WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Filtrele
Prof.Dr.Nurettin Lüleci
Lactone

 
Uzman Tıp Köşesi

 
Folixir
Themra
Organik Temizlik Ürünleri

 
Kore Kozmetik

Kore Kozmetik

Kore kozmetik ürünleri sizleri saraya davet ediyor! Güney Kore kültüründe önemli yeri olan bu güzellik sırlarını öğrenmeye hazır mısınız?

Korelilerin sıklıkla uyguladığı bakım rutinleri ve ürünleri son dönemlerin popüler konularından birisidir. Kusursuz ve sağlıklı bir izlenime sahip olmak için de hangi ürünlerin tercih edileceği de merak edilen konular arasındadır.

Kore cilt bakım ürünleri markaları kusursuz bir cilt görünümü sunmayı amaçlamaktadır. Ancak bunu yaparken cilde sağlıklı bir yapı sunmak da bir diğer hedeftir. Bu doğrultuda geliştirilen ürünler cildi derinlemesine temizlemede yardımcıdır.

Kore kozmetik malzemeleri değişen kullanıcı tercihlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Aynı zamanda kullanıcıların sahip olduğu farklı cilt tipi ve yapısı da ürünlerin geliştirilmesinde yardımcıdır. Kore’den dünyaya yayılan bu ürünler ise geniş ürün yelpazesi ile sektörde fark oluşturmaktadır.

Korelilerin kullandığı makyaj malzemeleri de cilt temizlik ürünlerinde olduğu gibi doğal bir içeriğe sahiptir. Dolayısıyla bu ürünlerin cilde olumsuz reaksiyon vermesi düşük bir ihtimal olarak görülmektedir.

Kore Kozmetik Ürünleri Fiyatları

Kore kozmetik ürünleri parlak bir o kadar da canlı bir cilt görünümü sunmayı amaçlıyor! Değişen kullanıcı ihtiyaçlarına göre geliştirilen bu ürünler raflardaki yerini alıyor!

Kore cilt bakım malzemeleri kullanışlı olmaları ile de tercih edilmektedir. Farklı formüle sahip olan bu ürünler son dönemlerde yoğun ilgi görmektedir.

Cilt bakımında farklılık oluşturmayı amaçlayan bu ürünler değişen bakım rutinlerine eşlik etmektedir. Sahip oldukları formlar ise etkili bir bakım için yardımcıdır. Yapılacak olan uygulamaya göre seçilen bu ürünler fiyatları ile de diğer ürünlerden ayrılmaktadır.

Kore güzellik sırları ile geliştirilen bu malzemeler farklı Kore markaları tarafından satışa sunulmaktadır. Değişen markalar ise ürünlerini farklı fiyatlar ile satışa sunmaktadır.

Uygun fiyatlı kore cilt bakım ürünleri sayesinde farklı bütçelere sahip olan kullanıcılara ulaşılması sağlanmaktadır. Değişen ihtiyaçlara uygun üretilen bu ürünler böylelikle geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır.

Kore Kozmetik Ürünleri Kullananlar

Kore kozmetik malzemeleri bakım ve güzellik söz konusu olduğunda son dönemin popüler ismi olmaktadır. Değişen kullanıcı istekleri ise bu malzemelerin değişmesinde etkilidir.

Kore cilt bakım ürünleri kullananlar farklı ürün tercihleri ile öne çıkmaktadır. Çeşitli ürün gamlarından ortaya çıkan bu kategori günümüzde geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Cildin temizlenmesi ve sağlıklı parlak görünümüne ulaşması için bu ürünler yaygın yapılan tercihlerdir. Temel aşamalardan oluşan bu temizlik ve bakım rutini bakımın vazgeçilmezi olmaktadır.

Kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen ürünler cildin temizlenmesinde yardımcıdır. İçerikleri sayesinde farklı kitlelere hitap edebilmektedir.

Kore kozmetik ürünleri de en az cilt temizleme malzemeleri kadar ilgi görmektedir. Cildin dokusu ve yapısına uyum sağlayan bu ürünler beğeni ile kullanılmaktadır. Yüz makyajı için sunulan malzemeler farklı cilt tipi ve yapısına göre üretilmektedir.

Kore Kozmetik Ürünlerinin Sahip Olduğu Özellikler

Kore kozmetik diğer adıyla K-Beauty, kusursuz bir cilt görünümü için iyi bir seçenek oluyor. Sunduğu ürünlerin sahip olduğu nitelikler ise sektörde önemli bir yer edinmesini sağlıyor.

Kore kadınlarının güzellik sırları bu ürünler temelini oluşturmaktadır. Kore’de kusursuz bir cildin önemi büyüktür. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak soyluluk göstergesidir. Dolayısıyla sunulan güzellik malzemeleri de bunu esas almaktadır.

Koreli cilt bakım ürünleri sahip oldukları yenilikçi içerikleri ile sektörde önemli bir yere sahiptir. Küresel çapta kullanılan diğer markalarda ayrılan kore kozmetik malzemeleri inovatif olmaları ile büyük beğeni toplamaktadır.

Güney Kore’den dünyaya yayılan bu ürünler doğal yapıları ile de dikkat çekmektedir. Geleneksel yöntemleri çağa uygulamayı hedefleyen K-Beauty cildin yalnızca üst katmanını düzenlemeyi amaçlamaz. Bunun yerine cildin bakımını derinlemesine yapmayı üstlenmektedir.

Güney kore makyaj markaları ürünlerini test ederken yapay yollar seçmektedir. Hayvanlar üzerinde deney yapılmaması da kullanıcılar tarafından beğeni görmektedir. Hayvan haklarını savunan bu markalar doğaya ve çevreye saygılı olmayı misyon edinmektedir.

Farklı cilt tiplerine uygun ürün bulmanın zorluğu bu ürünler ile pratik hale getirilmektedir. Değişen cilt tipi ve yapısına uyum sağlayacak ürünlerin sunulması mümkün değildir. Ancak sunulan malzemelerin çeşitliliği bu aşamada destekleyicidir.

Kore kozmetik malzemeleri belirli bir rutini kapsamaktadır. Kademeli kullanılan bu malzemeler etkin bir sonucu hedeflemektedir.

Kore makyaj markaları sahip oldukları ambalajları ile de beğenileri toplamaktadır. Farklı ve özgün tasarımları bu malzemeleri sempatik bir konuma taşımaktadır.

Kore Kozmetik Hakkında Yapılan Yorumlar

Kore kozmetik malzemeleri nitelikleri ve nicelikleri ile tanınan ürünlerdir. Farklı ihtiyaçlara doğru yanıtı sunmayı hedefleyen bu malzemeler sektörde önemli bir yerdedir.

Koreden kozmetik sırlarını raflara taşıyan markalar porselen gibi bir cilt görünümünü hedeflemektedir. Ancak alışılagelmişin dışında olmaları bu ürünler hakkında merak uyandırmaktadır.

Son dönemlerde popüler bir hale gelen K-Beauty inovatif ürünlere sahiptir. Bu nedenle ürünler hakkın bilgi edinmek için yorumlar destekçi bir roldedir. Piyasa sunulan ürünün ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığı yorumlarda yerini almaktadır.

Kore kozmetik ürünleri farklı ürünlerden oluşmaktadır. Ürün çeşitliliği sayesinde farklı cilt tiplerine uyum sağlanması ise bu kategorinin en önemli özelliğidir. Dolayısıyla tercih edilecek ürünün kişiye uygun olması yorumlar sayesinde kolay bir hale gelmektedir.

Ürünlerin kullanım biçimleri de etkin bir sonuç için önemlidir. Malzemelerin kullanım biçimleri de yapılan paylaşımlarda yerini almaktadır. Bu sayede yeni kullanıcılar ürünler hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Kore Kozmetik Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Kore kozmetik ürünleri çeşitli malzemeleri ile kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Değişen kullanıcı istekleri ve ihtiyaçları bu doğal bakımı geliştirmektedir.

Kore cilt bakımı doğal içeriği ile kullanıcılara hitap etmeyi amaçlamaktadır. Farklı kullanım biçimlerine sahip olan bu ürünler doğru uygulama ile etkin performansı sunmaktadır.

Güney Kore’den piyasaya sunulan bu ürünler farklı kullanımlara sahiptir. Cilt temizliği için tercih edilen ürünler makyaj malzemeleri ile ayrı kullanımlara sahiptir. Bu nedenle ürünlerin tanınması önemli bir aşamadır.

Kore kremleri cilt temizliği ve bakımının önemli bir kısmını kapsamaktadır. Cilt kirden ve ölü derilerden arındırıldıktan sonra nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu kısımda da tercih edilen kremler kullanılmaktadır.

Kore güzelliğinin en önemli kısmı porselen gibi kusursuz bir cilttir. Dolayısıyla kore cilt beyazlatıcı krem ürünleri bakımın önemli bir bölümünde yer almaktadır. Düzenli kullanılan bu kremler cildin beyazlatılmasında da yardımcıdır.

Kore kozmetik malzemeleri de diğer ürünler gibi farklı işlevleri üstlenmektedir. Dolayısıyla kullanım öncesinde ürün ambalajının incelenmesi önerilmektedir. Ambalajda yer alan kullanım talimatları yol gösterici bir nitelik göstermektedir.

Kore Kozmetik Malzemeleri Ne İşe Yarar?

Kişisel bakım ve güzellik için kullanılan malzemeler geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Değişen kullanıcı ihtiyaçları ise bu kategoride önemli bir yere sahiptir.

Güney kore güzellik sırları baz alınarak hazırlanan bu ürünler kusursuz güzelliği hedeflemektedir. Dolayısıyla geliştirilen ürünler de bu amaca yöneliktir.

Kore kozmetik malzemeleri yalnızca cildin üst tabakasını temizlemez. Cildi derinlemesine temizlemeyi amaçlar. Ayrıca bu ürünler cilt problemlerini engellemeyi de misyon edinmiştir.

Porselen gibi beyaz ve kusursuz bir cilt Güney Kore bakımının temelini oluşturmaktadır. Dolayısıyla üretilen malzemeler de bu amaca hizmet etmektedir. Özel formüle sahip olan beyazlatıcı kremler de cildin renk tonunu eşitlemede destekleyicidir.

Uygun fiyatlı kore cilt bakım ürünleri arasında yüz maskeleri de yer almaktadır. Bu maskeler de bazı yüz kremleri ile benzer işlevi üstlenmektedir. Ciltteki ton farklılıklarını eşitlemek ve cildi dengeye kavuşturmak bu maskelerin amaçlarıdır.

Kore kozmetik malzemeleri cildin ihtiyaç duyduğu temizliği ve nemi sağlama görevini üstlenmektedir. Bu amaç doğrultusunda geliştirilen ürünler de periyodik olarak kullanılmaktadır. Bu sayede sağlıklı, parlak ve kusursuz bir izlenime ulaşmak hedeflenmektedir.

Botanik Ecza’da Kore Kozmetik Markaları

Botanik Ecza kaliteli ürünleri ve markaları ile parlamaya devam ediyor! Kişisel bakım ve ihtiyaç dendiğinde akla gelen ürünler yine Botanik raflarında!

Kore kozmetik son dönemin popüler bakım rutinlerini ve malzemelerini bünyesinde barındırıyor. Kullanıcı tercihlerini etkileyen farklı markalar ise yine Botanik Ecza’da sergileniyor.

Korendytr ve Justin Beauty sayesinde kore bakım ürünleri Türkiye pazarındaki yerini almaktadır. Müşterileri ile hızlı iletişim kurması ile bilinen aracı güvenli alışveriş için iyi bir seçenektir.

Missha Kore’den gelen güzellik söz konusu olduğunda öne çıkan markalardan birisidir. Özellikle sunduğu BB kremi beğeni ile kullanılmaktadır.

Tiam cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sunmada önemli markalardan birisidir. Ciltte oluşan lekeler ve cilt tonu eşitsizlikleri ile savaşmaktadır. Özel formüle sahip olan serumları oluşan cilt tonu eşitsizliğinin oluşumunu yavaşlatmayı amaçlamaktadır.

Iunik kişisel bakım ve güzellik için gerek duyulan ürünleri sunan markalardan birisidir. Farklı ürünleri bir araya getirdiği minik kitleri ise markaya duyulan sempatiyi artırmaktadır.

Axis-y kore kozmetik sırlarını küresel çapta kullanıma sunan markalardan birisidir. Yapılan cilt bakımı sırasında kaybedilen ve ihtiyaç duyulan nemi sunan ürünleri elastikiyet kaybının önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Cosrx değişen kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına gereken yanıtı oluşturmayı misyon edinen markalardan birisidir. Doğal içerikli ve yan etki oluşturmayan ürünler sunmayı hedefleyen marka geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Glow Recipe kozmetiğin en lezzetli halini sunan bir markadır. Doğal meyve özlerinden aldığı formülü ile cilde bakım yapmayı hedeflemektedir. Cilt sorunlarını gidermek ve olası rahatsızlıkları engellemek amaçları arasındadır.

Innisfree söz konusu kore kozmetik ürünleri olduğunda akla gelen markalardan birisidir. Uygun fiyatları ile de ilgi gören marka doğal ürünlerini satışa sunmaktadır.

Belif markası cilt temizliğinin önemli parçalarını sunan bir markadır. Cildi nemlendirecek ürünler sunan marka cildin nem dengesinin sağlanmasında yardımcıdır.

Peach & Lily cilt sağlığını önemseyen bir diğer markadır. Akne, siyah nokta ve cilt lekesi gibi sorunlarla başa çıkmak markanın misyonları arasındadır. En iyi kore cilt bakım markaları arasında yer alarak satışına devam etmektedir.

Kore Kozmetik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kore kozmetik markaları nelerdir?

Kullanıcı istekleri ve ihtiyaçları farklı markalar tarafından karşılanabilmektedir. Özellikle sahip olunan cilt tipi ve yapısı bu seçimlerde önemli bir yere sahiptir.

Güney Kore bakım rutinlerini dünyaya tanıtan markalar da çeşitli alanlarda uzmandır. Bu nedenle ihtiyaçların doğru belirlenmesi gerekmektedir. Bu markalar;

 • Axis-y
 • Innisfree
 • Belif
 • Peach & Lily
 • Glow Recipe
 • Tiam
 • Missha

Kore cilt bakımı nasıl yapılır?

Kore cilt bakımı aşamalar takip edilerek tamamlanan bir süreçten oluşmaktadır. Bu adımların sonunda ise pürüzsüz bir görünüm elde edilmek amaçlanmaktadır.

 • Cilt kirden ve makyajdan arındırılmalıdır.
 • Temizleyici köpük veya jel ile yüz yıkanmalıdır.
 • Cilde uygulanan peeling ile cilt ölü derilerden arındırılmalıdır.
 • Tonik sayesinde temizlenen gözeneklerin küçülmesi hedeflenmektedir.
 • Esanslar ile küçülen gözeneklere bakım yapılmaktadır.
 • Cilde uygun maske ile cilde derinlemesine temizlik yapılmalıdır.
 • Göz çevresine uygulanacak serum ve kremler bakımı sonlandırmaktadır.

Korendy sitesi güvenli mi?

Korendy Beauty Kore bakım ürünlerini Türkiye pazarına getiren aracı firmalardan birisidir. Bu sayede farklı markalar yerel pazarda yerini almaktadır.

Korendy ürünleri titizlikle seçen ve müşteriye ulaştırmayı hedefleyen sitelerden birisidir. Müşteri irtibatını hızlı ilerleten site, paketleme biçimi ve çalışma sistemi ile devamlılığını sürdürmektedir.

Koreliler beyazlamak için ne yapıyor?

Güney Kore’de sahip olunan beyaz ten soyluluk ve asalet göstergesidir. Bu nedenle cildin kusursuz bir beyazlığa ulaşmak için farklı ürünler kullanılmaktadır.

Kore kozmetik malzemeleri içinde yer alan cilt beyazlatıcı ürünler maske, serum ve kremlerdir. Cilt tonundaki eşitsizliklerin giderilmesinde de bu ürünler kullanılmaktadır.

Fiyata Göre

DR. Cellio Cica Derma Ampoule Eye Ampül Göz Kremi 35 ml
239,99
Dr. Cellio Spf50+ Uva/uvb Koruyucu Salyangoz Müsini Içeren Derma Solution Bb Krem 
238,80
Axıs-Y Water Your Skin Ultra Hydration Set
% 4
583,20
608,90
Branig Yoğun Sıkılaştırıcı Göz Altı Aydınlatıcı Syn-ake Miracle Göz Kremi 40 ml
159,00
Tiam Vitamin Blending Powder 10g
% 12
222,75
252,90
Verpia Snail Içeren Yapışkan His Bırakmayan Leke Karşıtı Spf50+ Pa+++ Uva&uvb Multi Sun Güneş Kremi 70 ml
159,99
Dr. Cellio Yaşlanma ve Leke Karşıtı Çay Ağacı Özü Içeren About Tree Kontrol Krem 90 ml
254,30
Axıs-Y My Self Care Set
% 16
641,25
759,90
Verpia Yıpranmış Ciltler Için Onarıcı Gözenek Karşıtı Lüks Maske 20 ml
19,00
Giinsu Göz Çevresi ve Yüz Için Yaşlanma Karşıtı Onarıcı Snail Krem 50 ml
219,00
Axıs-Y Aqua Boosting Essence Toner 150ml
486,90
Axis-Y Cera-Heart My Type Duo Cream 60 ml
% 20
599,20
752,90
Medibeau Ton Açıcı Gözenek Karşıtı Derma Callendula Peeling Jel 200 ml
179,99
Dr. Cellio Anyvera Hücre Yenileyici Kırışıklık Karşıtı Gözenek Sıkılaştırıcı Placenta Cream 100 ml
229,00
Verpia Gözenek Karşıtı Beyazlatıcı Nemlendirici Lüks Maske 20 ml
19,00
Dr. Cellio Leke Açıcı Derma Rice Pirinç Kepeği Peeling Jel Büyük Boy
199,00
Branig Kırışıklık Karşıtı Ve Aydınlatıcı Hyaluronic Acid Premium Yoğun Nemlendirici Göz Kremi 50 ml
178,00
Unleashia Pretty Easy Glitter Stick No:6
% 8
263,25
285,90
Unleashia Hug Velvet Tint No:1
241,52
Branig Kuru Ciltler Için Nar Özlü Aydınlatıcı Nemlendirici Lüks Maske 25 ml
19,90
Tiam Snail & Azulene Sleeping Mask
% 7
471,15
505,90
İunik Black Snail Restore Cream 60 ml
467,90
Axıs-Y Sunday Morning Refreshing Cleansing Foam 120ml
% 16
333,45
395,90
Medibeau Şeftali Özlü Doğal Içeriklerle Zengin Nemlendirici El Kremi Peach Hand Cream 100 ml
69,99
Dr. Cellio 3 Kat Ekstra Nem Cilt Yeniletici Onarıcı Derma Advanced Biogen Hyaluronic Krem 50 ml
387,00
Axıs-Y Daily Purifying Treatment Toner 200ml
638,90
Verpia Hyaluronik Asit Içeren 3x Lüks Nemlendirici Etkili Maske
24,99
Dr. Cellio 4'ü 1 Arada Akne Karşıtı Yatıştırıcı Yoğun Onarıcı Cica G50 Temel Bakım Kremi 70 ml
274,80


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.