer işleve sahip farklı forma sahip ürünler de farklı fiyat etiketlerine sahip olabilmektedir.

Tırnak Bakımı Ürünleri Kullananlar

Kadınlar için tırnak bakımı ojelerin daha hoş görünmesini sağlamak için yapılabilmektedir. Ancak ojesiz tırnak bakımı da temiz ve bakımlı eller için oldukça önemlidir.

Tırnak bakımı için kullanılan ürünler oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Tırnak makası, farklı tırnak törpüleri, tırnak bakım yağları gibi ürünler kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Ayrıca tırnak kadar tırnak eti bakımı da özen gerektiren bir uygulamadır.

Düzenli kullanımı yapılan bakım ürünleri tırnakların ve tırnak etlerinin sağlıklı görünümünü desteklemektedir. Farklı bakımların uygulanması da tırnaklar için kullanılan ürünlerin çeşitliliğini artırmaktadır.

 Farklı tırnak yapıları farklı bakımlara gereksinim duymaktadır. Uygulanan tırnak bakımı rutini hoş görünüm dışında sağlık sorunlarına da iyi bir yanıt oluşmasına yardımcıdır. Oluşan tırnak batmaları, tırnak mantarları da düzenli uygulanan tırnak bakımı sayesinde hafifletilebilmektedir.

Tırnak Bakımı İçin Kullanılan Ürünlerin Özellikleri

El ve ayak tırnakları bedende hijyene en fazla ihtiyaç duyan alanlardır. Bu nedenle de tırnakların düzenli bakımının yapılması dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Bakımlı tırnak için ihtiyaç duyulan şey ise doğru üründür. Bu ürünlerin ise belli başlı nitelikleri bulundurması gerekmektedir. Tırnaklar için kullanılan bakım ürünleri;

 • Tırnak güçlendirici içeriğe sahip olmaları,
 • Tırnak yapısını korumaları ve güçlendirmeleri,
 • Tırnakların yanında tırnak etlerine bakım yapmaları,
 • Tırnakları beslemeleri,
 • Tırnak sorunlarına karşı etkili olmaları ile tercih edilmektedir.

Tırnak Bakımı Ürünleri Hakkında Yapılan Yorumlar

Tırnak bakımı söz konusu olduğunda farklı markalar ve ürünler öne çıkmaktadır. Söz konusu hassas bir bakım olduğunda ise ürün seçimleri daha önemli bir hale gelmektedir.

Ürünlerin içerikleri ve sundukları performans yorumlar aracılığı ile potansiyel kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Kullanıcılar ise kullanım öncesinde tercih edecekleri ürünleri yorumlar doğrultusunda seçebilmektedir.

Bir bakım ürünü hakkında yapılan olumlu yorumlar ürünün popüleritesini artırmaktadır. Aynı şekilde olumsuz yorumlar ürünün alt sıralarda yer almasına sebep olmaktadır. Dolayısıyla geliştirilen ürünler tüketici istek ve önerileri göz önünde bulundurularak geliştirilmektedir.

Kalyon tırnak besleyici yorumlarda öne çıkan ürün olarak tanınmaktadır. Tırnaklara sağladığı destek ile kullanıcılarından tam not almayı başarmaktadır. Besleyiciliğe yardımcı içeriği ve uygun fiyatı ile tercih edilen ürün raflarda yerini almaktadır.

Dermoskin tırnak balsamı da tırnakların ve tırnak etlerinin gereksinim duyduğu nemi kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu hedef doğrultusunda geliştirilen ürünler ile piyasada yer alan marka geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmaktadır.

Tırnakların Bakımı İçin Tercih Edilen Ürünler Nasıl Kullanılır?

Tırnaklar için uygulanacak bakım ihtiyaçlar ve tercihlere göre değişim göstermektedir. Bakım biçiminin değişmesi ise kullanılan ürünleri doğrudan etkilemektedir.

Tırnak bakım ürünleri ve araçları bakım rutinine göre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla bakım rutinlerinde kullanımı yapılan ürünler de değişmektedir. Farklı işlevler için kullanılan ürünlerin kullanım biçimleri de değişim gösterebilmektedir.

Tırnak bakım kremi gün içerisinde de kullanılabilecek ürünlerden birisidir. Gün içerisinde kullanılan bakım kremi sayesinde tırnaklar ve tırnak etleri nemlendirilmeye yardımcıdır. Böylelikle dış etkenlere karşı bir koruma sağlanmaktadır.

Tırnak eti bakım kremi de ayrıca tercih edilebilecek bir bakım ürünüdür. Tırnakların bakımlı ve estetik görünüme ulaşmasında yardımcıdır. Bu bakım kremleri tırnak etlerine daireler şeklinde yedirilerek nem dengesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Tırnak bakımında en yaygın tercih edilen ürünlerden birisi törpüdür. Kadınlar için bakımlı tırnakların altın ürünü törpüdür. Farklı materyallerden üretilen törpüler farklı işlevlere sahiptir.

 • Metal törpü, tırnak kenarları,
 • Kağıt törpü tırnağı biçimlendirme,
 • Cam törpü son şekli verme ve kısaltma,
 • Buff törpüler ise tırnağı pürüzsüz ve parlak biçime sokmak için kullanılmaktadır.

Tırnak besleyici ürünler farklı formlarda kullanıma sunulmaktadır. Fırça ile sürülen sıvı besleyiciler direkt tırnak yüzeyine uygulanmaktadır. Ancak bu besleyicilerin iki günden fazla tırnak yüzeyinde bulundurulması tavsiye edilmemektedir.

Tırnak Bakımı Ürünleri Ne İşe Yarar?

Tırnaklara uygulanacak bakım için kullanılan ürünler estetik olduğu kadar hijyenik görünümü desteklemektedir. Çeşitli ürünlerin yer aldığı kategori etkin bir bakımı hedeflemektedir.

Tırnak ve tırnak eti bakımı için kullanılan ürünler tırnakların doğal yapısını korumayı misyon edinmektedir. Bunun yanında tırnakların yapısının güçlendirilmesi amaçlar arasındadır. Düzenli uygulanan bakım ayrıca;

 • Tırnakların güçlendirilmesinde,
 • Tırnak batması, tırnak mantarları gibi sorunlarla başa çıkılması,
 • Bakımlı bir görünüm elde edilmesinde,
 • Hijyenik ellerin oluşmasında,
 • Tırnaklarda deformasyonların (kırılma, soyulma, çatlama vb.) engellenmesinde veya hafifletilmesinde,
 • Tırnak yapısının pürüzsüz bir hale gelmesinde,
 • Hasar görmüş tırnağın bakımında ve onarımında,
 • Sağlıklı bir tırnak yapısına sahip olunmasını hedeflemektedir.

Botanik Ecza’da Tırnak Bakım Ürünleri ve Markaları

Botanik Ecza, kullanıcı istek ve ihtiyaçlarını ön planda tutmayı kendisine misyon edinmiştir. Tırnak bakımı kategorisi ise farklı markalar ile müşterilere sunulmaktadır.

Kalyon tırnak güçlendirici ürünleri ile yoğun ilgi gören markalardan birisidir. Farklı bakım ürünleri ile de tanınan marka tırnaklar için geliştirdiği ürünleri ile yoğun ilgi görmektedir. Kalyon tırnak besleyici ürünler de tırnak ve tırnak etinin bakımına yardımcıdır.

 Dermoskin markası cilde önem veren ve ürünlerini her geçen gün geliştiren bir markadır. Dermoskin tırnak balsamı da tırnaklara uygulanacak bakımda etkili ürünlerden birisidir. Özellikle sedef hastalığı sonucunda oluşan döküntü ve kuruluk ile başa çıkmada yardımcıdır.

Kadınlar için uzun tırnak bakımlı tırnakların vazgeçilmezidir. Ancak tırnakları uzatmak da yaşam şartları göz önüne alındığında oldukça zordur. Sally Hansen ise tırnakların sağlıklı uzaması için yardımcı ürünlerini raflarda sergilemektedir.

Delia markası en iyi tırnak güçlendirmeye yardımcı markaları arasında yerini almaktadır. Farklı içeriğe sahip ürünleri ile piyasada yer alan marka, etkin performansı hedeflemektedir. Tırnak yapısının onarılması ve güçlendirilmesinde önde gelen isimlerden birisidir.

FE, farklı bakım ürünleri ile Botanik Ecza raflarındaki yerini almaktadır. Tırnak törpüleri, tırnak makasları başta olmak üzere farklı ürünleri müşterilerini beklemektedir. Kaliteli malzemeden üretilen bakım malzemeleri tırnakları şekillendirirken bakımını da üstlenmektedir.

Trim markası farklı ebattaki tırnak makasları ile kullanıcıların ilgisini toplamaktadır. Tırnak yapısının bozulmadan şekillendirilmesine yardımcı ürünler sunan bir markadır.

Tırnak Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tırnakların güzel görünmesi için ne yapılmalı?

Tırnakların bakımlı ve güzel görünmesi için periyodik bakımlar oldukça etkili olmaktadır. Manikür ve pedikür ile şekillendirilen tırnaklar hijyenik ve estetik bir görünüme ulaşmaktadır.

Evde de uygulaması oldukça pratik olan bakımlar ile tırnak yapısı korunmaktadır. Tırnak kremi ile desteklenen bakımlar tırnakların nemlendirilmesinde oldukça yardımcıdır. Ayrıca limon ile yapılan doğal bakımlar da tırnakların güçlendirilmesinde önemli bir paya sahiptir.

Tırnakları sertleştirmek için ne yapılmalı?

Tırnakların kırılmaması için sert bir yapıya ulaşmaları gerekmektedir. Bu sert yapıya ulaşmak için ise takviyeye gereksinim duyulmaktadır. Sert bir tırnak yapısı için B vitamini takviyesi kullanımı tavsiye edilmektedir. Tırnak kremi ile de nemlendirilen tırnaklar da sert ve güçlü yapısını korumaya yatkındır.

Tırnak güçlendirme nasıl yapılır?

Tırnakların güçlü bir yapıya sahip olması için desteğe ihtiyaçları vardır. Kalyon tırnak güçlendirici tırnakların güçlü bir yapıya sahip olmasında oldukça yardımcı bir ürün olarak kullanılmaktadır. Ayrıca limon gibi meyveler de C vitamini desteği ile güçlü tırnakların oluşumunu desteklemektedir. Bakım rutinine ilave edilen zeytin yağı da güçlü ve nemli tırnakların oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

Tırnakların kırılmaması için ne yapılmalı?

Tırnakların korunması için;

 • Tırnaklar uzun süre suya maruz kalmamalı,
 • Düzenli olarak tırnaklar ve tırnak etleri nemlendirilmeli,
 • Deterjan gibi maddeler ile direkt temasa geçmemeli,
 • Düzenli ve dengeli beslenilmeli,
 • Gerek duyulan bakım ürünleri kullanılmalı,
 • Ayak tırnakları fazla uzatılmamalı,
 • Düzenli kesim ve törpülemeleri yapılmalıdır.

Tırnak bakımı düzenli ve itinalı yapıldığında tırnak yapısının güçlenmesinde ve korunmasında oldukça yardımcıdır. Ancak bu bakımın ürünlerle sınırlı olmadığı unutulmamalıdır. Düzenli yaşam ile yapılan bakımlar desteklenmelidir.

 

 

Fiyata Göre

PROMANİ 7 AŞAMALI TIRNAK PARLATMA TÖRPÜSÜ
% 23
19,90
25,90
Propedi 2li Ayak ve El Tırnak Makası
% 44
25,81
46,50
PROMANİ COMFY TIRNAK MAKASI
% 37
27,90
44,00
Mavala Emery Boards - Tırnak Törpüsü
29,90
Farmona Nivelazion Regeneration Cream 100 ml El Tırnak Bakım Kremi
42,90
Trim Silk Ayak/El Tırnak Makası 2'li
105,00
Vivasan Argana El Ve Tırnak Kremi 50 ml
206,50
Fe 4 Fonksiyonlu Küp Tırnak Parlatıcı Törpü 048
% 70
6,35
21,17
Trim Zincirli Tırnak Makası
22,00
İxora Nail Care Tırnak Serumu 50 ML
% 70
36,37
121,23
Trim 4 Aşamalı Tırnak Parlatma Blok Törpü
51,00
Sebamed El ve Tırnak Balsamı 75 ml Hand & Nail Balm
% 65
31,65
90,43
Promani Gökkuşağı Ayak Tırnak Makası
% 25
29,90
39,90
Ziaja El ve Tırnak Kremi 80 ml
% 41
63,50
107,50
PROMANİ GÖKKUŞAĞI TIRNAK MAKASI
% 39
24,50
39,90
Trim Delüx Orta Boy Tırnak Makası
28,00
Dermoskin Nail Balsam Cream Tırnak Balsamı 10 ml
93,05
Krauterhof El ve Tırnak Kremi 100 ml
62,50
Scholl Velvet Elektronik Tırnak Bakım Seti
% 70
32,84
109,47
Promani Ergonomik 4 Aşamalı Tırnak Parlatma Törpüsü
% 28
19,90
27,50
Trim 7 Aşamalı Tırnak Parlatma Törpüsü
74,00
Oniko Tırnak Losyonu
% 70
59,99
199,97


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.