SEPETİM
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum
ÜYE OLUN
   
 
 
 
 
     
KATEGORİLER

Opr.Dr. Bülent Cihantimur


Ameliyatsız iple Yüz Germe Uygulaması Muayenesi Nasıl Yapılacak? Estetik ve Plastik Cerrahımız sizi muayene ederek ameliyat öncesi fotoğraflarını çekecektir. Muayene esnasında doktorunuzla medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjileri, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız. Doktorumuz Opr.Dr Bülent Cihantimur edindiği tüm bilgiler ile sizin ameliyatınızın tüm değerlendirmelerini yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre ameliyat öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır.

 


Örümcek Ağı Estetiği


Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?
Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben yüzünüze anestezik krem uygulanır. Uygulama şu şekilde tarif edile bilir; Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) ipler uygulanır (enjekte edilir). PDO iplere reaksiyon olarak vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretiyor. Böylece lifting etkisi çifte katlanmış oluyor. Uygulama sonrası aradaki fark hemen görüle bilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olacak, cildiniz giderek daha çok gerilecek. 3 ay sonra nihai sonuç tamamen görüle bilir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürecektir. Uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır.


 

Kepçe Kulak Operasyonu

İple kepçe kulak estetiği tüm bu sorunların üstesinden gelebilen, basit ve pratik uygulamasıyla, kadın, erkek ve çocuk hastalarımıza ayrıcalıklı bir konfor sağlıyor. Lokal anestezi altında yapılan iple kepçe kulak estetiği, ortalama 15- 20 dakika içerisinde tamamlanıyor. Hastanın kulak kıkırdağını törpülemek ve kesi yaparak, kulak arkasından müdahale etmek yerine, ince ipler ve iğneler vasıtasıyla, yanlış açı yapan kulağı kafatasına yaklaştırıyoruz. Noktasal girişlerle yapılan bu işlem, herhangi bir iz ya da yara oluşturmuyor, kullanılan iplerse, medikal, bedene herhangi bir zararı olmayan tıbbı malzemelerdir. Bir nevi iple tutturmak da diyebileceğimiz bu yöntemle, kulaklardaki geniş açı sorunu yani kepçe kulak deformitesi kayboluyor. Hasta lokal anestezi altında olduğu için, dilerse yapılan işlemi izleyebiliyor ve verilen açıya müdahale edebiliyor. İşlem tamamlandıktan sonra kulakların üzerine gelecek şekilde saç bandı takılıyor.

İple kepçe kulak estetiği sonrası;

İple kepçe kulak estetiği sonrasında hasta anında sosyal hayatına dönüş yapabilir. Sadece birkaç gün kulaklarını dış dünyadan, olası zararlardan koruması önerilir. Kesi yapılmadığı için pansuman ya da ilave ilaç kullanımına gerek yoktur.

İple kepçe kulak estetiği %90, yani oldukça yüksek oranda hastaya uygulanabilen bir tekniktir. Sadece bazı hastalar kulaklarındaki büyük deformiteler sebebiyle, iple kepçe kulak estetiğine uygun olamıyorlar. Bazı hastalarımızda özellikle klasik kepçe kulak estetiğini tercih ediyorlar. İple kepçe kulak estetiği uzun yıllardır kliniklerimizde uyguladığımız ve son derece olumlu geri dönüşler aldığımız bir tekniktir. Hastalarımızın tamamında sorunsuz bir şekilde uygulanmıştır ve hastalarımız konforlu bir şekilde uygulamanın rahatlığını sürmekteler.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.