WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Vücut Bakim

Vücut Bakımı Fiyatları

Vücut bakımı sayesinde daha zinde daha sağlıklı bir bedene ulaşılmaktadır. Yapılan ürün tercihleri ise yapılan bakım desteklenmektedir.

Kişisel bakımın önemli bir kısmını yapılan vücut bakımları oluşturmaktadır. Düzenli yapılan bu bakımlar sayesinde ise cilt sağlıklı bir izlenime ulaşmaktadır. Yapılacak bakımlar farklı biçimlerde ve fiyatlarda uygulanmaktadır.

Beden için uygulanacak ürünler farklı nitelikler göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Kullanıcının cinsiyeti, yaşı, cilt tipi üretilen ürünlerin çeşitliliğini doğrudan etkilemektedir. Bu farklılıklara göre üretilen ürünlerin fiyatları da farklılık göstermektedir.

Cilt yüzeyine uygulanan peeling ürünlerinin fiyatları ile nemlendirici ürünlerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Vücut bakım seti tercihlerinin fiyatları da set içeriğine göre farklılık gösterebilmektedir.

Üretimi yapılan ürünlerin markaları da fiyat değişkenliğini direkt etkilemektedir. Ayrıca ürünlerin sahip oldukları formlar, içerikler ve saklama koşulları fiyatların belirlenmesinde önemli yere sahiptir.

Tüm bu nitelikler bir araya getirildiğinde ürünün pazarlanacağı kitle oluşmaktadır. Böylece ürünün sahip olacağı nitelikler belirlenirken raflardaki fiyatı da belirlenmektedir.

Vücut Bakımı Ürünleri Kullananlar

Kişisel bakım ürünleri bedensel ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmesi gereken ürünlerdir. Cilt tiplerinin farklı olması, bedensel reaksiyonların değişken olması bu ürünlerin bireysel kullanımını desteklemektedir.

Vücut bakım ürünleri yapılan doğru seçimler sayesinde etkin bir performans sunmaktadır. Her bedenin farklı bakıma ihtiyaç duyması bu tercihlerin farklılaşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de ürünler üzerinden yapılan yorumlar değişkenlik göstermektedir.

Kullanımı yapılan bakım ürünleri hakkındaki yorumlar deneyimler doğrultusunda yapılmaktadır. Ancak her ürün her bireye yarar sağlamadığı gibi zarar da vermemektedir. Bu nedenledir ki kullanılan ürün kadar kullanımı yapan kişinin metabolizma özellikleri de önemlidir.

Kuru ciltler için nemlendirici tercihleri ile yağlı ciltler için önerilen nemlendirici tercihleri aynı değildir. Bunun temel nedeni cilt tipi farklılığıdır. Dolayısıyla aynı ürünün farklı cilt tipine sahip bireyler tarafından kullanımı aynı sonuçları vermeyecektir.

Kullanılan bakım ürünlerinden etkin sonuçlar elde edebilmek için cilt tipi ve bedensel reaksiyonlar iyi tanınmalıdır. Bu doğrultuda yapılacak olan ürün tercihlerinin belirlenmesi daha kolay bir hal alacaktır. Cilt tipine uygun tercih edilen bakım ürünleri istenilen sonuçları vermekte çok daha başarılı olacaktır.

Vücut Bakımı Ürünleri Özellikleri

Vücut bakımında tercih edilen ürünler farklı nitelikleri ile öne çıkmaktadır. Piyasada yer alan ürünlerin sahip olduğu özellikler ise kullanım amaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Genel hatları ile bu ürünlerin özelliklerini sıralamak gerekirse;

 • Vücuttaki ölü derilerin atılmasında etkin performans sunmayı amaçlamaktadırlar. Böylece daha canlı bir cilt görünümüne sahip olunması daha muhtemeldir.
 • Hücre yenilenmesinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.
 • Daha genç, zinde bir görünüme ulaşılmasında yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
 • Kişisel bakımın etkin biçimde yapılmasına yardımcı olmayı sağlamaktadır.
 • Kolajen üretimini destekleyerek yaşlanma karşıtı özellikler gösterilmesini desteklemeyi amaçlamaktadır.
 • Psikolojik açıdan olumlu düşüncelerin oluşturulmasında destekleyici olmayı hedeflemektedir.
 • Antibakteriyel özellik gösteren ürünler cildin yatışmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
 • Tıraş sonrası tahrişin azaltılması ve hafifletilmesinde yardımcı olmayı hedeflemektedir.
 • Cilt tiplerinin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamayı amaçlamaktadır.
 • Mevsimsel geçişlerde bedeni koruyarak deformasyonları engellemeyi hedeflemektedir.
 • Cildi besleyen içerikler sayesinde cilt bariyerinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.
 • Cildin nemlendirilmesi ve hasarların onarılmasında etkili olmayı hedeflemektedir.

Vücut Bakımı İçin Kullanılan Ürünler Hakkında Yorumlar

En iyi vücut nemlendirici tercihleri sorulduğunda bu cevap kullanıcıya göre değişim gösterecektir. Bunu nedeni ise kişisel tercihler ve ihtiyaçlardır.

Her bireyin kullanımı tercih ettiği ürünlerin değişmesi çok olağandır. Ürün kullanımının değişmesi de deneyimlerin farklı sonuçlanmasına ortam hazırlamaktadır. Kullanıcı özelliklerinin farklı olması yapılan yorumların da bu biçimde değerlendirilmesini gerekli kılmaktadır.

Kuru vücut için nemlendirici yorumunun normal cilt tipine sahip biri tarafından yapılması doğru bir veri vermeyecektir. Bunun nedeni sahip olunan farklı cilt tipleridir. Ancak kuru cilt tipine sahip bir bireyin yaptığı deneyim yorumu daha sağlıklı yorum olarak görülmektedir.

Vücut bakımı söz konusu olduğunda ürün tercihinde deneyimler önemli olmaktadır. Özellikle yapılacak alışverişlerde kullanıcı yorumları dikkate alınmaktadır. Ürünün gramajı, içeriği ile ilgili yorumlar bu alanda devreye girmektedir.

Olumlu yapılan yorumlar kadar olumsuz yorumlar da ürün tercihinde etkili olmaktadır. Ürünün paketlenmesi, kargolanması gibi aşamalar da yorumlarda yer almaktadır. Bu nedenle marka fark etmeksizin ürünler hakkındaki yorumlar potansiyel kullanıcıyı direkt etkilemektedir. 

Vücut Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Vücut bakımından bahsedildiğinde geniş bir ürün yelpazesi öne çıkmaktadır. Erkek vücut tıraş makineleri gibi selülit karşıtı bakım kremi de bu yelpazede yer almaktadır.

Vücut bakımı kategorisi içerisinde yer alan ürünlerin çeşitlilik göstermesi kullanımlarını da etkilemektedir. Farklı içeriklere sahip olan ürünler ayrı etken bölgeler üzerinde çeşitli biçimlerde uygulanmaktadır.

El ayak peeling ürünleri pedikür mantığına yakın bir uygulamaya sahiptir. Sıcak suya katılan peeling ürünü yumuşayan ayak derisine uygulanarak ölü derilerden arındırma işleminin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Peeling işlemi sonrası durulanan ayak derisi daha canlı ve sağlıklı bir görünüme ulaşması amaçlanmaktadır.

Vücut setleri ise içerisinde birden fazla aparatın bulunması ile bir araya getirilmektedir. Böylece etkin bir ürün halini almaktadır. Gerçekleştirilecek işleme uygun olan başlığın cihaza takılması ile bu setin etkin bir hale gelmesini hedeflemektedir.

Pompalı el kremi tercihleri pratik kullanımları ile yaygın tercihi yapılan ürünlerdendir. Krem şişesi içinde yer alan bu pompa sayesinde istenilen miktarda krem kolaylıkla alınmaktadır.  

Vücut Bakımı İçin Kullanılan Ürünler Ne İşe Yarar?

Vücut bakımı için tercih edilecek ürünler farklı amaç ve işlevlere sahiptir. Kullanımı yapılan ürünlerin içerikleri kullanım amaçlarına göre şekillendirilmektedir.

 • Lierac body slim ürünü ile portakal kabuğu görünümünün minimize edilmesi amaçlanmaktadır. Selülitli bölgeye masaj yaparak uygulanan bu ürün ile bölgesel kan dolaşımı artırmayı amaçlamaktadır. Öylece daha sıkı, genç ve selülitten uzak bir vücuda sahip olunması hedeflenmektedir.
 • Bepantol ayak çatlak kremi ve benzer içerikli ürünler onarıcı bakım kremi olarak bilinmektedir. Özellikle mevsim geçişlerinde ve zorlu hava koşullarında oldukça efektif ürünlerdir. Dirsek, diz, el gibi bölgelerde oluşan çatlak ve hasarların onarılmasında yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
 • Dermokil el yüz vücut kremi cildin ihtiyaç duyduğu nemi vücuda yaymayı hedeflemektedir. Cildi derinlemesine bakım yaparken yaşlanma karşıtı içeriği ile de anti aging özelliği göstermeyi hedeflemektedir.
 • Nivea repair care 72 saat bakım kremi cildin gün boyu ihtiyaç duyduğu nemi sağlamakta yüksek başarıyı hedeflemektedir. Özellikle cildi kurutan tedavilerin ardından kullanıma uygun bir ürün olabilir. Cildi beslerken aynı zamanda onarıcı etkiler göstermeyi hedeflemektedir.
 • Vücut tıraş makineleri vücut bakımının temelindeki ürünlerdendir. İstenmeyen tüylerden vücudun arındırılması, saç, sakal tıraşı gibi işlevlerde etkin performans sunmaktadır. Farklı işlevler için farklı başlıkları olan cihaz en etkili ürünlerden birisi olmayı hedeflemektedir.
 • El ayak peeling ürünleri cildin ölü deriden arındırılmasında etkili olmayı hedeflemektedir. Tazelenen cilt yapısı yumuşak dokusuyla pozitif duygular oluşturmayı amaçlamaktadır.

Botanik Ecza’da Vücut Bakım Ürünü Markaları

Botanik Ecza kişisel bakım ve kozmetik ürünleri açısından kendisini kanıtlamış bir firmadır. Farklı ürün kategorilerinde sunduğu çeşitli ürünler etkin performans sunmayı hedeflemektedir. Vücut bakımı kategorisi içinde yer alan tanınmış markalar ise kullanıcı memnuniyetinin ön planda tutulduğunu kanıtlamaya çalışmaktadır.

Vücudun ihtiyaç duyduğu nemi ve onarıcı bakımı sunmayı hedefleyen Bepanthol, Nivea ve Neutrogena markaları farklı ürünleri ile bu kategoride yer almaktadır. Cildin beslenmesi, korunması gibi işlevler üzerinde başarılı olmayı hedefleyen bu markalar müşteri ile buluşmaktadır.

Dermokil, Dermoskin, Bioderma markaları özel içerikleri ile kişisel bakımı desteklemektedir. Kadın, erkek fark etmeksizin cilt bakımında önemli ürünlere sahiptir. İçerdiği yaşlanma karşıtı formülü ile geniş yaş aralığına hitap etmektedir.

Küresel çapta kullanıcıya sahip olan La Roche Posay markası cildin temizlenmesi ve bakımında önde gelen isimlerdendir. Farklı cilt tiplerine uyum sağlayabilen ürünleri ile geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflemiştir.

Lierac her yaz mevsiminde kadınların baş belası olan portakal görünümünü engellemeyi hedeflemktedir. Selülit dışında özellikle hamilelik sürecinde oluşması muhtemel çatlaklarda da etkin bir role sahiptir. Vücut deformasyonlarını engellerken mevcut hasarlar için de farklı formlardaki ürünleri ile raflarda yerini almaktadır.

Erkek vücut bakım seti söz konusu olduğunda akla gelen ilk markalardan olan Philips de bu kategoride kullanıcılarını karşılamaktadır. Farklı model ve içerikteki bakım setleri etkin performansı ile piyasada bir yer edinmeyi hedeflemektedir.

Sebamed geniş ürün çeşitliliği ile olumlu deneyimlerin aranan markasıdır. Nemlendirici ve vücut losyonları ile kullanıcı memnuniyetini vadetmektedir. Geniş yaş aralığında kullanıcıya sahip olan bu marka da Botanik Ecza’da müşterilerini beklemektedir.

Vücut Bakım Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vücut bakımı için neler yapılmalı?

Kişisel bakımın temelini oluşturan vücut bakımının yapılmasında farklı ürünler yer almaktadır. Bu bakım için;

 • Vücut temizliğinde kullanılan ürünler doğru seçilmeli. (Duş jeli, şampuan ve makyaj temizleyiciler vb)
 • Vücudun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak cilt tipine uygun Vücut kremleri kullanılmalıdır. Böylece değişken hava koşullarına karşı vücut korunacaktır.
 • Düzenli aralıklarla uygulanan peeling ölü derilerden vücudu arındırılmasını hedeflemektedir.
 • Vücut setleri kullanılarak saç, sakal gibi bölgelere şekil verilmektedir.
 • Vücut nemlendirici yağlar ile de cilt dokusu beslenirken yumuşak bir dokuya sahip olunması hedeflenmektedir.

Pürüzsüz bir cilt için neler yapılmalı?

Peeling bir cildin pürüzsüz olmasında etkili bir uygulamadır. Periyodik yapılan vücut peelingi sayesinde cilt pürüzsüz ve canlı bir görünümde olması hedeflenecektir.

Yapılan peeling işlemi sonrasında vücut bakım yağı kullanımı cildi dinlendirirken cildi beslemektedir. Ayrıca cildin ihtiyaç duyduğu maddeleri vücuda katmakla kalmayıp uzun sürecek yumuşaklığı sunmayı amaçlamaktadır.

Vücut bakım ürünleri nelerdir?

Her vücudun ihtiyaç duyduğu bakımın farklı olması kullanılacak ürünlerin de farklı olmasına neden olmaktadır. Çok kuru ciltler için vücut nemlendirici ürünler tercih edilmektedir. Ancak yağlı ciltler için bu ürünler ağır olacaktır.

Nemlendiriciler dışında vücut bakım yağları, vücut bakım setleri sık tercih edilmektedir. Farklı ürünler sayesince ihtiyaç duyulan bakım tamamlanmaktadır.

Vücut bakım kremi ne işe yarar?

Bepanthol derma nemlendirici ürünü cilt bariyerinin korunması ve beslenmesinde etkili olmayı amaçlamaktadır. Cildi onarıcı etkilere sahip olması ise vücut bakımı için destekleyici olmayı hedeflemektedir.

Fiyata Göre

DR.Cellio Gözenek Temizleyici Ve Küçültücü Leke Açıcı Snail Egg Peeling Scrub 180 ml
191,99
Melexder Akne Kremi
121,50
Kiss My Face Break Out Çay Ağacı Özlü Akneli Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli 30 ml
% 70
66,49
221,63
Homemade Vücut Losyonu Mandalina & Lavanta 250 ml
520,00
Linola Losyon 200 ml
366,12
Marrakesh Hand & Body Lotion - El ve Vücut Losyonu 236 ml
% 70
33,04
110,13
Vichy Neovadiol Phytosculpt Sıkılaştırıcı Bakım 50 ml
626,68
627,90
Rosece Doğal Dövme Kremi 50 ml
195,00
Branig Yoğun Sıkılaştırıcı Göz Altı Aydınlatıcı Syn-ake Miracle Göz Kremi 40 ml
159,00
Remolent Göğüs Ucu Bakım Kremi 20 ml
159,00
Cerave Akneye Eğilim Gösteren Yüz Bakım Jeli 40 ml
% 5
261,16
274,90
Caudalie Vinosource S.O.S. Cream Set
365,75
Capicade Anti Akne Temizleme Jeli
128,16
Krauterhof Vazelin 100 ml
54,50
Vivatinell Enjoy Vücut Losyonu 100 ml
% 50
12,50
25,00
La Roche Posay Effaclar Mikro Soyucu Tonik Yağlı/Akneye Eğilim Gösteren Ciltler Gözenek Sıkılaştırıcı 200ml
% 9
249,90
273,50
Giinsu Gözenek Küçültücü Sıkılaştırıcı Lifting Peptide Ampoule Cilt Serumu 130 ml
347,99
Zıaja Akneli Ciltler İçin Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Temizleyici Jel 200 ml
89,90
Good&Health Ozonlu Vücut Bakım Losyonu 250 ml
% 60
66,00
165,00
Verpia Yıpranmış Ciltler Için Onarıcı Gözenek Karşıtı Lüks Maske 20 ml
19,00
Nivea Değerli Yağlar Kiraz Çiçeği - Jojoba Yağı Vücut Losyonu 400 ml
% 9
113,37
124,19
Lierac Phytolastil Jel Çatlak Kremi 200 ml Ekonomik Büyük Boy
% 12
392,85
448,25
Gewn Kirish Bebek Çatlak Kremi 236ml
795,00
Lansinoh Organik Göğüs Ucu Balmı 60 ml
% 40
197,25
328,75
Bioderma Sebium Foaming Gel 500 ml İkili Set
515,90
Dr. Cellio Yoğun Cilt Onarıcı Nemlendirici Akne Ve Leke Karşıtı Cica Derma Repair Krem 50 ml
387,00
It's True Sıkılaştırıcı Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici Saf Hidrolize Krem 100 ml
259,00
Remolent Stopac N Foam Yağlı Cilt Temizleme Köpüğü
159,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.