WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Filtrele
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Dermokozmetik

Dermokozmetik

Dermokozmetik bakımınıza sağlık getiriyor! Kullandığınız ürünler ile sağlıklı ve güzel bir görünüme ulaşmaya ne dersiniz?

Bakım ürünleri kişisel tercihler ve istekler doğrultusunda kullanılmaktadır. Değişen ihtiyaç ve istekler ise bu kategorinin gelişmesinde destekleyicidir.

Klinik testlerden geçen ürünler edindikleri sertifikalar ile raflardaki yerini almaktadır. Dermatologlar tarafından geliştirilen formülleri ise bu malzemeleri özel kılmaktadır.

Güneş filtreleri ve enzimler başta olmak üzere farklı bileşenlere sahip olan bu ürünler doğal yapıları ile beğeni toplamaktadır. Doğaya ve cilde zarar vermeyen bu ürünler geniş ürün yelpazesi ile kullanıcılara ulaştırılmaktadır.

Dermokozmetik Fiyatı

Dermokozmetik ürünleri alışılagelmiş kozmetik malzemelerinden ayrılan bir kategoridir. Dolayısıyla bu iki ürün gamı farklı özelliklere sahiptir.

Gündelik yaşam içinde ihtiyaç duyulan farklı ürünler kozmetik ürünleri arasında yer almaktadır. Dermatolojik klinik testleri ardından satışa sunulan bakım malzemeleri ise bu ürünlerden ayrılmaktadır.

Oluşum süreci nedeniyle bu kategori içinde yer alan ürünler diğer kozmetik malzemelerinden ayrılmaktadır. Farklı süreçlerden geçen ve değişen formüllere sahip olan bu ürünler geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır.

Dermokozmetik markalar geniş ürün yelpazesine sahip olmaları ile sektördeki yerlerini almaktadır. Benzer ürünleri satışa sunsa da malzemelerin hangi marka tarafından satışa sunulduğu önemlidir. Değişen markalar ise ürünlerin sahip oldukları satış fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

Satışa sunulan ürünler sahip oldukları gramajları ile de ayrılmaktadır. Değişen gramajları ise malzemelerin sahip olduğu satış fiyatı üzerinde doğrudan etkilidir.

Klinik testlerden geçmiş olan bu kozmetik ürünleri farklı ihtiyaçları karşılamayı hedeflemektedir. Bu nedenle de çeşitli malzemelerin üretilmesi gerekmektedir. Ürünlerin farklı ihtiyaçları karşılaması dolaylı olarak fiyatlarını etkilemektedir.

Gözaltı kapatıcısı veya cilt makyajı için kullanılacak bakım malzemeleri bunlar için iyi bir örnektir. Farklı işlevlerde kullanılan bu bakım ürünleri ayrı fiyatları ile satışa sunulmaktadır.

Dermokozmetik ürünleri geniş bir kitleye hitap etmektedir. Çeşitli markalar tarafından geliştirilen bu kategori değişen kullanıcı ihtiyaçlarına doğru yanıtı vermeyi hedeflemektedir. Özellikle değişen kullanıcı bütçelerine uyum sağlayabilmek markaların önceliğidir.

Dermokozmetik Ürünleri Kullanıcıları

Klinik testleri başarı ile tamamlayan ürünler raflardaki yerini alıyor! Değişen ihtiyaçları karşılayan bu ürünler etkin bir performans sunmayı amaçlamaktadır.

Gündelik yaşam içerisinde yıpranan cilt kozmetik ürünleri ile desteklenmektedir. Böylelikle cilt bariyeri onarılırken aynı zamanda güçlendirilmesine yardımcıdır.

İyileştirici dermokozmetik olarak da görülen bu kategori farklı ürünleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayede de geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşılmaktadır.

Beslenme alışkanlıkları, düzensiz uyku ve dış etkenler vücut için olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. Bu etkilerin azalması ve engellenmesi ise kullanılan bakım malzemeleri ile pratik bir hale getirilmektedir.

Dermokozmetik malzemeleri ile temizlenen cilt diğer malzemeler yardımı ile beslenmektedir. Bu sayede sağlıklı bir cilt görünümü elde edilmesinde yardımcıdır.

Kişisel tercihler ve ihtiyaçlar yapılacak olan seçimler üzerinde doğrudan etkilidir. Kadın ve erkekler için ayrı üretilen bakım malzemeleri raflardaki yerini almaktadır.

Dermokozmetik ürünler cilt tipine ve özelliklerine uygun olarak seçilmelidir. Bu sayede kullanımı yapılan ürünlerden etkin bir sonuç alınmaktadır.

Değişen kullanıcı ihtiyaçlarına göre geliştirilen formüle sahip olan ürünler farklı cilt tiplerine uygun olarak üretilmektedir. Kuru, yağlı ve normal cilt tipine uygun malzemeler satışa sunulmaktadır.

Üretilen ürünler değişen cilt tiplerine uyum sağladığı kadar metabolizma kaynaklı rahatsızlıklarda da yardımcıdır. Akneli, hassas ve lekeli ciltlere uyum sağlayacak malzemeler tasarlanmaktadır.

Besleyici nitelik taşıyan bu ürünler vitaminler gibi çeşitli cilt dostu bileşenler içerirler. Bu sayede cilt dokusunun zarar görmesinin engellenmesi amaçlanmaktadır.

Dermokozmetik Ürünlerinin Sahip Olduğu Özellikler

Dermokozmetik malzemeleri ile yapılan cilt bakım rutinleri sağlıklı bir cilt görünümü için destekleyicidir. Farklı ürünlerden oluşan bu kategori sahip olduğu nitelikleri ile de dikkat çekmektedir.

Kozmetik malzemelerinden ayrılan bu ürünler değişen ürün gamlarından oluşmaktadır. Değişen ihtiyaçlara göre seçimi yapılan bu ürünler klinik testlerden geçerek raflardaki yerini almaktadır.

Doğal içeriğe sahip olan bakım ve kozmetik ürünleri cilt yapısını desteklemektedir. Böylelikle diğer ürünlerden ayrılmaktadır. Doğal içerikli bu ürünler bebekler, gençler erişkinler ve ilerleyen yaşa sahip kullanıcılar için de uygundur.

Dermokozmetik kategorisinde yer alan ürünler petrol ve paraben içermemektedir. Özel formüle sahip olmaları ise bu malzemelerin cilt dostu olmasını sağlamaktadır.

Farklı kullanıcı ihtiyaçlarına ve isteklerine karşı geliştirilen ürünler değişken içeriklere sahiptir. Bu sayede çeşitli cilt sorunlarına ve tiplerine uyum sağlanmaktadır.

Vücudun değişen bölümlerinde kullanıma uygun ürünler bu kategoride yer almaktadır. Çeşitli formlarda üretimi yapılan bu malzemeler etkin bir sonucu amaçlamaktadır.

Dermokozmetik kategorisinde yer alan ürünler yalnızca kozmetik malzemesi değildir. Bu ürünler aynı zamanda tedavi amacı ile de tercih edilen ve kullanılan malzemelerdir.

Dermokozmetik Hakkında Yapılan Yorumlar

Dermokozmetik hayatın her alanında yardımcı rolde olan ürünlerden bir araya gelmektedir. Değişen ürün gamları ise kullanıcı istek ve ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmektedir.

Gündelik yaşam içinde edinilen alışkanlıklar ürün tercihlerinde de önemli bir yere sahiptir. Farklı kullanıcı profilleri ise bu alışkanlıkların çeşitlenmesinde etkilidir. Yeni bir ürün kullanımı öncesinde yapılacak tercihler ise farklı önceliklere göre yapılmaktadır.

En iyi dermokozmetik cilt bakım ürünleri kullanıcıya göre farklılık göstermektedir. Değişen cilt tipi ve problemleri de bu tercihlerin şekillenmesinde önemli bir role sahiptir. Ancak satışa sunulan ürünler hakkında bilgi sahibi olunmaması seçimleri zorlaştırabilmektedir.

Raflarda yerini alan ürünler hakkında yapılan yorumlar da bu aşamada öne çıkmaktadır. Bir ürünün kullanım biçimi ve sunduğu performans bu paylaşımlarda yer almaktadır.

Eski kullanıcılar tarafından yapılan bu yorumlar potansiyel kullanıcılar için yol gösterici bir konumdadır. Bu yorumlar ışığında yapılan seçimler sürpriz olmaktan çıkmaktadır.

En iyi dermokozmetik markalar da yapılan yorumlar arasındaki yerini almaktadır. Çeşitli markalar tarafından kullanıma sunulan ürünler kullanıcı deneyimleri sayesinde test edilmektedir. Böylelikle en az kullanıcılar kadar markalar da paylaşımlarda faydalanmaktadır.

Tercihi yapılan ürünün kullanım biçimi ve saklama koşuları da yapılan yorumlar arasındaki yerini almaktadır. Ayrıca ürünün hangi cilt tipinde nasıl bir sonuç verdiği de yorumlar sayesinde öğrenilmektedir.

Dermokozmetik malzemeleri satın almak için internet alışverişi de iyi bir seçenektir. Zahmetsiz alışverişi vadeden uygulama ve siteler bu konuda da yardımcıdır. Dolayısıyla yapılan yorumlar bu platformlarda da yayınlanabilmektedir.

İnternet alışverişi ile edinilen kozmetik ürünleri hakkında yapılan yorumlar platform kullanıcıları tarafından ilgi görmektedir. Ürünün nitelikleri dışında paketlenmesi, kargo süreci de yorumlarda yerini almaktadır.

Dermokozmetik Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Kişisel bakım için kullanılan malzemeler bireysel kullanım için tasarlanmaktadır. Her cildin ihtiyaç duyduğu bakımın farklı olması ürün çeşitliliğini de artırmaktadır.

Dermokozmetik malzemeler de geni ürün yelpazesi ile tanınmaktadır. Farklı markalar tarafından sunulan ürünler kullanım biçimleri ile de birbirlerinden ayrılmaktadır.

Ürünlerin değişen formları kullanım şekillerini de doğrudan etkilemektedir. Katı forma sahip ürünler ile sıvı ya da jel formunda olan malzemeler farklı şekilde uygulanmaktadır.

Satışa sunulan ürünler ambalajlarında bilgilendirici bir bölüme de sahiptir. Ambalaj üzerinde ürünün kullanım ve saklama koşulları açıkça belirtilmektedir. Dolayısıyla kullanıcıların bu kısmı dikkate almaları tavsiye edilmektedir.

Kullanıma başlanacak ürünün üzerinde herhangi bir açıklamanın olmaması ise karşılaşılan durumlardan birisidir. Bu durumda ürün hakkında yapılan yorumlar incelenebilmektedir. Bu sayede eski kullanıcılar aracılığı ile kullanım biçimi öğrenilmektedir.

Dermokozmetik Ne İşe Yarar?

Dermokozmetik malzemeler içerikleri ve formülleri ile fark oluşturmaktadır. Bu nitelikleri ise ürünleri vazgeçilmez bir konuma taşımaktadır.

Klinik ortamlarda test edilen ve hazırlanan bu ürünler diğer bakım malzemelerinden ayrılmaktadır. Özel hazırlanan içerikleri ise en önemli özellikleridir.

Doğal bir içerik ile üretilen kozmetik ürünleri cilt dokusuna zarar vermemeyi hedeflemektedir. Ayrıca yapılan bakım ile cildi beslemek üretim amaçları arasında yer almaktadır.

Değişen cilt tipi ve yapısına göre tasarlanan bakım malzemeleri geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. Dolayısıyla çeşitli cilt problemleri ile başa çıkmak hedefleri arasındadır. Akneli veya lekeli bir cilt ile başa çıkmada bu ürünler yardımcıdır.

Dermokozmetik malzemelerin düzenli kullanımı ile cilt sorunlarının engellenmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenledir ki ürünler farklı formüllere sahiptir. Akneli cilt yapısına sahip olan bir kişi lekeli ciltler için tasarlanan ürünlerden kaçınmalıdır.

Dermokozmetik nemlendirici, ciltte yağ ve nem dengesinin sağlanmasında bu ürünler önemli bir yere sahiptir. Böylelikle cilt yağlı görünümden uzaklaştırılırken sağlıklı ve parlak bir izlenim oluşturulması kolay hale gelmektedir.

Hassas cilt yapısı her ürün kullanımını desteklememektedir. Bu nedenle de ürün seçimi ve kullanımı aşamalarında özenli davranılması gerekmektedir. Dermokozmetik malzemeler hassas cilt yapısı için özel formüle sahip ürünleri cilde ihtiyaç duyduğu bakımı sunmaktadır. Bu aşamada da cildin tahriş olmaması ya da alerjen etki göstermemesi amaçlanmaktadır.

Vitaminler sayesinde kişisel bakım için kullanılan ürünlerin etkisi artırılmaktadır. Bedenin ihtiyaç duyduğu vitamin ürünlerin özel formülleri sayesinde cilde kazandırılmaktadır.

Botanik Ecza’da Dermokozmetik Ürünleri Markaları

Botanik Ecza sunduğu ürünleri ve kaliteli hizmeti ile büyümeye devam ediyor! Değişen ürün gamları ve çeşitli markaları ile Botanik Ecza sizin de vazgeçilmez mağazanız olacak!

Vichy ve La Roche Posay geniş kitlelere ulaşmayı başaran markalardır. L’oréal’in alt markası olan markalar anti aging etkili bakım malzemeleri de kullanıcıların vazgeçilmezleri arasındadır.

Bioderma, Abrita ve Yeşil Marka doğal içerikleri ile bilinen markalardır. Geniş bir kitleye ulaşan markalar, farklı cilt tiplerine uygun ürünler sunmaktadır.

Sinoz cilt lekesi ile savaşmada öncü markalardan birisidir. Değişen cilt tiplerine uyum sağlayan marka ciltte oluşan lekeler ile başa çıkmanın etkili yollarını sunmaktadır.

Moneta akneli ciltler için önem taşıyan bir dermokozmetik markasıdır. Farklı formdaki ürünleri ayrı cilt tiplerine uyum sağlaması ile bilinmektedir.

Procsin ve Ziaja kişisel bakım ve güzellik için ürünler sunan markalardır. Cilt, saç ve vücut için ürünler geliştiren markalar geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Estee Lauder Amerika menşeili bir kozmetik markasıdır. Canlandırıcı bakım kremleri ve serumları ile cildi beslerken genç bir görünümü hedeflemektedir. Gözenekleri küçültürken besleyici yapısı ile destekleyicidir.

Ceradolin, Bepantol ve Uriage markaları kuru ve atopik ciltler için geliştirilen markalardır. Geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan markalar değişen bütçelere uyum sağlamaktadır.

CeraVe dermatologlar tarafından geliştirilen markalardan birisidir. Kuru ciltler için özel üretilen ürün 3 temel seramid ve hyalüronik asidi içermektedir.

Agarta ve Nuxe markaları bitkisel içerikleri öne çıkmaktadır. Bitkisel ekstreler içeren formülleri ile bu markalar doğal bir güzelliği hedeflemektedir.

Dead Sea Spa Magik vücuttaki vitamin ve mineralleri destekleyen ve düzenleyen ürünleri ile tanınmaktadır. Zihinsel ve bedensel sağlığı destekleyen bu marka ürünleri ile beğeni toplamaktadır.

Clinique erkek bakımını üstelenen bir dermokozmetik markasıdır. Erkek cilt bakımını pratik hale getiren marka yoğun ilgi görmektedir.

İncia kişisel bakım ve temizlik için önemli markalardan birisidir. Sabun ve temizlik ürünleri sunan marka geniş bir kitleye ulaşmaktadır.

Day2day kolajen desteği ile tanınan bir markadır. Sığır kaynaklı kolajen ürünleri sunan marka vücudu tepeden tırnağa desteklemektedir.

Dermokozmetik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dermokozmetik markalar nelerdir?

Dermokozmetik kategorisinde yer alan markalar;

 • Vichy
 • Sinoz
 • Moneta
 • Procsin
 • Estela
 • Ceradolin
 • Cerave
 • Agarta
 • Dead Sea Spa Magik
 • Nuxe
 • Ziaja
 • Yeşil Marka
 • Abtira
 • Day2day
 • Clinique
 • Bepanthol
 • Bioderma
 • İncia
 • Uriage
 • La Roche Posay

Dermokozmetik ürünler nelerdir?

Kişisel bakım ve sağlık için kullanılan kozmetik ürünler bu kategori içerisinde yer alabilmektedir. Farklı forma sahip olan ürünler yoğun ilgi görmektedir. Bu ürünler;

 • Güneş kremi
 • Cilt bakım ürünleri
 • Makyaj malzemesi
 • Banyo malzemeleri
 • Yüz temizleme ürünleri gibi malzemelerden oluşmaktadır.

Kozmetik ve dermokozmetik arasındaki fark nedir?

Bu iki kavram arasındaki en büyük fark içerikleridir. Ürünlerin ve üretimlerin farklı olması bu iki kavramı ortaya çıkarmıştır.

Kozmetik ürünleri içeriğinde sentetik, petrol ve paraben gibi maddeler içerebilmektedir. Daha az teste tabi olan bu ürünler denetim olarak da zayıflıklara sahiptir.

Dermokozmetik malzemeler antioksidan özellikleri ile öne çıkmaktadır. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri de sunan ürünler destekleyicidir.

 

Dermokozmetik

Dermokozmetik

Dermokozmetik alanında yıllarca hizmet veren botanikecza mağazası sizlere ürünleri en kısa sürede ulaştırmayı ve %100 müşteri memnuniyetini amaç edinmiştir. Birçok marka ve kategoride dermokozmetik ürün çeşitliliğini görmeniz mümkündür. Her geçen gün ürün yelpazesini başta dermokozmetik markalarla birlikte birçok kategoride artırmaktadır. Bütün ürün markaları kategorize şekilde yapılandırılmış, kullanıcının aradığı markayı çok daha kolay bulması sağlanmıştır. Sizlerde sağ blokta bulunan markalar listesinden istediğiniz markaya tıklayarak o markaya ait tüm ürünleri listeleyebilirsiniz.

Sizler için en iyi ürünleri, en ucuz şekilde tedarik edip en kısa sürede yine sizlere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bunun için her geçen gün daha fazla çalışan firmamız sizlere siparişlerinizde güven vermektedir. Ürünleri yerinde görmek ve elden teslim almak isterseniz sizleri Ankara ilinde bulunan mağazamızı ziyarete bekleriz... Çağrı merkezimizden açık adresi alabilir, iletişim bölümünden de detaylı adrese ulaşabilirsiniz. Buraya uğrayarak ürünleri satın alabilirsiniz.

Dermokozmetik alanı birçok markayı içerisinde barındıran geniş bir kategoridir. Bu şekilde birçok markanın websitemiz içerisinde barınması kafa karışıklığına sebebiyet verebileceğinden, sizlere uzmanlarımızdan oluşan çağrı merkezimiz hizmet verektedir. Sorununuzu veya ürün hakkında detaylı bilgi edinmek için çağrı merkezimizi arayarak uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Sorunlarınıza dair bilgiyi buradan alabilir ayrıca ürün hakkında deneyimlerinizi bize aktarabilirsiniz. Bu şekilde diğer kullanıcılara sizin fikirleriniz ışık tutacaktır.

 

Dermokozmetik MarkalarDermokozmetik Markalar


Dermokozmetik markalar ürün çeşitlerini bu kategoride biraraya getirdik. Aşağıda bulunan ürün vitrini kısmında birçok ürünü görebilmektesiniz. Gördüğünüz ürünler dermokozmetik kategorisine aittir. Ürün içerine girdiğiniz yorumlar kısmı bulunmaktadır. Buradan kullandığınız veya satın aldığınız ürünle ilgili deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Eleştiri ve memnuniyetlerinizi bize yazmaktan lütfen çekinmeyin. Bu tür yorumlarınız diğer kullanıcılara yardımcı olacaktır. 

Dermokozmetik markalar ile ilgili tüm kategorilerde olduğu gibi dermokozmetik kategorisinde de ödeme yöntemlerimiz aynı şekilde devam etmektedir. Havale ile ödeme, kapıda ödeme ve kredi kartı ile ödeme yöntemlerimiz mevcuttur. Ödeme yöntemlerinden istediğinizi seçebilir, anında siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme esnasında bilgileriniz özel olarak şifrelenerek güvenli bir şekilde sipariş gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak, bize ulaşmak isterseniz aşağıda bulunan çağrı merkezimizi arayarak uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Çağrı Merkezi
444 4 996


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.