WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Yüz_Bakım

Yüz Bakımı Fiyatları

Yüz bakımı farklı tekniklerle ve ürünlerle uygulanan işlemlerin genel tanımıdır. Farklı formda ve formülde olan ürünler ile bakım desteklenmektedir.

Kişisel bakımın temeli cilt bakımına dayanmaktadır. Uygulanan cilt bakımı ile daha zinde, daha genç bir görünüm elde edilmektedir. Ancak bakıma başlamadan önce ihtiyaç duyulan bakım belirlenmeli ve gerekli araştırmalar yapılmalıdır.

Cilt bakımı fiyatları yapılan tercihleri doğrudan etkileyen faktörlerden birisidir. Doğru tekniklerin ve ürünlerin uygun fiyat ile buluşturulması müşteri memnuniyetini de beraberinde getirmektedir.

Gerçekleştirilecek olan yüz bakımının fiyat belirteçleri ise farklıdır. Bakımın bir merkezde ya da evde yapılması fiyatı direkt etkileyen en önemli unsurdur. Evde yapılacak bakım için tercih edilecek ürün de aynı şekilde fiyatları etkilemektedir.

Yüz Bakımı Ürünleri Kullananlar

Kişisel bakım, kişinin bedensel ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda ilerletilmektedir. Böylelikle bedenin ihtiyaç duyduğu bakım giderilerek sağlıklı bir görünüm elde edilmektedir. Her insanın metabolizmasının ve cilt yapısının farklı olması ise bakım şeklini değiştirmektedir.

Kuru ciltler için nemlendirici seçenekleri farklı iken; yağlı ciltler için bambaşka ürünler tavsiye edilmektedir. Böylelikle cildin nem dengesinin korunması amaçlanmaktadır. Ayrıca cildin daha sağlıklı bir hal almasında bu ürünler destekleyici bir rol üstlenmektedir.

Cilt temizleme konusunda da bireysel ürünler tercih edilmektedir. Piyasada yer alan her ürün her cilde ve metabolizmaya aynı etkiyi sunmamaktadır. Dolayısıyla bir tercih yapmadan önce cilt yapısı ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmaktadır.

Yüz maskeleri cilde istenilen nemi vermesi ve cildi temizlemesi ile etkin bir ürün tercihi olmaktadır. Ayrıca kullanıcılar, gözeneklerin temizlenmesi için de bu ürünleri tercih listelerine eklemektedirler.

Yüz Bakım Ürünleri Özellikleri Nelerdir

Yüz bakım ürünleri geniş ürün yelpazesine sahip olmasının yanında küresel çapta kullanıcıya ulaşmaktadır. Dolayısıyla her bireye hitap edebilecek ürünler pazarda kendisine yer bulmuştur.

Cilt bakım ürünleri farklı istek ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak geliştirilmektedir. Hassas ciltler, kuru cilt yapısı ya da yağlı bir cilt tipine uygun olabilecek değişken ürünler piyasada yerini almaktadır. Özellikle yüz bakım ürünleri son yılların öne çıkan bakım malzemeleridir.

Yüz bakımında tercihi yapılan bu ürünler farklı içeriklere sahiptir. Ancak belli başlı özellikleri barındırmaları bu ürünlerin tercihini sıklaştırmaktadır.

 • Gözeneklerin temizlenmesinde ve sıkılaştırılmasında etkili rol almayı amaçlamaları,
 • Cildi olası olumsuz hava koşullarından korumayı hedeflemeleri,
 • Cildin esnekliğinin korunmasında ve artırılmasında etkili olmayı amaçlamaları,
 • Hücre yenilenmesinde destekleyici bir role sahip olmayı hedeflemeleri,
 • Olası tahrişi ya da hasarı onarmakta yardımcı olmayı amaçlamaları,
 • Yüzdeki yağ ve nem dengesini sağlamayı hedeflemeleri,
 • Özellikle kuru ciltler için nemlendirici etkiye sahip olmayı amaçlamaları,
 • Cildi besleyerek canlı bir görünüme ulaştırtırmayı sağlamaya çalışmak bu ürünlerin başlıca özellikleri arasındadır.

Yüz Bakımı Hakkında Yapılan Yorumlar Önemli Mi?

Yüz bakım ürünleri farklı ciltlerde farklı etkiler oluşturabilmektedir. Bu etkiler kimi zaman olumlu yönde olurken; kimi zaman olumsuz da olabilmektedir. Yaşanan olumlu ya da olumsuz deneyimler ise kullanıcıların ürün ve bakım hakkındaki görüşlerini etkilemektedir.

Gerçekleştirilen yüz bakımı yorumları ise farklı tecrübelerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkmaktadır. Ancak bu yorumları dikkate almadan önce bilinmelidir ki her bireyin cilt yapısı ve ihtiyaçları farklıdır. Her ürün aynı olumsuzluğa neden olmadığı gibi aynı faydayı da sunmayabilmektedir.

Yağlı cilde sahip olan kişinin karma ciltler için nemlendirici tercihlerinden birisini uygulaması faydasız olacaktır. Dolayısıyla iyi bir yorumdan bahsetmek için bireyin doğru ürünü seçtiğinden emin olması gerekmektedir. Seçilen doğru ürün ve yapılan doğru uygulama yorumun değerini artırmaktadır.

Yüz Bakımı Ürünleri Nasıl Kullanılır

Cilt bakımı söz konusu olduğunda kullanılacak ürünler de ön plana çıkmaktadır. Doğru ürünlerin doğru biçimde ve zamanda kullanımı etkin bir sonuç vermesi ihtimali artırmaktadır. Dolayısıyla yüz bakımı nasıl olmalı, hangi ürünler kullanılmalı bilinmelidir.

Bakım için kullanılacak ürünler yalnızca bakım değil cilt tedavisi için de kullanılmaktadır. Sivilce maskesi bu tedavilerinin arasında yer aldığı görülmektedir. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken husus mevcut sivilcelerin yayılmasının engellenmeye çalışmaktadır.

Yüz bakımında kullanılacak ürünler daha canlı bir görünüm elde edeilmesine yardımcı olmayı hedeflerken hücre yenilenmesini de desteklemeyi hedeflemektedir. Ölü derilerin atılmasında peeling uygulamalarının sıklıkla tercih edildiği gözlemlenmktedir. Bu uygulama sayesinde yüzün daha sağlıklı ve canlı bir görünüme ulaşması hedeflenmektedir.

Yağlı ciltler için maske uygulaması cildin nem ve yağ dengesini sağlamakta oldukça etkili olmayı hedeflemektedir. Bu uygulama ile cildin, aşırı yağlı ve parlak görünümden uzaklaşması hedeflenmektedir. Daha dengeli aynı zamanda da nemli, yumuşak bir cilt bu uygulama ile elde edilmek amaçlanmaktadır.

Kuru cilt tipi için nemlendirici kremler cildin homojen biçimde korunmasını ve nemlendirilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Böylece ciltteki pul pul dökülmeler ve kuru görünüm yok edilmesi hedeflenmektedir. Nemlendirilen cilt yüzeyine uygulanan makyajın daha uzun süre canlılığını koruması amaçlanmaktadır.

Hücre yenilenmesinin yavaşlaması ciltteki kusurların oluşumuna neden olmaktadır. Bu nedenle destekleyici olarak kullanılan bakım ürünlerinin yardımcı olması hedeflenmektedir. Gece/gündüz kremleri olarak da ayrılan bu ürünler, cilde gereken desteği sağlamayı hedeflemektedir. Hücre yenilenmesi desteklenerek cildin nemli kalması amaçlanmaktadır. Nemli bir ciltte kırışıklıkların oluşma oranının daha az olduğu unutulmamalıdır.

Yüz bakımı için kullanılacak ürünler cilt tipine ve soruna uygun olarak tercih edilmelidir. Ciltteki lekeler ve sivilceler için kullanılan ürünler bireysel kullanılmalıdır. Aynı şekilde cilt tipine uygun tercih edilen cilt temizleme ürünleri de bireysel kullanılmalıdır.

Yüz Bakımı Ne İşe Yarar

Yüz bakımı kişisel bakım ve cilt bakımı konusunda öncelik olarak yer almaktadır. Doğru uygulanan bakım daha canlı,  zinde bir izlenim oluşturmaktadır. Ancak yanlış ürün kullanımı ve yanlış uygulamalar ciltte tahrişe, yağlanmaya neden olabilmektedir.

Yüz bakımı ne işe yarar sorusu farklı yanıtlara sahiptir. Cildin bakımlı bir izlenime ulaşması için yüze uygulanan bakım elzemdir. Doğru ürünler eşliğinde yapıldığında ise yüzün daha canlı, daha genç bir görünüme ulaşması amaçlanmaktadır.

 • Yüzdeki cilt problemlerinin hafifletilmesi amaçlanmaktadır.
 • Yüz kirden arındırılarak siyah nokta ve sivilcelerin oluşumu engellenmeye çalışılmaktadır.
 • Gözeneklerin temizlenmesi sağlanmaktadır. Ayrıca gözeneklerin küçültülmesiyle de kir oluşumunun engellenmesi hedeflenmektedir.
 • Lekelerin yok edilmesinde destekleyici bir bakımdır.
 • Hücre yenilenmesi desteklenerek daha genç bir görünüm elde edilmek hedeflenmektedir.
 • Cilt tipinin ihtiyaçları giderilmektedir. Yağlı ciltler aşırı yağdan arındırılırken, kuru ciltlerin nemlendirilmesi hedeflenmektedir.
 • Yüzde kırışıklıkların oluşumu engellenmeye çalışılmaktadır.
 • Ölü derilerden arındırılan yüz daha zinde bir görünüme ulaşması hedeflenmektedir.
 • Cildin korunması ve beslenmesinin sağlanması amaçlanmaktadır.
 • Cildin onarılmasını desteklenmesi hedeflenmektedir.
 • Cilt tonunun eşitlenmesi amaçlanmaktadır.

 

Botanik Ecza’da Yüz Bakım Markaları

Botanik Ecza bünyesinde barındırdığı tanınmış markaları ile hizmet sunmaktadır. Farklı ihtiyaçları karşılayabilmesi sayesinde ise geniş kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır.

Bepanthol, Neutrogena gibi markalar sayesinde neme ihtiyaç duyan ciltlere hitap etmektedir. Ayrıca cilt korumasının da sağlanması bu markaları öne çıkarmaktadır. Cilt beslenirken aynı zamanda uzun süre nemli kalmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Botanik Ecza bünyesinde yer alan markalardan olan Garnier bakım ve kozmetik alanında da öncül isimlerdendir. Makyaj temizliği konusunda iddialı ürünleri ile bilinen marka, yüz temizliğinde de etkili olmayı hedeflemektedir.

Lorea’l Paris markası da küresel çapta kullanıcıya sahiptir. Kalitenin merkezi olan Botanik ecza bünyesinde yer alması ise müşteri memnuniyetini etkilemektedir. Yüz bakımı başta olmak üzere cilt bakımında efektif markalardan birisidir.

Nivea farklı cilt tiplerine uygun sergilediği ürünleri ile bu kategoride yer almaktadır. Yağlı ciltler için nemlendirici ürünleri ile cilt nem dengesinin korunması amaçlanmaktadır. Ayrıca cildin beslenmesi sağlanırken koruyucu etki yapması da hedeflenmektedir.

La Roche Posay markası da küresel çapta hizmet sunan bir markadır. Hassas ciltlerin sıklıkla tercih ettiği marka cildin onarılmasını ve bakımını üstlenmektedir. Farklı yaş gruplarına hitap etmesi ise geniş bir alana yayılmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Bioderma kozmetik alanında kendisini kanıtlamış bir markadır. En iyi cilt bakım ürünleri arasında yer alan marka farklı ihtiyaçları karşılamaktadır. Güneş kremleri, nemlendiriciler gibi farklı ürünleri piyasaya sunmaktadır.

Vichy cildin tazelenmesinde ve canlı görünmesinde etkinlik hedefleyen başlıca markalardan birisidir. Hücre yenilenmesini desteklemeyi hedeflemesi ile etkinliğini artırmayı amaçlamış bir markadır. Sağlıklı bir cilt görünümü için tercih edildiği gözlemlenen marka farklı cilt tiplerine uygun ürünler sunmaktadır.

Sebamed, sivilceli ve akneli ciltlerin tedavisinde tercih edilen bir markadır. Evde sivilce maskesi arayışında olan kullanıcılar markanın sabunları ile etkin sonuçlar elde edebilmektedir. Farklı formda ve gramajdaki ürünleri ile de değişken ihtiyaçları karşılamayı hedeflemektedir.

Dermoskin dört mevsim cilt korumasını üstlenen bir markadır. Özellikle yaz günlerinde güneş ışınlarından korunmada etkili olmayı amaçlayan bir markadır. Cilt tonunun eşitlenmesinde, cildin sıkılaşmasında ve leke oluşumlarının engellenmesinde desteklemeyi amaçlayan bir markadır.   

Yüz Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Evde yüz bakımı nasıl olmalı?

 • Evde yapılan bakım için tercihi yapılan ürünler iyi seçilmelidir.
 • Bakıma başlamadan önce cilt temizlenmelidir.
 • Belirli aralıklarla yapılan peeling ile cilt ölü deriden arındırılmalıdır.
 • Özellikle kuru cilt tipine sahip kişiler celenes nemlendirici gibi ürünlerle cildi beslemelidir.
 • Güneş ışınlarının zararlarından korunmak için ilgili ürünler ihmal edilmemelidir.

Sivilceli bir cildin bakımı nasıl yapılmalıdır?

Sivilceli ve akneli bir cildin bakımı hataya açık değildir. Bu nedenle evde sivilce maskesi yapılarak uygun ürünler ile etkin sonuç alabilmek olasıdır. Kurutulan ya da hafifletilen sivilcelerin yayılmasını önlemek için antioksidan özellik taşıyan aleo vera maske tercihi kullanılabilir.

Cilt bakımı ürünü nasıl seçilmelidir?

Yapılacak cilt bakımı için tercih edilecek ürün kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda yapılmalıdır. Böylece yapılan bakım etkin sonuçlar verebilecektir. Cilt maskesi seçenekleri cilt tipine uygun tercih edilmelidir. Böylece cilde ihtiyaç duyulan bakımı yapmak daha pratik olacaktır.

Tercihi yapılan ürünün bütçeye uygunluğu denetlenmelidir. Geniş ürün seçenekleri olan bu ürünler arasında güvenilir ve uygun fiyatlı tercihler yapılmalıdır.

Seçilen ürünün kullanım koşulları ve kullanım talimatları incelenmelidir. Böylece ürünün kullanım dozu ve şekli gerektiği gibi yapılmaktadır.

Yüz bakımı için ürün nereden alınmalı?

Güvenilir ürün temini bir bakımın en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Botanik Ecza tanınmış markaları ve kaliteli ürünleri ile hizmet sunmaktadır.

Yüz bakımı kategorisinde yer alan ürünler sayesinde kusursuz cilt bakımı sağlanabilir. Tercihi yapılan bakım ve kozmetik ürünlerinin incelenmesi ve satın alınması için mağaza ziyaret edilebilir. Tercihe göre online alışveriş seçeneği ile istenen ürün sepete eklenmektedir.

Fiyata Göre

Ziaja Acai Meyvesi Özlü Tonik 200 ml
% 42
70,50
121,00
The Organic Pharmacy Four Acid Peel Corrective Mask
887,00
Dermoskin Yüz ve Vücut Peeling Jel 150 ml
92,44
Dr. Cellio Cica Hassas Ciltler Için Ölü Deri Soyucu Aha-bha-pha Derma Cica Peeling Jel 180 g
199,00
Linola Yüz Kremi 50 ml
366,12
Good & Health Ozonlu Yüz Yıkama Jeli 250 ml
% 55
80,00
177,78
Lubex Anti Age İntelligence Serum 30 Ml
1.609,30
Lubex Anti Age Hydration Oil Cilt ve Vücut Yağı 30 ml
724,19
Melexder Granürlü Yüz Temizleme Peeling
% 50
99,99
200,00
Beauty Face Yüz Serumu 6'lı Ampul
% 45
83,20
151,27
Medibeau Aydınlatıcı Parlatıcı Sıkılaştırıcı Ve Renk Açıcı Aha Peeling Jel 200 ml
179,99
Caudalie Cleasing Trio Set (Yoğun Peeling & Temizleme Köpüğü & Maske)
280,46
Medikil Peloid Yüz Terapisi/Gül ve Buğday Özlü Krem
% 30
44,55
64,00
Real Techniques Fondöten Fırçası
% 58
49,98
119,00
La Roche Posay Yılbaşı Seti
% 21
790,00
999,00
Reboot Silver Tonik 20 PPM 100 ml
% 10
196,20
218,00
Homemade Fresh Yüz Kremi 40 g
550,00
SOFTTO PLUS Salyangoz Özlü Peeling 200 ml
% 45
42,36
77,00
ZIAJA Doğal Zeytin Yüz Temizleme Jeli 200 ml
% 41
63,50
107,50
Real Techniques Foundation Blender Makyaj Fırçası
265,90
La Roche Posay Redermic [C] PS 30 ml Anti-Aging Bakım Kremi
% 24
629,90
824,90
Branig Hassas Ciltler Için Nemlendirici Ölü Deri Soyucu Hyaluronic Premium Peeling Jel 150 ml
179,00
Dermoskin BabyCare Prebiyotik ve Postbiyotik Yüz Kremi 50 ml
% 3
72,90
75,00
Real Techniques Yüz Fırçası
% 31
153,90
224,00
The Organic Pharmacy Enzyme Peel Mask Vitamin C
1.401,80
Axıs-Y PHA Resurfacing Glow Peel 50ml
% 16
398,25
471,90
Agarta Anti Age Temizleme Sütü 225 ml
% 22
74,00
95,00
Agarta Cilt Temizleme Yüz Maskesi 120 ml
% 64
39,49
110,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.